Ranking 13 najlepszych drukarek do zdjęć w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Drukarka do zdjęć – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wyjeżdżając na wakacje wielu z nas wykonuje dużo zdjęć, które później gromadzimy na dyskach twardych lub w pamięci telefonu. Warto jednak je wydrukować i udekorować nimi pokój, tak by zawsze pamiętać miło spędzony czas. Dlatego dobrze mieć w domu dobrą drukarkę do zdjęć, z której skorzystamy w dowolnym momencie. Poniżej znajdziesz przygotowane przez nas zestawienie, które stworzyliśmy w oparciu o opinie konsumentów. Internauci wskazali Epson Stylus jako najlepsze urządzenie na rynku. Jest to dobrej jakości drukarka, która obsługuje kilka rodzajów papieru. Sprzęt jest nie tylko wydajny, ale również gwarantuje szybką pracę. Wszystkie wydruki cechują się wysoką jakością i bogatym nasyceniem kolorów. Poza tym zużycie energii produktu jest małe, więc nie generuje on dodatkowych kosztów. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu umieściliśmy Polaroid ZIP SB3103. Jest to niewielkich wymiarów drukarka, którą możesz połączyć ze swoim telefonem, aby wydrukować zdjęcia z Facebooka czy Instagrama. Wydruki przy użyciu tej maszyny są wyraźne i cechują się intensywną kolorystyką. Największym atutem urządzenia jest szybka praca, więc możesz cieszyć się zdjęciem już po kilku minutach od jego zrobienia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drukarka oferuje wydruk w najwyższej jakości. Zdjęcia są wyraźne i pozbawione widocznych pikseli. Sprzęt poradzi sobie też z nadrukiem w rozmiarze A3. Urządzenie można podłączyć do komputera za pomocą sieci Wi-Fi. Model oferuje też nadruk na płytach.

Wady

Utrudnieniem, które może okazać się wyzwaniem dla amatorów jest regulacja głowic. Poza tym tempo pracy sprzętu jest dość powolne. Jest to ściśle związane z wysoką jakością pracy drukarki.

Podsumowanie

Liczne zalety zdecydowanie przewyższają wady urządzenia. Model jest bardzo sprawny, a jego obsługa prosta. W drukarce możesz umieścić aż 6 kolorów tuszu, co przekłada się na głębię barw na wydruku.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami (i innymi sprzętami, które obsługują system IOS i Android). Dzięki temu możesz wydrukować zdjęcie prosto z telefonu. Atutem jest też atrakcyjny stosunek jakości wydruku zdjęć do kosztów zakupu produktu.

Wady

Ze względu na niewielkie wymiary w sprzęcie znajduje się małych rozmiarów bateria litowo-polimerowa. Jej pojemność to 500 mAh, co pozwala wydrukować 30 zdjęć.

Podsumowanie

Choć wydajność drukarki nie jest jej najmocniejszą stroną, wiedz, że naładowanie akumulatora zajmuje jedynie 1,5 h. Poza tym urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wydruku można dokonać za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Rozważ też

Zalety

Drukarka do zdjęć jest kompatybilna ze smartfonami z systemem operacyjnym Android i iOS. Z tego powodu sprzęt zasługuje na miano uniwersalnego. Urządzenie umożliwia wydruk zdjęć w wysokiej jakości. Fotografie są odporne na zachlapania czy zadrapania, a kolory pozostają intensywne przez długi czas.

Wady

Użytkownik ma możliwość korzystania z aplikacji Kodak Printer Mini, jednak część osób wskazuje, że na początku obsługa programu wydaje się bardzo trudna. Aplikacja nie ma przejrzystego menu.

Podsumowanie

Kodak Dock PD450W jest uznawany za jedną z lepszych drukarek do zdjęć z telefonu. Produkt jest lekki i zajmuje mało miejsca. Obudowa modelu została zrobiona z trwałych materiałów, więc nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

13 najlepszych drukarek do zdjęć. Opinie w 2024 roku

 

Chociaż zdjęcia z wycieczek zwykle wywołujemy w zakładach fotograficznych, czasem potrzebujemy natychmiastowych odbitek. Gdy chcemy utrwalić wspomnienia lub szybko wydrukować zdjęcia do projektu, ratunkiem z opresji może okazać się specjalna drukarka, dzięki której szybko i niedrogo, wydrukujemy potrzebne nam fotografie. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Sprawdź nasz ranking drukarek do zdjęć i wybierz odpowiedni model.

 

1. Drukarka Epson Stylus Photo 1500W/A3+ 5760dpi USB

 

Model Epson Stylus to bardzo dobra drukarka do zdjęć o mocy 1500 W. Rozdzielczość wydruku mono oraz w kolorze to 5760 dpi x 1440 dpi. Tym, co wyróżnia produktu jest możliwość podłączenia aż 6 zbiorników z tuszem. Dlatego Twoje wydruki będą wyróżniać się intensywną kolorystyką.

Konsument może bez trudu podłączyć drukarkę do swojego smartfona lub aparatu fotograficznego, by wydrukować znajdujące się tam zdjęcia. Sprzęt obsługuje następujące formaty: A3, A4, A5, A6, B3 i C6. Model ma też opcję nadruku na płytach CD i DVD. Dzięki innowacyjnej technologii produkt uzyskuje kroplę o wielkości 1,5 pl na wydruku. Dlatego możesz cieszyć się obrazem o dużej szczegółowości bez zniekształceń czy widocznych pikseli.

Opinie o drukarkach do zdjęć Epson są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów pochwaliło produkt za intuicyjną obsługę oraz możliwość pracy w sieci. Dzięki temu możemy przesyłać dane do wydruku za pośrednictwem sieci Wi-Fi, co stanowi oszczędność czasu.

Zalety/Wady for the following product on the page (150 words):

Epson Stylus – https://www.ceneo.pl/15766092#tab=spec

Model Epson Stylus to dobrej jakości drukarka do zdjęć, która obsługuje format papieru od A3 wzwyż. Rozdzielczość wydruku mono i w kolorze to 5760 dpi x 1440 dpi.

 

Zalety

Obsługa: Tym, co wyróżnia urządzenie jest jego intuicyjna obsługa. Konsument bez trudu wybierze interesujące go parametry wydruku.

Głośność pracy: Jest to nie tylko wydajny sprzęt, ale również stosunkowo cichy. W czasie pracy urządzenie nie generuje zbyt dużego hałasu, więc nie będziesz przeszkadzać domownikom.

Jakość wydruku: Drukarka gwarantuje wydruk zdjęć w największej jakości. Wszystkie obrazy mają bogatą paletę barw, a postacie są wyraźne. Brak jest zniekształceń czy widocznych pikseli.

Wiele formatów: Produkt obsługuje wiele formatów papieru, jak A4, A5, A6, B3, B4 czy C6. Najczęściej chwalony jest jednak rozmiar A3. Sprzęt ma też opcję nadruku na płytach CD/DVD.

Konfiguracja: Prezentowany model może zostać podłączony do komputera przy pomocy sieci Wi-Fi. Dzięki temu rozpoczniesz drukowanie przebywając w sąsiednim pokoju bez odchodzenia od biurka. Taki sposób przesyłania danych zdecydowanie skraca czas pracy produktu.

 

Wady

Tempo pracy: Niektórzy Internauci skarżą się na tempo pracy urządzenia. Wydłużony czas kolorowego wydruku jest jednak spowodowany zwiększoną dokładnością.

 

 

 

 

2. Polaroid Hi-Print ZIP SB3103

 

2-polaroid-zip-sb3103POLAROID ZIP SB3103 to jedna z najmniejszych drukarek do smartfonów i innych urządzeń z system Android i IOS. Jest to nasza druga propozycja umożliwiająca natychmiastowy wydruk wysokiej jakości zdjęć. Urządzenie ma wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 500mAh. Na całkowicie naładowanej baterii wydrukujemy około 30 zdjęć.

Nie można też zapomnieć, że czas ładowania urządzenia to jedyne 1,5h, a więc wydajność tej drukarki jest naprawdę atrakcyjna. Do sprzętu dołączono kabel MicroUSB umożliwiający przesyłanie plików z komputera lub tabletu. Ładowanie może odbywać się za pomocą USB lub bezpośrednio z sieci. Trzeba jednak pamiętać, że w zestawie nie ma dodatkowego adaptera.

Bez problemu znajdziemy jednak odpowiedni model w każdym sklepie z elektroniką. ZINK PAPER to przeznaczony do tego urządzenia nowej generacji papier, który zapewnia wysokiej jakości wydruk. Dzięki niemu nie będziesz musiał używać dodatkowego tuszu – wystarczy kupić papier i można cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Oczywiście generuje to wyższe koszty użytkowania, ale jeśli zależy nam na wygodzie i wysokiej jakości odbitek, jest to świetna propozycja. To bardzo inteligentne urządzenie pozwala na drukowanie zdjęć, które będą odporne na wodę oraz uszkodzenia. Takie właściwości doceniło wielu użytkowników.

Polaroid ZIP SB3103 to bezprzewodowa drukarka przeznaczona do smartfonów z oprogramowaniem Android i iOS. Dokładne wymiary urządzenia to: szerokość – 75 mm, głębokość – 115 mm i wysokość – 20 mm. Waga modelu jest równa 0,19 kg.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego sprzętu podkreślają, że jego obsługa jest niezwykle prosta. Bezprzewodowa komunikacja drukarki z telefonem poprzez Bluetooth znacznie ułatwia użytkowanie.

Aplikacja mobilna: POLAROID ZIP APP to aplikacja do telefonów stworzona z myślą o prezentowanym produkcie. Przy jej pomocy można wyretuszować zdjęcie i przygotować je odpowiednio przed wydrukiem.

Ładowanie: Urządzenie wyposażone jest w pojemną baterię. Do zestawu dołączony jest kabel USB, który pozwala ładować sprzęt podpinając go do laptopa. Istnieje także możliwość ładowania baterii, korzystając ze standardowego gniazdka.

Kompaktowe wymiary: Produkt ma niewielkie wymiary, więc zmieści się w każdej torebce. Jest też lekki, więc jego przenoszenie jest w pełni komfortowe.

 

Wady

Obudowa: Część konsumentów zaznacza, że obudowa drukarki nie jest odporna na uszkodzenia. Stosunkowo szybko się rysuje, co negatywnie wpływa na wygląd urządzenia. Z uwagi na biały kolor widać na niej wszelkie zabrudzenia.

 

 

 

 

3. Drukarka Kodak Dock PD450W

 

Prezentujemy drukarkę do zdjęć Kodak Dock PD450W. Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach (16,8 cm x 6,8 cm x 10,3 cm), więc można zabrać je ze sobą w podróż. Przebywając na wakacjach będziemy mogli wysłać swojej rodzinie czy znajomym nie tylko ładną pocztówkę, ale też zdjęcia. Produkt waży tylko 0,76 kg.

Sprzęt ma łączność Wi-Fi, dlatego nie potrzebujemy kabla, aby rozpocząć drukowanie. Urządzenie wystarczy sparować ze swoim smartfonem. Model jest kompatybilny z telefonami z systemem Android i iOS. Termosublimacyjna technologia druku gwarantuje wytrzymałość zdjęć. Fotografie pokryte są warstwą ochronną, więc nie niszczą się pod wpływem działania wilgoci czy promieni słonecznych. Zdjęcia wyglądają ładnie nawet po kilku latach od ich wywołania.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że warto zainwestować w drukarkę Kodak Dock PD450W. Sprzęt jest zrobiony z wysokiej jakości materiałów. Duże znaczenie ma to, że wymiana wkładów nie jest trudna, a wywołane zdjęcia wykazują dużą odporność na zniszczenie (druk termosublimacyjny).

Kodak Dock PD450W to drukarka do zdjęć kompatybilna z telefonami z systemem Android i iOS. Sprzęt ma wymiary: 16,8 cm x 6,8 cm x 10,3 cm, a jego waga wynosi 0,76 kg.

 

Zalety

Łączność Wi-Fi: Aby rozpocząć drukowanie zdjęć z telefonu wystarczy sparować go z Kodak Dock PD450W. Prezentowana drukarka ma bezprzewodową łączność Wi-Fi, więc nie ma konieczności używania kabla USB, co jest wygodnym rozwiązaniem.

Prędkość wydruku: Urządzenie działa efektywnie. Nie trzeba długo czekać aż fotografia będzie gotowa – prędkość wydruku jest bardzo dobrze oceniania.

Jakość zdjęć: Możesz być pewny, że fotografie na długo zachowają intensywny kolor. Zdjęcia są pokryte specjalną warstwą ochronną, dzięki której wykazują odporność na wodę, uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV.

 

Wady

Aplikacja: Istnieje możliwość korzystania z aplikacji Kodak Printer Mini, która umożliwia obróbkę zdjęć przed przystąpieniem do ich drukowania. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że program nie ma przejrzystego i intuicyjnego menu, więc mogą wystąpić problemy z jego swobodną obsługą.

 

 

 

 

4. Drukarka Canon Selphy CP1000

 

5-canon-selphy-cp1000Canon Selphy CP1000 to kompaktowa, drukarka fotograficzna, która jest doskonała do użytku w domu i podróży. Umożliwia niezwykle łatwe i bardzo szybkie drukowanie zdjęć z aparatu, nośnika pamięci USB, czy kart pamięci. Urządzenie pozwoli nam uwiecznić wspomnienia na wysokiej jakości fotografiach. Potrzebujesz szybkich odbitek zdjęć do dokumentów?

Sprzęt ten pozwoli Ci na ekspresowy wydruk w standardowych formatach. Ta bardzo mała, łatwa do przenoszenia drukarka fotograficzna jest niezwykle prosta w obsłudze. Dzięki temu, że ma odchylany ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz intuicyjne menu z instrukcjami, nawet osoba stroniąca od technologii poradzi sobie z obsługą tego sprzętu.

Specjalna powłoka chroni wydrukowane zdjęcie przed płowieniem, czy cieczami, a więc nawet po 100 latach nasi potomkowie będą mogli przeglądać piękne fotografie rodzinne. Użytkownicy tego sprzętu wysoko ocenili możliwość wyboru jednego z 3 półbłyszczących wykończeń, które zapobiegają pozostawianiu odcisków palców.

Nie można też zapomnieć, że urządzenie zapewnia niskie koszty drukowania. Wszystkich fotografów amatorów z całą pewnością zainteresuje również funkcja automatycznej optymalizacji, która koryguje niedoskonałości obrazu.

Canon Selphy CP1000 to dobra drukarka do zdjęć do 400 zł. Jej waga jest równa 0,84 kg. Wymiary urządzenia są następujące: 178 mm x 135 mm x 60,5 mm.

 

Zalety

Jakość wydruku: Użytkownicy potwierdzają, że jakość wydruku jest bardzo dobra i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Kolory są pięknie odwzorowane i nie blakną zbyt szybko.

Kompaktowe wymiary: Drukarka jest mała i lekka, dlatego jej przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Można ją zabrać ze sobą w podróż. Dzięki temu możemy drukować zdjęcia, gdzie tylko zechcemy.

Cena: Jest to jeden z najtańszych modeli w naszym zestawieniu, dlatego wiele osób może pozwolić sobie na jego zakup.

 

Wady

Obsługa: Sprzęt jest zaprogramowany w języku angielskim, co może być sporym utrudnieniem dla osób, które go nie znają. Początkowo użytkowanie urządzenia może być więc kłopotliwe.

 

 

 

 

5. Kodak Photo Printer Mini Wi-Fi PM210

 

Produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów jest Kodak PM210. To mobilna drukarka do zdjęć o wymiarach: szerokość – 76,1 mm, głębokość – 152,8 mm i wysokość – 24 mm. Jej waga wynosi ok. 0,3 kg, więc przenoszenie sprzętu nie jest problematyczne. Produkt zmieści się w każdej torebce.

Bezprzewodowa łączność Wi-Fi pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Jest to duże ułatwienie. Nie musimy pamiętać o kłopotliwych w użytkowaniu kablach. Urządzenie zasilane jest baterią. Po jej pełnym naładowaniu można wydrukować około 20 zdjęć. Czas ładowania wynosi 1,5 godziny. Wydruk zajmuje zaś 1 minutę. Drukarka jest kompatybilna z urządzeniami iOS oraz Android.

Pojawiające się w Internecie opinie na temat Kodak PM210 wskazują, że jest to urządzenie, w które warto zainwestować. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat obsługi urządzenia. Uważają, że poradzi sobie z nią nawet osoba, która nigdy nie korzystała z tego typu sprzętów. Zaletą jest także wysokiej jakości wydruk.

Kodak PM210 to drukarka o wymiarach: szerokość – 76,1 mm, głębokość – 152,8 mm i wysokość – 24 mm. Waga sprzętu wynosi ok. 0,3 kg.

 

Zalety

Szybki wydruk: Wydrukowanie jednego zdjęcia zajmuje jedynie 60 sekund. Biorąc pod uwagę, że jest to mobilna drukarka, wynik ten jest zadowalający.

Jakość odbitek: Wydrukowane fotografie mają bardzo dobrą jakość. Wykazują dużą odporność na wodę. Na ich powierzchni nie odbijają się odciski palców. Warto dodać też, że kolory są odpowiednio odwzorowane i nasycone.

 

Wady

Obudowa: Lekka obudowa nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia. W efekcie po kilku miesiącach użytkowania na jej powierzchni pojawiają się zarysowania. Podczas przenoszenia drukarki trzeba bardzo uważać, żeby jej nie uszkodzić.

Konfiguracja: Pewna grupa konsumentów zaznacza, że konfiguracja sprzętu z telefonem bywa kłopotliwa i zabiera dużo czasu.

 

 

 

 

6. Drukarka Zdjęć do Telefonu, Smartfona Kodak Mini 2 

 

Drukarka zdjęć do telefonu Kodak Mini 2 jest niewielka, więc można przez cały czas nosić ją przy sobie w torbie. Jej wymiary to: 13,24 cm x 2,54 cm x 7,82 cm. Sprzęt wykorzystuje technologię druku termosublimacyjnego. Został on wyposażony w funkcję Bluetooth, a także NFC.

Urządzenie drukuje z prędkością 1 strona na minutę, zarówno w kolorze, jak i czerni. Maksymalny format wydrukowanych zdjęć to: 8,6 cm x 5,4 cm. Sprzęt zasila litowo-polimerowy akumulator, który po naładowaniu umożliwia wydruk 30 fotografii. Drukarka jest kompatybilna ze smartfonami i tabletami z systemem Android oraz iOS.

Sprzęt spodobał się konsumentom, gdyż jest mały i lekki (waży 238 g). Ponadto po rozładowaniu akumulatora jest on ponownie gotowy do pracy już po ok. 1,5 godziny. Należy też wspomnieć, że ta drukarka do zdjęć z telefonu ma odporną na uszkodzenia obudowę.

 

 

 

 

7. Drukarka Fotograficzna Polaroid Mint

 

Polaroid Mint, czyli mini drukarka do zdjęć, nawiązuje bezprzewodową łączność ze smartfonami i tabletami z systemem operacyjnym Android, jak również iOS. Drukowanie fotografii trwa ok. 45 sekund, a rozmiar wydruku to: 5,08 cm x 7,62 cm. Wymiary urządzenia to: 11,6 cm x 7,7 cm x 1,8 cm, waży ono 162 g.

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, a po naładowaniu pozwala na wydrukowanie do 50 zdjęć. Czas ładowania drukarki to ok. 1,5 godziny, wystarczy podłączyć ją do komputera przez kabel USB. To urządzenie termosublimacyjne, dlatego nie wymaga regularnej wymiany kartridży.

Do zalet modelu Polaroid Mint należą: Kompaktowe wymiary, solidność i łatwa obsługa. To dobra drukarka do zdjęć, gdyż można przez cały czas nosić ją przy sobie. Kupujący chwalą ją także za to, że gotowe wydruki mogą pełnić funkcję naklejek (z tyłu mają samoprzylepną warstwę).

 

 

 

 

8. Drukarka fotograficzna DNP DS80 

 

Termosublimacyjny model DNP DS80 znajduje zastosowanie w agencjach reklamowych, a także zakładach i studiach fotograficznych. To profesjonalna drukarka do zdjęć, zapewniająca wydruki nie tylko w formacie A4, ale również innych, np. 15 cm x 20 cm (2 fotografie na jednym arkuszu, które są automatycznie rozcinane).

Drukarka jest kompatybilna z komputerami z systemem Windows i Mac OS X. Ponieważ jej budowa nie jest skomplikowana, wymiana papieru czy folii nie stanowi problemu. Sprzęt gwarantuje nawet do 60 wydruków na godzinę, w zależności od formatu.

Zdaniem konsumentów urządzenie jest nowoczesne, ale też łatwe w obsłudze. Potwierdził to specjalny test drukarek do zdjęć. Sprzęt sprawdzi się we wszystkich miejscach, gdzie istotną rolę odgrywa nie tylko szybkość wydruku, ale i jego jakość. Wydrukowane fotografie są odporne na działanie promieni UV oraz wilgoci.

 

 

 

 

9. Drukarka Laserowa Lexmark C2425DW 

 

Laserowa drukarka do zdjęć Lexmark C2425DW ma wbudowaną kartę Wi-Fi, dlatego można bezprzewodowo podłączyć ją do wybranej sieci internetowej. Umożliwia ona drukowanie zdjęć w formacie A4 lub mniejszym, a jej prędkość pracy to 23 strony na minutę. Urządzenie ma wymiary: 30,8 cm x 44,2 cm x 42,1 cm i waży 21 kg.

Sprzęt można podłączyć do komputera z systemem operacyjnym: Windows, Linux, Mac OS X oraz Citrix. Ma on wyświetlacz LCD i dobrze oznaczone przyciski, dlatego jego obsługa nie jest bardzo kłopotliwa. Maksymalna rozdzielczość druku to 2400 x 600 dpi.

Drukarka jest chwalona przez konsumentów głównie za cichą i efektywną pracę, a także możliwość drukowania zdjęć za pośrednictwem Google Cloud Print czy AirPrint. Ponadto urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego druku dwustronnego i wydajne tonery.

 

 

 

 

10. Urządzenie Wielofunkcyjne HP DeskJet 2620 

 

Analizując opinie o drukarkach do zdjęć, doszliśmy do wniosku, że bardzo popularne są sprzęty marki HP. Do zestawienia wybraliśmy model DeskJet 2620, który drukuje z prędkością 7,5 strony na minutę (w czerni). Maksymalny format wydruku to A4, a rozdzielczość: 4800 x 1200 dpi.

Drukarka do zdjęć HP to urządzenie wielofunkcyjne, pełniące dodatkowo funkcję kopiarki i skanera. Jej wymiary to: 24,9 cm x 42,5 cm x 54,8 cm. Sprzęt można podłączyć do komputera z systemem Mac OS X lub Windows, wyposażono go w technologię Wi-Fi.

Jak przyznają kupujący, jest to dobra i tania drukarka do zdjęć, która nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Pozwala ona na łatwe drukowanie nie tylko z komputera, ale i smartfona czy tabletu. W dodatku ma w zestawie wydajne wkłady atramentowe.

 

 

 

 

11. Drukarka Atramentowa Epson EcoTank L805 C11CE86401

 

Sprzęt Epson EcoTank L805 C11CE86401 umożliwia drukowanie zdjęć maksymalnie w formacie A4, ich rozdzielczość to: 5760 x 1440 dpi. Urządzenie dobrze sprawdza się w domu, jak i w firmie, ma moduł Wi-Fi i można bezprzewodowo podłączyć do niego dowolną ilość komputerów, tabletów czy smartfonów.

Prezentowana atramentowa drukarka do zdjęć działa z prędkością do 38 stron na minutę (wydruk w kolorze). Waży ona ok. 6 kg, a jej wymiary to: 54,7 cm x 18,7 cm x 28,9 cm. Sprzęt ma elegancko wyglądającą, czarną obudowę, można go ustawić w dobrze widocznym miejscu.

Urządzenie zdobyło wiele pochlebnych recenzji, a wpływ na to ma nieskomplikowana obsługa, możliwość drukowania na płytach CD i DVD oraz wydajny, zintegrowany system stałego zasilania w atrament. Kupujący twierdzą, że drukarka gwarantuje dobrej jakości wydruki, odporne na blaknięcie i powstawanie smug.

 

 

 

 

12. Przenośna Drukarka Brother PJ-773 A4 z Wi-Fi 

 

Mała drukarka do zdjęć Brother PJ-773 A4 z Wi-Fi daje możliwość drukowania fotografii oraz wielu różnych dokumentów: Umów, protokołów, faktur czy raportów. Jej wymiary to: 25,5 cm x 5,5 cm x 3 cm. Ponieważ urządzenie waży 480 g, podróżowanie z nim jest komfortowe, z pewnością zmieści się w torbie.

Sprzęt jest kompatybilny z komputerami z systemem operacyjnym Windows, Linux i Mac OS X. Prędkość jego pracy to 8 stron na minutę, a rozdzielczość wydruku: 300 x 300 dpi. Drukarkę można też bezprzewodowo połączyć z urządzeniami mobilnymi poprzez Wi-Fi.

Co prawda jest to przenośna drukarka do zdjęć, ale zdaniem wielu osób działa równie efektywnie, co znacznie większy sprzęt stacjonarny. Wykazuje ona odporność na działanie niskich i wysokich temperatur. Źródłem zasilania urządzenia może być akumulator, zasilacz sieciowy lub samochodowy. Istotne jest, że drukarka nie wymaga wymiany kartridży, gdyż wykorzystuje technologię druku termicznego.

 

 

 

 

13. Drukarka Canon Pixma IX6850

 

Canon Pixma IX6850 to ciekawa propozycja dla osób szukających małej drukarki atramentowej. Rozdzielczość wydruków to nawet 9600 x 2400 dpi, a maksymalny format: A4. Sprzęt pracuje z prędkością do 14,5 strony na minutę (w czerni).

Czym wyróżnia się opisywana drukarka do zdjęć Canon? Została ona wyposażona w system 5 oddzielnych atramentów, co zapewnia bardzo dobrą jakość wydruków z wiernie odwzorowanymi kolorami. Urządzenie ma funkcję Wi-Fi, do tego daje możliwość drukowania plików bezpośrednio z tabletów i smartfonów.

Konsumenci przyznają, że nie jest to sprzęt, który nie wzbudza zainteresowania. Drukarka elegancko się prezentuje, jest niewielka (jej wymiary to: 15,9 cm x 31 cm x 58,4 cm) i bardzo dobrze sprawdza się w firmie, a nie tylko w domu. Pozwala ona na szybkie drukowanie zdjęć, a dodatkowo różnych dokumentów biznesowych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę do zdjęć kupić?

 

Każdy użytkownik komputera wie, że drukarka drukarce nie równa. Jedne sprawdzają się przy wydruku dokumentów, inne są do wszechstronnego użytku domowego, jeszcze inne, gdy musimy dużo i szybko wydrukować. Do drukowania zdjęć też potrzebna jest drukarka – specjalistka od fotografii. Na pytanie, jaka jest najlepsza drukarka do zdjęć, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie i wskazać konkretny model. Jednak podejmujemy się tego wyzwania i prezentujemy poradnik, w którym wskażemy cechy, na które należy zwracać uwagę przy zakupie drukarki fotograficznej.

Przeznaczenie

Coraz częściej drukarki do fotografii są stawiane w zakładach fotograficznych zamiast wcześniej używanych minilabów. Urządzenia takie miały dużą wydajność, ale też i bardzo wysoką cenę. W dzisiejszych czasach ilość zdjęć przenoszonych na papier znacznie zmalała i stąd fotografowie są pierwszymi użytkownikami drukarek do zdjęć.

Producenci odpowiedzieli na zapotrzebowanie fotografów wytwarzając profesjonalne drukarki do zdjęć. Drukarka taka jest przystosowana do dużego obciążenia, a wydruki jej są trwałe i nie bledną pod wpływem światła. Drukarka taka również charakteryzuje się naturalnymi kolorami, co się osiąga dzięki specjalnym tuszom, czy tonerom. Przy drukarkach profesjonalnych, koszt wydruku jest niższy niż przy amatorskich, bo sprzęt taki ma duże zbiorniki na tusz, dzięki temu inwestując raz fotograf ma obniżone koszty zakupu i tym samym eksploatacji.

Do domu również można kupić drukarkę do zdjęć w dobrych cenach, koszt eksploatacji, jest co prawda wyższy od profesjonalnych, ale jednorazowo klient jest mniej obciążony finansowo. Jakość tych zdjęć może nie odbiegać od wydrukowanych w zakładzie fotograficznym. Wszystko zależy od tego, w jaki model zainwestujemy.

 

Rodzaje drukarek

Najbardziej popularne i uważane z najlepsze do fotografii, są drukarki atramentowe. Spośród drukarek do zdjęć, jest to jednak rodzaj, który generuje największe koszty eksploatacji dla użytkownika, ale zakup urządzenia jest niedrogi. Ten rodzaj drukarek jest też dość wolny w druku. Dlatego sprawdzają się takie sprzęty wszędzie tam, gdzie pośpiech nie jest priorytetem. Drukarki takie mają szeroki zakres formatów, na jakich można drukować. Począwszy do formatu A2 kończąc na tych bardzo małych. Taki model drukarki z zasady też nie sprawia kłopotu przy wymianie kartridży z tuszem, a dodatkowo są to najcichsze modele do drukowania zdjęć. Zatem jeśli planujesz zakup do domu, aby jako fotograf amator czasem wydrukować parę zdjęć, jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

Efekty pracy drukarki zależą też od materiałów eksploatacyjnych. Drukarki atramentowe mają na przykład dwa rodzaje atramentów. Są to atramenty barwnikowe, które doskonale wnikają w papier, bo są rozpuszczalne w wodzie, więc świetnie się nadają do wydruków zdjęć, jednak po upływie czasu wydruki takie bledną. Atramenty barwnikowe zapewniają jednak większe bogactwo szczegółów na wydruku, a także większą gamę kolorystyczną, a poza tym są od atramentów pigmentowych tańsze. Atramenty pigmentowe mają strukturę mikro-ziaren, powoduje to, że nie wnikają tak głęboko w papier, ale też są bardziej odporne na działanie światła i nie bledną. I to jest ich zasadnicza zaleta.

Drukarka laserowa jakością wydruku nie dorównuje wydrukom atramentowym. Jednak jej eksploatacja jest znacznie tańsza od drukarki atramentowej, choć sam zakup znacznie przekracza koszty drukarki atramentowej. Kolory, z których korzysta drukarka laserowa ma dostarczane w formie proszku, dlatego przy wydrukach przejścia kolorów są mniej płynne. Jednak zdają one egzamin, gdy potrzebna jest duża ilość wydruków w krótkim czasie. Coraz częściej też pojawiają się już bardzo zaawansowane fotograficzne drukarki laserowe. Ale są to urządzenia bardzo drogie. Jakość ich wydruków nie odbiega od drukarek atramentowych, a dodatkowo mają wysoką wydajność.

Drukarki fotograficzne termosublimacyjne, to profesjonalne drukarki do wydruku zdjęć. W tej technologii drukowane zdjęcia są pokrywane folią ochronną, dzięki czemu wyglądają dokładnie tak, jak przed laty wywoływane zdjęcia z kliszy w zakładzie na papierze fotograficznym. Są one odporne na uszkodzenia, wilgoć, czy promieniowanie UV. Jakość drukarki też pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości wydruków. Koszty wydruku też nie są bardzo wysokie, choć samo urządzenie ceną może odstraszyć. Niestety zasadniczą wadą tego rodzaju drukarki jest to, że największy obsługiwany przez nią format to 20 x 30 cm.

 

Koszty eksploatacyjne

Zastanawiając się, jaką drukarkę do zdjęć wybrać, nie można pominąć kosztów eksploatacji. Często decydujemy się na zakup urządzenia sprawdzając, jaka jest jego cena przy zakupie. Jednak drukarka to urządzenie, które ma swoje koszty stałe i należy się z nimi zapoznać przed decyzją o zakupie. Na koszt wydruku zdjęć składa się koszt użytego papieru, oraz koszt tuszu (tonera), jaki zużywamy do wydruku zdjęcia. Zatem niezbędne jest zorientować się, jakie pojemne są zbiorniki na atrament, i na ile wydruków starczają.

Dobrze również sprawdzić czy są one do wymiany pojedynczo, czy też przy skończeniu jednego atramentu trzeba wymienić komplet. Przy czym proponujemy rozważać koszty oryginalnych tuszy (tonerów) gdyż zamienniki zwykle mają wydruki o obniżonej jakości, a przy zdjęciach może się to okazać jakość nie do przyjęcia.

Inne parametry wpływające, na jakość i wygodę wydruków

Rozdzielczość wydruku, to parametr niezwykle istotny w kontekście jakości zdjęć. Im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy i wyrazisty będzie wydruk, a kolory na nim lepiej odwzorowane. Mając wysoką rozdzielczość, bez trudu też dokonasz powiększenia zdjęć, bez pogarszania ich jakości. Na rozdzielczość wpływa wielkość kropli atramentu. Na przykład do uzyskania rozdzielczości 9600 x 2400 dpi kropla musi mieć wielkość 1 pl.

Format i grubość papieru, to też parametry, na jakie trzeba zwrócić uwagę. Tak jak pisaliśmy szeroki zakres formatów mają drukarki atramentowe, drukarki laserowe zaś nie lubią papierów ponadnormatywnie grubych. Szczególną uwagę to formatu i grubości papieru musisz przykładać, gdy Twoje oczekiwania są inne od standardowych. Większość drukarek fotograficznych obsługuje formaty od 10 x 15 cm do formatów A4.

Opisaliśmy już rodzaje drukarek w zakresie technologii, w jakiej zostały zrobione. Jednak do wygody użytkowania pozostaje nam jeszcze omówić ich wielkość. Większość z drukarek to urządzenia stacjonarne, niektóre z nich, jak drukarki laserowe, nawet mają spore rozmiary. Na ogół są to urządzenia, które mają również wbudowany skaner, a zdjęcia można drukować w wielu formatach. Jednak na rynku dostępne są również mobilne drukarki do zdjęć. Są to modele przystosowane do przewożenia i służą do drukowania zdjęć w dobrej jakości i w małych formatach.

 

Funkcje dodatkowe

Aby drukarka była w pełni funkcjonalna dla swojego użytkownika, powinna też posiadać kilka użytecznych funkcji dodatkowych. Na przykład bardzo przydatne jest, gdy nasza drukarka ma możliwość drukować bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Albo posiada przystawkę do płyt CD i DVD, aby bezpośrednio z płyt drukować zdjęcia. Wygodna jest również obsługa przy użyciu ekranu LCD. Łatwiej znajdziesz potrzebną Ci funkcję, gdy drukarka wyświetla ustawienia. Zwróć też uwagę, czy drukarka, która wpadła Ci w oko ma możliwość podłączenia do komputera inaczej niż kablem. Przydatne jest podłączenie za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth, albo podczerwieni.

 

 

Jak podłączyć drukarkę do komputera?

 

Kiedyś, aby wydrukować zdjęcia, trzeba było udać się do profesjonalnego zakładu fotograficznego. Rozwój technologii sprawił, że możemy wywoływać zdjęcia w zaciszu swojego domu. Aby to zrobić, wystarczy zainwestować w dobrej jakości drukarkę. Jeśli już zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, musimy dowiedzieć się, jak podłączyć i ustawić sprzęt. Jest to niezbędne do tego, aby móc swobodnie korzystać z urządzenia.

 

Instrukcja obsługi

Po rozpakowaniu produktu musimy dokładnie przeczytać dołączoną do zestawu instrukcję obsługi. Znajdziemy w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkretnego modelu. Dowiemy się, jak podłączyć sprzęt do komputera i co zrobić, aby skonfigurować urządzenie. Często w instrukcji znajdują się także porady, jak również odpowiedzi na najczęściej zadawane przez konsumentów pytania. Jeśli po przeczytaniu wskazówek wciąż masz wątpliwości, możesz poszukać w Internecie dodatkowych informacji na temat zakupionego produktu.

Podłączenie i konfiguracja drukarki komputerowej

Aby rozpocząć korzystanie z drukarki, trzeba ją włączyć. Zwykle przycisk, który do tego służy, znajduje się w widocznym miejscu na obudowie. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup modelu zasilanego sieciowo, należy wcześniej podłączyć go do źródła zasilania. Musimy także pamiętać o konieczności skonfigurowania sprzętu z komputerem lub laptopem. Wybierając drukarkę z funkcją Wi-Fi, nie musimy obawiać się o splątane kable. Bezprzewodowe połączenie z laptopem jest z pewnością bardzo wygodną opcją. Jeśli jednak nasz sprzęt nie ma opcji Wi-Fi, musimy użyć dołączonego do zestawu przewodu. Po wykryciu przez komputer nowego urządzenia możemy przejść do konfiguracji. Zazwyczaj czynność ta zajmuje niewiele czasu i nie trzeba mieć dużej wiedzy, aby wybrać odpowiednie ustawienia. Komputer sam poprowadzi nas komunikatami przez cały proces. Po poprawnym zainstalowaniu sprzętu, na naszym pulpicie pojawi się informacja, że model został skonfigurowany. Oznacza to, że możemy przystąpić do korzystania z urządzenia i wydrukować zdjęcia, które przechowujemy na swoim komputerze.

 

Drukarka do zdjęć z akumulatorem

Wiele osób wybiera także przenośną drukarką do zdjęć. Jest to ciekawa propozycja, która z pewnością spodoba się osobom, które często podróżują. Tego typu urządzenia umożliwiają wywoływanie zdjęć ze smartfona czy bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Konfiguracja takiego sprzętu nie jest trudna. Wystarczy włączyć model, a następnie sparować go z wybranym urządzeniem. Można to zrobić za pomocą kabla USB. Zazwyczaj jednak konsumenci wybierają łączność bezprzewodową Bluetooth, ponieważ jest to wygodniejsze rozwiązanie.

 

Dedykowana aplikacja

W przypadku drukarek zasilanych akumulatorowo powszechne jest to, że mają one dedykowaną aplikację, którą pobiera się na smartfona. Tego typu program umożliwia nam bezpośredni dostęp do aparatu w telefonie. Po wykonaniu zdjęcia możemy od razu przystąpić do jego obróbki, co pozwala nam wydobyć z fotografii wszystko to, co najlepsze. W aplikacji zawartych jest też szereg przydatnych informacji m.in. o tym, jak korzystać z urządzenia i co zrobić, aby nasze zdjęcia wyglądały profesjonalnie. Na panelu głównym znajdziemy opcję drukuj, która pozwoli szybko wywołać interesujące nas fotografie.

Specjalne oprogramowanie jest tworzone także dla drukarek podłączanych do komputera. Aplikację pozwala nam wybrać m.in. wielkość fotografii, kolor wydruku, jak również orientację w pionie lub poziomie. Odpowiadając krótko na pytanie, jaka drukarka do zdjęć jest polecana przez Internautów, należy wskazać, że konsumenci cenią sobie modele, które mają łatwy system obsługi. Dlatego też tak ważna jest dobrze opracowana i przejrzysta aplikacja ułatwiająca drukowanie zdjęć.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa drukarka do zdjęć?

Sposób działania drukarki do zdjęć w dużej mierze uzależniony jest od wykorzystanej przez nią technologii. Sprzęt atramentowy ma głowicę drukującą i zasobniki z tuszem, elementy te są umieszczone na ruchomej kasetce. Przesuwa się ona wzdłuż krótszego boku arkusza i w ten sposób na papier nanoszone są krople atramentu. Drukarki laserowe wykorzystują światło lasera, ewentualnie diody LED, aby naelektryzować światłoczuły bęben. To on odpowiada za nanoszenie na kartkę tonera z zasobnika, który po utrwaleniu w wyższej temperaturze stworzy wydruk. Są też urządzenia termosublimacyjne, wymagające użycia specjalnej folii i papieru fotograficznego. Głowica drukarki wydziela ciepło, dzięki czemu znajdujące się w folii barwniki są przenoszone na arkusz, na koniec wydruk pokrywany jest warstwą chroniącą go przed działaniem promieni UV.

 

P2: Jak ustawić drukarkę do drukowania zdjęć?

Żeby przygotować drukarkę do drukowania zdjęć, najpierw należy umieścić w podajniku przeznaczony do tego papier. W zależności od sprzętu błyszcząca strona arkuszy powinna być skierowana w dół lub ku górze (warto to sprawdzić w instrukcji). Następnie należy wybrać zdjęcie, otworzyć okno ‘Właściwości drukowania’, a później ‘Właściwości dokumentu’. Na tym etapie możliwe jest poprawienie kontrastu kolorów czy jasności. Zanim klikniemy opcję ‘Drukuj’, możemy również zmienić orientację wydruku (pozioma lub pionowa), wybrać rodzaj i rozmiar papieru fotograficznego, a nawet dodać ramkę wokół fotografii.


P3: Jaka drukarka do zdjęć: laserowa czy atramentowa?

Jeżeli nie chcemy wydawać bardzo dużej kwoty na zakup drukarki do zdjęć, dobrym wyborem jest model atramentowy. To tanie urządzenie, które pozwala na drukowanie fotografii w różnych formatach, nawet A3 lub A2. Jednak trzeba liczyć się z koniecznością regularnej wymiany kartridży z tuszem. Drukarka atramentowa spełni oczekiwania osób, które chcą drukować zdjęcia od czasu do czasu. Sprzęty laserowe są uznawane za droższe, ale koszty ich eksploatacji nierzadko okazują się mniejsze w porównaniu do modeli atramentowych. Znajdują one zastosowanie w zakładach fotograficznych i podczas drukowania fotoksiążek.

 

P4: Ile kosztuje drukarka do zdjęć?

Czy zakup drukarki do zdjęć musi wiązać się z dużym wydatkiem? To uzależnione jest od kilku kwestii, w tym producenta oraz technologii wydruku. Najtańsze są urządzenia atramentowe, nawet za modele znanych marek nierzadko zapłacimy ok. 200 – 300 zł. Drukarki laserowe kosztują średnio ok. 800 – 1000 zł. Za najdroższe uznaje się nowoczesne sprzęty termosublimacyjne. Za stacjonarny, profesjonalny model trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Urządzenia przenośne, pozwalające na szybkie wydrukowanie zdjęć prosto z telefonu kosztują przeważnie 400 – 1000 zł.

 

P5: Gdzie kupić drukarkę do zdjęć?

Drukarki do zdjęć to urządzenia, które dostępne są w każdym sklepie RTV AGD. Jednak jeśli chcemy mieć pewność, że wybieramy sprzęt spełniający wszystkie oczekiwania, warto sprawdzić też ofertę sklepów internetowych, gdyż ich asortyment bardzo często jest szerszy. To dobre rozwiązanie dla osób, które są zapracowane lub mieszkają z dala od galerii handlowych. Zamawiając drukarkę przez Internet, możemy najpierw porównać ceny w różnych sklepach i poczytać opinie na jej temat. Co prawda na urządzenie trzeba poczekać kilka dni, ale nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy. Jeśli mamy wątpliwości, która drukarka jest odpowiednia, możemy najpierw sprawdzić modele dostępne w sklepach stacjonarnych, a później sprawdzić, czy online są tańsze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ