Ranking 6 najlepszych długopisów 3D w 2021

Ostatnio aktualizowane: 26.02.21

 

Długopisy 3D – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Od niedawna na rynku pojawiły się nowe gadżety umożliwiające tworzenie przedmiotów 3D. Długopis 3D Polaroid Play SB4302 stworzony jest dla osób kreatywnych, którzy chcą rozwijać swoje zdolności manualne. Przy pomocy urządzenia możemy tworzyć bardzo rozmaite rzeczy, zaczynając od prostych zabawek, a kończąc na bardziej skomplikowanych konstrukcjach. Zainstalowana w produkcie funkcja drukowania zdjęć umożliwia użytkownikom tworzenie portretów. Warte polecenia jest także pióro 3D Polaroid FAST Play 3D-FP-PL-2001-00. Model nie jest skomplikowany w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać nie tylko dorośli, ale również młodzież. Wyróżnia się także wysoką jakością wykonania. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych długopisów 3D. Opinie w 2021 roku 

 

W dalszej części artykułu znajduje się ranking długopisów 3D. Wszystkie produkty, które w nim umieściliśmy, cieszą się bardzo dobrymi opiniami i są polecane przez konsumentów. Możemy zagwarantować, że zamieszczone poniżej opisy zawierają wszystkie potrzebne informacje, które powinieneś wiedzieć na temat każdego z wymienionych modeli.

 

Długopis 3D Polaroid

 

1. Długopis 3D Polaroid Play SB4302

 

Długopis 3D Polaroid zaprojektowano w taki sposób, aby mogły z niego korzystać zarówno osoby lewo, jak i praworęczne. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Dlatego też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem przedmiotów w wersji 3D, mogą bez większego problemu opanować metodę funkcjonowania urządzenia.

Działanie długopisu opiera się na podobnych zasadach, co urządzeń, takich jak drukarki 3D. Wystarczy jedynie w wyznaczonym miejscu umieścić wkład, podłączyć do zasilania, a następnie przystąpić do wytwarzania zaprojektowanego przez nas przedmiotu, zabawki, czy też rysunku.

Opinie o długopisach 3D są bardzo pozytywne. Podobnie jest w przypadku modelu Polaroid Play SB4302. Urządzenia są chętnie wybierane przez osoby, które są bardzo kreatywne i lubią rozwijać własne zdolności manualne. Możemy tworzyć nie tylko własne, autorsko wymyślone przez nas projekty, ale także korzystać z powszechnie dostępnych szablonów.

 

 

 

 

Długopis 3D dla dzieci

 

2. Pióro 3D Polaroid FAST Play 3D-FP-PL-2001-00

 

Zbliżają się urodziny Twojego dziecka, jednak nie wiesz, jaki prezent spodoba mu się najbardziej? Jeżeli jest ono kreatywne i wykazuje zdolności manualne, warto zakupić długopis 3D dla dzieci. Jest to nie tylko zabawka, dzięki której możemy tworzyć różnorodne przedmioty, ale także urządzenie edukacyjne, ułatwiające zdobywanie wiedzy w zakresie geometrii przestrzennej.

Długopis 3D Polaroid jest bezprzewodowy, dzięki czemu podczas tworzenia naszej konstrukcji nie będziemy mieli problemu z plączącym się kablem. Ma on bardzo prosty, a zarazem oryginalny design. W sprzedaży dostępny jest w kolorze białym z czarnymi detalami. Przyciski mają kolor czerwony oraz żółty.

Większa część kupujących uważa, że jest to dobry długopis 3D. Opinie wynikają z wysokiej jakości materiału, z którego tworzone są nasze konstrukcje. Istotne jest także to, że obsługa gadżetu nie jest skomplikowana. Z tego względu z pióra 3D Polaroid FAST Play 3D-FP-PL-2001-00 mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale także młodzież. 

 

 

 

 

Długopis drukarka 3D

 

3. Długopis 3D Pen Model V2 

 

Długopis drukarka 3D Pen Model V2 w sprzedaży dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych (żółtej, niebieskiej, różowej, fioletowej). Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy konsument bez większego problemu może znaleźć produkt w kolorze, który mu najbardziej odpowiada. 

W przypadku prezentowanego długopisu mamy możliwość korzystania z dwóch rodzajów wkładów: PLA i ABS. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł podążyć za swoją wyobraźnią i wytworzyć dowolny przestrzenny kształt. Urządzenia służące do wykonywania druku 3D mogą sprawić wiele radości nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym.  

Decydując się na zakup urządzenia jako prezentu, możemy mieć pewność, że będzie on udany. Jest to dobry i tani długopis 3D. Przeznaczony jest głównie dla osób powyżej 14 roku życia. Dzieci, jak i dorośli mogą rozwijać swoją wyobraźnię, a kiedy zabraknie już pomysłów na tworzenie nowej konstrukcji, zawsze możemy skorzystać z Internetu. Wpisując frazę „długopis 3D szablony” mamy dostęp do nieograniczonej ilości bardzo różnorodnych szablonów o zróżnicowanym poziomie zaawansowania.

 

 

 

 

Długopis 3D Pen

 

4. Długopis 3D Polaroid ROOT PEN SB4397 

 

Długopis 3D pen pozwala na tworzenie różnego rodzaju konstrukcji, zabawek czy rysunków z drewna. Za jego pomocą możemy wytworzyć bardzo oryginalną biżuterię, makiety samochodów, samolotów, różnych budowli, figurki różnych postaci, a nawet prawdziwe dzieła sztuki.

Test długopisów 3D wykazał, że urządzenie nie tylko pozwala nam rozwijać kreatywność, ale także uczy skupienia oraz precyzji, a także pozwala się zrelaksować i na chwilę oddalić od codziennych problemów i stresu z tym związanego. Ma także bardzo dobry wpływ na koordynację ruchową, która jest szczególnie ważna u najmłodszych użytkowników.

Długopis do druku 3D Polaroid ROOT PEN SB4397 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wynika to z tego względu, że przy jego pomocy możemy wytworzyć bardzo unikatowe przedmioty wykonane z drewna. Struktura drewna oraz jego kolor, nadają rękodziełom bardzo wyjątkowy charakter. Wykonane przedmioty mogą posłużyć jako prezent dla najbliższych. 

 

 

 

 

3doodler długopis 3D

 

5. Długopis 3D 3Doodler Create 3DRCREL 

 

3doodler długopis 3D to model dostępny w 4 wersjach kolorystycznych (metaliczny zielony, metaliczny różowy, metaliczny żółty, metaliczny niebieski). Urządzenie obsługuje wkłady ABS oraz FLEXY. Do zestawu dołączono 2 zestawy wkładów o różnorodnych kolorach, po 25 sztuk każdy. Dysza długopisu jest bardzo wytrzymała i odporna na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne.

Z długopisu wydobywa się roztopiony filament, przy pomocy którego mamy możliwość tworzenia konstrukcji bardzo różnorodnych obiektów w trójwymiarze. Atutem produktów przeznaczonych do wykonywania druku 3D jest to, że w trakcie tworzenia możemy ponieść się wyobraźni i stworzyć to, co chcemy, bez potrzeby wcześniejszego tworzenia schematu na komputerze. 

Na decyzję zakupową długopisu 3D 3Doodler Create 3DRCREL przede wszystkim wpływa bardzo prosty w obsłudze system sterowania. W zależności do własnych predyspozycji oraz preferencji każdy użytkownik może go indywidualnie dostosować do własnych możliwości, oraz tempa pracy. Dla bardziej zaawansowanych jest możliwość pracy w trybie „fast”. Umożliwia on o 30% szybszą pracę niż w przypadku trybu podstawowego.

 

 

 

 

6. Drukarka 3D ręczna Savio DRP-040 Creative Design 

 

Ręczna drukarka 3D Savio DRP-040 Creative Design to urządzenie, dzięki któremu możemy tworzyć różnego rodzaju bryły 3D. Długopis obsługuje filament ABS i PLA o średnicy 1,75 mm. Średnica dyszy drukującej liczy 0,7 mm. Model dostępny jest w sprzedaży w kolorze żółtym, z białymi elementami. 

Osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z urządzeniami służącymi do tworzenia przedmiotów w trójwymiarze, często zastanawiają się, do czego one służą? Przy pomocy długopisu 3D mamy możliwość zagwarantowania sobie i dzieciom nawet godziny zabawy. Gadżet pozwala na rozwój kreatywności, zdolności manualnych, a także wywiera bardzo pozytywny wpływ na koordynację ruchową. 

Wielu kupujących określa produkt, jako magiczny długopis 3D. Wynika to głównie z tego, że w zaledwie kilka minut możemy stworzyć najprostsze konstrukcje, bez potrzeby wykonywania projektów w bardzo skomplikowanych programach komputerowych. Posługując się piórem 3D, możemy podążać za własną wyobraźnią. Jeżeli skończą nam się pomysły, zawsze można sięgnąć do Internetu. Wystarczy wpisać „długopis 3D wzory” i mamy do dyspozycji wiele inspiracji na nowy model.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki długopis 3D kupić?

 

W przypadku wielu rozwiązań, którymi posługujemy się w codziennym życiu, możemy zauważyć, jak szybko rozwija się technologia. Bardzo skomplikowane przedmioty zastępowane są mniejszymi i łatwiejszymi w obsłudze. Podobnie jest w przypadku dużych gabarytowo drukarek 3D. Rozwój technologii umożliwił powstanie bardziej kompaktowych urządzeń, które swoim wyglądem przypominają pióro do pisania. Są to długopisy 3D. Dzięki nim możemy stworzyć własny model najbardziej popularnych budowli na świecie, takich jak Big Ben, czy wieża Eiffla. Podczas tworzenia modeli różnorodnych przedmiotów ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Kiedy nie mamy już pomysłów, ale wciąż chcemy wytwarzać nowe, trójwymiarowe modele, zawsze możemy skorzystać z Internetu. W sieci możemy znaleźć nieskończoną ilość inspiracji. Jeżeli jesteś osobą kreatywną i chcesz rozwijać swoje zdolności manualne, zakup urządzenia będzie dobrą decyzją. Chcąc kupić mini drukarkę 3D, wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy długopis 3D. Dlatego też specjalnie dla takich osób stworzyliśmy zamieszczony poniżej poradnik. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu nie będziesz miał już żadnych wątpliwości, jaki model będzie najbardziej dla Ciebie odpowiedni.

Jak działa długopis 3D?

Jeszcze niedawno na rynku mieliśmy do wyboru jedynie jeden rodzaj długopisów 3D. Ich działanie polegało na topieniu wkładu, który znajdował się we wnętrzu produktu. W modelach używano dwa rodzaje plastikowego wkładu: ABC i PLA. Grubość nitek wynosiła 1,75 mm. Aby zacząć tworzyć wymyślony przez nas model, wystarczyło włożyć wkład do środka długopisu, a po chwili z jego wnętrza wypływał stopiony plastik. Wtedy mogliśmy przystąpić do modelowania naszego dzieła. Wraz z rozwojem technologii oraz wprowadzaniem na rynek coraz więcej urządzeń 3D, producenci zaczęli modyfikować swoje produkty, wprowadzając możliwość regulacji temperatury topienia czy szybkości wycieku wkładu. Modyfikacja znacznie ułatwiła pracę oraz pozwoliła na bardziej precyzyjne dopracowywanie wytwarzanych dzieł. 

 

Dla kogo przeznaczone są długopisy 3D.

Bardzo wiele osób myśli, że długopisy 3D przeznaczone są głównie dla dzieci. Jednak nie jest to do końca prawdą. Oczywiście wiele dzieci wykorzystuje urządzenia do zabawy, czy też projektowania mniej skomplikowanych produktów. Jest to możliwe dzięki temu, że gadżety są bardzo łatwe w obsłudze. Modele przeznaczone dla nastolatków oraz dorosłych osób umożliwiają tworzenie kopii dzieł sztuki, czy też najsłynniejszych budowli. Najlepszy długopis 3D może być wykorzystywany także przez artystów do tworzenia dzieł sztuki. 

 

Rodzaj wkładu

Zastanawiasz się, jaki długopis 3D wybrać? Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na rodzaj substancji, do której przystosowano dany model. W przypadku pierwszych urządzeń 3D wykorzystywano wkłady ABC oraz PLA. Są one bardzo podobne do siebie. Sprzedawane są zazwyczaj w postaci cienkich nitek znajdujących się w 1 kg opakowaniach. Różnica, która jest pomiędzy dwoma wymienionymi rodzajami wkładów, występuje w ich składzie. ABC jest związkiem chemicznym, składającym się z akrylonitrylu, butadienu i styrenu. Jest to sztywny oraz bardzo wytrzymały materiał. Topi się w temp. od 225 do 259 st. C. Wypływająca substancja bardzo szybko zasycha, dlatego też nie musimy martwić się o to, że nasza konstrukcja będzie niestabilna. Drugi wymieniony wkład, czyli PLA, tworzony jest z bardziej naturalnych składników, będących pochodną syntetycznego białka. Temperatura topnienia wynosi od 190 do 240 st. C. Plastik jest nieco słabszy od ABC i może ulec zniekształceniu pod wpływem większego nacisku. W przypadku urządzeń fotopolimerowych stosuje się żywicę. Jest ona dostępna w wielu kolorach. Jednak to tworzywo jest trudniejsze w modelowaniu. Nieco rzadziej stosowane są także wkłady drewniane.

 

Dysza

Długopisy 3D powinny być odporne na działanie wysokiej temperatury. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dyszę, w którą je wyposażono. To właśnie przez końcową część urządzenia wydobywa się rozgrzana masa, z której będziemy tworzyć model. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału ja wykonano. Dużą popularnością cieszą się te, które wytwarzane są z metalu. Nie ulegają zniekształceniom, nawet pod wpływem działania bardzo wysokiej temperatury. W wielu zestawach możemy znaleźć dodatkowe końcówki, które różnią się wielkością i kształtem. Umożliwią nam dopracowanie nawet najmniejszych detali.

Zasilanie

Długopis 3D zazwyczaj zasilany jest przy pomocy portu USB lub baterii. Najczęściej, w wielu sklepach elektronicznych możemy spotkać się z modelami, które wyposażone są w kabel. Ich główną zaletą jest możliwość długotrwałej pracy. Wystarczy, że podepniemy urządzenie do zasilania, naciśniemy guzik i możemy przystąpić do pracy. Długopisy zasilane baterią są bardziej mobilne. Oznacza to, że nie musimy znajdować się w pobliżu miejsca zasilania, żeby móc pracować z narzędziem. Istotne jest to, aby pamiętać o systematycznym ładowaniu akumulatora, żeby uniknąć sytuacji, kiedy w połowie wykonywania projektu musimy przerwać pracę, aby naładować urządzenie. 

 

Długopisy 3D w dobrych cenach

Podczas zakupu danego produktu, często zwracamy uwagę na jego cenę. Jest to bardzo istotne, ponieważ nie każdy może sobie pozwolić na bardzo drogie modele. Ceny długopisów 3D są bardzo różnorodne. Te, które przeznaczone są dla najmłodszych użytkowników, kosztują zwykle ok. 50 zł. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecane są nieco droższe modele, których cena sięga od 150 zł do nawet 400 zł. Na cenę pióra może wpływać także rodzaj wkładu. Przykładowo produkty wyposażone w drewniane wkłady, kosztują ok. 200 zł. Warto dokonywać zakupów w sklepach internetowych. Jest to bardzo wygodna metoda, często wybierana przez osoby pracujące, które nie mają czasu na stanie w kolejkach. Decydując się na zakupy w sklepach stacjonarnych, mamy możliwość dokładnego obejrzenia urządzenia oraz skonsultowania się z doradcą zakupowym.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje długopis 3D?

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele modeli bardzo różnorodnych długopisów do drukowania różnych przedmiotów w trójwymiarze. W zależności od marki, ilości wkładów oraz zastosowania urządzenia jego cena może być bardzo różnorodna. Najtańsze modele, przeznaczone głównie dla najmłodszych użytkowników kosztują zazwyczaj ok. 50 zł. Decydując się na bardziej zaawansowany model, do którego dołączona jest większa ilość wkładu, powinniśmy przygotować się na koszt od 150 zł do nawet 400 zł. Wybierając model przeznaczony do wytwarzania modeli 3D z drewna, będziemy musieli wydać ok. 200 zł. Na samym początku warto wybrać tańsze modele. Jest to istotne szczególnie w przypadku dzieci, którym szybko nudzą się różne przedmioty.

 

P2: Gdzie kupić długopis 3D?

Długopisy 3D są urządzeniami elektrycznymi. Sprzedawane są głównie w sklepach specjalizujących się w sprzedaży urządzeń elektrycznych. Ich dystrybucja odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i drogą elektroniczną. W sklepach stacjonarnych możemy skorzystać z opinii osób zajmujących się sprzedażą produktów. Jednak często się zdarza, że konsumenci decydują się na zakupy przez Internet. Wynika to z tego względu, że w sklepach online mamy dostęp do większej ilości asortymentu. Możemy także zaoszczędzić część gotówki, korzystając z różnego rodzaju kuponów rabatowych, czy też przeglądarek oferujących cashback, czyli zwrot części gotówki za dokonane zakupy. Dużym atutem wyboru zakupów drogą internetową jest także spora oszczędność czasu, którą musielibyśmy zmarnować, chodząc od sklepu do sklepu oraz stojąc w kolejkach i w korkach ulicznych.

P3: Co to jest długopis 3D?

Długopis 3D to urządzenie, które swoim wyglądem przypomina klasyczny długopis do pisania. Jednak jego zastosowanie nieco różni się od klasycznych modeli. Służy przede wszystkim do wytwarzania różnych przedmiotów, figur geometrycznych oraz rysunków w wersji trójwymiarowej. Z końcówki długopisu 3D zamiast tuszu wydobywa się rozpuszczony filament. Może on przybierać bardzo różnorodne zabarwienie. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Systematycznie posługując się produktem, możemy szybko nabrać wprawy, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli wykonywać bardziej skomplikowane konstrukcje. Przedmiot przeznaczony jest głównie dla osób dorosłych, ale mogą z niego korzystać także dzieci w wieku od 14 roku życia. 

 

P4: Jak działa długopis 3D?

Długopisy 3D to urządzenia bardzo łatwe w obsłudze. Ich działanie jest bardzo proste. Przy naciśnięciu jednego przycisku, kierując ręką, możemy w powietrzu tworzyć jakąś konstrukcję, którą sami zaprojektowaliśmy. Jest to możliwe, dzięki temu, że po uruchomieniu urządzenia, umieszczony w jego wnętrzu filament podgrzewa się do określonej temperatury. Naciskając przycisk znajdujący się na długopisie 3D, filament (głównie w postaci: Terpolimeru akrylonitrylo-butadieno-styrenowego (ABS), polilaktydu (PLA), alkoholu poliwinylowego (PVA), nylonu lub poliwęglanów (PC)) zaczyna się wydobywać. Po wydobyciu się na zewnątrz rozgrzanej substancji, w bardzo szybkim tempie ulega ona zastygnięciu. Występowanie takiej właściwości sprawia, że tworzone konstrukcje są trwałe oraz stabilne.

 

P5: Jak wyczyścić długopis 3D?

W celu wyczyszczenia długopisu 3D będziesz musiał go zdemontować. Takie działanie umożliwi dokładne wyczyszczenie głowicy urządzenia. Eksperci zalecają, żeby osoby, które wykonują czynność po raz pierwszy, zrobiły zdjęcia demontowanemu przedmiotowi. Czynność pomoże w zapamiętaniu lokalizacji każdego zdjętego elementu. Warto korzystać także z instrukcji obsługi, która zwykle dodawana jest do każdego urządzenia. Sam etap oczyszczania długopisu 3D polega głównie na odkręceniu kilku śrub oraz dokładnym wyczyszczeniu głowicy (czyszczenie może być chemiczne lub mechaniczne). Ważną kwestią jest to, aby wszystkie etapy procesu czyszczenia były wykonywane na rozgrzanej do 220-250 st. Celsjusza głowicy. Z tego względu do wykonania operacji zalecane jest stosowanie odzieży ochronnej.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments