Ranking 9 najlepszych drukarek do zdjęć w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

 

Drukarka do zdjęć – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Kodak Mini 2 to jedna z najbardziej popularnych drukarek do zdjęć, co wykazała przeprowadzona przez nas analiza opinii kupujących. Sprzęt umożliwia drukowanie fotografii bezpośrednio z tabletów i smartfonów, a ponieważ ma niewielkie wymiary, można go nosić w torbie lub plecaku. Urządzenie jest wyposażone w moduł Bluetooth i NFC, a do tego zasila go pojemny akumulator. Konsumenci często wybierają także model Polaroid Mint. Ponieważ wykorzystuje on termosublimacyjną technologię druku, nie wymaga systematycznej wymiany kartridży. Zdjęcia wydrukowane za pomocą urządzenia mogą pełnić funkcję naklejek. Jeżeli chcesz poznać inne, równie ciekawe drukarki do zdjęć, zapoznaj się z naszym zestawieniem, które znajdziesz poniżej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych drukarek do zdjęć. Opinie w 2021 roku

 

Ranking drukarek do zdjęć to zestawienie najpopularniejszych sprzętów, za pomocą których można szybko wydrukować dowolne fotografie. Wśród nich znalazły się nie tylko urządzenia odpowiednie dla profesjonalistów, ale i takie przystosowane do użytku w domu. Prezentowane drukarki różnią się także wykorzystywanymi technologiami, dlatego każdy powinien znaleźć model dopasowany do własnych potrzeb.

 

Drukarka do zdjęć z telefonu

 

1. Drukarka Zdjęć do Telefonu, Smartfona Kodak Mini 2 

 

Drukarka zdjęć do telefonu Kodak Mini 2 jest niewielka, więc można przez cały czas nosić ją przy sobie w torbie. Jej wymiary to: 13,24 cm x 2,54 cm x 7,82 cm. Sprzęt wykorzystuje technologię druku termosublimacyjnego. Został on wyposażony w funkcję Bluetooth, a także NFC.

Urządzenie drukuje z prędkością 1 strona na minutę, zarówno w kolorze, jak i czerni. Maksymalny format wydrukowanych zdjęć to: 8,6 cm x 5,4 cm. Sprzęt zasila litowo-polimerowy akumulator, który po naładowaniu umożliwia wydruk 30 fotografii. Drukarka jest kompatybilna ze smartfonami i tabletami z systemem Android oraz iOS.

Sprzęt spodobał się konsumentom, gdyż jest mały i lekki (waży 238 g). Ponadto po rozładowaniu akumulatora jest on ponownie gotowy do pracy już po ok. 1,5 godziny. Należy też wspomnieć, że ta drukarka do zdjęć z telefonu ma odporną na uszkodzenia obudowę.

 

 

 

 

Mini drukarka do zdjęć

 

2. Drukarka Fotograficzna Polaroid Mint

 

Polaroid Mint, czyli mini drukarka do zdjęć, nawiązuje bezprzewodową łączność ze smartfonami i tabletami z systemem operacyjnym Android, jak również iOS. Drukowanie fotografii trwa ok. 45 sekund, a rozmiar wydruku to: 5,08 cm x 7,62 cm. Wymiary urządzenia to: 11,6 cm x 7,7 cm x 1,8 cm, waży ono 162 g.

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a po naładowaniu pozwala na wydrukowanie do 50 zdjęć. Czas ładowania drukarki to ok. 1,5 godziny, wystarczy podłączyć ją do komputera przez kabel USB. To urządzenie termosublimacyjne, dlatego nie wymaga regularnej wymiany kartridży.

Do zalet modelu Polaroid Mint należą: Kompaktowe wymiary, solidność i łatwa obsługa. To dobra drukarka do zdjęć, gdyż można przez cały czas nosić ją przy sobie. Kupujący chwalą ją także za to, że gotowe wydruki mogą pełnić funkcję naklejek (z tyłu mają samoprzylepną warstwę).

 

 

 

 

Profesjonalna drukarka do zdjęć

 

3. Drukarka fotograficzna DNP DS80 

 

Termosublimacyjny model DNP DS80 znajduje zastosowanie w agencjach reklamowych, a także zakładach i studiach fotograficznych. To profesjonalna drukarka do zdjęć, zapewniająca wydruki nie tylko w formacie A4, ale również innych, np. 15 cm x 20 cm (2 fotografie na jednym arkuszu, które są automatycznie rozcinane).

Drukarka jest kompatybilna z komputerami z systemem Windows i Mac OS X. Ponieważ jej budowa nie jest skomplikowana, wymiana papieru czy folii nie stanowi problemu. Sprzęt gwarantuje nawet do 60 wydruków na godzinę, w zależności od formatu.

Zdaniem konsumentów urządzenie jest nowoczesne, ale też łatwe w obsłudze. Potwierdził to specjalny test drukarek do zdjęć. Sprzęt sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie istotną rolę odgrywa nie tylko szybkość wydruku, ale i jego jakość. Wydrukowane fotografie są odporne na działanie promieni UV oraz wilgoci.

 

 

 

 

Drukarka laserowa do zdjęć

 

4. Drukarka Laserowa Lexmark C2425DW 

 

Laserowa drukarka do zdjęć Lexmark C2425DW ma wbudowaną kartę Wi-Fi, dlatego można bezprzewodowo podłączyć ją do wybranej sieci internetowej. Umożliwia ona drukowanie zdjęć w formacie A4 lub mniejszym, a jej prędkość pracy to 23 strony na minutę. Urządzenie ma wymiary: 30,8 cm x 44,2 cm x 42,1 cm i waży 21 kg.

Sprzęt można podłączyć do komputera z systemem operacyjnym: Windows, Linux, Mac OS X oraz Citrix. Ma on wyświetlacz LCD i dobrze oznaczone przyciski, dlatego jego obsługa nie jest bardzo kłopotliwa. Maksymalna rozdzielczość druku to 2400 x 600 dpi.

Drukarka jest chwalona przez konsumentów głównie za cichą i efektywną pracę, a także możliwość drukowania zdjęć za pośrednictwem Google Cloud Print czy AirPrint. Ponadto urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego druku dwustronnego i wydajne tonery.

 

 

 

 

Drukarka do zdjęć termosublimacyjna

 

5. Drukarka Termosublimacyjna Kodak Photo Printer Dock PD450W 

 

Kodak Photo Printer Dock PD450W to niewielka, termosublimacyjna drukarka do zdjęć pracująca z prędkością 0,86 strony na minutę. Maksymalna rozdzielczość wydruków to 300 x 300 dpi, a ich format: 10 cm x 15 cm. Sprzęt łączy się bezprzewodowo z Internetem, ma też funkcję NFC.

Urządzenie pozwala na drukowanie zdjęć bezpośrednio ze smartfonów i tabletów (z systemem Android lub iOS), a także z karty pamięci. Waży ok. 760 g, a jego wymiary to: 10,3 cm x 6,8 cm x 16,8 cm. Drukarka ma port microUSB pozwalający na ładowanie telefonu.

Co prawda sprzęt nie jest duży, ale wyróżnia się praktycznością. Tak uważają konsumenci, którzy go kupili i wypróbowali. Z ich recenzji wynika, że drukarka jest łatwa w obsłudze. Zauważono też, że nadaje się ona zwłaszcza do drukowania fotografii portretowych ze względu na dobre odwzorowanie kolorów.

 

 

 

 

Drukarka do zdjęć HP

 

6. Urządzenie Wielofunkcyjne HP DeskJet 2620 

 

Analizując opinie o drukarkach do zdjęć, doszliśmy do wniosku, że bardzo popularne są sprzęty marki HP. Do zestawienia wybraliśmy model DeskJet 2620, który drukuje z prędkością 7,5 strony na minutę (w czerni). Maksymalny format wydruku to A4, a rozdzielczość: 4800 x 1200 dpi.

Drukarka do zdjęć HP to urządzenie wielofunkcyjne, pełniące dodatkowo funkcję kopiarki i skanera. Jej wymiary to: 24,9 cm x 42,5 cm x 54,8 cm. Sprzęt można podłączyć do komputera z systemem Mac OS X lub Windows, wyposażono go w technologię Wi-Fi.

Jak przyznają kupujący, jest to dobra i tania drukarka do zdjęć, która nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Pozwala ona na łatwe drukowanie nie tylko z komputera, ale i smartfona czy tabletu. W dodatku ma w zestawie wydajne wkłady atramentowe.

 

 

 

 

Drukarka atramentowa do zdjęć

 

7. Drukarka Atramentowa Epson EcoTank L805 C11CE86401

 

Sprzęt Epson EcoTank L805 C11CE86401 umożliwia drukowanie zdjęć maksymalnie w formacie A4, ich rozdzielczość to: 5760 x 1440 dpi. Urządzenie dobrze sprawdza się w domu, jak i w firmie, ma moduł Wi-Fi i można bezprzewodowo podłączyć do niego dowolną ilość komputerów, tabletów czy smartfonów.

Prezentowana atramentowa drukarka do zdjęć działa z prędkością do 38 stron na minutę (wydruk w kolorze). Waży ona ok. 6 kg, a jej wymiary to: 54,7 cm x 18,7 cm x 28,9 cm. Sprzęt ma elegancko wyglądającą, czarną obudowę, można go ustawić w dobrze widocznym miejscu.

Urządzenie zdobyło wiele pochlebnych recenzji, a wpływ na to ma nieskomplikowana obsługa, możliwość drukowania na płytach CD i DVD oraz wydajny, zintegrowany system stałego zasilania w atrament. Kupujący twierdzą, że drukarka gwarantuje dobrej jakości wydruki, odporne na blaknięcie i powstawanie smug.

 

 

 

 

Przenośna drukarka do zdjęć

 

8. Przenośna Drukarka Brother PJ-773 A4 z Wi-Fi 

 

Mała drukarka do zdjęć Brother PJ-773 A4 z Wi-Fi daje możliwość drukowania fotografii oraz wielu różnych dokumentów: Umów, protokołów, faktur czy raportów. Jej wymiary to: 25,5 cm x 5,5 cm x 3 cm. Ponieważ urządzenie waży 480 g, podróżowanie z nim jest komfortowe, z pewnością zmieści się w torbie.

Sprzęt jest kompatybilny z komputerami z systemem operacyjnym Windows, Linux i Mac OS X. Prędkość jego pracy to 8 stron na minutę, a rozdzielczość wydruku: 300 x 300 dpi. Drukarkę można też bezprzewodowo połączyć z urządzeniami mobilnymi poprzez Wi-Fi.

Co prawda jest to przenośna drukarka do zdjęć, ale zdaniem wielu osób działa równie efektywnie, co znacznie większy sprzęt stacjonarny. Wykazuje ona odporność na działanie niskich i wysokich temperatur. Źródłem zasilania urządzenia może być akumulator, zasilacz sieciowy lub samochodowy. Istotne jest, że drukarka nie wymaga wymiany kartridży, gdyż wykorzystuje technologię druku termicznego.

 

 

 

 

Drukarka do zdjęć Canon

 

9. Drukarka Canon Pixma IX6850

 

Canon Pixma IX6850 to ciekawa propozycja dla osób szukających małej drukarki atramentowej. Rozdzielczość wydruków to nawet 9600 x 2400 dpi, a maksymalny format: A4. Sprzęt pracuje z prędkością do 14,5 strony na minutę (w czerni).

Czym wyróżnia się opisywana drukarka do zdjęć Canon? Została ona wyposażona w system 5 oddzielnych atramentów, co zapewnia bardzo dobrą jakość wydruków z wiernie odwzorowanymi kolorami. Urządzenie ma funkcję Wi-Fi, do tego daje możliwość drukowania plików bezpośrednio z tabletów i smartfonów.

Konsumenci przyznają, że nie jest to sprzęt, który nie wzbudza zainteresowania. Drukarka elegancko się prezentuje, jest niewielka (jej wymiary to: 15,9 cm x 31 cm x 58,4 cm) i bardzo dobrze sprawdza się w firmie, a nie tylko w domu. Pozwala ona na szybkie drukowanie zdjęć, a dodatkowo różnych dokumentów biznesowych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę do zdjęć kupić?

 

Czym wyróżnia się najlepsza drukarka do zdjęć? Co trzeba sprawdzić, aby znaleźć łatwe w obsłudze i efektywnie działające urządzenie? Odpowiedzi na te i podobne pytania umieściliśmy w poradniku zakupowym. Jeżeli się z nim zapoznasz, nie będziesz mieć już wątpliwości, na który sprzęt się zdecydować.

Rodzaje

Są trzy podstawowe rodzaje drukarek do zdjęć:

atramentowe,

laserowe,

termosublimacyjne.

Który sprzęt warto wybrać? To uzależnione jest m.in. od budżetu, jakim dysponujemy, a także od indywidualnych preferencji. Drukarki atramentowe są najtańsze, ale zapewniają dobrą jakość wydruków. Niemniej jednak tusz zużywa się stosunkowo szybko, dlatego trzeba regularnie uzupełniać jego poziom, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Urządzenie atramentowe to dobry wybór przede wszystkim dla osób, które planują drukować zdjęcia od czasu do czasu. Modele te są przystosowane do użytku w domu. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na szybkim wydruku, powinniśmy zdecydować się na sprzęt laserowy, który jest nieco bardziej nowoczesny. Nie wykorzystuje on kartridży, tylko specjalny toner. Co prawda jest on nieco droższy, ale nie ma ryzyka, że zaschnie, gdy drukarka jest rzadko używana. Laserowe urządzenia znajdują zastosowanie w biurach, gdzie często drukuje się zdjęcia. Z kolei modele termosublimacyjne zapewniają bardzo dobrą jakość wydruków i dlatego są chętnie wybierane przez profesjonalistów. To odpowiedni sprzęt np. do zakładu fotograficznego, ale często okazuje się drogi, ponadto jego praca może być wolniejsza w porównaniu do drukarki atramentowej i laserowej.

Jest też inny podział tego typu urządzeń, uwzględniający sposób ich użytkowania. Do wyboru mamy niewielkie sprzęty przenośne, a także znacznie większe modele stacjonarne. Jeżeli nie do końca wiemy, jaką drukarkę do zdjęć wybrać, zastanówmy się, do czego dokładnie jest nam potrzebna. Jeśli ma być ona używana w jednym, wyznaczonym miejscu, na pewno będziemy zadowoleni z zakupu modelu stacjonarnego. Urządzenie przenośne jest na tyle małe, że można wygodnie nosić je przy sobie w torbie, a czasami nawet w kieszeni spodni. To oznacza, że możemy wydrukować zdjęcia zawsze, gdy pojawi się taka potrzeba, niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

 

Szybkość druku

Żeby przekonać się, jaka jest najlepsza drukarka do zdjęć, trzeba sprawdzić m.in. szybkość druku. To parametr informujący o efektywności pracy urządzenia, a tym samym o czasie oczekiwania na wydrukowaną fotografię. W przypadku mniejszych sprzętów jest to zazwyczaj 1 – 10 stron na minutę, a większych nawet ponad 20 stron na minutę. Czasami szybkość wydruku jest inna dla zdjęć czarno-białych, a inna dla kolorowych, dlatego trzeba zwrócić na to uwagę.

 

Rozdzielczość

Rozdzielczość drukarek podawana jest w ilości punktów przypadających na jeden cal. Sprawdzając ją, możemy się przekonać, czy wydrukowane zdjęcia na pewno będą wyraźne i szczegółowe. Rozdzielczość sprzętów do drukowania fotografii najczęściej mieści się w zakresie od 300 x 300 dpi do nawet 9600 x 2400 dpi.

 

Format wydruku

Format wydruku należy dopasować do swoich preferencji. Zastanówmy się, jak duże zdjęcia zamierzamy drukować, wtedy łatwiej nam będzie znaleźć odpowiednie urządzenie. Sprzęty przenośne najczęściej zapewniają fotografie w formacie 10 cm x 15 cm lub nieco mniejszym, które można oprawić w ramki lub wykorzystać jako dekoracyjne naklejki. Drukarki stacjonarne przeważnie pozwalają na wydruk plików w formacie do A4, A3 lub A2.

 

Komunikacja

To, w jaki sposób drukarka nawiązuje połączenie z innymi urządzeniami ma istotny wpływ na komfort użytkowania. Modele przenośne zwykle łączą się ze smartfonami, tabletami czy komputerami za pośrednictwem Bluetooth lub NFC. Stacjonarne urządzenia coraz częściej są wyposażone w moduł Wi-Fi, więc można bezprzewodowo podłączyć je do wybranej sieci internetowej i połączonej z nimi komputerami. To bardzo wygodne rozwiązanie w biurze. Nowoczesne drukarki umożliwiają też drukowanie plików przechowywanych w chmurze, niekiedy mają czytnik kart pamięci. Sprawdźmy także, czy urządzenie jest kompatybilne z naszym komputerem lub smartfonem (najważniejszą rolę w tej kwestii odgrywa system operacyjny).

 

Waga i wymiary

Przenośne drukarki do zdjęć przeważnie ważą mniej niż 1 kg, te stacjonarne są cięższe (waga niektórych przekracza 20 – 30 kg). Robiąc zakupy, warto sprawdzić też wymiary urządzenia. Inaczej może się okazać, że zajmuje ono za dużo miejsca na biurku lub nie mieści się w kieszeni.

Dostępne funkcje

Fotograficzne drukarki różnią się między sobą nie tylko budową, technologią druku czy efektywnością pracy, ale także ilością dostępnych funkcji. Są sprzęty, które dodatkowo pełnią funkcję kopiarki, skanera, a nawet faksu, często wykorzystuje się w biurach. Niekiedy drukarki do zdjęć umożliwiają też drukowanie różnego rodzaju dokumentów, np. faktur i umów.

Inne funkcje, w jakie może być wyposażona drukarka, to m.in.:

automatyczny druk dwustronny,

drukowanie na płytach CD i DVD,

drukowanie bezpośrednio z aparatu fotograficznego.

 

 Drukarki do zdjęć w dobrych cenach

Ceny drukarek do zdjęć są zróżnicowane, a wpływają na nie takie czynniki, jak: Producent, technologia wydruku, szybkość pracy czy rozdzielczość wydruku. Jak już zostało wspomniane, za najtańsze uznaje się modele atramentowe, nawet stacjonarne sprzęty znanych marek często kosztują 200 – 500 zł. Za urządzenie laserowe zwykle trzeba zapłacić ok. 1000 zł, a jeszcze więcej za termosublimacyjne. Jednak nie dotyczy to drukarek przenośnych, gdyż ich cena przeważnie mieści się w przedziale 400 – 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa drukarka do zdjęć?

Sposób działania drukarki do zdjęć w dużej mierze uzależniony jest od wykorzystanej przez nią technologii. Sprzęt atramentowy ma głowicę drukującą i zasobniki z tuszem, elementy te są umieszczone na ruchomej kasetce. Przesuwa się ona wzdłuż krótszego boku arkusza i w ten sposób na papier nanoszone są krople atramentu. Drukarki laserowe wykorzystują światło lasera, ewentualnie diody LED, aby naelektryzować światłoczuły bęben. To on odpowiada za nanoszenie na kartkę tonera z zasobnika, który po utrwaleniu w wyższej temperaturze stworzy wydruk. Są też urządzenia termosublimacyjne, wymagające użycia specjalnej folii i papieru fotograficznego. Głowica drukarki wydziela ciepło, dzięki czemu znajdujące się w folii barwniki są przenoszone na arkusz, na koniec wydruk pokrywany jest warstwą chroniącą go przed działaniem promieni UV.

 

P2: Jak ustawić drukarkę do drukowania zdjęć?

Żeby przygotować drukarkę do drukowania zdjęć, najpierw należy umieścić w podajniku przeznaczony do tego papier. W zależności od sprzętu błyszcząca strona arkuszy powinna być skierowana w dół lub ku górze (warto to sprawdzić w instrukcji). Następnie należy wybrać zdjęcie, otworzyć okno ‘Właściwości drukowania’, a później ‘Właściwości dokumentu’. Na tym etapie możliwe jest poprawienie kontrastu kolorów czy jasności. Zanim klikniemy opcję ‘Drukuj’, możemy również zmienić orientację wydruku (pozioma lub pionowa), wybrać rodzaj i rozmiar papieru fotograficznego, a nawet dodać ramkę wokół fotografii.


P3: Jaka drukarka do zdjęć: laserowa czy atramentowa?

Jeżeli nie chcemy wydawać bardzo dużej kwoty na zakup drukarki do zdjęć, dobrym wyborem jest model atramentowy. To tanie urządzenie, które pozwala na drukowanie fotografii w różnych formatach, nawet A3 lub A2. Jednak trzeba liczyć się z koniecznością regularnej wymiany kartridży z tuszem. Drukarka atramentowa spełni oczekiwania osób, które chcą drukować zdjęcia od czasu do czasu. Sprzęty laserowe są uznawane za droższe, ale koszty ich eksploatacji nierzadko okazują się mniejsze w porównaniu do modeli atramentowych. Znajdują one zastosowanie w zakładach fotograficznych i podczas drukowania fotoksiążek.

 

P4: Ile kosztuje drukarka do zdjęć?

Czy zakup drukarki do zdjęć musi wiązać się z dużym wydatkiem? To uzależnione jest od kilku kwestii, w tym producenta oraz technologii wydruku. Najtańsze są urządzenia atramentowe, nawet za modele znanych marek nierzadko zapłacimy ok. 200 – 300 zł. Drukarki laserowe kosztują średnio ok. 800 – 1000 zł. Za najdroższe uznaje się nowoczesne sprzęty termosublimacyjne. Za stacjonarny, profesjonalny model trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Urządzenia przenośne, pozwalające na szybkie wydrukowanie zdjęć prosto z telefonu kosztują przeważnie 400 – 1000 zł.

 

P5: Gdzie kupić drukarkę do zdjęć?

Drukarki do zdjęć to urządzenia, które dostępne są w każdym sklepie RTV AGD. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że wybieramy sprzęt spełniający wszystkie oczekiwania, warto sprawdzić też ofertę sklepów internetowych, gdyż ich asortyment bardzo często jest szerszy. To dobre rozwiązanie dla osób, które są zapracowane lub mieszkają z dala od galerii handlowych. Zamawiając drukarkę przez Internet, możemy najpierw porównać ceny w różnych sklepach i poczytać opinie na jej temat. Co prawda na urządzenie trzeba poczekać kilka dni, ale nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy. Jeśli mamy wątpliwości, która drukarka jest odpowiednia, możemy najpierw sprawdzić modele dostępne w sklepach stacjonarnych, a później sprawdzić, czy online są tańsze.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments