Ranking 11 najlepszych drukarek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 08.09.24

 

Drukarka – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Brother InkBenefit DCP-J105 to drukarka, która według wielu osób bardzo dobrze sprawdza się w domu, jak i biurze. To model kolorowy, który drukuje z prędkością 11 stron na minutę (w trybie monochromatycznym). Pełni on funkcję skanera i kopiarki. Urządzenie ma moduł Wi-Fi, dlatego nawiązuje bezprzewodowe połączenie z wybraną siecią internetową. Co więcej, umożliwia ono bezpośrednie drukowanie plików z tabletów i smartfonów. Dobrą drukarką laserową jest HP LaserJet Pro M15w W2G51AB19 z łącznością bezprzewodową umożliwiającą wydruk plików zapisanych np. na telefonie. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wkładem z tonerem HP. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, co podoba się kupującym.

11 najlepszych drukarek. Opinie w 2024 roku

 

Dowiedzieliśmy się, jakie są najlepsze drukarki na rynku i na tej podstawie stworzyliśmy poniższe zestawienie. Przeczytaj ranking drukarek, aby dowiedzieć się, jakie modele są najchętniej wybierane przez konsumentów i dlaczego.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ponieważ sprzęt ma moduł Wi-Fi, łączy się bezprzewodowo z Internetem. Pozwala on na drukowanie dokumentów bezpośrednio ze smartfona i innych urządzeń mobilnych. Drukarka pracuje w dwóch trybach, czyli monochromatycznym i kolorowym.

Wady

Większości kupującym brakuje duplexu, czyli automatycznego druku dwustronnego. Chcąc zadrukować obie strony arkusza, trzeba go samodzielnie przełożyć we właściwy sposób, co bywa uciążliwe.

Podsumowanie

Drukarka ma kompaktowe wymiary i nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Jest ona przystosowana do użytku domowego i biurowego. W trybie monochromatycznym prędkość pracy to 11 stron na minutę, a kolorowym – 6 stron na minutę. Model pozwala na skanowanie i kopiowanie dokumentów.

Drugi wybór

Zalety

Drukarka gwarantuje wysoką jakość każdego wydruku. Sprzęt nie pobiera dużo prądu, a oszczędność energii jest możliwa dzięki technologii HP Auto-On/Auto-Off. Urządzenie ma fabrycznie zainstalowane wkłady z tonerem HP, więc można od razu zacząć go używać.

Wady

W jednym z komentarzy można przeczytać, że połączenie sieciowe sprzętu nie zawsze jest bardzo dobre. Czasami się zrywa i trudno wtedy wydrukować to, co potrzebne.

Podsumowanie

Prędkość drukowania wynosi do 18 str./min. Wydruk pierwszej strony zajmuje niewiele ponad 8 s. To model laserowy z wyświetlaczem LED przeznaczony do drukowania ok. 1000 stron miesięcznie. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i niewiele waży.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma kompaktowe wymiary i waży tylko 260 g, więc można zabierać np. na spotkania ze znajomymi i od razu drukować wspólne zdjęcia. Odbitki są odporne na działanie wilgoci. Wydrukowane zdjęcia wyglądają bardzo dobrze przez długi czas.

Wady

Na białej obudowie szybko pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia. Trzeba też uważać, aby nie zarysować sprzętu. Najlepiej przenosić go w pokrowcu.

Podsumowanie

Użytkownik może pobrać darmową aplikację Polaroid Hi-Print i łatwo personalizować zdjęcia przed ich wydrukiem. Urządzenie ma funkcję Bluetooth. Czas wydruku jednego zdjęcia wynosi mniej niż minutę. Wymiary drukarki to: 14,7 cm x 7,7 cm x 2,5 cm.

 

Drukarka Wi-Fi

 

1. Urządzenie Wielofunkcyjne Brother DCP-J105 3w1

 

Wielu konsumentów twierdzi, że model Brother InkBenefit DCP-J105 jest odpowiedni do użytku zarówno w domu, jak i miejscu pracy. Kupujący doceniają drukarkę za łatwość obsługi. Sprzęt zajmuje niewiele miejsca, dlatego łatwo go umiejscowić, nawet w niewielkim biurze. Urządzenie pracuje z prędkością 11 stron na minutę przy druku monochromatycznym, co umożliwia na dość szybkie wydrukowanie nawet większych dokumentów. W przypadku stron kolorowych prędkość pracy to 6 stron na minutę.

Ta drukarka Wi-Fi pozwala na drukowanie bezprzewodowe np. z telefonu czy tabletu. Urządzenie ma podajnik, w którym mieści się 100 stron, więc nie trzeba często dokładać do środka papieru. Sprzęt daje możliwość skanowania formatu 21 cm x 29,7 cm, dlatego wszelkie obrazy czy dokumenty można przerabiać, powielać lub przesyłać elektronicznie w lepszej jakości niż zdjęcie. Model umożliwia także kopiowanie dokumentów.

Wymiary urządzenia są równe: wysokość – 16,1 cm, szerokość – 43,5 cm i głębokość – 37,4 cm. Test drukarek Brother potwierdza, że InkBenefit DCP-J105 wyróżnia wysoka rozdzielczość druku, równa 6000 x 12000 dpi, dlatego obrazy są bardzo dokładne. Warto wspomnieć, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, ma dobrze oznaczone przyciski i czytelny wyświetlacz LCD. Obudowa jest wykonana z wytrzymałych materiałów, które po zużyciu podlegają recyklingowi, więc model jest przyjazny dla środowiska.

 

 

 

Drukarka HP

 

2. Drukarka HP LaserJet Pro M15w W2G51AB19

 

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro M15w W2G51AB19 gwarantuje druk z prędkością do 18 str./min. Drukowanie pierwszej strony zajmuje trochę ponad 8 s. Rozdzielczość druku w czerni to 600 x 600 dpi. Urządzenie obsługuje następujące formaty: A4, A5, i A6. Podajnik papieru mieści do 150 arkuszy, a taca odbiorcza do 100 kartek. 

Wymiary sprzętu to: 34,6 cm x 34,8 cm x 28 cm. Jak widać, drukarka jest mała, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem dla niej miejsca nawet w niewielkim biurze czy pokoju. Model ma zainstalowane fabrycznie wkłady z tonerem. Łączność bezprzewodowa umożliwia połączenie drukarki ze smartfonem i bezpośredni wydruk z telefonu.

Osoby, które używają na co dzień tego sprzętu są zadowolone z tego, jak działa. Uważają oni, że stosunek ceny do jakości wykonania i funkcjonalności urządzenia jest bardzo dobry. Drukarka HP jest łatwa w obsłudze i gwarantuje wysokiej jakości wydruki.

 

 

 

 

Drukarka do zdjęć

 

3. Drukarka Fotograficzna Polaroid Hi-Print

 

Polaroid Hi-print to natychmiastowa drukarka do zdjęć przeznaczona do wydruku z telefonów z systemem Android i iOS. Urządzenie ma kompaktową konstrukcję, jego wymiary to: 14,7 cm x 7,7 cm x 2,5 cm, a waga wynosi 260 g. Drukowane zdjęcia mają rozmiar karty kredytowej i warstwę samoprzylepną. Odbitki wykazują odporność na plamy i działanie wilgoci.

Drukarka do zdjęć Polaroid jest łatwa w obsłudze i pozwala na stosunkowo szybki wydruk zdjęcia (przeciętnie w mniej niż minutę). Dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth podłączenie sprzętu do smartfona jest proste. Użytkownik może skorzystać z aplikacji Polaroid Hi-Print, która pozwala na szybką obróbkę zdjęcia przed jego wydrukiem.

Kupujący doceniają szczególnie to, że ta drukarka natychmiastowa zapewnia wysokiej jakości odbitki. Wydrukowane zdjęcia ładnie się prezentują i mają wyraziste kolory. Sprzęt jest poręczny i łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Drukarka atramentowa

 

4. Drukarka Atramentowa Epson EcoTank L1110 C11CG89401

 

Drukarka Atramentowa Epson EcoTank L1110 C11CG89401 oferuje zarówno druk czarno-biały, jak i w kolorze. Szybkość druku w czerni wynosi 33 strony na minutę, a szybkość druku w kolorze wynosi 15 stron na minutę. Jest to bardzo energooszczędna drukarka. Producent zapewnia, że można z niej korzystać aż przez 3 lata bez kupowania nowego atramentu.

Według kalkulacji producenta, na dołączonym do drukarki tuszu można wydrukować do 8100 stron czarno-białych i do 6500 stron kolorowych. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny system uzupełniania nowymi butelkami atramentu, który znacząco ogranicza ryzyko rozlania atramentu przy wymianie. Prezentowany sprzęt został wyposażony w podajnik papieru, który pomieści do 100 arkuszy papieru, natomiast taca odbiorcza pomieści do 30 arkuszy.

Drukarka waży 2,7 kg, a jej wymiary wynoszą 347 x 375 x 169 mm. W zestawie znajduje się czarny wkład atramentowy, zasilacz i zestaw wkładów. Konsumenci, którzy zakupili drukarkę atramentową Epson EcoTank L1110 C11CG89401 komplementują ją za cichą pracę oraz wysoką jakość wydruku.

 

 

 

 

Drukarka HP Deskjet

 

5. Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe HP DeskJet 2620 V1N01B

 

W każdym domu przydaje się model HP DeskJet 2620, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze i szybko pracuje. Drukarka HP Deskjet jest częstym wyborem rodziców dla swoich pociech, ponieważ umożliwia wydrukowanie materiałów potrzebnych do szkoły czy na uczelnię. Sprzęt drukuje atramentem zarówno w czerni, jak i w kolorze. Urządzenie obsługuje kartki A4, o grubości od 60 g/m2 do 90 g/m2. Model umożliwia drukowanie ładnych fotografii z wieloma szczegółami.

Ta drukarka HP Deskjet umożliwia szybkie nawiązanie połączenia ze smartfonem czy tabletem, a także bezproblemowe konfigurowanie z aplikacją oraz drukowanie. Urządzenie łączy się z Wi-Fi. Po wydaniu polecenia drukowania sprzęt bardzo szybko reaguje. Prędkość drukowania stron monochromatycznych jest równa 20 stron na minutę w dobrej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Szybkość druku stron kolorowych jest równa 5,5 stron na minutę i rozdzielczość 4800 x 1200 dpi. Wymiary modelu są równe: 14,9 cm x 42,5 cm x 30,4 cm.

Podajnik na kartki ma pojemność 60 sztuk, a taca odbiorcza mieści 25 arkuszy. Ta dobra i tania drukarka ma funkcję skanera. Urządzenie pozwala również na kopiowanie stron w rozdzielczości 600 x 300 dpi – maksymalnie 9 stron. Kupujący są zadowoleni, że model ma wiele funkcji (druk, skan, kopie) i twierdzą, że jest wydajny. 

 

 

 

 

Drukarka Epson

 

6. Drukarka Epson EcoTank L1110

 

W naszym zestawieniu musiała znaleźć się drukarka Epson EcoTank L1110 o wymiarach: Szerokość – 37,5 cm, głębokość – 34,7 cm i wysokość – 16,9 cm. Jej waga wynosi 2,7 kg. Urządzenie do drukowania wykorzystuje głowicę Micro Piezo z 180 dyszami czarnymi i 59 dyszami kolorowymi. Szybkość druku monochromatycznego przy zastosowaniu zwykłego papieru wynosi 33 str./min, a druku kolorowego – 15 str./min.

Drukarka Epson jest tania w eksploatacji. Zgodnie z tym, co podaje producent, przy wykorzystaniu dołączonego do drukarki atramentu można wydrukować ponad 8000 czarno-białych stron i do 6500 kolorowych. Urządzenie ma przyłącze USB. Podajnik papieru mieści do 100 arkuszy.

Ten sprzęt spełnia oczekiwania użytkowników, czego potwierdzeniem są dobre opinie na jego temat. Drukarka jest lekka, prosta w obsłudze i efektywnie działa. Jej instalacja nie zajmuje dużo czasu i nie powoduje problemów.

 

 

 

 

Drukarka A3

 

7. Drukarka kolorowa OKI C824dn

 

Drukarka kolorowa OKI C824dn to nasza kolejna propozycja. Czy jest to dobra i tania drukarka? Sam zdecyduj. Urządzenie ma wymiary 552 x 449 x 360 mm i waży 37 kg. Zostało wyposażone w podajnik papieru o pojemności wynoszącej 300 kartek. Jego wydajność oscyluje w granicach 75000 stron miesięcznie. Drukarka drukuje w technologii laserowej i jest wstanie wydrukować 26 stron na minutę (zarówno czarno-białych, jak i w kolorze).

Druk charakteryzuje się rozdzielczością na poziomie 1200 x 600 dpi. Dotyczy to druku czarnobiałego oraz w kolorze. Pierwsza karta jest drukowana w przeciągu 9,9 sekundy od wysłania zlecenia do drukarki. OKI C824dn umożliwia druk dwustronny. Ustawienie tej funkcji nie jest skomplikowane, a obniża koszty eksploatacji (mniejsze zużycie papieru). Taki druk jest też bardziej przyjazny dla środowiska. P

rezentowaną drukarkę można podłączyć do sieci informatycznej, dlatego też będzie doskonałym rozwiązaniem w miejscu, gdzie drukuje się z różnych urządzeń. Sprzęt umożliwia także drukowanie w chmurze Google 2.0. Jest to wydajne urządzenie, które jest chwalone za swoją wydajność i szybkość pracy.

 

 

 

 

Drukarka Canon

 

8. Canon drukarka termosublimacyjna CP1300 Selphy

 

Modelem odpowiednim do domu lub do studia fotograficznego jest Canon Selphy CP1300, ponieważ umożliwia wydrukowanie dobrej jakości obrazów i fotografii. Sprzęt jest przeznaczony do drukowania odbitek zdjęć z różnych nośników, również bezprzewodowo. Drukarkę można podłączyć do sieci Wi-Fi, co nie jest skomplikowane, i drukować z urządzeń należących do niej np. telefonów, komputerów, inteligentnych aparatów czy tabletów. W modelu zastosowano technologię termosublimacyjną, co oznacza, że pigment jest przenoszony na kartkę ciepłem, dlatego druk jest bardzo trwały.

Ta drukarka Canon zajmuje niewiele miejsca, jej wymiary to: głębokość – 13,7 cm, szerokość – 18 cm i wysokość – 6 cm, a waży tylko 0,9 kg. Niektórzy decydują się zabierać sprzęt na spotkania rodzinne lub inne imprezy, aby po wydarzeniu podarować każdemu pamiątkę. Kupujący są zadowoleni, że urządzenie jest kompaktowe.

Rozdzielczość druku w kolorze to 300 x 300 dpi. Prędkość druku w czerni oraz w kolorze modelu wynosi 1,3 strony na minutę, co nie jest zbyt szybkie, ale związane jest z wysoką jakością tworzonych obrazów. Maksymalny format druku to 14,8 cm × 10 cm, a dostępny jest także mniejszy, co pozwala na tworzenie naklejek i innych obrazków. Drukarka jest wyposażona w funkcję Party Shuffle, która pozwala na drukowanie łączonych obrazów z kilku nośników.

 

 

 

 

Drukarka igłowa

 

9. Drukarka igłowa Epson LX-350 C11CC24031

 

Epson LX-350 EURO spodoba się każdemu, kto chce korzystać z ekonomicznej drukarki, która umożliwia uzyskanie dużych oszczędności, szczególnie przy dużej ilości druku. Model nie pobiera dużo prądu (27 W podczas pracy i 1 W przy uśpieniu). Rozdzielczość wydruku jest równa 240 x 144 dpi. Model drukuje strony monochromatyczne z prędkością od 65 do 390 znaków na minutę. Maksymalna gramatura używanego papieru to 90 g/m2.

Urządzenie jest wyposażone w matrycę z 80 kolumnami, na których pracuje 9 igieł, przy użyciu taśmy, osiągając przy tym dobrą prędkość. Taśma daje możliwość zadrukowania 4 milionów znaków. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt jest odpowiedni do niewielkiego biura, ponieważ szybko pracuje i jest wydajny. 

Drukarka igłowa jest bardzo łatwa w obsłudze, dlatego nie trzeba się martwić o przypadkowe naciśnięcie nieodpowiednich guzików. Produkt można bez problemu połączyć z komputerem przy użyciu złącza USB. Sterowniki są dołączone na płycie i co ważne, szybko się instalują, a drukarkę łatwo się ustawia. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, więc bez problemu znajdzie się dla niej miejsce na biurku. Wymiary sprzętu są równe: 34,8 cm x 27,5 cm x 15,4 cm i waży 4,1 kg. Model ma pamięć 128 kB RAM, co umożliwia zlecenie drukowania niewielkich plików.

 

 

 

 

Drukarka ze skanerem

 

10. Urządzenie Wielofunkcyjne Brother MFP DCP-1622WE

 

Brother MFP DCP-1622WE to godna polecenia drukarka ze skanerem o wymiarach: Wysokość – 25,5 cm, szerokość – 38,5 cm i głębokość – 34 cm. Jej waga wynosi 7,2 kg. Rozdzielczość druku w czerni to 2400 x 600 dpi, a rozdzielczość optyczna skanera – 600 x 1200 dpi. Prędkość wydruku wynosi do 20 str./min. 

Ta drukarka wielofunkcyjna współpracuje z tonerami Brother, które można kupić w przystępnej cenie. Sprzęt jest sprzedawany z zestawem startowym umożliwiającym wydruk do 1500 stron. Urządzenie działa w sieci bezprzewodowej i ma wejście USB 2.0. Aplikacja Brother iPrint&Scan pozwala na skanowanie i drukowanie plików z urządzeń mobilnych, nie tylko ze smartfona, ale też z iPadów i tabletów.

Na pytanie, czy warto zainwestować w ten sprzęt, większość kupujących odpowiada, że tak. Drukarka działa sprawnie, jest łatwa w obsłudze i nie tylko pozwala na wydruk dokumentów, ale też na ich skanowanie.

 

 

 

 

Drukarka przenośna

 

11. Drukarka etykiet Brother PJ-723Z1

 

Warto zapoznać się z drukarką Brother PJ-723, która drukuje termicznie. Taki wydruk jest bardzo wytrzymały. Urządzenie jest polecane do użytkowania w firmach do drukowania faktur, ofert czy umów.

Sprzęt ma pamięć RAM o pojemności 32 MB, dlatego można bez problemu zlecić kilka niewielkich plików do wydruku Ta drukarka przenośna umożliwia drukowanie w maksymalnym formacie A4. Urządzenie waży 480 g, a jego wymiary to 26 cm x 5,5 cm x 3 cm, więc niektórzy zabierają drukarkę ze sobą np. na spotkanie biznesowe. Rozdzielczość druku monochromatycznego jest równa 300 x 300 dpi,. Prędkość druku jest równa 8 stron na minutę. Sprzęt ma obudowę z tworzywa sztucznego i wykazuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Model jest wyposażony w interfejs USB, który umożliwia połączenie z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi.

Dowiedzieliśmy się, jakie są opinie o drukarkach Brother. Urządzenia producenta zostały uznane za dobrze wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kupujący są zadowoleni, że opisywany model nie pracuje zbyt głośno i jest szybki. Sprzęt może być używany w temperaturach od -10 st. C do 50 st. C i przy wilgotności powietrza do 80%.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką drukarkę kupić?

 

Drukarka to przydatne urządzenie nie tylko w biurach, ale i domach. Sprzęty, które są dostępne w sklepach, różnią się między sobą wymiarami, prędkością wydruku, ilością funkcji, jak również samym sposobem działania. Jaką drukarkę wybrać, żeby była łatwa w obsłudze i niezbyt droga w eksploatacji? Ten poradnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

 

 

Rodzaje drukarek

Obecnie najczęściej kupowane są sprzęty laserowe i atramentowe. Te pierwsze zapewniają lepszej jakości wydruki, które są odporne na rozmazywanie, blaknięcie czy zalanie wodą. Drukarki laserowe nie są zbyt tanie, ale wyróżniają się dużą wydajnością i szybką pracą. Według ekspertów urządzenia te są tańsze w eksploatacji, ponieważ jeden toner wystarcza średnio na wydrukowanie kilku tysięcy stron. Poza wysoką ceną wadą modeli laserowych jest też niższa rozdzielczość drukowanych zdjęć. Drukarki atramentowe kosztują mniej. Co ważne, tego typu sprzęty są gotowe do użycia niemal od razu po włączeniu, ponieważ nie wymagają nagrzewania. Są one często wykorzystywane do drukowania fotografii, ponieważ zapewniają odpowiednią głębię kolorów, a głowice dobrze odwzorowują każdy detal na papierze. Niemniej jednak atramentowe urządzenia pracują wolniej niż laserowe, a gotowe wydruki można przez przypadek zniszczyć, zalewając je wodą czy zostawiając w nasłonecznionym miejscu.

 

Możemy wyróżnić też inne rodzaje drukarek:

igłowe – tracą na popularności, ale wciąż znajdują zastosowanie w wielu miejscach, np. biurach księgowych. Sprzęty te dają możliwość wydrukowania wielu kopii dokumentu jednocześnie. Wydruk powstaje w wyniku nanoszenia na arkusz pojedynczych kropek przez igłę oraz taśmę barwiącą;

termosublimacyjne – nanoszą obraz na powlekany papier, wykorzystując do tego wysoką temperaturę. W technologię sublimacyjną wyposażone są głównie drukarki przenośne. Nie są to tanie urządzenia, ale gwarantują dobre odwzorowanie barw i dlatego nadają się do drukowania fotografii czy grafik;

żelowe – do drukowania używany jest barwnik na bazie żelu, w efekcie czego wydruk bardzo szybko wysycha, jest odporny na działanie promieni UV i tym samym blaknięcie kolorów. To drukarki, które precyzyjnie odwzorowują szczegóły i są dobrze przystosowane do drukowania dwustronnego;

termiczne – inaczej fiskalne, wymagają użycia specjalnego papieru termicznego, który staje się ciemniejszy pod wpływem ciepła. Sprzęty termiczne nie wykorzystują tuszu czy tonera. Ich wadą jest to, że wydruki szybko bledną na skutek działania promieni słonecznych, a także wysokich temperatur;

fotograficzne – to urządzenia przeznaczone do wydruku zdjęć, wśród nich znajdziemy modele stacjonarne i przenośne. Wykorzystują one atramenty pigmentowe lub barwnikowe. Zależnie od rozmiaru sprzęt fotograficzny daje możliwość drukowania fotografii w mniejszych, a często też większych formatach.

 

Kolorowa czy monochromatyczna?

Jeśli już zdecydujemy, który typ drukarki nam odpowiada, musimy się też zastanowić, jakie rodzaje dokumentów zamierzamy drukować. Jeśli mają to być głównie umowy, faktury, długie artykuły itp., prawdopodobnie nasze oczekiwania spełni model monochromatyczny, a więc drukujący na czarno-biało. Jednak do drukowania grafik, ulotek czy fotografii potrzebny nam będzie sprzęt kolorowy. Wiele osób uważa, że jest on bardziej praktyczny i uniwersalny, dlatego poleca się go do domowego użytku. W biurach, gdzie istotna jest przede wszystkim wydajność drukarki oraz niski koszt eksploatacji, lepiej sprawdzają się modele monochromatyczne, choć nie jest to reguła.

 

Rozdzielczość wydruku

Rozdzielczość wydruku podawana jest w dpi, czyli liczbie punktów na jeden cal (dot per inch). Od tego zależy jakość wydrukowanych dokumentów. Większość drukarek, zwłaszcza monochromatycznych laserowych, zapewnia rozdzielczość 600 x 600 dpi. Choć liczba punktów na jeden cal nie jest zbyt duża, to wydruki są wyraźne i można na nich dostrzec wszystkie szczegóły. Sprzęty termosublimacyjne zapewniają nieco niższą rozdzielczość, 300 x 300 dpi, ale to w zupełności wystarcza, aby wydrukować fotografie w formacie 10 x 15 cm. Z kolei profesjonalne urządzenia fotograficzne gwarantują wydruki w rozdzielczości nawet 9600 x 2400 dpi. To, jaka jest najlepsza drukarka pod tym względem, zależy od sposobu jej wykorzystania.

 

Prędkość wydruku

Sprawdzając prędkość wydruku, możemy się dowiedzieć, jak szybko urządzenie pozwala wydrukować dokument. Podaje się ją w stronach na minutę. Wartość tego parametru uzależniona jest od kilku kwestii, takich jak sposób drukowania (jednostronny czy dwustronny), liczba stron oraz typ dokumentu. Zazwyczaj prędkość wydruku to kilkanaście, maksymalnie 30 stron na minutę, choć w dużych firmach można znaleźć sprzęty drukujące z szybkością ponad 40 stron na minutę.

 

 

Maksymalny format wydruku

Maksymalny format wydruku to przeważnie A4, co oznacza, że możemy też drukować nieco mniejsze dokumenty, np. w formacie A5, A6 czy B5. Niektóre urządzenia dają możliwość drukowania również w większych formatach, np. A3. Znajdują one zastosowanie np. w biurach i punktach ksero.

 

Normatywne obciążenie

Żeby sprzęt nie uległ awarii na skutek częstego używania, należy sprawdzić jego normatywne obciążenie. W przypadku modeli przeznaczonych do domu jest to średnio do 3000 stron na miesiąc. Drukarka do biura powinna być przystosowana do bardziej intensywnej pracy, jej normatywne obciążenie mieści się w zakresie od 10 000 do ponad 100 000 wydrukowanych stron na miesiąc.

 

Koszty eksploatacji

Na koszty eksploatacji drukarki składają się dwa czynniki, czyli sam koszt zakupu urządzenia, a także cena tuszy, ewentualnie tonerów. Często jest tak, że stosunkowo tani sprzęt nie jest ekonomiczny w użytkowaniu, ponieważ za pasujące do niego materiały eksploatacyjne trzeba dużo zapłacić. Warto więc sprawdzić, ile kosztują tusze lub tonery do wybranej drukarki. Znaczenie ma też koszt wydruku jednej strony. Dla urządzeń laserowych jest to od 1 do 10 groszy za stronę monochromatycznego dokumentu, a dla urządzeń atramentowych minimum 10 groszy za stronę.

 

Łączność z Internetem 

Obecnie drukarki są zaawansowane technologicznie i można je podłączyć do wybranej sieci internetowej. To pozwala na zlecanie wydruków przez każdy połączony z nią komputer. Drukarka może nawiązywać łączność z Internetem na dwa sposoby, czyli poprzez kabel Ethernet lub Wi-Fi. Decydując się na drugie rozwiązanie, należy upewnić się, że urządzenie ma odpowiednie zabezpieczenia, ograniczające dostęp do danych osobom niepożądanym.

 

Dodatkowe funkcje

Większość drukarek nie tylko drukuje dokumenty, ale też pozwala na ich kopiowanie i skanowanie. To wielofunkcyjne urządzenia, które niekiedy pełnią dodatkowo funkcję faksu. Mimo że kosztują one nieco więcej, to umożliwiają przenoszenie dokumentów do pamięci komputera, stworzenie odpowiedniej ilości kopii oraz przesłanie ich do wybranych adresatów. 

Częste drukowanie obszernych dokumentów sprawia, że zwiększa się zużycie papieru. Aby temu zapobiec, należy poszukać modelu z duplexem, czyli funkcją automatycznego druku dwustronnego. Wówczas nie będziemy musieli sami przekładać arkuszy w odpowiedni sposób, aby sprzęt mógł zadrukować obie strony. Inna ciekawa opcja, w jaką jest wyposażona najlepsza drukarka, to drukowanie bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Może się to odbywać z wykorzystaniem modułu NFC, Bluetooth AirPrint lub innej technologii. To wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy najpierw przesyłać plików z telefonu na dysk twardy komputera, aby móc go wydrukować.

 

Wymiary i waga

Wymiary sprzętu są ważne, ponieważ decydują o tym, gdzie go postawimy. Drukarka nie powinna ograniczać wolnej przestrzeni na biurku, stoliku czy półce, bo może to negatywnie wpłynąć na komfort pracy. Przeciętnie niewielkie urządzenia ważą maksymalnie 20 kg, te bardziej rozbudowane ponad 30 kg.

 

 

Łatwość obsługi

Za łatwe w obsłudze drukarki uważa się te wyposażone w ekran LCD i panel dotykowy. Używa się ich podobnie, jak smartfonów czy tabletów, może to skracać czas potrzebny na wybór ustawień wydruku. Jednak obsługa sprzętu z samymi przyciskami także nie musi być skomplikowana, pod warunkiem, że każdy z nich będzie wyraźnie opisany.

 

Głośność pracy

Urządzenie powinno pracować jak najciszej, zwłaszcza jeśli znajduje się w pomieszczeniu, w którym przebywa kilka osób. O ile hałas powstający podczas drukowania pojedynczych stron nie powinien być zbyt uciążliwy, tak w przypadku bardziej obszernych dokumentów może pojawić się problem z koncentracją. Hałas generowany przez drukarkę nie może przekraczać 60 dB.

 

Drukarki w dobrych cenach

Co wpływa na cenę drukarki? Możemy wyróżnić kilka czynników, takich jak: producent, technologia druku i kolorystyka, dodatkowe funkcje oraz normatywne obciążenie. Niewielkie, mniej profesjonalne urządzenia kosztują maksymalnie 500 zł (głównie atramentowe i przenośne do drukowania zdjęć). Za bardziej funkcjonalny model, zwłaszcza laserowy, zapłacimy ok. 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć drukarkę przez Wi-Fi?

Producenci drukarek dołączają do sprzętu instrukcję, w której krok po kroku opisano proces podłączenia sprzętu przez WiFi. Jeśli jednak nie mamy czasu się w nią zagłębiać, wystarczy nam zastosowanie kilku prostych kroków. Aby skonfigurować drukarkę, w pierwszej kolejności należy podłączyć ją do komputera przy pomocy kabla USB. Następnie zainstalujmy sterowniki i przełączmy urządzenie na tryb, w którym będzie korzystać z sieci bezprzewodowej. Z listy wybierzmy sieć z najsilniejszym sygnałem i wprowadźmy klucz zabezpieczający, jeśli to konieczne. Pojawienie się komunikatu dotyczącego podłączenia drukarki do sieci Wi-Fi oznacza, że proces przebiegł prawidłowo, a nasza drukarka jest gotowa do pracy. 

 

 

P2: Jaki papier do drukarki?

W specyfikacji technicznej drukarki znajdziemy informację, jakiej gramatury papieru należy do niej używać. Przyjmuje się, że standardowy papier biurowy ma gramaturę 100 g/m2. Dużo grubszy jest papier fotograficzny, jego gramatura to około 200 g/m2. Dlatego jeśli chcemy często drukować zdjęcia i kolorowe ilustracje, upewnijmy się, że w naszej drukarce możemy używać także grubszych arkuszy. Każda drukarka obsługuje standardowy format A4. Dzięki regulowanym prowadnicom często możemy drukować także na mniejszych formatach czy kopertach. Jeśli natomiast potrzebujemy większych wydruków, szukajmy urządzenia obsługującego format A3. 

 

P3: Ile kosztuje drukarka?

Cena drukarki zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy, laserowy czy atramentowy. Najtańsze jest urządzenie atramentowe, które kupimy za kilkaset złotych. Jeśli się na nie zdecydujemy, koniecznie sprawdźmy także cenę wkładów wymiennych. Drukarki laserowe są bardziej wydajne, gdyż jeden toner, mimo iż jest droższy od wkładu atramentowego, wystarczy na zadrukowanie dużo większej liczby stron. Modele laserowe występują w różnych wielkościach i mogą mieć rozbudowane funkcje. Do użytku domowego wystarczy urządzenie za około 300 zł. Bardziej zaawansowany sprzęt do biura, mający także funkcje skanera i drukarki, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. 

 

P4: Drukarka laserowa czy atramentowa?

Obie wersje urządzeń mają wady i zalety i to, który model wybierzemy zależy od indywidualnych preferencji oraz naszych oczekiwań. Model atramentowy będzie odpowiedni dla osób, którym zależy na niskich kosztach oraz niewielkich wymiarach sprzętu. Dużą zaletą urządzeń jest również zapewnienie kolorowych wydruków w wysokiej jakości. Dlatego jeśli często drukujesz zdjęcia czy ilustracje, jest to model dla Ciebie. Z drugiej strony drukarki laserowe oszczędzają nasz czas oraz koszty eksploatacji. Charakteryzują się większą wydajnością, ponieważ jeden toner wystarcza na wydrukowanie dużo większej liczby stron niż jeden pojemnik z atramentem. Jest to zatem dobry wybór do biur i dla osób, które drukują dużo czarno-białych dokumentów. 

 

 

P5: Jak wymienić wkład atramentowy w drukarce HP?

W pierwszym kroku należy przygotować nowy wkład atramentowy, który zastąpi nam ten zużyty. Wyjmujemy go z opakowania, dotykając jedynie elementów czarnej obudowy, usuńmy taśmę zabezpieczającą. Pamiętajmy, aby nie dotykać styków ani dysz atramentowych. Następnie przejdźmy do wymiany wkładu. Na początek włączmy drukarkę i otwórzmy pokrywę dostępu do atramentów. Kasetka z wkładami powinna przesunąć się tak, aby umożliwić nam swobodny dostęp. Wyjmijmy pusty wkład atramentowy z gniazda, pociągając go delikatnie do siebie. Następnie włóżmy nowy pojemnik i dociśnijmy tak, aby wskoczył na miejsce. Wystarczy zamknąć pokrywę i sprawdzić, czy urządzenie drukuje poprawnie. 

 

 

Jak zainstalować drukarkę?

 

Skoro już dowiedziałeś się, jaka drukarka jest polecana i kupiłeś wybrany model, teraz nadszedł czas na jego instalację. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces, gdyż dzisiejsze systemy operacyjne naszych komputerów mogą obsługiwać wiele urządzeń bez specjalistycznego oprogramowania. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze sposoby instalacji drukarki.

 

 

Instalacja przy pomocy strony producenta

Jeszcze kilka lat temu do każdej drukarki dołączano płytę CD z programem instalacyjnym. Dziś zdarza się to bardzo rzadko, a producenci zalecają pobrać oprogramowanie ze strony internetowej. W tym celu należy znaleźć odpowiednią witrynę oraz znać model zakupionej drukarki, aby wybrać z listy właściwe sterowniki.

Aby instalacja przebiegała poprawnie, musimy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej platformy, do wyboru mamy 32 lub 64 bity. Sprawdźmy również wersję systemu Windows. Gdy pobierzemy już pakiet instalatora, możemy przystąpić do procesu instalacji drukarki. Pamiętajmy o tym, że urządzenie w tym czasie powinno być uruchomione.

Aby przejść proces instalacyjny, stosujmy się do zaleceń wyświetlanych na ekranie. Po zakończeniu całej procedury upewnijmy się, że wszystko działa i wydrukujmy stronę testową. 

 

Instalacja w systemie Windows 10

Windows 10 to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów używanych przez wielu ludzi na całym świecie. Instalacja drukarki przy jego pomocy jest bardzo łatwa. W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie do prądu i je włączyć. Nie zapomnijmy też o podłączeniu kabla USB do komputera.

Po podłączeniu drukarki należy chwilę odczekać, aby komputer wykrył nowy sprzęt. W tym czasie powinniśmy zadbać o połączenie z Internetem, aby była możliwość pobrania potrzebnych informacji, gdyby po drodze wystąpił jakiś błąd. 

Automatyczna instalacja zazwyczaj trwa około 5 minut. Jeśli jednak proces się wydłuża, należy wspomóc system Windows 10. W tym celu należy odwiedzić stronę producenta i wyszukać na niej sterowników odpowiednich do modelu naszej drukarki. Instalator pobieramy i instalujemy na komputerze. Następnie wchodzimy w Ustawienia i wybieramy kartę Urządzenia. W zakładce Drukarki wybieramy plus, aby dodać nowe urządzenie.

Po wykonaniu tej czynności, automatyczne wyszukiwanie drukarki powinno zostać uruchomione. Jeśli instalacja przebiegła prawidłowo, a drukarka jest dobrze podłączona, powinna pojawić się na liście urządzeń. Należy ją wybrać i poczekać, aż system Windows 10 się z nią połączy. Jeśli zainstalowaliśmy drukarkę poprawnie, na ekranie wyświetli nam się komunikat, który nas o tym poinformuje. 

 

 

Co zrobić, gdy system nie widzi drukarki?

Przyczyn tego, że nasz komputer nie widzi drukarki, może być kilka. Jednym z nich jest nieprawidłowe podłączenie sprzętu. Jeśli system Windows 10 wyświetla informację, że drukarka nie istnieje, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy podłączyliśmy ją do komputera lub czy została uruchomiona. Dokładnie sprawdźmy wszystkie kable, w tym zasilający i USB. Jeśli drukarka jest bezprzewodowa, zweryfikujmy jakość połączenia.

Kolejnym powodem może być niezaktualizowanie sterowników. Czasami instalator jest nieodpowiedni do najaktualniejszej wersji systemu i dlatego nie działa. Aby pozbyć się problemu należy zainstalować najnowszą wersję sterownika, na przykład przy pomocy usługi Windows Update. Obecnie jednak duża część sterowników aktualizuje się automatycznie, po dwukrotnym kliknięciu na plik. 

Problem może powodować także plik kierujący procesem drukowania. Aby zlikwidować usterkę, wystarczy wyczyścić i ponowne uruchomić usługę buforu wydruku. Znajdziemy go wyszukując hasło Usługi.

 

 

Czy warto kupić domową drukarkę do zdjęć? 

 

Na wakacjach robimy bardzo dużo zdjęć, jednak po powrocie do domu zazwyczaj zachowujemy je na dysku komputera lub w chmurze danych. Najlepszym sposobem na kolekcjonowanie wspomnień z wyjazdów jest album z papierowymi zdjęciami. Aby nie ponosić dużych kosztów związanych z ich wywołaniem możemy zaopatrzyć się w specjalną drukarkę do zdjęć. Jednak czy taki zakup jest opłacalny?

 

Rodzaje drukarek fotograficznych

Wyróżnia się trzy rodzaje drukarek, przy pomocy których możemy wydrukować zdjęcia: modele termosublimacyjne, atramentowe i laserowe. Pierwszy typ to urządzenie specjalistyczne, które cechuje wysoka, fotograficzna jakość obrazu. Barwnik jest nakładany na papier pod wpływem ciepła, dzięki czemu nie widać struktury wydruku. Możemy kontrolować odcienie każdego miejsca na zdjęciu, co sprawia, że uzyskujemy głębię koloru. Na koniec zdjęcia są pokrywane specjalną folią, która chroni je przed promieniowaniem UV i wilgocią. Jest to jednak najdroższe z dostępnych rozwiązań. 

Drukarki atramentowe są najbardziej popularne wśród osób drukujących zdjęcia w domowych warunkach. Urządzenie ma kilka tuszy, dlatego drukowane obrazy mają ładne przejścia tonalne i głębokie kolory. Jest to bardzo dobra i przystępna cenowo opcja dla początkujących. Do wydruku zdjęć można także stosować drukarki laserowe, jednak wykorzystywany w nich toner nie zapewnia najwyższej jakości kolorów. Specjaliści zdecydowanie odradzają tę opcję osobom, które chcą uzyskać wyraźne i ładne zdjęcia. 

 

Zalety drukowania zdjęć w domu

Największą zaletą drukowania zdjęć w domowych warunkach jest wygoda. Nie musimy wychodzić z domu i tracić czasu i pieniędzy na benzynę czy bilet. Dodatkowo każda dobra drukarka jest obecnie wyposażona w moduł Wi-Fi, dzięki któremu możemy drukować bezpośrednio z tabletu czy smartfonu. Jest to bardzo praktyczna opcja, gdyż większość zdjęć na wakacjach robimy aparatem w telefonie. Także najnowsze aparaty fotograficzne mają funkcję przesyłania zdjęć przez Wi-Fi. 

Kolejną zaletą jest wysoka jakość wydruku. Jeszcze kilka lat temu drukarki nie były w stanie wydrukować zdjęć tak dobrze, jak robią to obecnie. Wykorzystywane przez urządzenia tusze wyróżniają się głębią i intensywnością kolorów. Zapewniają także dobrą rozdzielczość i mają praktyczny moduł Wi-Fi. 

 

Jak drukować zdjęcia w domu?

Aby wydrukować zdjęcia w domowych warunkach należy odpowiednio ustawić nasze urządzenie. Drukowanie zdjęć z pewnością będzie wymagało ono więcej tuszu niż drukowanie dokumentów, więc musimy zadbać, aby było go odpowiednio dużo. W przeciwnym wypadku drukarka wypełni braki kolorami, których jest najwięcej w kartridżach. 

Do wydruku zdjęć niezbędny jest zakup właściwego papieru fotograficznego. Wyróżniamy wersję błyszczącą, matową i artystyczną. Papier błyszczący jest najbardziej popularny, fotografie bardzo dobrze się na nim prezentują. Jest jednak także dość delikatny, więc wydrukowane zdjęcie może szybko się zniszczyć, jeśli go nie zabezpieczymy lub nie oprawimy w ramkę. Na takim papierze widać również wszystkie odciski palców. 

Matowy papier jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i bardzo dobrze sprawdzi się wtedy, gdy większość zdjęć trzymamy luzem. Jeśli chcemy nieco połysku, możemy nabyć papier z wykończeniem „luster” (z ang. „połyskujący”). Jest on często wykorzystywany przez profesjonalistów, na przykład do prezentacji swoich dzieł w galerii sztuki. Papier artystyczny jest bardzo delikatny i należy obchodzić się z nim ostrożnie. Nie jest on zalecany do użytku domowego, gdyż wydruki są podatne na zarysowania. Takie zdjęcia najlepiej trzymać za grubą szybą. 

Istotna jest także gramatura papieru, czyli jego grubość. Zwykły papier biurowy ma gramaturę 80 g/m2. Papier fotograficzny powinien być ok. 2 razy grubszy, jego gramatura powinna mieścić się w przedziale od 170 g/m2 do nawet 370 g/m2. Przed zakupem papieru powinniśmy się upewnić czy wybrana przez nas gramatura jest obsługiwana przez drukarkę. Istotny jest także rozmiar wydruku. Większość urządzeń oferuje wydruki o formacie od A4 do A2. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie drukowania mniejszych zdjęć. 

Czy warto drukować zdjęcia w domu?

Aby uzyskać wysokiej jakości fotografie należy zastosować papier fotograficzny oraz drukarkę termosublimacyjną lub atramentową. Duży pobór tuszy sprawia, że nie jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy drukowanie zdjęć w domu jest opłacalne. 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele przystępnych cenowo drukarek atramentowych, które dobrze sobie radzą z różnego rodzaju wydrukami. Przy ich pomocy możemy wydrukować kolorowe dokumenty czy prezentacje. Kupowanie drukarki atramentowej po to, by tylko drukować zdjęcia, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, dla których ważna jest wysoka jakość. Takim osobom polecamy zakup profesjonalnej drukarki fotograficznej, co jest związane z nieco wyższymi kosztami. 

Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdjęcia drukować na zwykłym papierze biurowym wykorzystując do tego zwyczajną drukarkę atramentową. Jeśli nie przywiązujemy dużej wagi do głębi kolorów czy ostrości obrazu, jest to jeden z najtańszych sposobów na wykonywanie odbitek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro 400 M402dne

 

Polecamy HP LaserJet Pro 400 M402dne każdemu, kto ma firmę, czy potrzebuje lub chce drukować różne dokumenty i materiały w domu. Model bardzo szybko przygotowuje się do pracy, dlatego zaraz po włączeniu i wydaniu polecenia, można go używać. Ta drukarka HP wyróżnia się dużą oszczędnością, ponieważ zużywa niewielką ilość prądu i tonera. Urządzenie jest odpowiednie do druku monochromatycznego, czyli w odcieniach szarości, dlatego jest chętnie używane do przygotowania dokumentów i prospektów.

W sprzęcie zastosowano technologię drukowania dwustronnego, co jest bardzo wygodne, bo nie trzeba samemu przekładać kartek. Drukarka HP jest wyposażona w podajnik o pojemności 250 stron, więc przy użytkowaniu domowym, nie trzeba często dokładać do niego kartek. Model ma pamięć RAM o pojemności 256 MB. Urządzenie ma wejście USB, z pomocą którego podłącza się je do komputera.

Drukarkę można podłączyć do sieci domowej czy firmowej, co pozwala na drukowanie bezpośrednio ze sprzętów do niej należących np. smartfona czy laptopa. Maksymalny format kartek to A4, można także tworzyć mniejsze materiały np. ulotki. Urządzenie ma ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD. Prędkość druku jest równa 38 stron na minutę, więc bardzo szybko pracuje i konsumenci są zadowoleni, że sprzęt tak szybko działa, w efekcie czego nie trzeba czekać na materiały.

 

Polaroid ZIP Instant Photoprinter ZINK Zero-Ink Drukarka

 

Sprzęt Polaroid Zip SB3103 został zaprojektowany z myślą o łączeniu go z telefonami komórkowymi czy tabletami. Jest to wygodna drukarka do zdjęć, ponieważ umożliwia szybkie wydrukowanie ich z urządzenia mobilnego. Wiele osób decyduje się na korzystanie z modelu w podróży, czy podczas imprez rodzinnych, ponieważ wszyscy uczestnicy mogą otrzymać piękne pamiątki ze spotkania czy wycieczki.

Ta dobra drukarka umożliwia wydrukowanie jednego zdjęcia w 45 sekund. Urządzenie jest niewielkie, wymiary to jedynie: szerokość – 7,5 cm, wysokość – 2 cm i głębokość – 11,5 cm i waży tylko 190 g. Sprzęt jest kompatybilny z systemami iOS oraz Android i łączy się z telefonami bezprzewodowo przez Bluetooth lub NFC, co nie zajmuje zbyt wiele czasu. Kupujący są zadowoleni z wysokiej jakości wydruku zdjęć, które są piękną pamiątką.

W modelu zastosowano technologię termosublimacyjną, co oznacza, że barwnik jest przenoszony na papier przy użyciu ciepła, co sprawia, że wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do druku wykorzystuje się wodoodporny papier ZINK, dlatego nic się nie stanie, jeśli przypadkiem wyleje się na fotografię woda. Zdjęcia są drukowane w formacie 7,6 cm x 5 cm. Drukarka do zdjęć jest zasilana bateriami, więc nie trzeba jej podłączać do prądu, a akumulator o pojemności 500 mAh wystarcza na 1,5 godziny pracy lub wykonanie ok. 30 zdjęć.

 

Drukarka laserowa Samsung SL-M2026W z NFC i WIFI

 

Użytkownicy doceniają model Samsung SL-M2026W za cichą pracę, niewielkie wymiary i dość szybki druk. Ta drukarka Wi-Fi obsługuje formaty kartek A4 oraz A5. Produkt jest wyposażony w złącze USB, którym można połączyć się z komputerem. Ze względu na zastosowaną technologię NFC można łączyć się bezprzewodowo.

Szybkość druku w czerni to 20 stron na minutę, a prędkość wydruku pierwszej strony wynosi 8,5 s. Model jest wyposażony w podajnik papieru o pojemności 10 arkuszy oraz tacę odbiorczą, w której mieści się 100 kartek. Sprzęt można połączyć z innymi urządzeniami przez Wi-Fi i drukować pliki zdalnie, co jest bardzo łatwe. Ta drukarka laserowa może być używana w domach, a także w biurach oraz szkołach.

Model ma pamięć równą 64 MB, dlatego można bez problemu zlecić większy plik do druku. Rozdzielczość tekstów i obrazów wynosi 1200 x 1200 dpi, są one bardzo ostre i dokładne. Urządzenie jest wyposażone w sterownik Samsung Easy Eco, dzięki któremu zużywa się niewielką ilość tonera i prądu. Wymiary modelu są równe: wysokość – 17,8 cm, szerokość – 33,1 cm i głębokość – 21,5 cm i waży on 3,97 kg, więc jest dość lekki.

 

Drukarka HP LaserJet P2035 Printer CE461A

 

Model HP LaserJet P2035 to niewielka i poręczna drukarka. Wymiary sprzętu są równe: 36,5 cm x 67,7 cm x 26,8 cm i waży on 10 kg. Produkt jest chętnie kupowany do niewielkich biur oraz przez studentów. Urządzenie jest laserowe i wyposażone w toner startowy umożliwiający wydrukowanie około 1000 stron. Toner uzupełniający daje możliwość zadrukowania ok. 2300 kartek.

Drukarka HP pozwala na wydrukowanie stron monochromatycznych z prędkością 30 sztuk na minutę, a pierwsza jest gotowa w 8 s. Rozdzielczość druku jest na poziomie 600 x 600 dpi, co jest odpowiednie dla dokumentów. Obsługa modelu jest bezproblemowa, ponieważ wszelkie informacje wyświetlane są na panelu LCD, który służy także do sterowania.

Użytkownicy tego sprzętu chętnie dzielą się opiniami na jego temat, ponieważ twierdzą, że jest szybki, wydajny i intuicyjny. Model dość cicho pracuje w trybie Quiet, dlatego nie jest wtedy uciążliwy i umożliwia skupienie się na obowiązkach. Urządzenie można szybko połączyć z komputerem i drukować z niego różne pliki używając złącza USB. Drukarka ma łatwo-dostępny toner, dlatego można go szybko sprawdzić w przypadku kłopotów, a także wymienić. Pamięć RAM sprzętu jest równa 16 MB.

 

Urządzenie 3w1 Samsung SL-M2070W Skaner Xero

 

Urządzenie Samsung Xpress SL-M2070W jest wielofunkcyjne, ponieważ umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie różnych dokumentów i obrazów czy fotografii. Drukarka Wi-Fi przydaje się w użytku domowym, a także w niewielkiej firmie. Jest to model laserowy, wyposażony w wyświetlacz, co ułatwia kontrolę nad jego pracą. Sprzęt można połączyć z Wi-Fi, i pozwala to na drukowanie bezprzewodowe dla wszystkich uczestników sieci.

Drukarka ze skanerem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla rysowników, ponieważ umożliwia przeniesienie artystycznych obrazów na komputer. Model umożliwia drukowanie oraz kopiowanie monochromatyczne z prędkością 21 stron na minutę. Rozdzielczość druku oraz optyczna skanera jest równa 1200 x 1200 dpi, a kopiowania 600 x 600 dpi i istnieje możliwość zwiększania i zmniejszania wybranych treści w zakresie 25% – 400%. Waga urządzenia jest równa 7,32 kg, a jego wymiary to: wysokość – 25,3 cm, szerokość – 40,6 cm i głębokość – 35,96 cm.

Pierwsza strona drukuje się w 9 s. Maksymalny format papieru, na którym można drukować, to A4. Urządzenie umożliwia drukowanie w dupleksie. Sprzęt jest wyposażony w wejście USB 2.0, którym można połączyć się z komputerem. Model ma wbudowaną pamięć 128 MB, co pozwala na drukowanie kilku średniej wielkości plików, bez obawy o zacinanie się urządzenia.

 

Epson urządzenie wielofunkcyjne L382 C11CF43402

 

Epson L382 to model, który można używać w biurze, ponieważ jest bardzo praktyczny. Sprzęt umożliwia wydrukowanie wszystkich potrzebnych dokumentów w firmie bez konieczności zlecania tego firmom drukarskim. Warto zainwestować w urządzenie do użytku w domu, ponieważ jest wytrzymałe, szybko drukuje i często przydaje się na co dzień. Sprzęt jest wielofunkcyjny, gdyż umożliwia drukowanie, skanowanie i kopiowanie. Wymiary modelu są równe: 14,5 cm x 30 cm x 48,2 cm i waży 4,4 kg.

Drukarka Epson ma wbudowane pojemniki na atrament, które łatwo się uzupełnia, do tego są szczelne, więc nic nie kapie, ani się nie wylewa podczas użytkowania. Do zestawu dołączono zapas atramentu na ok. 2 lata. Model umożliwia wykonanie druków w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi, prędkość wydruku to 10 stron na minutę (monochromatyczny) i 5 stron na minutę (kolorowy). Strony w czerni są dobrze napigmentowane, w pełni pokryte kolorem. Drukarka atramentowa łatwo się konfiguruje, szybko się włącza i co ważne, zawsze reaguje na polecenie druku. Sprzęt daje możliwość drukowania na marginesach.

Wielu konsumentów docenia ten model za niski koszt użytkowania, w tym niewielkie zużycie tonera, a także wysoką wydajność. Skanowanie można wykonywać w rozdzielczości 600 x 1200 dpi. Urządzenie obsługuje strony w formacie do A4.

 

Drukarka CANON Pixma iP7250

 

Polecamy zapoznanie się z drukarką Canon Pixma IP7250, którą zaprojektowano z myślą o zarówno mniejszych, jak i większych firmach. Urządzenie obsługuje kartki w formacie A4, czyli w standardowym, który jest najczęściej używany do przygotowania dokumentów czy prospektów. Istnieje możliwość drukowania na stronach o gramaturze od 64 g/m2 do 300 g/m2. Wymiary sprzętu są równe: szerokość – 45,1 cm, głębokość – 36,8 cm i wysokość – 12,8 cm, a jego waga to 6,6 kg.

Ta drukarka atramentowa umożliwia drukowanie zarówno na czarno-biało, jak i na kolorowo (ma 5 pojemników z tuszem). Tusze umożliwiają wydrukowanie około 5530 stron monochromatycznych i lub 695 kolorowych. Istnieje możliwość ustawienia automatycznego wydruku dwustronnego, dzięki czemu oszczędza się kartki, a także nie trzeba samodzielnie odwracać poszczególnych stron. Produkt można połączyć z Wi-Fi i drukować pliki bezpośrednio z telefonu.

Urządzenie umożliwia tworzenie wydruków w ładnej jakości, ponieważ rozdzielczość czarno-białych wydruków to 9600 x 2400 dpi, a kolorowych 9600 × 2400 dpi. Prędkość druku monochromatycznego to 15 stron na minutę, a kolorowego 10 stron na minutę. Drukarka Canon Pixma umożliwia wykonywanie nadruków na płytach. Podajnik na papier ma pojemność 145 sztuk. Użytkownicy twierdzą, że model bardzo ładnie drukuje zdjęcia na błyszczącym papierze.

 

OKI Urządzenie wielofunkcyjne C823n

 

Sprzęt OKI C823N jest laserowy i obsługuje toner zarówno czarny, jak i kolorowy. Urządzenie można używać w każdych warunkach: w domu, w biurze lub w lokalu. W modelu zastosowano oprogramowanie, które umożliwia łatwe zarządzanie i kontrolę użytkownika. Wyświetlacz jest czytelny i pozwala na sprawdzenie, jaka jest ilość tonera lub czy pojawiienie się błędu .

Ta drukarka A3 umożliwia drukowanie w formacie A3, A4 oraz mniejszych, obsługuje ona papier o grubości od 64 g/m2 do 256 g/m2, dlatego pozwala tworzyć różne treści reklamowe. Urządzenie ma 256 MB pamięci (którą można rozszerzyć), dzięki czemu nie zacina się i pozwala na zlecenie wydruku kilku plików. Kupujący doceniają ten model za wygodę użytkowania oraz bardzo intuicyjną obsługę.

Podajnik mieści 300 kartek, a odbiornik na papier 100. Prędkość druku monochromatycznego i kolorowego w formacie A4 wynosi 23 strony na minutę, a w formacie A3 to 13 stron na minutę. Rozdzielczość druku to 1200 x 600 dpi. Wymiary urządzenia są równe: szerokość – 55,2 cm, wysokość – 44,9 cm i głębokość – 36 cm i waży 45 kg. Model jest wyposażony w złącza: RJ-45 oraz USB, które umożliwiają podłączenie go do komputera.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments