Drukarka do etykiet ranking

Ostatnio aktualizowane: 25.01.25

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza drukarka do etykiet, to odpowiedź znajdziesz w naszym zestawieniu. Zapoznaliśmy się z opiniami konsumentów i na tej podstawie sporządziliśmy ranking polecanych modeli. Na szczególną uwagę zasłużyło urządzenie Zebra GK420T – może drukować różnego rodzaju etykiety czy bilety. Sprzęt odczytuje kody kreskowe, co jest bardzo wygodne podczas pracy, bo nie potrzeba do niego dodatkowego oprogramowania. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, podczas eksploatacji użytkownik wymienia w nim papiery barwiące, rolkę do etykiet, wałek drukujący i głowicę bez użycia narzędzi. Polecamy Ci także produkt Dymo LW450 – jest wydajny i szybko działający. Model cechuje wysoka jakość druku. Urządzenie użytkuje się po podłączeniu do komputera – bez problemu dostosujesz je do swoich potrzeb i połączysz ze swoimi aplikacjami. Sprzęt jest dość lekki i elegancki – dobrze wygląda na biurku. Do zestawu dołączono płytę z oprogramowaniem i zasilacz.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie cechuje się bardzo szybką pracą (127 mm/s), dzięki czemu w kilka chwil masz gotową dużą ilość etykiet. Sprzęt łatwo się kalibruje i dostosowuje do potrzeb użytkownika nawet bez korzystania z dołączonych szablonów. Jakość druku jest wysoka.

Wady

Sprzęt jest stacjonarny i dość ciężki (2,1 kg) - nie jest wygodny do noszenia przy sobie, co powoduje, że wszystkie etykiety trzeba przygotować wcześniej.

Podsumowanie

Model działa w oparciu o technologię termotransferową i termiczną. Wymiary produktu to: 25,4 cm x 19,3 cm x 19,1 cm. Urządzenie drukuje w rozdzielczości 203 dpi x 203 dpi. Maksymalna szerokość etykiet wynosi 10,4 cm, a długość 99,1 cm.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt zapewnia wysoką jakość druku (600 dpi x 300 dpi). Model jest niewielki i lekki, ale pracuje szybko i wydajnie. Do środka można włożyć długą taśmę do etykiet, więc nie trzeba jej często wymieniać. Do dyspozycji jest ponad 100 szablonów na różne okazje.

Wady

trzeba precyzyjnie wkładać taśmę do podajnika, bo jeżeli jest ona źle włożona, to sprzęt może krzywo drukować - w ten sposób etykiety będą wyglądać nieestetycznie.

Podsumowanie

Wymiary produktu to: 12,7 cm x 18,7 cm x 13,4 cm. Prędkość pracy urządzenia wynosi 51 etykiet na minutę. Model korzysta z termicznej technologii druku. Sprzęt jest kompatybilny z komputerami Mac i PC.

Rozważ też

Zalety

Model dość szybko działa (prędkość wydruku wynosi 20 mm/s), co umożliwia stworzenie dużej ilości etykiet w krótkim czasie. Sprzęt jest lekki (400 g), więc wygodnie nosi się go przy sobie. Urządzenie ma wbudowaną gilotynę, która precyzyjnie tnie równe naklejki.

Wady

Może się zdarzyć, że po ustawieniu drukowania, maszyna zmienia je, tworząc większą czcionkę, niepasującą do wymiarów etykiety.

Podsumowanie

Urządzenie jest stworzone do profesjonalnego użytku - jest odpowiednie dla elektryków i instalatorów. Do zestawu dołączono walizkę, w której można przenosić sprzęt oraz zasilacz. Model ma wymiary: 11,1 cm x 20,4 cm x 5,8 cm. Etykiety mogą mieć szerokość do 12 mm. Sprzęt może drukować znaki specjalne z różnych języków.

 

 

Najlepsze drukarki do etykiet w 2025 roku

 

Jeśli ciekawi Cię, jakie modele urządzeń najbardziej spodobały się konsumentom, to zapraszamy do dalszej lektury. Poniższy ranking drukarek do etykiet może Ci pomóc zakupić odpowiedni sprzęt, który ułatwi Ci pracę.

 

Zebra GK420T

 

Sprzętem, który przyda Ci się, kiedy prowadzisz biznes, umożliwiającym szybkie drukowanie etykiet, jest Zebra GK420T. Drukarka wykorzystuje technologię termotransferową i termiczną. Model działa z prędkością 127 mm/s. Do podajnika można wkładać papiery o szerokości do 10,4 cm.

Urządzenie drukuje etykiety w wysokiej rozdzielczości (203 dpi x 203 dpi). Model ma wymiary równe: 25,4 cm x 19,3 cm x 19,1 cm. Sprzęt waży 2,1 kg i można go trzymać na biurku. Wałek i głowicę drukującą szybko się wymienia, ponieważ nie potrzeba do tego narzędzi.

Produkt daje możliwość obsługi kodów kreskowych takich jak: PDF, Databar, 1 D, 2 D i GS 1. Do podajnika można włożyć rolkę z taśmą barwiącą, o długości 74 m. Urządzenie ma wbudowany interfejs USB. Pozytywne opinie o drukarkach do etykiet producenta Zebra, zachęcają kolejnych konsumentów do zakupu sprzętów tej marki. Opisywany model zyskał przychylność użytkowników, gdyż, jak twierdzą, nie potrzeba do niego dodatkowego oprogramowania. Sprzęt także jest bardzo wytrzymały.

 

 

 

 

Dymo LW450

 

Wielu konsumentów poleca model Dymo LW450, ponieważ jest prosty i uniwersalny. Konsumenci cenią ten produkt za wysoką jakość druku (600 dpi x 300 dpi). Sprzęt jest kompatybilny z 19 różnymi rolkami marki Dymo, a do zestawu dołączone są 3 o wymiarach: 5,7 cm x 3,2 cm, 1,9 cm x 5,1 cm i 4,1 cm x 8,9 cm.

Urządzenie działa w oparciu o technologię termiczną, a etykiety można drukować po podłączeniu go do komputera. Model nie ma ogranicznika dotyczącego ilości linijek, ale szerokość nie może być większa niż 6 cm. Drukarka dość szybko pracuje – z prędkością 51 etykiet na minutę.

Do zestawu dołączono zasilacz oraz płytę z oprogramowaniem na komputer, które pomaga w szybkiej obsłudze sprzętu. Istnieje możliwość dodania etykiet do własnych aplikacji. Wymiary urządzenia są równe: 12,7 cm x 18,7 cm x 13,4 cm, a jego waga to 0,654 kg.

 

 

 

 

Brother P-Touch PT-E110VP

 

Brother P-Touch PT-E110VP to drukarka, która daje możliwość tworzenia trwałych i nieniszczących się etykiet. Urządzenie zostało stworzone z myślą o instalatorach oraz elektrykach. Techniki, w jakich pracuje model, to termiczna i termotransferowa. Wydrukowane przez urządzenie kartki są dobrze oznakowane, a opisane etykiety niezwykle czytelne.

Sprzęt daje możliwość drukowania szablonów o szerokości 12 mm. Do zestawu jest dołączona walizeczka, w której można przewozić i przechowywać drukarkę, aby się nie zniszczyła. Produkt działa z prędkością 20 mm/s, więc jest dość szybki. Rozdzielczość druku wynosi 180 dpi x 180 dpi.

Urządzenie ma wbudowaną gilotynę, co ułatwia cięcie etykiet na kawałki z równymi brzegami o odpowiedniej długości. Wymiary sprzętu są równe: 11,1 cm x 20,4 cm x 5,8 cm. Produkt waży 0,4 kg – jest lekki i dobrze się z nim pracuje. Użytkownicy twierdzą, że model jest bardzo łatwy w obsłudze, szybko działa i reaguje.

 

 

 

 

Citizen Cl-S6621

 

Bardzo profesjonalnym produktem, który idealnie nadaje się do używania w fabrykach, halach magazynowych, supermarketach czy komunikacji miejskiej, jest Citizen Cl-S6621. Sprzęt daje możliwość drukowania biletów, tabliczek, wszywek nylonowych, szarf i etykiet. Model działa w oparciu o dwie technologie: termiczną oraz termotransferową.

Druk ma maksymalną szerokość – 16,8 cm i długość – 81,28 cm. Do podajnika sprzętu można włożyć nawet do 360 m taśmy termotransferowej. Model ma interfejs USB i system ARCO, którego zadaniem jest regulacja napięcia. Drukarka drukuje w rozdzielczości 203 dpi x 203 dpi.

Wymiary modelu to: 30,3 cm x 29 cm x 27,3 cm. Prędkość działania urządzenia wynosi 150 mm/s. Sprzęt waży 7,9 kg. Obudowa maszyny jest bardzo wytrzymała, dzięki zastosowaniu stalowej konstrukcji. Konsumenci uważają, że produkt jest przydatny w wielu sytuacjach. Jednocześnie użytkownicy doceniają wytrzymałość sprzętu.

 

 

 

 

Casio Kl-60

 

Modelem, który daje możliwość wykonania druku termotransferowego, jest Casio Kl-60. Sprzęt jest przeznaczony do użytku ręcznego, co umożliwia tworzenie etykiet przy półce sklepowej. Rozdzielczość oferowanego druku wynosi 160 dpi 160 dpi.

Urządzenie na naklejce tworzy dwie linijki. Wysokość obsługiwanej etykiety jest równa 5 mm. Do maszyny można wkładać rolki o szerokości 6 mm, 9 mm lub 12 mm. Ta dobra i tania drukarka do etykiet ma dostępny tylko jeden rodzaj czcionki w 3 różnych stylach i w 6 rozmiarach. Model ma wgrane znaki specjalne z różnych języków, w tym polskiego.

Sprzęt pracuje w tempie 12 mm/s, a jego wymiary są równe: 16,2 cm x 10,3 cm x 4,9 cm. Urządzenie waży jedynie 0,3 kg, dlatego można wygodnie trzymać go przy sobie i zmieniać etykiety, kiedy jest to konieczne. Użytkownicy cenią tę drukarkę za dużą, łatwą w użyciu klawiaturę qwerty.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę do etykiet kupić?

 

Aby przygotować różnego rodzaju etykiety, potrzebujemy specjalnej drukarki. Tego typu sprzęty różnią się nie tylko ceną, ale i wymiarami, wykorzystywaną technologią druku, a nawet dostępnymi opcjami. Jak więc znaleźć urządzenie spełniające wszystkie oczekiwania? Aby się tego dowiedzieć, sprawdź poniższy poradnik zakupowy.

Czym jest drukarka do etykiet?

Zanim podpowiemy, jaka drukarka do etykiet jest najlepsza, warto wyjaśnić, czym jest takie urządzenie i do czego służy. Sprzęt ten pozwala na przygotowanie wydruków na materiałach samoprzylepnych, które później przyklejane są na towarach przeznaczonych do sprzedaży, paczkach itp. Drukarka do etykiet znajduje zastosowanie przede wszystkim w sklepach, ale również w magazynach, biurach, firmach transportowych i kurierskich. Nierzadko urządzenie jest na tyle funkcjonalne, że może wydrukować nie tylko etykiety z kodami kreskowymi, ale też np. różne grafiki czy napisy.

 

Rodzaje

Drukarki do etykiet klasyfikuje się do dwóch grup: urządzeń przenośnych i stacjonarnych. Pierwsze wymienione wyróżniają się kompaktowymi wymiarami i lekkością, są zasilane bateriami. Modele przenośne są komfortowe w użytkowaniu i transporcie, wykorzystuje się je m.in. w sklepach, można je także zobaczyć u kurierów. Ponieważ nie są to duże sprzęty, wydrukowane etykiety są stosunkowo małe. Na znacznie większe wydruki pozwalają drukarki stacjonarne, przeznaczone do montażu w jednym wybranym miejscu. Atutem tego typu produktów jest to, że działają efektywnie i mogą znacząco przyspieszyć pracę. W tym miejscu należy także wspomnieć o urządzeniach przemysłowych. Często wykorzystuje się je do druku hurtowego. Modele należące do tej grupy są przystosowane do długotrwałej i intensywnej pracy, zapewniają dobrej jakości etykiety.

 

Technologia druku

Sprzęty do etykiet mogą być termiczne lub termotransferowe. Nie możemy jednoznacznie wskazać, które z nich są lepsze, ponieważ to zależy od indywidualnych potrzeb i przeznaczenia. Modele termiczne drukują tylko czarno-białe etykiety. Są one wyposażone w głowicę, która pod wpływem wysokiej temperatury nanosi na kartkę czarny kolor (oczywiście nie może to być zwykły papier stosowany w tradycyjnych drukarkach). Głowica termiczna jest trwała, dlatego sprzęt długo służy użytkownikowi.

Urządzenia termotransferowe zapewniają kolorowe wydruki, a ponadto pozwalają na wykorzystanie zwykłego papieru. Etykiety wyróżniają się podwyższoną odpornością na rozmazanie, działanie wilgoci, wysokiej temperatury, a nawet upływu czasu. Drukarka termotransferowa wymaga jednak zastosowania odpowiedniej taśmy barwiącej. Do wyboru mamy produkty:

woskowe – etykiety mają ograniczoną odporność na ścieranie, możemy drukować na zwykłym papierze oraz przystosowanych do tego kartonikach;

żywiczne – umożliwiają drukowanie etykiet na folii i tworzywach sztucznych;

woskowo-żywiczne – wydruki nie są podatne na ścieranie, działanie wilgoci i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne;

textile – pozwalają na zadrukowanie materiału tekstylnego jak np. nylon. Etykiety są wyjątkowo odporne na ścieranie (również w bardzo wysokich temperaturach), z pewnością nie rozmażą się w wyniku prasowania tkaniny czy czyszczenia chemicznego.

 

Szerokość wydruku

Na podstawie szerokości wydruku możemy wywnioskować, czy sprzęt umożliwi nam wydrukowanie etykiet w odpowiednim rozmiarze. Przeciętnie jest to od 30 mm do 140 mm. W razie konieczności na pewno uda nam się znaleźć też urządzenie z mniejszą szerokością wydruku, np. 10 mm.

 

Rozdzielczość – jaką drukarkę do etykiet wybrać?

Rozdzielczość ma istotny wpływ na jakość wydrukowanych etykiet, dlatego nie możemy pomijać tej kwestii. Za minimum uważa się 150 dpi, a im więcej, tym lepiej. Sprzęt o dużej rozdzielczości wydruku nanosi znacznie więcej punktów na 1 mm powierzchni papieru, w efekcie czego etykieta jest bardziej czytelna. Dla przykładu wydruk 150 dpi to 6 punktów na 1 mm, podczas gdy wydruk 300 dpi to aż 12 punktów na 1 mm.

 

Szybkość wydruku

Sprawdzając szybkość wydruku, możemy się upewnić, że urządzenie nie będzie pracować zbyt wolno. Może to być 20 mm/s, 50 mm/s, a nawet ponad 100 mm/s. Pod tym względem musimy dobrać urządzenie tak, aby w krótkim czasie można było przygotować odpowiednią liczbę etykiet.

 

Zasilanie

Jak już zostało wspomniane, drukarki do etykiet są zasilane bateriami, zwłaszcza modele przenośne. Sprzęty stacjonarne najczęściej wymagają podłączenia do zasilacza, niekiedy taką możliwość mamy również w przypadku urządzenia przystosowanego do pracy w terenie. Większość produktów można też podłączyć do komputera przy pomocy kabla USB.

Obsługa

Urządzenie nie może być zbyt trudne w obsłudze, ponieważ wtedy wydrukowanie jednej etykiety zajmie bardzo dużo czasu. Ułatwieniem jest np. wyświetlacz LCD umożliwiający szybkie ustawienie parametrów wydruku. Najlepsza drukarka do etykiet jest ponadto wyposażona w wygodną klawiaturę qwerty.

 

Wymiary i waga

Wymiary i waga sprzętu mają szczególnie duże znaczenie, gdy zamierzamy kupić model przenośny. Urządzenie musi dobrze leżeć w dłoni, gdyż to minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się go i upadku na ziemię. Jednak również produkt stacjonarny nie powinien znacząco ograniczać wolnej przestrzeni na biurku, aby nie przeszkadzał podczas pracy.

 

Drukarki do etykiet w dobrych cenach

Proste termiczne drukarki do etykiet kosztują ok. 100 zł, czasami nawet nieco mniej (zwłaszcza modele przenośne). Są też droższe urządzenia, zwłaszcza wśród tych wykorzystujących termotransferową technologię druku. Na zakup tego typu urządzenia wydamy przeciętnie ponad 1000 zł. Cena za drukarki do etykiet uzależniona jest również od ilości obsługiwanych typów nośników, ilości drukowanych kodów oraz samego producenta.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments