Dekoder NC+ – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Jak wybrać dekoder nc+, który będzie w pełni odpowiadał naszym potrzebom? Aby to zrobić, należy dokładnie zapoznać się z tym segmentem rynku i przeczytać sporo opinii użytkowników. Wymaga to dużo czasu i nie każdy może sobie na to pozwolić, więc postanowiliśmy ułatwić tym osobom wybór, przygotowując zestawienie najlepszych sprzętów w 2024 roku. Nc+ Dekoder z Usługą Dostępu ITI2850 to pierwszy z polecanych modeli. Urządzenie obsługuje różne standardy, co przekłada się na jego uniwersalność. Dekoder jest sprzedawany w komplecie z kartą nc+ i wykupionym abonamentem CANAL+ na jeden miesiąc. Tuner DVB-S2 nc+ Dekoder NC+ BG5 wraz z pakietem Komfort+ dostarczy użytkownikowi, bez zobowiązań, możliwość odbioru ponad 100 kanałów.
6 najlepszych dekoderów nc+. Opinie w 2024 roku
Przejrzyj ranking dekoderów nc+ i dowiedz się, jakie sprzęty obecne na rynku są najczęściej wybierane przez konsumentów. Polecane w tym zestawieniu urządzenia zdobyły sporo pozytywnych ocen.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Dekoder nc+ jest dostępny w zestawie z kartą i wykupionym abonamentem na CANAL+. Nie trzeba samemu zajmować się formalnościami, niemal od razu można przejść do użytkowania sprzętu. Urządzenie jest solidnie wykonane i ma polskie menu.
W jednej z opinii dotyczącej tego sprzętu można przeczytać, że czas oczekiwania na aktywację jest stosunkowo długi (wynosi 48 h).
Model obsługuje następujące standardy: DVB-S, DVB-S2 i DVB-T. Dekoder umożliwia odtwarzanie obrazu w jakości 720p i 1080i. Urządzenie ma dwa tunery telewizyjne. Dodatkowe funkcje to m.in. blokada rodzicielska i elektroniczny przewodnik po programach. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.
Rozważ też
Urządzenie jest przystosowane do odtwarzania wideo w różnych formatach, podobnie w przypadku audio i zdjęć. Dekoder pozwala na wyświetlanie programów w wysokiej jakości (HD). Funkcja PVR Ready daje możliwość nagrywania np. filmów na zewnętrzny dysk USB.
W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania. W nielicznych komentarzach można przeczytać, że jakość jego wykonania nie jest najlepsza. Pilot czasami się zacina.
Dekoder ma uniwersalny czytnik kart obsługujący różne systemy kodowania. Na uwagę zasługuje funkcja FAST SCAN pozwalająca na szybkie wyszukiwanie kanałów. Urządzenie ma dwurdzeniowy procesor. Wymiary dekodera to: 28 cm x 23,3 cm x 5,5 cm.
1. NC+ Dekoder z Usługą Dostępu ITI2850
Model ITI2850 to dobry i tani dekoder nc+ do telewizji naziemnej sprzedawany wraz z kartą nc+ i opłaconym pakietem CANAL+ na jeden miesiąc. Urządzenie obsługuje obraz w rozdzielczości 720p i 1080i. Umożliwia też skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości 720p oraz 1080i. Model obsługuje standardy: DVB-S, DVB-S2 i DVB-T.
Obsługa dekodera jest prosta, bo ma on menu w języku polskim. Z dodatkowych funkcji na wyróżnienie zasługuje możliwość nagrywania programów na USB po wcześniejszym podpięciu dysku. Warto wspomnieć też o EPG, czyli elektronicznym przewodniku po programach. Mając ten dekoder na kartę nc+, można nie tylko oglądać telewizję, ale też słuchać radia internetowego.
Osoby, które zakupiły ten sprzęt i z niego korzystają, są zadowolone z tego jak działa. Doceniają oni to, że nie trzeba wiązać się długą umową abonamentową, aby oglądać ulubione programy. Zaletą jest też solidne wykonanie obudowy i łatwa obsługa. NC+ Dekoder z usługą dostępu ITI2850 to ciekawa opcja dla osób, które nie chcą wiązać się umową z dostawcą usług.
Zalety
Dekoder na własność: Klient po zakupie pakietu otrzymuje dekoder na własność.
Oferta: Dekoder oferuje dostęp do 130 kanałów telewizyjnych, w tym 45 kanałów w jakości HD.
Canal+: Wśród dostępnych kanałów jest osiem z oferty Canal+
Pakiet: Ten dobry dekoder nc+ jest sprzedawany z pakietem “start” aktywnym przez 1 pełny miesiąc.
Wybór opcji: Po zakończeniu pakietu startowego klient sam decyduje, czy chce korzystać z dostępu na kartę czy abonamentowego.
Wady
Telewizja naziemna: Dekoder nie obsługuje telewizji naziemnej, a dołączona karta nie jest kompatybilna z innym, niż dostarczane urządzenie.
2. Tuner DVB-S2 nc+ Dekoder NC+ BG5
Tuner DVB-S2 nc+ dekoder NC+ BG5 to produkt dostarczany z pakietem komfort, aktywnym przez 6 miesięcy. W skład zestawu wchodzi dekoder, karta dekodująca, zasilacz, pilot z bateriami oraz instrukcja obsługi. Zakup urządzenia pozwala na korzystanie z oferty bez wiązania się umową.
W cenie dekodera klient ma dostęp do ponad 110 kanałów, w tym 70 z nich w jakości HD. Wśród dostępnych kanałów znajdują się również te z FILMBOX-u. Dekoder ma wbudowany Media Player, który pozwala na wybór rozmaitych formatów muzyki, filmów czy zdjęć, oferuje dźwięk przestrzenny
Dolby Digital i obraz w jakości Full HD.Test dekoderów nc+ pozwolił też ustalić, że urządzenie ma możliwość wyodrębnienia listy ulubionych kanałów i ustawienia blokady rodzicielskiej. Odpowiedzią na pytanie jaki wybrać dekoder nc+, aby nie wiązać się umową jest: Tuner DVB-S2 nc+ Dekoder NC+ BG5.
Zalety
Ilość kanałów: Dekoder pozwala na dostęp do ponad 110 kanałów, w tym 70 z nich w jakości HD
Bez zobowiązań: Pakiet komfort plus z FilmBox oferuje 6 miesięcy dostępu do oferty bez wiązania klienta umową.
Oferta FilmBox: Wśród dostępnych kanałów klient ma również możliwość odbioru pięciu kanałów FILMBOX-u które zazwyczaj są dodatkowo płatne.
Doładowania: Po okresie sześciu miesięcy, na które pakiet obowiązuje, klient ma możliwość doładowania programów wtedy, kiedy chce z nich korzystać.
Aktywacja: Dekoder zostaje aktywowany przez sprzedawcę w dniu wysyłki do klienta, zatem wystarczy, że klient podłączy dekoder do instalacji satelitarnej, aby zaraz móc odbierać program.
Wady
Sparowanie z kartą: Dekoder jest sparowany tylko i wyłącznie z kartą, która jest dostarczana w komplecie. Nie można wykorzystać dekodera z inną kartą.
3. Dekoder SAT Cryptobox 700 HD Smart TNK NC+ Cyfra
Dekoder SAT Cryptobox 700 HD Smart TNK NC+ Cyfra to sprzęt obsługujący wiele formatów. W przypadku video są to AVI, MKV, TS, TP, TRP, MPG, MP4, audio: MP3, FLAC czy OGG, a zdjęcia przeglądniemy w formatach: JPEG, BMP, GIF.
Sprzęt pozwala na zarówno odtwarzanie jak i nagrywanie programów w jakości HD. Został wyposażony w dwa szybkie porty USB. Dzięki nim podłączymy zewnętrzny nośnik pamięci oraz kartę WiFi. Wraz z dekoderem klient otrzymuje pilot zdalnego sterowania do jego obsługi.
Sprzęt umożliwia zapisanie trzech tysięcy kanałów telewizyjnych lub radiowych w 26 grupach ulubionych. Menu jest w języku polskim. Wymiary urządzenia wynoszą 280 x 233 x 55 mm. Dekoder SAT Cryptobox 700 HD Smart TNK NC+ Cyfra oferuje odbiór programów w jakości HD.
Zalety
Kanały: Urządzenie ma możliwość zapisania do 3000 kanałów telewizyjnych lub radiowych. Dodatkowo funkcja Fast Scan pozwoli na szybkie wyszukanie właściwego kanału.
Nagrywanie: Dzięki umieszczeniu portu USB na obudowie sprzętu, można podłączyć do niego zewnętrzny dysk, a funkcja PVR Ready pozwoli na nagranie dowolnego programu.
Obsługa: Dołączony pilot zdalnego sterowania pozwala na obsługę z dystansu. Również dostępne są takie opcje jak zatrzymanie czy przewijanie obrazu.
Menu: Dostępne menu jest między innymi w języku polskim, zatem nikomu z naszych rodaków nie przysporzy kłopotów w obsłudze.
Wejścia i wyjścia: Sprzęt zaopatrzono szereg wejść i wyjść pozwalających na współpracę z innymi urządzeniami. Wśród portów znajdziemy: LOOP OUT, LNB IN, HDMI, SCART, 2 x USB, SPDIF oraz RS232.
Wady
Jak podają użytkownicy, zdarza się że sprzęt się zawiesza. Wymaga on wówczas restartu.
4. Uclan Dekoder Ustym 4K Pro Kombo USTYM4KPRO
Uclan dekoder Ustym 4K Pro Kombo USTYM4KPRO wyposażono w szereg wejść i wyjść, wśród których wymienić można: Audio IN, cyfrowe wyjście optyczne, czytnik kart pamięci, HDMI, RJ-45, RS-232, USB i złącze antenowe. Co więcej, ten dekoder nc+ 4K ma na pokładzie system operacyjny Enigma 2 oraz procesor czterordzeniowy 64-bitowy.
Sprzęt ma wbudowanych szereg aplikacji pozwalających na dostęp do platform z filmami. Wymienić wśród nich można aplikację Netflix, Stalker, Kodi i E2Player. Mamy tu także zainstalowaną listę kanałów z podziałem tematycznym i na operatorów.
Na panelu przednim widać ledowy wyświetlacz z możliwością przełączenia koloru czerwony – niebieski, informujący o dokonanych ustawieniach. Uclan dekoder Ustym 4K Pro Kombo USTYM4KPRO to sprzęt o wielu możliwościach.
Zalety
Odtwarzanie: Wbudowany tuner pozwala za pomocą DVB-S2X 4K wraz z HYBRYDOWYM DVB-T2/C odtwarzać zarówno telewizję satelitarną jak i naziemną, kablową.
Kanały: Lista kanałów dostępna za pomocą urządzenia jest ułożona z podziałem na operatorów oraz jako menu tematyczne zaopatrzone w ikony.
Wybór języka: Polscy użytkownicy mają umożliwiony wybór menu w języku polskim.
Pilot zdalnego sterowania: Dołączony pilot zdalnego sterowania jest w pełni programowalny i zbudowany w sposób ergonomiczny.
Dysk zewnętrzny: Dzięki zainstalowanemu portowi USB można tu podłączyć zewnętrzny dysk, na który można nagrać treści, jak i z niego odtwarzać.
Wady
Możliwości: Dekoder ma możliwość instalowania różnych wtyczek, co jest jego zaletą. Jednak funkcjonalności jest tak wiele, że nowemu użytkownikowi bardzo trudno jest z nimi wszystkimi się zapoznać, w efekcie gubi się wśród ustawień.
5. nBox 5800s BXZB Enigma2 E2 Dekoder NC+ MPEG-4
W zestawieniu musiał znaleźć się nBox 5800s BXZB Enigma2 E2 dekoder nc+ MPEG-4 dostępny w komplecie z kartą TNK z pakietem Start+ na 1 miesiąc. W zestawie znajduje się też pilot zdalnego sterowania i niezbędne baterie, a także zasilacz. Do sprzętu można podłączyć adapter Wi-Fi na USB.
Urządzenie daje możliwość szybkiego wyszukiwania kanałów. Można pobrać oryginalną listę przygotowaną przez dostawcę satelity. Na dekoderze jest też miejsce na dysk zewnętrzny do nagrywania wyświetlanych w telewizji programów. Istnieje też możliwość przeglądania zdjęć i multimediów zapisanych na pendrive. Na uwagę zasługuje wtyczka IPTV Player dająca dostęp do różnych materiałów rozrywkowych (m.in. YouTube, TVN Player i CDA).
Za co konsumenci szczególnie doceniają nc+ dekoder Wi-Fi? Plusem jest solidność jego wykonania, a także przystępna cena. Na dołączonym do zestawu pilocie zdalnego sterowania można ustawiać skróty przycisków ułatwiających obsługę.
nBox 5800s BXZB Enigma2 E2 dekoder NC+ MPEG-4 oferuje oprogramowanie oparte na systemie Linux.
Zalety
Wyświetlacz: Użytkownik ma dużą ilość ustawień, które zależą tylko od niego. Od ciebie zależy czy dekoder wyświetli numer kanału, czy numer kanału wraz z jego nazwą, a także w jaki sposób pojawi się to na wyświetlaczu.
Pilot: Każdy z użytkowników może samodzielnie ustawić skróty do poszczególnych przycisków pilota.
Dostęp do multimediów: Za pomocą wtyczki IPTV Player posiadacz dekodera ma dostęp do treści udostępnianych przez Internet.
Szybkie wyszukiwanie: Bezpośrednio z satelity użytkownik pobierze wszystkie dla niego dostępne programy. Wystarczy nacisnąć przycisk “start”na pilocie.
Wady
Zwrot urządzenia: Mimo, że jako klientowi przysługuje ci możliwość zwrotu zakupu dokonanego przez Internet, w wypadku z zakupu tego towaru nie ma możliwości zwrotu go z aktywowaną kartą.
6. Tuner DVB-T nc+ DTI744NCP
Tuner DVB-T nc+ DTI744NCP pozwala na dostęp do internetu i telewizora bez żadnych zobowiązań i rachunków. Użytkownik otrzymuje 43 kanały nadawane na żywo oraz niezliczoną ilość materiałów z biblioteki VOD. Co więcej, programy emitowane na żywo można oglądnąć do 7 dni wstecz.
A dodatkowo gdy przerwiesz oglądanie programu na jednym urządzeniu, możesz od tego samego momentu kontynuować oglądanie na innym urządzeniu. Wymiary tunera wynoszą 85 x 85 x 85 mm waga to 312 g.
Do urządzenia jest dołączony pilot zdalnego sterowania obsługujący większość dostępnych na rynku modeli telewizorów. Podłączenie sprzętu jest niezwykle proste, wystarczy, aby Player + Box podłączyć do Internetu i telewizora i rozpocząć użytkowanie. Tuner DVB-T nc+ DTI744NCP pozwala na dostęp do telewizji naziemnej oraz internetowych treści.
Zalety
Podłączenie: Wystarczy tuner podłączyć do Internetu oraz telewizora, aby uzyskać dostęp do oferowanych treści.
Bez abonamentu: Zakup sprzętu umożliwia oglądanie dostępnej za jego pomocą w telewizji bez zakupu jakichkolwiek abonamentów i innych zobowiązań. Na pokładzie są 43 kanały i dostęp do bibliotek VOD.
Pilot: Wraz z urządzeniem klient otrzymuje pilota zdalnego sterowania ułatwiającego obsługę programów z własnej kanapy.
Wady
Zawieszanie się: Jak przekazują użytkownicy sprzęt lubi często się zawieszać i wyświetla informację o szeregu nieznanych błędach.
Soft: Zainstalowany na pokładzie software jest sprzed kilku lat, w związku z tym jest powolny i nie spełnia większości oczekiwań.
Przewodnik zakupowy – Jaki dekoder nc+ kupić?
Na pytanie o to, jaki jest najlepszy dekoder nc+, postaramy się odpowiedzieć w tej części artykułu. To poradnik zakupowy stworzony z myślą o osobach, które nie wiedzą, na co zwracać uwagę podczas nabywania sprzętu. Pewne jest, że aby być zadowolonym z tego, jak działa dekoder, trzeba zainwestować w dobrej jakości urządzenie. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt do Twojego domu.
Platforma nc+ – czy nadal działa?
Dla osób zorientowanych w temacie tekst na temat dekoderów nc+ może wydawać się nieaktualny. Nie każdy jednak wie, że w 2019 roku doszło do rebrandingu nc+, czyli m.in. zmiany nazwy. Od tego momentu platforma funkcjonuje jako CANAL+. Niemniej jednak nadal możliwe jest znalezienie oferty operatora poprzez wpisanie starej nazwy do wyszukiwarki internetowej. Musi pewnie minąć nieco więcej czasu, zanim przestanie ona funkcjonować w świadomości konsumentów.
Tuner TV – co to jest i czy jest potrzebny?
Tuner TV to nic innego jak odbiornik sygnału telewizji naziemnej lub cyfrowej. Odbiorniki tego typu mają często wiele dodatkowych funkcji, które przydają się na co dzień. Zaliczyć można do nich m.in. dostęp do elektronicznego programu telewizyjnego (EPG) czy możliwość nagrywania tego, co wyświetlane w danym czasie w telewizji. Nie zawsze zakup tunera jest niezbędny, ponieważ niektóre telewizory mają go już wbudowanego. Tym samym bez korzystania z zewnętrznego tunera możliwy jest odbiór sygnału naziemnego (oczywiście konieczna do tego jest też antena).
Telewizja naziemna i satelitarna
Urządzenia dające dostęp do telewizji naziemnej mogą obsługiwać trzy różne standardy. W ramach pierwszego z nich, DVB-T, przesyłany jest sygnał wideo, dźwięki i dane dodatkowe. Drugą generacją jest DVB-T2. Wykorzystuje ona mniejszą pojemność pasma radiowego, a ponadto pozwala na wyświetlanie programów w wysokiej rozdzielczości, nawet 4K. W sieciach kablowych wykorzystywany jest standard DVB-C i DVB-C2. Dekodery telewizji satelitarnej wykorzystują standard DVB-S i DVB-S2 i pozwalają na odbiór darmowych kanałów z telewizji naziemnej, a dodatkowo gwarantują dostęp do kanałów komercyjnych (za dodatkową opłatą).
Tuner a dekoder
Częstym pytaniem zadawanym przez konsumentów jest nie tylko to, jaki dekoder nc+ wybrać, ale też czym różni się tego typu sprzęt od tunera. Tuner to urządzenie, które odbiera określony sygnał z anteny i przesyła go do odbiornika. Dzięki niemu na ekranie telewizora wyświetlane są zakodowane sygnały znane pod nazwą FTA, z angielskiego free to air. Są to programy powszechne i bezpłatne, które można odbierać właśnie za pomocą tunera z anteną lub dekodera platformy cyfrowej. Ostatni z wymienionych sprzętów jest w stanie odkodować zaszyfrowane treści i wyświetlić je, oczywiście po wykupieniu odpowiedniej oferty telewizyjnej.
Rozdzielczość obrazu
Wybierając najlepszy dekoder nc+, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość obrazu, jaką oferuje. Kiedyś standardem były urządzenia obsługujące jakość SD, teraz do wyboru są modele HD, Full HD i 4K. Sam zakup dobrej jakości dekodera nie wystarczy, ponieważ wpływ na jakość wyświetlanego obrazu ma też operator. Nie wszystkie kanały są dostępne w wysokiej rozdzielczości, więc trzeba mieć to na uwadze. Lepsza jakość wyświetlanego obrazu na pewno przyda się też podczas wyświetlania plików z zewnętrznych nośników danych.
Funkcje dodatkowe
Kupując dekoder, należy zwrócić uwagę na jego dodatkowe funkcje. Nowsze urządzenia mają wiele ciekawych opcji, które zapewniają jeszcze więcej rozrywki i gwarantują większy komfort użytkowania. Do standardowych funkcji zaliczyć można EPG, czyli elektroniczny przewodnik po programach. Popularnością cieszą się dekodery dające możliwość nagrywania programów w czasie rzeczywistym i ich późniejszego odtwarzania. Do tego niezbędny jest podłączony do sprzętu dysk zewnętrzny. Urządzenia dające dostęp do Internetu są często wybierane przez użytkowników. Dekodery z możliwością podłączenia adaptera Wi-Fi zwiększają możliwości użycia sprzętu. Mając połączenie z Internetem, użytkownik może m.in. korzystać z aplikacji dostępnych w sklepach Google Play.
Dekodery nc+ w dobrych cenach
Tani, ale dobry dekoder nc+ można kupić już za ok. 100 zł. Takie urządzenie jest dostępne w zestawie z miesięcznym pakietem startowym dającym dostęp do różnych kanałów. Kupujący nie musi podpisywać żadnej umowy, aby móc korzystać z dekodera i oglądać dostępne w ofercie programy. Może tym samym sprawdzić, czy dany pakiet mu odpowiada i później w razie potrzeb lepiej dostosować ofertę. W sklepach dostępne są też dekodery w kwocie ponad 200 zł.
FAQ
P1: Jak podłączyć dekoder nc+?
Sporo osób decyduje się kupić dekoder nc+ 4K. Opinie na temat takiej jakości sprzętu są z reguły bardzo dobre. Niezależnie od tego, jaki model się wybierze, pierwszym krokiem jest jego podłączenie. Prawie wszystkie niezbędne do tego akcesoria znajdują się w zestawie. Zazwyczaj trzeba dokupić tylko kabel HDMI. Do dekodera należy włożyć kartę, a chip skierować do dołu. Jeśli w komplecie znajduje się dysk twardy, trzeba go podłączyć. Dysk należy ustawić pod dekoderem i połączyć go z nim poprzez wejście eSATA. Następnym krokiem jest podłączanie do dekodera kabli antenowych i kabla HDMI. Ostatnie zadanie to załączenie zasilacza do dekodera i prądu. Jeśli na obudowie podświetli się kontrolka włączania, to znak, że sprzęt jest gotowy do pracy.
P2: Jak uruchomić dekoder nc+?
Wiele osób sądzi, że warto zdecydować się na dekoder nc+. Problem jego konfiguracji właściwie nie istnieje, bo proces ten jest intuicyjny i przebiega w większości bez utrudnień. Po podłączeniu sprzętu należy uruchomić telewizor i upewnić się, jakie źródło sygnału zostało wybrane (ma to być HDMI). Jeśli na ekranie pojawi nam się informacja o nowej aktualizacji, należy ją pobrać i poczekać, aż się zainstaluje. Może to potrwać do 30 minut. Następnym krokiem jest wybór typu konwertera i wyszukiwanie kanałów. Może się to odbywać automatycznie, jeśli model konwertera jest na liście, albo ręcznie. Na tym można by zakończyć konfigurację, ale jeśli mamy dekoder, który można połączyć z Wi-Fi, warto to zrobić na początku. Po połączeniu z Internetem zyskuje się dostęp do różnych ciekawych treści.
P3: Jak zaktualizować dekoder nc+?
Z reguły dekodery aktualizują się automatycznie w godzinach nocnych. Jeśli sprzęt ma wyłączony tryb ‘szybki start’, po włączeniu dekodera na ekranie telewizora wyświetla się informacja o nowym oprogramowaniu. Wybierając przycisk OK, sprzęt rozpoczyna pobieranie. Należy pamiętać, że w czasie aktualizacji nie można odłączać dekodera od zasilania ani anteny. Zazwyczaj czas pobierania i instalowania oprogramowania zajmuje kilkadziesiąt minut. Na ekranie telewizora można śledzić postępy pracy i sprawdzać, ile jeszcze czasu zostało.
P4: Jak zresetować dekoder nc+?
Co w przypadku, gdy dekoder nc+ nie reaguje lub pojawiają się inne problemy związane z jego działaniem? Sposobem na ich opanowanie może być restart urządzenia. Aby przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych, należy wybrać na pilocie przycisk ‘menu’, następnie ‘ustawienia’, ‘instalacja’ i ‘ustawienia domyślne’. Przy ustawieniach domyślnych należy zmienić wybraną opcję z ‘nie’ na ‘tak’, a następnie nacisnąć OK. Później wystarczy tylko potwierdzić swój wybór i poczekać kilka minut, aż dekoder uruchomi się ponownie. Nowy PIN urządzenia to 0000. Nie można zapomnieć, że po zresetowaniu sprzętu konieczna jest jego ponowna konfiguracja (przepadają wszystkie ustawienia).
P5: Gdzie oddać dekoder nc+?
Jeśli przestaniemy korzystać z usług oferowanych przez Canal+, a sprzęt, który dotychczas używaliśmy, był wypożyczony od tej firmy, należy go zwrócić. Ze strony internetowej operatora można dowiedzieć się, że dekoder powinno się oddać do dowolnego punktu serwisowego lub salonu. Należy to zrobić nie później niż w terminie 14 dni od dnia rozwiązania umowy. Punktów odbioru jest sporo, więc nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca znajdującego się w naszej okolicy.
Posiadam od soboty 22 stycznia 2022 wymieniony w miejsce niesprawnego, na drugi identyczny dekoder ITI_2851S. Przyczyną wymiany były i są nadal w drugim modelu nie do przyjęcia duże opóźnienia reakcji na polecenia z pilota. Oczekiwanie trwa od 1 do kilku minut. Takie spowolnienie zaczęło się tydzień temu. Pierwszy dekoder działał bez zarzutu ponad 3 lata. Obawiam się, czy przyczyną tych opóźnień reakcji na pilota, jest najnowsze wersja oprogramowania 6.0.3 niekompatybilna z tym modelem. Dokupiłem rezerwowy pilot A do sprawdzenia pierwszego dekodera, ale żadnej poprawy nie była. Otrzymany nowy dekoder otrzymałem z pilotem B, który identycznie nie poprawił szybkości wykonywania poleceń.… Read more »
Dzień dobry, Pisze Pan o dekoderze NC , a więc w domyśle, z tym operatorem Pan współpracuje. Z całą pewnością opisane problemy nie mają nic wspólnego z obsługą pilota, sprawa leży w oprogramowaniu. Zakładamy również, że dekoder można podłączyć do dowolnego uprzedzenia generującego obraz i dźwięk, oraz że podłącza się go do anteny satelitarnej i stąd pobiera się sygnał. W takim przypadku operator decyduje o umieszczonym na „swoim” dekoderze oprogramowaniu. Aby nie mieć problemu z oprogramowaniem, które jest administrowane przez operatora, lepiej jest samodzielnie kupić dekoder, o żądanych parametrach, z obsługą modułu z kartą (lub wymienić u operatora na inny… Read more »