contact

Filmy o inwazji z kosmosu

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Każdy z nas szuka dla siebie jak najlepszego sposobu na spędzanie wolnego czasu. Dla jednych jest to kasyno z bonusem na start bez depozytu, dla innych sport, wycieczki, a dla jeszcze innych oglądanie filmów. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się produkcje science-fiction o kosmitach, zwłaszcza inwazji. Postanowiliśmy zatem sprawdzić najciekawsze filmy o inwazji z kosmosu.

 

Dzień Niepodległości

“Independence Day” to kultowy film science-fiction Rolanda Emmericha z 1996 roku. Pewnego dnia nad największymi miastami na świecie pojawiają się ogromne statki obcych. Zaniepokojona ludzkość szuka sposobu na kontakt z kosmitami, co jednak nie udaje się. Wkrótce David Levinson odrywa, że nadawany przez intruzów sygnał to w rzeczywistości odliczanie. Według niego oznacza to atak. Udaje się z tym do swojej byłej żony, która pracuje w Białym Domu. Dosłownie w ostatniej chwili przekonuje prezydenta. Na obronę jest już jednak za późno. “Dzień Niepodległości” to widowiskowe dzieło, pełne efektów specjalnych, jak i gwiazd. Wystąpili tu między innymi Will Smith, Jeff Goldblum, Bill Pullman. Szczególnie duże wrażenie robi tu zniszczenie Nowego Jorku, jak i walki powietrzne.

 

Inwazja: Bitwa o Los Angeles

“Battle: Los Angeles” to film z 2011 roku, w którym także ukazany został zmasowany atak obcych. Obserwujemy tu amerykańską jednostkę wojskową, która zostaje wysłana do Los Angeles. Doszło tu do niespodziewanego lądowania obcych, którzy po wyjściu na plaże rozpoczynają inwazję. Żołnierze muszą zatem stawić czoła wrogowi, którego nie znają. Nie jest to co prawda kino najwyższych lotów, jednak dostarcza sporo rozrywki. Szczególne wrażenie robią sceny walki, efekty specjalne. Głównymi gwiazdami są tutaj Aaron Eckhart oraz Michelle Rodriguez.

Wojna światów

“Wojna Światów” to kolejna ekranizacja powieści H.G. Wellsa, tym razem z 2005 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Ray Ferrier to pracownik stoczni, który musi przez kilka dni zająć się swoimi dziećmi. Gdy wychodzi na zakupy, dochodzi nagle do wielkiej burzy z piorunami. Po jej zakończeniu spod ziemi wychodzą wielkie trójnogie pojazdy, które zaczynają zamieniać ludzi w popiół. Zabezpieczone polem siłowym nie dają się zniszczyć. Ray zatem musi znaleźć sposób na uratowanie siebie i całej rodziny. Główną gwiazdą filmu jest Tom Cruise.

 

Marsjanie atakują!

“Marsjanie atakują!” to film Tima Burtona z 1996 roku, który stanowi parodię dawnych produkcji o kosmitach. Na Ziemię przybywają obcy z Marsa. Ziemianie nie wiedzą, czego mają się spodziewać po obcych. Podczas pokojowego spotkania Marsjanie nieoczekiwanie atakują i tak zaczyna się inwazja. Nie jest ona jednak tym, do czego mogliśmy się przyzwyczaić. To wręcz groteskowy pojedynek małych obcych z wojskowymi i cywilami, gdzie absurd goni absurd. Film spotkał się z mieszanymi ocenami, dlatego dziś nie ma zbyt wysokich not. Warto jednak wspomnieć, że to właśnie tu występuje największa śmietanka aktorska: Jack Nicholson, Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan czy Danny DeVito.

Na skraju jutra

Na skraju jutra” to film będący połączeniem typowej inwazji obcych z podróżami w czasie. Rasa obcych wygrywa jedną bitwę za drugą. Nagle we Francji dochodzi do przełomu. Wojskowi decydują się na inwazję z Anglii niczym w 1944 roku. Major William Cage za odmowę wykonania rozkazu zostaje karnie wysłany do jednostki desantowej. Lądowanie okazuje się katastrofą, a żołnierze giną masowo. William podczas ataku zabija jednego z liderów, po czym ginie i budzi się tego samego dnia. Nieoczekiwanie wpada w pętlę czasową, która działa jak w „Dniu świstaka”. Ginie każdego dnia i znów odradza się. Pewnego dnia poznaje jednak w bitwie bohaterkę wojenną, Ritę Vrataski. Ta każe mu się odnaleźć, gdyż znów obudzi się w dniu inwazji. Okazuje się, że sporo ich łączy, a przy tym są jedyną nadzieją dla ludzkości. W głównych rolach występują tu: Tom Cruise i Emily Blunt.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ