Ranking 8 najlepszych dronów z kamerek w 2023

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Dron z kamerą – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Profesjonalny dron z kamerą Dron DJI Spark Combo spodoba się wymagającym użytkownikom, którzy chcą nagrywać dobrej jakości ujęcia. Sprzęt jest funkcjonalny i pozwala m.in. na profilowanie, czyli podążanie za zaznaczonym obiektem. Urządzenie jest lekkie, a jakość jego wykonania bardzo dobra. W zestawie znajduje się osłona na śmigło i dodatkowe śmigło, więc nawet w przypadku jego uszkodzenia, nie trzeba inwestować pieniędzy w nowy element. Tanim mini dronem jest Xiaomi Mini Mitu. Sterowanie urządzeniem następuje z poziomu smartfona. Sprzęt wyposażono w 4-rdzeniowy procesor. Pamięć wewnętrzna wynosi 4 GB. Model waży zaledwie 88 g, a czas jego pracy wynosi do 10 minut.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dron z kamerą ma funkcję FaceAware, co oznacza, że rozpoznaje on naszą twarz, sam startuje i nie trzeba nic konfigurować, a sama czynność zajmuje tylko kilka sekund. Kamera ma czujnik CMOS 1/2,3 cala pozwalający na kręcenie stabilnych ujęć.

Wady

Czytając opinie można dojść do wniosku, że aplikacja na telefon nie jest intuicyjna w obsłudze, więc korzystanie z niej, w szczególności na początku, może wydawać się skomplikowane.

Podsumowanie

Urządzenie ma wiele ciekawych rozwiązań, które czynią je bardziej funkcjonalnym. Technologia Wi-Fi pozwala na oglądanie wideo w czasie rzeczywistym, w odległości do 2 km. Dron ma w zestawie pilot zdalnego sterowania.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest lekkie, a jednocześnie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Funkcja automatycznego powrotu do miejsca początkowego znacznie ułatwia obsługę drona. Model ma 4 GB pamięci wewnętrznej.

Wady

Trzeba przyznać, że czas pracy na akumulatorze nie jest zbyt długi. Urządzenie po pełnym naładowaniu umożliwia lot przez 10 minut. Na ładowanie trzeba poświęcić aż 1 h.

Podsumowanie

Sterowanie sprzętem odbywa się z poziomu telefonu (Android, iOS) lub kontrolera Bluetooth. Dron działa sprawnie w temperaturze od 0 st. C. do 40 st. C. Wysokość lotu wynosi do 25 m. Model wyposażono w kamerę HD 720P. Czterordzeniowy procesor zapewnia efektywną pracę.

Rozważ też

Zalety

Model umożliwia nagrywanie wideo w jakości 4K, więc rejestrowany obraz uwzględnia każdy szczegół. Dron obsługuje karty pamięci do 64 GB. W zestawie znajduje się dobrze wykonany kontroler. Istnieje też możliwość podglądu trasy drona z poziomu telefonu czy tabletu.

Wady

Z uwagi na to, że urządzenie kosztuje ponad 2000 zł, jest wybierane głównie przez profesjonalistów, a bardzo rzadko osoby początkujące. Użytkownicy bez doświadczenia mogą mieć problem ze sprawnym sterowaniem sprzętem.

Podsumowanie

Opinie na temat drona są pozytywne. Model ma system pozycjonowania wizyjnego, co daje pewność bezpieczeństwa lotu nawet w sytuacji utraty sygnału GPS. Sprzęt ma białą, odporną na zarysowania obudowę.

 

 

8 najlepszych dronów z kamerek. Opinie w 2023 roku

 

Przygotowując ranking dronów z kamerą, skupiliśmy się przede wszystkim na funkcjonalności urządzeń. Wybraliśmy modele, które są łatwe w obsłudze i gwarantują dobrą jakość obrazu. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, powinien znaleźć w zestawieniu odpowiedni dla siebie sprzęt. 

 

Dron z kamerą HD

 

1. Dron DJI Spark Combo Alpine

 

Interesuje Cię dron z kamerą HD? Jeśli tak zapoznaj się z opisem modelu Dron DJI Spark Combo o wymiarach: 14,3 cm x 14,3 cm x 5,5 cm i wadze równej 300 g. Urządzenie wyposażono w 2-osiowy stabilizator. Sprzęt osiąga maksymalną prędkość równą 13,9 m/s. Maksymalna wysokość lotu wynosi 4000 m.

Technologia UltraSmooth, a także dwuosiowe złącze kardanowe Sparka zmniejszają wstrząsy, co sprawia, że nagrywany obraz czy wykonywane przy użyciu drona zdjęcia zachowują ostrość. Urządzenie ma funkcję namierzania, dzięki czemu możliwe jest krążenie wokół wskazanego obiektu i filmowania z przodu i z tyłu. Kolejną opcją jest profilowanie, czyli podążanie za obiektem ze stałej perspektywy.

W zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów: pilot zdalnego sterowania, ładowarka, kabel Micro USB i torba do bezpiecznego przechowywania sprzętu. Ponadto w komplecie znajdują się osłonki na śmigła i zapasowe śmigła. Konsumenci doceniają też dodatkowy akumulator.

 

 

 

 

Mini dron z kamerą

 

2. Xiaomi Mi Drone Mini MITU Wifi FPV 720P

 

Xiaomi Mini Mitu to mini dron z kamerą o dokładnych wymiarach: 9,1 cm x 9,1 cm x 3,8 cm i wadze równej 88 g. Wysokość lotu wynosi do 25 m, a zasięg sterowania wynosi 50 m. Pamięć wewnętrzna to 4 GB. W zestawie znajduje się akumulator o pojemności 920 mAh, który gwarantuje do 10 minut pracy. Czas jego ładowania to ok. 1 h.

Dron z kamerą ma funkcję automatycznego powrotu aktywowaną za pomocą jednego przycisku. Ta opcja zostanie doceniona szczególnie przez początkujących użytkowników, którzy obawiają się, że nie będą w stanie tak sterować urządzeniem, aby przywrócić je do punktu startu. Sprzęt ma 4-rdzeniowy procesor, który sprawnie przetwarza dane uzyskane z barometrów, optycznych czujników i żyroskopu.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że Xiaomi Mini Mitu to dobry i tani dron z kamerą wykonany z dobrej jakości materiałów. Jest to sprzęt odpowiedni dla osób początkujących. Model ma białą obudowę.

 

 

 

 

Dron z kamerą 4K

 

3. Rc Drone Fimi X8 Se 5KM Fpv 4K Kamera Gps Rtf

 

Dron z kamerą 4K DJI Phantom 3 SE to propozycja dla kupujących poszukujących funkcjonalnego sprzętu. Model ma aplikację, która ułatwia sterowanie i rejestrowanie materiału wideo. W zestawie znajduje się solidnie zrobiony kontroler, a użytkownik może korzystać z inteligentnych trybów lotu. Czas pracy urządzenia po jego pełnym naładowaniu wynosi 25 minut. 

Wbudowana kamera pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K, więc masz pewność, że każdy szczegół zostanie uchwycony. Kamera ma 3-osiowy gimbal stabilizujący i nagrywa wideo w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Dron obsługuje karty pamięci do 64 GB maksymalnie, więc nie powinno być problemu z jej brakiem Urządzenie wyposażono w następujące czujniki: żyroskop, akcelerometr i wysokościomierz.

Czytając opinie o dronach z kamerą DJI, można dojść do wniosku, że producent dostarcza na rynek dobrej jakości sprzęty. Nie inaczej jest w przypadku modelu Phantom 3 SE. Ma on spory zasięg działania i jest wygodny w sterowaniu. Istnieje możliwość podglądu obrazu na żywo z poziomu telefonu.

 

 

 

 

Dron z kamerą i monitorem

 

4. DJI Mavic 2 Pro Dron kamera Hasselblad 20Mpx 4K

 

DJI Mavic 2 Pro to dron z kamerą i monitorem pozwalający na nagrywanie filmów w wysokiej jakości. Model ma matrycę CMOS z aktywnym sensorem, który pozwala na rejestrowanie obrazu z dobrymi efektami wizualnymi nawet w przypadku słabych warunków oświetleniowych. Użytkownik może ręcznie regulować przysłonę (f/2.8-f/11), co daje lepsze możliwości nagrywania.

Dron ma kamerę 4K, a czas lotu wynosi ok. 30 minut. Zasięg urządzenia jest równy 5000 m. Waga sprzętu to ok. 900 g. Model ma m.in. funkcję HyperLight, co oznacza, że obraz wideo, a także zdjęcia mogę mieć jeszcze lepszą jakość i być pozbawione szumów. 3-osiowy gimbal gwarantuje stabilność w trakcie nagrywania.

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że DJI Mavic 2 Pro to dobry dron z kamerą przeznaczony nawet do nagrywania trudnych ujęć. Model ma wbudowane czujniki, które rozpoznają przeszkodę i są w stanie bez trudu ją ominąć. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia sprzętu.

 

 

 

 

Dron z kamerą profesjonalny

 

5. DJI Dron Phantom 4 Autoryzowany Sklep Sony

 

Jeśli chcesz kupić profesjonalny dron z kamerą, zastanów się nad inwestycją w model DJI Phantom 4. Pozwala on nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, z prędkością 30 klatek na sekundę. Kamera jest zamontowana na gimbalu, co gwarantuje maksymalną stabilność i lepsze efekty wizualne. Maksymalna prędkość drona wynosi 72 km/h.

W urządzeniu zastosowano system wykrywania i omijania przeszkód nazywany Obstacle Sensing System, którego skuteczność opiera się na wykorzystaniu kamer pozycyjnych. Lokalizują one potencjalne przeszkody znajdujące się na pokonywanej przez drona trasie i przekazują informację na ich temat operatorowi. Użytkownik może korzystać z trybu ActiveTrack, który sprawia, że sprzęt automatycznie podąża za zaznaczonym obiektem.

Użytkownicy doceniają to, że model ma wydajny akumulator pozwalający na 28-minutowy lot. Test dronów z kamerą potwierdził też, że model DJI Phantom 4 jest wytrzymały, a wszystkie jego elementy konstrukcyjne zostały wykonane z największą starannością.

 

 

 

 

Mały dron z kamerą

 

6. Dron z kamerą DJI Spark 

 

DJI Spark to mały dron z kamerą osiągający prędkość lotu do 50km/h. Wbudowana kamera daje możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Pojemność baterii jest równa 1480 mAh, co pozwala na kilkunastominutowy lot. Zasięg urządzenia jest równa 2 km, a waga wynosi 300 g. Obudowa ma biało-czarny kolor.

Model ma 2-osiowy mechaniczny gimbal, który zapewnia stabilność kamery, a w związku z tym rejestrowany obraz jest pozbawiony zakłóceń. Przysłona f/2.6 jest gwarancją możliwości nagrywania dobrej jakości wideo nawet przy nie najlepszym oświetleniu. Szerokokątny obiektyw obejmuje duży obszar, więc można nagrywać dronem niepowtarzalne ujęcia. 

Sprzęt DJI Spark jest uznawany za funkcjonalny i dlatego też wiele osób decyduje się na jego zakup. To model spełniający oczekiwania profesjonalistów. Urządzenie ma wbudowane czujniki, które pozwalają wykryć i ominąć przeszkodę. Ciekawa jest funkcja “Gesture”, która pozwala na przypisanie gestów do konkretnych działań, np. ułożenie rąk w kształcie aparatu sprawia, że sprzęt automatycznie wykonuje zdjęcie.

 

 

 

 

Dron z kamerą Full HD

 

7. Dron RC Syma X8HG 2,4GHz Kamera 5MP

 

Polecamy Twoje uwadze drona Syma X8HG przeznaczonego szczególnie dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów wysokiej jakości. Zasięg lotu wynosi ok. 120 m, a czas działania to ok. 8 minut. Model ma funkcję zawisu, co oznacza, że po zwolnieniu drążka gazu dron jest utrzymywany na stałej wysokości.

Na śmigłach znajdują się specjalne osłony, które chronią wspomniane elementy przed uszkodzeniem w trakcie lądowania. Są one także dobrym zabezpieczeniem, jeśli uczymy się latać dronem po mieszkaniu, nawet jeśli dotknie on ściany, nadal zachowa stabilność. Obudowa sprzętu jest zrobiona z wytrzymałego tworzywa.

Dron z kamerą Full HD wyposażono w diody, które m.in. informują o poziomie naładowania. Kupującym podoba się również to, że w sprzęcie można zainstalować gimbal, czyli specjalny stabilizator, dzięki którym rejestrowany obraz będzie miał jeszcze lepszą jakość. Sprzęt ma intuicyjny system obsługi. 

 

 

 

 

Dron z kamerą do 1000 zł

 

8. Yuneec Breeze 4K pudełko od zestawu YUNFCAEU

 

Jaki dron z kamerą do 1000 zł wybrać? W sklepach znajdziemy wiele modeli, a jednym z najczęściej polecanych jest Yuneec Breeze 4K. Wymiary sprzętu to: 32,7 cm x 32,7 cm x 6,5 cm, a jego waga wynosi 385 g. Przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego zasięg drona wynosi 100 m. W zestawie znajduje się ładowarka, akumulator i 2 komplety śmigieł z osłonami.

Dron może nagrywać obraz w jakości 4K Ultra High Definition, a dodatkowo kamera ma stabilizację, więc na filmie nie ma zakłóceń. Użytkownik może wykonywać też zdjęcia w rozdzielczości 13 MP. Możliwa jest także transmisja wideo w czasie rzeczywistym. Obsługa urządzenia jest dostępna z poziomu smartfona po wgraniu odpowiedniej aplikacji.

Pozytywne opinie na temat drona Yuneec Breeze 4K zachęcają do jego zakupu. Zdaniem większości osób urządzeniem wygodnie się manewruje, jest ono lekkie, wytrzymałe i ma wszystkie funkcje, które powinien mieć tego typu sprzęt.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki dron z kamerą kupić?

 

Czym powinien wyróżniać się najlepszy dron z kamerą? Osoby, które chcą zainwestować w tego typu sprzęt, często zadają sobie to pytanie. Aby poznać na nie odpowiedź, trzeba zdobyć podstawową wiedzę na temat tego typu urządzeń. Jeśli potrzebujesz jasno podanych informacji, prezentowany niżej artykuł jest dla Ciebie. Zawiera on wiele cennych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać sprzęt spełniający wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

Co to jest dron?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym dron jest w rzeczywistości. Choć urządzenie zdobyło popularność już kilka lat temu, wciąż nie każdy zna zasady jego działania. Dron to maszyna latająca, jeżdżąca lub pływająca zdalnie sterowana, która może być wykorzystywana do zabawy, filmowania i robienia zdjęć, a także działań militarnych (wszystko zależy od przeznaczenia danego modelu i jego konstrukcji). 

 

Rodzaje dronów

W sklepach możemy znaleźć różne rodzaje dronów, a z uwagi na ich przeznaczenie wyróżnia się modele:

amatorskie – zazwyczaj przeznaczone do zabawy, często nie mają wbudowanej kamery. Użytkownicy wykorzystują je do nauki latania. Z reguły takie modele są tanie i nie mają wielu dodatkowych funkcji;

półprofesjonalne – odpowiednie dla bardziej doświadczonych użytkowników, mają kamery i systemy stabilizacyjne pozwalające na nagrywanie wideo w dobrej jakości;

profesjonalne – polecane dla osób, które zawodowo zajmują się filmowaniem. Tego typu sprzęty wykorzystuje się też w przemyśle. Drony profesjonalne mają bardzo dobrej jakości kamerę, a także wiele nowatorskich rozwiązań. Ich cena zazwyczaj zaczyna się od kilku tysięcy złotych.

Istnieje też inny podział dronów w zależności od tego, jak zostały skonstruowane. Użytkownik ma do wyboru następujące sprzęty:

multikoptery – drony latające, wyposażone w 4 lub więcej śmigieł,

płatowce – inaczej nazywane samolotami bezzałogowymi, umożliwiają loty autonomiczne,

drony jeżdżące/skaczące – mają koła, czyli elementy konstrukcyjne pozwalające na wykonywanie skoków,

drony pływające – mają hybrydową konstrukcję, mogą latać i pływać.

 

Wbudowana kamera 

Istotnym elementem dronów jest wbudowana kamera, która musi mieć dobrą jakość, aby rejestrowane za jej pomocą filmy były zadowalające. Jeśli kręcimy wideo tylko hobbystycznie, powinien wystarczyć nam dron z kamerą HD. Jeśli jednak poszukujemy bardziej zaawansowanego sprzętu, powinien on umożliwiać nagrywanie w jakości 4K. Im lepsza kamera, tym większa pewność, że nagrany film nawet na dużym ekranie będzie wyglądał dobrze. Kamera powinna mieć odpowiednią jasność i zachowywać dobry kontrast, bo wtedy oszczędzimy czas na dodatkową edycję filmu.

 

Sterowanie – jaki dron z kamerą wybrać?

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy dron z kamerą, trzeba przyznać, że będzie to sprzęt wygodny w obsłudze. Należy zaznaczyć, że dostępnymi na rynku urządzeniami można sterować albo za pomocą dołączonego do zestawu kontrolera, albo z poziomu swojego smartfona. Pierwsza z opcji jest wygodna, o ile pilot zdalnego sterowania ma dobrze oznaczone przyciski, jest poręczny i lekki. Jeśli zdecydujemy się na model obsługiwany ze smartfona, będziemy musieli pobrać odpowiednią aplikację na telefon. Warto przed zakupem poznać opinie na jej temat i dowiedzieć się, czy ma ona intuicyjny system obsługi.

 

Czas pracy – pojemność akumulatora

Dostępne w sklepach drony są wyposażone w akumulatory o różnej pojemności, umożliwiające pracę przez określony czas. Najtańsze modele pozwalają na ok. 5-minutowy albo nieco dłuższy lot, a bardziej profesjonalne urządzenia wytrzymują prawie 30 minut. Pamiętajmy, aby sprawdzić, jaki jest czas ładowania akumulatora. Jeśli cała czynność będzie trwała np. 2 h, a czas działania wynosi tylko kilka minut, lepiej poszukać bardziej zaawansowanego pod tym względem modelu. Miejmy przede wszystkim na uwadze to, do czego będzie nam służył dron z kamerą. Jeśli mamy wykorzystywać go tylko od czasu do czasu do zrobienia niewielu ujęć, pojemny akumulator, a tym samym droższy sprzęt, nie będzie konieczny.

 

 

Jakość wykonania

Ważną kwestią jest jakość wykonania sprzętu. Powinien być on zrobiony z wytrzymałych materiałów, bo wtedy nawet w przypadku upadku z dużej wysokości, istnieje mniejsze ryzyko trwałego uszkodzenia konstrukcji. Istotne jest to, aby przy śmigłach znajdowały się osłony. Są one przydatne, szczególnie jeśli latamy dronem po mieszkaniu.

 

Dodatkowe funkcje

Zaznaczyliśmy już na początku, że drony przeznaczone dla amatorów często nie mają zbyt wiele funkcji. Inwestując w droższy model, możemy się jednak spodziewać, że będzie miał on sporo ciekawych rozwiązań. W sklepach można znaleźć drony z funkcją śledzenia obiektu. Oznacza to, że nie trzeba sterować urządzeniem, tak aby poruszało się ono zgodnie z ruchem danej osoby. Ta opcja zdecydowanie ułatwia filmowanie. Często drony mają też funkcję powrotu do miejsca startowego, która przydaje się osobom bez doświadczenia w sterowaniu. Warto, aby wybrany przez nas sprzęt miał funkcję stabilizacji obrazu, bo to zwiększa szansę na zarejestrowanie wideo bez zakłóceń. Niektóre urządzenia mają też funkcję rozpoznawania twarzy i gestów. Czasami można ustawić drona tak, aby po ułożeniu dłoni, tak jak do robienia fotografii, sprzęt automatycznie zrobi na zdjęcie.

 

Drony z kamerą w dobrych cenach

Jeśli jesteś osobą początkującą i zależy Ci na sprzęcie do nauki, możesz kupić model już za kilkaset złotych. Trzeba jednak wiedzieć, że jakość nagrań w takim urządzeniu prawdopodobnie nie będzie idealna, jednak będziesz mógł nauczyć się sterować dronem i sprawdzisz, czy to produkt, którego rzeczywiście potrzebujesz. Lepszej jakości modele kosztują kilka tysięcy złotych. Za sprzęt profesjonalny zapłacimy nawet 10 tysięcy złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje dron z kamerą?

W zależności od modelu, ceny dronów wynoszą od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko to ze względu na materiały, z których są zbudowane oraz rodzaj kamery, która ma za zadanie rejestrować obraz i wykonywać zdjęcia. Ich zastosowanie też jest ważną kwestią. Profesjonalne drony przeznaczone do dokonywania dokładnych pomiarów przez geodetów lub inżynierów kosztują około 40 000 zł. Mają specjalne moduły, które odpowiedzialne są za dokładne mapowanie i pozycjonowanie. Modele przeznaczone dla hobbystów i do zabawy są zdecydowanie tańsze. Ich koszt to około 400 zł. Zazwyczaj są one wykonane z mniej trwałych materiałów, a obraz rejestrowany kamerą jest w niskiej rozdzielczości. Cena lepszego sprzętu hobbystycznego waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Takie modele mają wydajniejszą kamerę, która wykonuje zdjęcia i filmy w wyższej rozdzielczości. Zdecydowana większość sprzętów kosztuje od ok. 1000 zł do 4000 zł.

 

 

P2: Jak znaleźć dron Altitude JQC z kamerą?

Dron Altitude JQC z kamerą możesz znaleźć na jednej z popularnych internetowych platform transakcyjnych. Użytkownicy oferują tam używany sprzęt w dobrym stanie. Produkt jest trudno dostępny, dlatego warto zainwestować w ten znaleziony na portalu. Cena nie jest wysoka, a sprzedawcy udostępniają wiele zdjęć, abyśmy mogli ocenić jego stan i wygląd. Oprócz polskich stron także zagraniczne mają w swojej ofercie dron Altitude JQC z kamerą. Jeżeli znalezienie go na polskich portalach zakończy się niepomyślnie, warto zastanowić się nad zakupem produktu z zagranicy. Cena jednak będzie zdecydowanie wyższa. Aby zakup przebiegł pomyślnie, należy skontaktować się ze sprzedawcą i zadać wszystkie nurtujące pytania.

 

P3: Czym jest dron z kamerą?

Dron z kamerą to specjalny, bezzałogowy statek powietrzny (maszyna latająca). Może być sterowany zdalnie (przez pilota z ziemi za pomocą specjalnego kontrolera) lub wznosić się samodzielnie (dzięki autopilotowi lub przy użyciu zainstalowanego w nim systemu sterowania). Służy do filmowania i fotografowania obszarów z lotu ptaka. Jest wykorzystywany podczas kręcenia ujęć filmowych czy też reklamowych. Oprócz profesjonalnego zastosowania dron to także popularna forma rozrywki. Dla dzieci i nastolatków jest zabawką, a dla trochę starszych osób – pasjonującym hobby. Sprzęt jest także używany przez wojsko do sprawdzania porządku i bezpieczeństwa w kraju. To właśnie militaria sprawiły, że urządzenie to zyskało popularność. Jego głównymi częściami są: rama, śmigła, akumulator, silniki, płytka sterująca, regulatory silników i płytka zasilająca. Dron z kamerą od dłuższego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród małych i dużych entuzjastów niezwykłych form rozrywki.

 

 

P4: Gdzie kupić mini dron z kamerą?

Istnieją specjalne strony internetowe, na których możemy kupić mini dron z kamerą. Niektóre z nich specjalizują się w ich tematyce, więc będziemy mogli uzyskać fachową pomoc w wyborze. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, specjaliści w tej dziedzinie udzielą nam wyczerpujących odpowiedzi. Oprócz tego większość elektromarketów ma je w ofercie. Zarówno sprzęty profesjonalne, jak i te przeznaczone do zabawy. W sklepach internetowych także znajdziemy szeroką ofertę dronów. Użytkownicy oferują nowy lub używany sprzęt w dobrym stanie i w przystępnych cenach.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ