contact

Jak zostać programistą komputerowym i jakich kursów potrzebujesz, aby odnieść sukces?

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Zostanie programistą komputerowym to marzenie niejednej osoby. Nic dziwnego. Liczne firmy oferujące kursy IT online, pojawiające się opinie o atrakcyjności pracy w branży IT, plotki o zarobkach programistów, wszystkie internetowe usługi wokół nas rozpalają naszą wyobraźnię. I nie ma się co dziwić, ponieważ branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki, a zarobki i warunki zatrudnienia znacznie odbiegają od średniej krajowej. 

 

Jak zostać programistą komputerowym?

Najlepsze możliwości na rozwój w IT mają osoby, które poczuły do tego pewien zapał już w młodym wieku. Wiele dzieci, które z początku wykazywały zainteresowanie komputerami i informatyką stopniowo pogłębiały swoją wiedzę. Uczęszczając na kurs IT dla młodzieży, czerpiąc z tego co daje szkoła i wykorzystując doświadczenia swoich nauczycieli zagłębiały się w świat IT. W ten sposób praca w tym środowisku stawała się dla nich czymś naturalnym. Wiele z tych osób będąc dorosłymi robi świetne kariery w IT, a ich konsekwencja stała się gwarancją sukcesu. Aczkolwiek dojście do tego zajęło im wiele lat. Dlatego warto przyglądać się swoim dzieciom. Zwracać uwagę na to co je interesuje. Jeżeli jedną z tych rzeczy będą komputery to na pewno warto je wesprzeć i wysłać na kursy programowania online, które poszerzą ich horyzonty. 

W nieco trudniejszej sytuacji są osoby, które nie wiedziały co tak naprawdę w życiu chcą robić i zdecydowały się na karierę IT w późniejszym czasie. Trudniejsza sytuacja, wcale nie jest niemożliwa do zrealizowania. Aczkolwiek na pewno będzie wymagała większego zaangażowania i silniejszej determinacji. Jak wiadomo nic nie przychodzi za darmo. W rozwinięciu skrzydeł mogą nam pomóc liczne kursy programowania zakończone certyfikatem i szkolenia.

 

Z jakimi kursami IT mogę się spotkać na rynku?

Jedna z ciekawszych opcji dostępnych na rynku, to kurs IT z gwarancją zatrudnienia. Dzięki takiemu kursowi odbywającemu się online, będziesz w stanie przyswoić takie języki jak Java Script czy Python. Z kolei gwarancja zatrudnienia jest czymś niezmiernie ważnym dla początkujących specjalistów IT, ponieważ daje szansę na zdobycie cennego doświadczenia. Dla pracodawców kurs programowania z gwarancją pracy jest również ciekawą alternatywą, ponieważ daje im możliwość pozyskania nowej kadry. Powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej, to właśnie braki kadrowe stanowią obecnie największe wyzwanie dla firmy sektora IT.

Kolejnym ważnym aspektem jest zorientowanie się, czy na rynku są kursy dla początkujących programistów dofinansowane z rządowych instytucji. Skorzystanie z różnych dotacji i programów unijnych dedykowanych na ten cel, może znacznie ułatwić start. Darmowe wejście w świat IT, brzmi naprawdę zachęcająco. 

Kursy IT online z certyfikatem wydawanym po zakończeniu kursu są cennym źródłem pozyskania wiedzy i dają możliwość szybkiego rozpoczęcia kariery w branży IT. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uczyć się samemu. Natomiast szanse powodzenia w takim przypadku są niemal zerowe. Na kursie dostajemy skompensowaną wiedzę, popartą latami doświadczeń trenerów i wykładowców. Otrzymujemy wsparcie na każdym kroku naszej nauki. Możemy liczyć na dostęp do narzędzi, pracujemy na istniejących projektach, komunikujemy się z zespołem itd. Ciężko sobie wyobrazić, że ktoś osiągnie to samo ucząc się w domu metodą prób i błędów.

Jakich kursów potrzebujesz, aby odnieść sukces? 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kursów, jednak jeden zasługuje na szczególną uwagę. Mowa tutaj o kursie Full-Stack Developer od firmy GoIT. 

Zapewne nieraz zastanawiałeś się czy lepiej być Front-end Developerem czy też Back-end Developerem. A gdyby tak dało się połączyć obie te funkcje? W tym celu firma GoIT przygotowała wyjątkowe szkolenie dedykowane dla osób, które kompleksowo chciałby się zająć rozwijaniem stron internetowych lub aplikacji zarówno od strony wizualnej jak i technicznej. Kurs organizowany przez GoIT na stanowisko Full-Stack Developera składa się z pięciu modułów: 

 

MODUŁ 1. HTML/CSS – 16 zajęć

Ten moduł pozwoli Ci zaprojektować stronę internetową bazując na makiecie designu. Dzięki niemu zrozumiesz działanie przeglądarek internetowych i sieci. Pisanie poprawnego kodu HTML przestanie być dla Ciebie tajemnicą. Ponadto dowiesz się jak dodawać do strony internetowej style CSS, poznasz metodologię CSS i narzędzia automatyzacji oraz nauczysz się prawidłowych i responsywnych układów stron.

 

MODUŁ 2. Java Script – 24 zajęcia 

Poznanie zagadnień związanych z Java Script umożliwi tworzenie interaktywnych elementów strony i nada jej funkcjonalności i wygody w użytkowaniu. W ramach drugiego modułu poznasz podstawowe zasady i metody programowania, poznasz metodologię rozwiązywania podstawowych zadań, dowiesz się jak ożywić układ strony, poznasz technikę gromadzenia interfejsu wg danych dynamicznych od strony back-endowej, zobaczysz jak rozbija się kod na fragmenty i korzysta z webpacka, a także zapoznasz się z Java Script w celu opanowania frameworków.

 

MODUŁ 3. React.js– 18 zajęć 

Znajomość React wpłynie na skuteczniejsze tworzenie interfejsów użytkownika. Ten moduł pozwoli Ci zrozumieć jak działają i czym właściwie są aplikacje internetowe oraz jak je testować, debugować i jak nimi zarządzać, dowiesz się także jak stworzyć routing na stronie klienta oraz nauczysz się tworzyć operacje po stronie klienta aplikacji SPA wykorzystując framework Java Script.

 

MODUŁ 4. Node.js – 12 zajęć

W tym kroku dowiesz się jak działa narzędzie do tworzenia aplikacji po stronie serwera. Dzięki temu będziesz już w stanie napisać serwer bez frameworka, będziesz umiał zarządzać bazą danych, wykorzystasz Back-end Express framework, a także połączysz pracę Back-end i Front-end.

 

MODUŁ 5. Soft-Skills – 3 zajęcia

W ostatnim lecz nie mniej ważnym bloku podszkolisz umiejętności miękkie. W ramach piątego bloku nauczysz się pracować w zespołach Agile, poznasz pracę ze Scrum ze wszystkimi sprintami, meetingami, groomingiem i demo, dowiesz się jak pracować w Jira. 

Odbycie tego kursu umożliwi Ci pracę na bardzo cenionym stanowisku Full-Stack Developera. Posiadana wiedza i certyfikat z renomowanego ośrodka szkoleniowego sprawią, że kurs IT z gwarancją pracy nie będzie Ci potrzebny, ponieważ pracodawcy sami dostrzegą Twoją atrakcyjność.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ