Ranking 14 najlepszych kin domowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Kino domowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Analizując trendy zakupowe i poziom zadowolenia konsumentów z dokonanych zakupów doszliśmy do wniosku, że obecnie numer jeden zestawem kina domowego jest Yamaha RX-V485. Jest to sprzęt najbardziej obecnie popularny i składa się z amplitunera i zestawu głośników, a także charakteryzuje się możliwością przyłączenia głośników bezprzewodowych. Jest to sprzęt kompatybilny z systemem multiroom, 4K Ultra HD, Blootothem dwukierunkowym i obsługą funkcji sieciowych. Sprzęt pozwala na łatwy dostęp do serwisów muzycznych, radia internetowego czy funkcji takich jak WiFi czy AirPlay. Charakteryzuje go także łatwa, automatyczna konfiguracja głośników i obsługa za pomocą aplikacji AV Controller. Kinem domowym, którym klienci są zainteresowani w drugiej kolejności jest Sony BDV-E4100 Jest to kino domowe zaopatrzone w 4 przewodowe głośniki i szereg technologii pozwalających na wykorzystywanie WiFi, NFC czy Bluetooth. Sprzęt też bez problemu jest zarządzany za pomocą smartfona.

14 najlepszych kin domowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniższy ranking kin domowych składa się najlepszych sprzętów, które można zakupić na polskim rynku. Zestawienie powstało na podstawie ocen konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kino domowe zapewnia bezpośredni dostęp do internetowych serwisów muzycznych. Jest to możliwe za sprawą amplitunera, który łączy się bezprzewodowo z Internetem, a także urządzeniami mobilnymi. W zestawie jest też 5 głośników, nie wymagają one podłączenia do amplitunera z użyciem kabla.

Wady

Głośniki nie są takiej samej wielkości. Niektórzy kupujący mieli problem z ich odpowiednim rozmieszczeniem w pomieszczeniu, zwłaszcza z największymi kolumnami frontowymi.

Podsumowanie

Zestaw stylowo wygląda i jest łatwy w obsłudze, do zmiany ustawień służy dołączony pilot. Kino obsługuje większość dekoderów dźwięków, w tym Dolby TrueHD oraz Dolby Digital Plus. Amplituner obsługuje format 4K Ultra HD, może do niego skalować obraz o niższej rozdzielczości.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt o mocy wyjściowej 1000 W obsługuje wiele formatów obrazów i dźwięków, pozwala też na wyświetlanie zdjęć. Dźwięk realizowany za pomocą systemu 5.1 i wyposażony w system głośników przewodowych, ma również możliwość podłączenia bezprzewodowych.

Wady

Jako wadę użytkownicy wskazują brak możliwości przedłużenia kabli głośnikowych bez ich przecinania i „sztukowania”. Brak tu możliwości zastosowania przedłużek łączonych na wtyk.

Podsumowanie

Użytkownicy przekazują, że obsługa sprzętu jest intuicyjna, a podłączenie nieskomplikowane. Do tego na uwagę zasługuje przyjemny bas i bardzo ładny design urządzenia.

Rozważ też

Zalety

Użytkownicy chwalą design urządzenia, a także jego niewielkie gabaryty. Dźwięk jest dobrej jakości, czysty i wyraźny niezależnie od źródła jego pochodzenia. A tylne kolumny są bezprzewodowe, co ułatwia ich rozmieszczenie

Wady

Kilku użytkowników w swoich komentarzach zwraca uwagę na problem zawieszania się sprzętu, a także fakt, że proces jego uruchamiania trwa zbyt długo, zwłaszcza w porównaniu do analogicznych urządzeń innych producentów.

Podsumowanie

5 głośników i sobwoofer składa się na wyposażenie sprzętu. Dzięki nim uzyskujemy dźwięk przestrzenny o mocy wyjściowej (RMS) 1200 W. Obraz Full HD z interpolacją do formatu 4K zapewnia żywą kolorystkę i bogactwo szczegółów.

 

Kino domowe Yamaha

 

1. Zestaw kina domowego Yamaha RX-V485

 

Yamaha MusicCast RX-V485 to urządzenie, które bardzo dobrze sprawdza się w salonie. Bezprzewodowe kino domowe daje bardzo dobre wrażenia dźwiękowe podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Sprzęt podkreśla dźwięk, niweluje szumy i sprawia, że tekst mówiony jest bardzo wyraźny. Amplituner obsługuje format 4K Ultra HD, a także poprawia jakość wideo – z gorszej rozdzielczości do 4K, a do wyboru użytkownika jest 17 różnych programów odpowiadających za przestrzenność dźwięku.

W zestawie znajduje się 5 głośników bezprzewodowych. Urządzenie ma wejście USB oraz HDMI, co pozwala na przewodowe podłączenie do niego różnych sprzętów. To kino domowe Yamaha jest bardzo łatwe w obsłudze przy użyciu aplikacji na telefon lub pilota. Użytkownicy są zadowoleni z zestawu, ponieważ jest bardzo łatwy w obsłudze, montażu oraz zapewnia dobrą jakość dźwięku. Model ma system YPAO, który automatycznie konfiguruje głośniki, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk.

Do urządzenia można bezprzewodowo podłączyć dodatki, tylne głośniki, dające lepsze wrażenie przestrzenności. Istnieje możliwość połączenia modelu z aplikacjami takimi jak Tidal, Deezer czy Spotify za pomocą smartfona. Na telefonie wybiera się odpowiednie utwory muzyczne, przewija je i zmienia, a podczas odtwarzania utworów można normalnie korzystać ze smartfona, bez obawy o szybkie zużycie baterii. Kino domowe Yamaha ma system multiroom MusicCast, umożliwiający przesyłanie dźwięku na urządzenia, z którymi jest połączony np. na telefon czy telewizor.

 

 

 

 

Kino domowe Sony

 

2. Kino domowe Sony BDV-E4100

 

Kino domowe Sony BDV-E4100 ma wielu zwolenników, dzieje się tak dlatego, że dysponuje potężnym dźwiękiem emitowanym z dwóch wysokich głośników i dwóch satelitarnych w systemie 5.1. Za pomocą WiFi prześlesz filmy w jakości HD lub muzykę z Internetu, by cieszyć się czystymi dźwiękami w swoim domu.

Połączenie sprzętu ze smartfonem, czy innym nośnikiem pozwoli na obsługę takich serwisów jak na przykład YouTube czy oglądać telewizję typu catch-up. Sprzęt pozwala też na odtwarzanie muzyki za pomocą technologii NFC i łącza Bluetooth. W ten sposób możesz strumieniowo przesyłać dźwięki z innego nośnika wcześniej sparowanego z Sony BDV-E4100.

Kino domowe radzi sobie również z filmami zapisanymi na takich nośnikach jak DVD podnosząc ich jakość obrazu do zbliżonej do HD. Na uwagę zasługuje też możliwość wykorzystania smartfona do zarządzania sprzętem, po zainstalowaniu aplikacji TV SideView na smartfona, działa on podobnie do pilota, może też pełnić funkcję myszki przy przeglądaniu stron internetowych.

 

 

 

 

Kino domowe bezprzewodowe

 

3. Sony BDV-N9200WW Zestaw kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray

 

Warto zainteresować się Sony BDV-N9200WW, ponieważ ma bardzo atrakcyjny design (biała obudowa). Wielu konsumentów jest zadowolonych z podświetlenia LED, które daje dość ciekawy efekt. Użytkownicy cieszą się także, że zestaw jest bardzo prosty, dlatego można go łatwo podłączyć i obsłużyć, a brzmienie wyróżnia wysoka jakość. W modelu zastosowano technologię, która poprawia dźwięk, sprawiając, że melodie brzmią czysto.

To bezprzewodowe kino domowe ma moc równą 1200 W. W zestawie znajduje się odtwarzacz Blu-Ray, 6 głośników i wzmacniacz. Urządzenie odtwarza filmy w technologii 3D i wideo multimedialne, dlatego możesz obejrzeć wszystkie swoje ulubione pozycje w świetnej jakości. Rozstawienie głośników sprawia, że uzyskuje się dobry dźwięk przestrzenny, więc podczas oglądania filmów można poczuć się tak, jakby się znalazło w środku akcji i wczuć w prezentowane sceny. Tylne głośniki są bezprzewodowe, w efekcie czego można je ustawić w dowolnej odległości od telewizora, dostosowując nawet do dużych pomieszczeń.

Kino domowe Sony obsługuje technologię Bluetooth, dlatego można do niego podłączyć smartfon czy tablet i przesłać lub włączyć zdjęcia, filmy oraz muzykę na ekranie telewizora. Urządzenie ma wejście AUX, do którego można podłączyć tuner czy odtwarzacz CD. Zastosowanie złącza HDMI pozwala na połączenie sprzętu z ekranem telewizora lub laptopa, dzięki czemu dźwięk jest kompatybilny z akcją na ekranie i się nie zacina. Wejście USB także pozwala na podłączenie różnych urządzeń.

 

 

 

 

Kino domowe Denon

 

4. Kino Domowe Denon AVR-X550BT + Wilson Cinematic

 

Kino Domowe Denon AVR-X550BT + Wilson Cinematic to sprzęt w pełni kompatybilny z 4K, Dolby Vision, High Dynamic Range, Hybrid Log-Gamma I Audio Return Channel. Jest też zaopatrzony w transmisję danych Bluetooth. Amplituner oferuje moc wyjściową 130W, a jego interfejs jest prosty zarówno do instalacji jak i konfiguracji.

Przez instalację i konfigurację przeprowadza czytelny przewodnik Setup Assistant, a zarządzanie sprzętem jest możliwe także przy użyciu smartfona za pomocą aplikacji 500 Series. Do skalibrowania amplitunera dopasowując go do pomieszczenia w jakim pracuje, producent dołożył do zestawu dodatkowy mikrofon pozwalający na uzyskanie najlepszych parametrów dźwięku. Ponadto, koneserów dźwięku zapewne ucieszy fakt, że opisywany amplituner o konstrukcji 5.2 może obsłużyć dwa subwoofery.

Podstawowy zestaw składa się z 2 kolumn 2-drożnych z bass-reflex i przetworników niskotonowych 6,5″ typu Poly Hybrid uzupełnionych o wysokotonowy przetwornik 1’’ z miękką kopułką. Według użytkowników zastosowane rozwiązania technologiczne sprawdzają się zarówno w pomieszczeniu o powierzchni 18 m2 jak i tych o powierzchni 40 m2, a ich sposób obsługi jest intuicyjny.

 

 

 

 

Kino domowe Pioneer

 

5. Kino Domowe Pioneer VSX-S520D-W + JAMO S 803 HCS

 

Prezentujemy kino domowe Pioneer VSX-S520D-W + JAMO S 803 HCS z 5.1-kanałowym amplitunerem o mocy 80 W na kanał. Urządzenie pozwala na odtwarzanie obrazu i dźwięku w wysokiej jakości. Zestaw jest dostępny w białej wersji kolorystycznej i dlatego wyróżnia się na tle innych popularnych modeli. 

Kino domowe gwarantuje trójwymiarowy dźwięk i przyjemne brzmienie, które docenią najbardziej wymagający użytkownicy. Istnieje możliwość odtwarzania plików Hi-Res do 192kHz/24-bit i do DSD 5.6/2.8 MHz. z USB. Sprzęt ma połączenie bezprzewodowe Bluetooth i Wi-Fi, a ponadto amplituner jest zgodny z AirPlay. Urządzenie obsługuje popularne serwisy muzyczne.

Pioneer VSX-S520D-W + JAMO S 803 HCS jest pozytywnie oceniany przez użytkowników. Do zalet kina domowego zalicza się przede wszystkim wysoką jakość dźwięku. Urządzenie ma wbudowany korektor dźwięku. W zestawie jest pilot zdalnego sterowania zapewniający wygodę użytkowania. Użytkownik może łatwo regulować tony niskie i wysokie.

 

 

 

 

Kino domowe Bose

 

6. Kino domowe Bose Lifestyle 650

 

Kino domowe Bose Lifestyle 650 jest przeznaczone do uzupełnienia głośników telewizorów tak, aby uzyskać lepszy dźwięk. Urządzeniem steruje się przy użyciu pilota. Sprzęt wyróżnia prostota wykonania, dzięki czemu atrakcyjnie się prezentuje – głośniki są niewielkie – są obudowane aluminium i można je użyć do zabudowy. Test kin domowych potwierdza, że jest to bardzo łatwy w montażu model. Kupujący są zadowoleni, że sprzęt został wyposażony w wiele wejść, dlatego można do niego podłączyć różne urządzenia.

W zestawie znajduje się 5 głośników oraz subwoofer, co łącznie daje efekt przestrzenności dźwięku, szczególnie pożądany podczas oglądania filmów akcji. Poszczególne elementy zestawu rozkłada się w całym pokoju, więc dźwięk równomiernie do nas dociera. Urządzenie samo się konfiguruje, dostosowując do danego filmu, a także do pomieszczenia, w którym jest ustawione. Jednostka centralna ma wymiary 40,59 cm x 6,5 cm x 25,8 cm i zastosowano w niej aż 6 wejść HDMI.

Kino domowe wyposażono w Bluetooth, dlatego istnieje możliwość streamowania dźwięków z urządzenia mobilnego na głośniki, uzyskując mocne brzmienie z basami. Istnieje możliwość włączania wybranej muzyki z aplikacji SoundTouch, korzystając z niej na telefonie, a przy użyciu pilota można szybko sprawdzić, jaka piosenka jest odtwarzana. Sprzęt można podłączyć do sieci Wi-Fi, co pozwala na nawiązanie łączności z aplikacjami muzycznymi takimi jak Spotify czy słuchanie radia internetowego. 

 

 

 

 

Kino domowe 5.1

 

7. Zestaw Kina Domowego Yamaha HTR-2071 + Prism Audio Vienna

 

Jeśli zależy Ci na dobrym jakościowo zarówno obrazie jak i dźwięku, polecamy zestaw kina domowego Yamaha HTR-2071 + Prism Audio Vienna. Oferuje on transmisję video 4K z obsługą HDR zapewniającą doskonałą jakość obrazu i jego szczegółowość. Yamaha HTR-2071 obsługuje najnowsze standardy HDMI z obsługą eARC. Zarówno z wejścia HDMI jak i analogowego sprzęt skaluje obrazy do poziomu 4K. 

Zestaw kina oferuje również 5-kanałowy dźwięk przestrzenny z przednimi głośnikami surround. Dodatkowo firma Yamaha opracowała technologię CINEMA DSP odpowiedzialną za odtwarzanie dźwięku HD sprawiając, że jest on bardziej ekspansywny i naturalny. Wymiary jednostki centralnej wynoszą: szerokość 435 mm, wysokość 151 mm i grubość 315 mm i jest ona w kolorze czarnym.

W zarządzaniu sprzętem i jego obsłudze pomaga pilot zdalnego sterowania, a przydatną funkcją w użytkowaniu domowym okazuje się funkcja automatycznego wyłączania sprzętu, która zadziała w zależności od ustawień po 2, 4, 8 albo 12 godzinach.

 

 

 

 

Kino domowe Bluetooth

 

8. Zestaw Kina Domowego 3D Blu-ray Sony BDV-E2100

 

Polecamy Twojej uwadze zestaw kina domowego 3D Blu-ray Sony BDV-E2100 o mocy wyjściowej 1000 W. Sprzęt jest dostosowany do odtwarzania płyt: CD, DVD i BD 3D i plików w różnych formatach, m.in.: AAC, MP3, JPEG, MPEG2, MPEG4, AVC i PNG. Jednostka centralna ma wymiary: 43 cm x 5 cm x 29,6 cm, a jej waga wynosi 2,7 kg. 

Model marki Sony ma 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny, który gwarantuje niezapomniane emocje w trakcie oglądania filmów. Głośniki satelitarne i subwoofer mają funkcję wzmacniania basu Bass Boost. Dźwięk ma sporą moc i jest w stanie wypełnić całe pomieszczenie. To kino domowe z Bluetooth gwarantuje łatwy dostęp do różnego typu rozrywki. 

Opinie na temat prezentowanego zestawu są bardzo dobre. Zestaw kina domowego jest przede wszystkim funkcjonalny. Znaczenie ma także łatwa obsługa sprzętu i jego solidne wykonanie. Wszystkie elementy prezentują się elegancko i do siebie pasują.

 

 

 

 

Kino domowe 2.1

 

9. Zestaw Kina Domowego 2.1 Electronic-Star PL-4933-5063-1689

 

Electronic-Star PL-4933-5063-1689 to wysokiej jakości zestaw kina domowego 2.1 polecany do każdego domu. Sprzęt jest przystępny cenowo, co zachęca do jego zakupu. Jego instalacja jest łatwa. Wszystkie elementy są utrzymane w eleganckiej stylistyce.

Wzmacniacz ma moc 600 W. Jego wymiary to: Szerokość – 42,5 cm, wysokość – 8,5 cm i głębokość – 26 cm, a waga to ok. 3,3 kg. Front zrobiono ze szczotkowanej stali szlachetnej, która odznacza się wytrzymałością. Z przodu wzmacniacza jest wejście AUX. Na obudowie są też 3 wejścia liniowe RCA i jedno wyjściowe. W zestawie znajdują się 3-drożne kolumny o mocy maksymalnej 700 W.

Jakość odtwarzanego przez głośniki dźwięku jest bardzo dobra, co potwierdzają w komentarzach użytkownicy. Osoby, które mają to kino domowe w swoim mieszkaniu zapewniają, że działa ono sprawnie i ma wiele funkcji, które zapewniają wygodę i zadowolenie z użytkowania.

 

 

 

 

Kino domowe Harman Kardon

 

10. System Kina Domowego Harman Kardon Surround

 

System Kina Domowego Harman Kardon Surround zawiera 5 bezprzewodowych głośników i 1 bezprzewodowy głośnik niskotonowy. Zostały one wstępnie skonfigurowane i zapewnią Twojemu odbiornikowi jakość dźwięku zbliżoną do kinowego. Harman Kardon Surround współpracuje z technologią WiFi i Bluetooth, a także wyposażono go w 4 wejścia HDMI, w tym jedno z nich  jest ze zwrotnym kanałem audio ACR.

Współpraca z Google Chromecast built-in pozwala na odtwarzanie strumieniowe muzyki z rozmaitych serwisów lub z innego domowego nośnika. Kupowany zestaw obok podstawowych elementów, czyli 4 głośników satelitarnych i 1 głośnika centralnego i niskotonowego zawiera szereg dodatkowych elementów, na które składa się adapter do przesyłania strumieniowego, a także szereg elementów montażowych takich jak: Uchwyty do montażu każdego z głośników, metalowe stopki do głośnika niskotonowego, przewód HDMI i przewód zasilający.

Wymiary poszczególnych elementów zestawu kształtują się następująco: Subwoofer 121,7mm x 396,8mm x 496mm, głośniki satelitarne 86mm x 274mm x 105mm, głośnik centralny 106mm x 73mm x 365mm i adapter do przesyłania strumieniowego 155mm x 60mm x 305mm. Waga całości wynosi 17 kg.

 

 

 

11. Samsung HT-J4550

 

Na trzecim miejscu znalazła się propozycja od koreańskiego giganta elektronicznego Samsunga, model HT-J4550. Urządzenie jest wyposażone w platformę Opera TV Store z 250 aplikacjami, która zapewnia szybkie wczytywanie aplikacji i  świetną rozrywkę dla całej rodziny. Model zapewnia doskonałą rozrywkę 3D w Full HD, dzięki czemu odtwarzane filmy mają lepszą jakość.

Urządzanie ma wbudowaną technologię Bluetooth pozwalającą na łączenie się z tabletami, smartfonami i komputerami. Jest też wyposażone w system skalowanie obrazu z DVD do Full HD. Natomiast głośniki z Dolby Digital zapewniają świetne nagłośnienie. Nie masz urządzeń z system bezprzewodowego łączenia?

To żaden problem, gdyż zestaw kina domowego ma również wejście na złącze HDMI, audio i cyfrowe. Jeśli szukasz produktu od znanego producenta, który cieszy się uznaniem wśród klientów i jednocześnie oferuje urządzenia w atrakcyjnych cenach, model Samsung HT-J4550 na pewno przypadnie Ci do gustu.

Opinie o zestawach kina domowego firmy Samsung są bardzo pozytywne. Konsumencie docenili też sam wygląd sprzętu, który  sprawia, że można go bez problemu dopasować do innych urządzeń multimedialnych w naszym domu.

Samsung HT-J4550 to dobrej jakości kino domowe. Jednostka główna ma wymiary 43 cm x 5,5cm x 22,4 cm. Jej waga wynosi 1,9 kg.

 

 

 

 

12. Panasonic SC-BTT465EG 

 

Model Panasonic SC-BTT465EG to dobrej jakości zestaw kina domowego, który obsługuje wszystkie typy płyt (CD, DVD, Blu-Ray). Konfiguracja głośników to 5,1, a ich moc wynosi 4 x 167 W. Wymiary sprzętu to: 32 cm x 43 cm x 5,5 cm, a jego waga wynosi 2,7 kg.

 

 

 

 

13. Panasonic SC-BTT405EG

 

Bogaty dźwięk surround 5.1 i zaawansowane technologie – to zyskasz kupując Panasonic SC-BTT405EG. Dzięki technologii Bluetooth i NFC zyskujemy niezwykle inteligentny system łączenia się z urządzeniem. Ponadto znajdziemy tutaj wiele aplikacji internetowych, które ułatwiają łączenie się z innymi sprzętami.

Łatwo podłączymy też zewnętrzny dysk twardy, co pozwoli nam na wykorzystanie zestawu na wiele różnych sposobów. Ten dobry i tani zestaw kina domowego obsługuje większość zewnętrznych dysków twardych.  Dzięki możliwości dowolnego rozstawienia głośników, dostosujemy ustawienie do swoich potrzeb oraz efektów dźwiękowych, jakie chcemy uzyskać. Natomiast bogaty dźwięk surround 5.1 i subwoofer z obudową Bass-Reflex zapewnia świetne odtwarzanie, pełne najmniejszych detali.

Obsługa Bluetooth sprawia, że urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami, tabletami i innym sprzętem przenośnym oraz stacjonarnym. Dzięki funkcji ARC możemy odbierać sygnał audio z telewizora. Potrzebujemy tylko jednego kabla. Warto też wspomnieć, że produkt zyskał wiele przychylnych opinii użytkowników. Docenili oni nowoczesne rozwiązania zastosowane w urządzeniu oraz jakość wykonania.

Panasonic SC-BTT405EG to bardzo dobry zestaw kina domowego do 1000 zł. Jednostka główna ma następujące wymiary: 5,5 cm x 43 cm x 32,3 cm.

 

 

 

 

14. Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado

 

Jeśli szukasz kina domowego w przystępnej cenie, z pewnością zainteresuje Cię model Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado. Jest on solidnie wykonany, dlatego możesz mieć pewność, że urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas. Na produkt udzielana jest 24-miesięczna gwarancja.

Moc wyjściowa zestawu wynosi 675 W. W komplecie otrzymujemy amplituner i kolumny. Wymiary amplitunera są następujące: 435 mm x 151 mm x 315 mm. Jego waga jest równa 7,4 kg. Urządzenie pozwala na odtwarzanie obrazu 3D. Głośniki Dolby Digital Plus zapewniają wysoką jakość dźwięku. Obudowa w kolorze czarnym sprawia, że sprzęt dobrze się prezentuje i pasuje do każdego wnętrza.

Osoby, które zdecydowały się na zakup Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado uważają, że była to dobra inwestycja. Prezentowane kino domowe zapewnia dobrą jakość obrazu i dźwięku. Jego niewątpliwą zaletą jest także atrakcyjna cena i prosty, klasyczny design. Głośniki są starannie wykonane. Membrany wykazują dużą odporność na zniszczenia.

Yamaha Htr-2067B + Prism Audio Tornado to kino domowe o mocy wyjściowej 675 W. Wymiary amplitunera są następujące: 435 mm x 151 mm x 315 mm.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie kino domowe kupić?

 

Osoby planujące zakup kina domowego zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Wyjaśniamy w nim, co trzeba sprawdzić, robiąc zakupy, aby znaleźć dobry zestaw gwarantujący komfortowe oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Zawarte w tej części artykułu informacje mogą okazać się bardzo pomocne podczas dokonywania wyboru.

 

 

Źródło sygnału

Najważniejszym elementem kina domowego jest źródło sygnału. Najczęściej jest nim odtwarzacz DVD lub bardziej nowoczesny odtwarzacz Blu-ray. Druga opcja jest coraz bardziej popularna, gdyż urządzenia obsługujące nośniki Blu-ray umożliwiają też odczytywanie plików zapisanych na płytach CD oraz DVD. Ciekawą alternatywą są serwisy strumieniowe, które nadają filmy w jakości HD i zwykłej. Aby mieć do nich dostęp, zazwyczaj wystarczy telewizor ze Smart TV, możemy też wykorzystać w tym celu odtwarzacz Blu-ray. 

 

Amplituner – jakie jest najlepsze kino domowe?

Amplituner to wzmacniacz z odbiornikiem radiowym (tunerem), który jest równie ważną częścią kina domowego, co źródło sygnału. Przeważnie to on jest wyposażony w dekoder i procesor dźwięku. Poza tym odtwarzacz, telewizor i głośniki podłącza się właśnie do amplitunera, bez niego kino domowe nie działałoby we właściwy sposób. Na jakie parametry sprzętu należy zwrócić uwagę? Bardzo ważna jest liczba kanałów, bo to od niej zależy maksymalna ilość podłączonych głośników. Do wyboru mamy modele 2.1, 5.0, 5.1, 7.1, 9.1 i 11.1-kanałowe. Pierwsza cyfra oznacza ilość kanałów dla zwykłych głośników, a druga osobny kanał (lub jego brak) dla subwoofera. Wybór odpowiedniego amplitunera jest ważny, gdyż wpływa na jakość dźwięku. Im więcej głośników rozmieścimy w pomieszczeniu (we właściwy sposób), tym lepsze wrażenia dźwiękowe uzyskamy. Najchętniej kupowane są urządzenia 5.1 oraz 7.1-kanałowe

Amplituner powinien mieć dużą moc wyjściową, najlepiej od 100 W do 150 W na jeden kanał. Przyjmuje się, że im większa jest wartość tego parametru, tym lepiej. Niemniej jednak sprzęt o bardzo dużej mocy nie sprawdzi się w pomieszczeniu o niewielkim metrażu, gdyż nie będziemy mogli w pełni wykorzystać jego możliwość, a efekty dźwiękowe nie będą tak dobre, jak początkowo oczekiwaliśmy. Poza mocą należy też sprawdzić całkowite wymiary sprzętu. Amplitunery są stosunkowo duże i ciężkie, trzeba o tym pamiętać, chcąc znaleźć najlepsze kino domowe.

 

Głośniki

Głośniki muszą być dopasowane do amplitunera. To ile ich dobierzemy, zależy od ilości kanałów urządzenia. Dla przykładu, jeżeli zdecydowaliśmy się na sprzęt 7.1-kanałowy, będziemy potrzebować 7 głośników: dwóch podłogowych frontowych, dwóch typu surround, jednego centralnego, dwóch tylnych, a także subwoofera. Co ciekawe, na jakość dźwięku duży wpływ ma materiał wykonania obudowy głośników. Specjaliści radzą, aby wybierać te drewniane, ponieważ zapewniają znacznie lepsze brzmienie, a przy tym elegancko się prezentują. Tańsze głośniki mają obudowę wykonaną z tworzyw sztucznych lub sklejki.

 

 

Przewody

Żeby połączyć amplituner z głośnikami, potrzebujemy przewodów. Kable muszą być solidne i dobrej jakości, inaczej będą negatywnie wpływać na wrażenia dźwiękowe. Do kina domowego polecane są głównie przewody wykonane z miedzi 6N (jest najmniej zanieczyszczona) i srebra. Dostępne są również kable ze złota i platyny. Są one najdroższe, ale jednocześnie gwarantują bardzo dobre brzmienie. Podczas rozmieszczania głośników w pomieszczeniu trzeba pamiętać, że długość przewodów także jest ważna. Im są one krótsze, tym lepiej, choć jednocześnie różnica w jakości dźwięku między 2 a 3 metrowymi kablami nie jest zbyt duża.

 

Złącza i interfejsy

Żeby możliwe było wykorzystanie wszystkich możliwości zestawu kina domowego, amplituner powinien być wyposażony w kilka podstawowych złączy, takich jak:

port USB – pozwala na podłączenie pendrive’a, dysku zewnętrznego i podobnych urządzeń;

wyjście HDMI – służy do podłączenia nowoczesnego telewizora, laptopa czy konsoli do gier;

gniazdo analogowe RCA – daje możliwość transmisji sygnału audio, wykorzystuje się je m.in. do podłączenia subwoofera;

S-Video i Component – umożliwiają przesyłanie sygnału wideo, jednak jakość obrazu w przypadku złącza S-Video jest nieco gorsza;

wyjście słuchawkowe – umożliwia podłączenie słuchawek.

Ponadto amplitunery coraz częściej obsługują takie interfejsy jak Bluetooth, Ethernet i Wi-Fi. To oznacza, że kino domowe może nawiązywać połączenie ze smartfonami, tabletami, a nawet domową siecią internetową.

 

Obsługiwane formaty plików

Kupując kino domowe, większości z nas zależy przede wszystkim na poprawie jakości słyszanych dźwięków. Z tego względu zestaw powinien obsługiwać jak najwięcej nowoczesnych dekoderów, takich jak: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS czy Dolby Virtual Speaker. Formaty dźwięków, jakie powinno odtwarzać kino domowe, to przede wszystkim: MP3, WAV, FLAC oraz WMA. Nie można zapomnieć też o formatach plików wideo i zdjęć, czyli MP4, DivX, MPEG 2 i 4 czy JPEG.

 

 

Design

Ponieważ elementy zestawu kina domowego rozmieszcza się w różnych miejscach w pomieszczeniu, powinny tworzyć spójną całość i ładnie komponować się z meblami. Przeważnie głośniki, amplituner i pozostałe części są utrzymane w czarnym kolorze, ale możemy też znaleźć zestawy z jaśniejszą obudową, np. białą lub srebrną. Wygląd sprzętów także może wpływać na decyzję, jakie kino domowe wybrać. Po rozstawieniu w pokoju będą one dobrze widoczne, dlatego powinny estetycznie się prezentować.

 

Kina domowe w dobrych cenach

Niewielkie zestawy kina domowego kosztują mniej niż 1000 zł, ale jakość zapewnianego przez nie dźwięku dla niektórych osób może być niezadowalająca. Bardziej zaawansowany technologicznie komplet to znacznie większy wydatek, jego cena nierzadko przekracza kwotę 5000 zł. Musimy dobrze przemyśleć, ile maksymalnie możemy wydać na zakup kina domowego, wtedy szybciej znajdziemy najlepszy według nas model w odpowiednim przedziale cenowym.

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Istnieje wiele metod podłączenia kina domowego do telewizora. Jedne wykorzystują system analogowy, czyli  podłączenie wykonuje się za pomocą kabli, do wejść takich jak Jack czy RCA lub cyfrowych, spośród których najpopularniejszym jest HDMI. Możliwości podłączenia są zależne od ilości wejść, które są dostępne zarówno po stronie amplitunera jak i telewizora.  Niektóre amplitunery mają również wejście SCART, które doskonale sprawdza się, kiedy musimy podłączyć kino domowe do urządzenia nieco starszej generacji. Niektóre urządzenia pozwalają na podłączanie urządzeń peryferyjnych bezprzewodowo, np. za pomocą modułu Bluetooth.

 

 

P2: Soundbar czy kino domowe?

Jest mnóstwo zwolenników pierwszego, jak i drugiego rozwiązania. Soundbary wolą osoby, które równie często oglądają filmy, jak również słuchają muzyki i oglądają koncerty. Dla takich osób znacznie większe znaczenie od obrazu ma dźwięk przestrzenny, który filmomaniakom pozwala wczuć się w klimat produkcji, a melomanom dokładnie odsłuchiwać ulubione utwory oraz analizować muzykę. Nie oznacza to, że soundbar nie jest odpowiedni dla osoby, która zdecydowanie częściej ogląda filmy. W końcu produkcje w formacie Blu-ray oferują doskonałą jakość dźwięku i zdecydowanie lepiej odda ją soundbar. Kino domowe ma więcej elementów, pozwala osiągnąć mocniejszy dźwięk, zapewnia lepsze basy.

 

P3: Jak podłączyć kino domowe do telewizora Samsung?

Telewizor Samsung jest wyposażony we wszystkie potrzebne wejścia, które pozwalają podłączyć urządzenie zarówno do nieco starszych modeli kina domowego, jak i tych nowszych. Najszybciej podłączanie sprzętu przebiega, gdy używamy do tego celu kabla HDMI. Zapewnia on doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Jeśli nie chcemy używać tego wejścia, mamy możliwość podłączyć urządzenia peryferyjne za pomocą wejścia SCART. Pamiętajmy o zachowaniu porządku przy podłączaniu poszczególnych modułów, by kable zawsze znajdowały się w takiej pozycji, by nie ulegały przełamaniom.

 

P4: Jak podłączyć kino domowe do telewizora LG?

Telewizory LG nie zostały wyposażone w wejście cyfrowego dźwięku, toteż trudno nam uzyskać jakość dźwięku rzędu 5.1., jednak można uzyskać bardzo zbliżone wrażenie dźwiękowe, korzystając z konwerterów sygnału analogowego na cyfrowy lub w razie zapotrzebowania odwrotnie. Jeśli chcemy podłączyć kino domowe i wystarcza nam w zupełności dźwięk oferowany przez tego typu urządzenie, możemy dokonać podłączenia sprzętu za pomocą kabla HDMI. Wówczas będziemy mogli uzyskać cyfrową jakość dźwięku. Wiele osób proponuje również podłączanie poszczególnych elementów kina domowego do telewizora LG za pomocą wejść słuchawkowych i wcześniej wspomnianych konwerterów. Na forach internetowych można znaleźć dokładne schematy obrazujące dostępne i bezpieczne metody poprawiania jakości dźwięku.

 

 

P5: Jak ustawić kino domowe?

Większość osób ustawia telewizor przodem do kanapy, zazwyczaj na środku ściany naprzeciwko sofy. Kolumny frontowe przednie kina domowego powinny znajdować się po obu stronach telewizora, w możliwie równych odległościach od środka. Głośnik centralny można ustawić nad telewizorem, ewentualnie pod nim. Każde jego przesunięcie w prawą lub lewą stronę jest bardzo niekorzystne dla odbiorcy, ponieważ wtedy dochodzi do oderwania dialogu od tego, co dzieje się na ekranie. Głośniki tylne powinny być umiejscowione po obu stronach kanapy, zawieszone pod sufitem lub ustawione na specjalnych stojakach.

 

 

Jak podłączyć kino domowe do komputera?

 

Dostępne kina domowe pozwalają na użytkowanie ich nie tylko w tradycyjny sposób, czyli podłączone do telewizora, ale również jako jedno z urządzeń peryferyjnych laptopa. Pod warunkiem posiadania odpowiednich sterowników w swoim komputerze oraz dobrej jakości kina domowego, jesteś w stanie wyczarować salę kinową w swoim domu. Z wcześniejszej części tekstu dowiedziałeś się, jakie kino domowe jest polecane. Teraz zdobędziesz wiedzę niezbędną do podłączenia go do swojego komputera.

 

 

Jakich kabli użyć, by podłączyć kino domowe do komputera?

Zwykle do podłączenia telewizora lub kina domowego do laptopa, używa się złącza HDMI. Z jego pomocą podłączysz swój komputer również do projektora. Złącze HDMI zapewnia wielokanałowy dźwięk. Możesz więc z powodzeniem za pomocą tego kabla uzyskać nie tylko dźwięk stereo, ale również ten zbliżony do efektu 5.1.

 

Wymagania sprzętowe

W zależności od parametrów laptopa, można uzyskać dźwięk różnej jakości. Jeśli karta dźwiękowa laptopa ma tzw. Dolby Threater, możliwe jest uzyskanie wielokanałowego dźwięku wysokiej jakości. Możesz poszukać dostępnych sterowników, które poprawią dodatkowo jakość dźwięku – z pewnością wpłyną na jego poprawę również w momentach, kiedy będziesz korzystał tylko z głośników wbudowanych do swojego laptopa.

W przypadku kart Realtek Digital Output można uzyskać jedynie dźwięk dwukanałowy. Nawet jeśli kino domowe oferuje o wiele lepszą jakość dźwięku, w tym przypadku po podłączeniu głośników otrzymasz jedynie dźwięk w jakości stereo.

 

HDMI IN / HDMI OUT

Dla użytkowników laptopów ważne jest wejście HDMI IN. Jest ono źródłowym wejściem, które decyduje o wysyłanej treści. Ważne są zatem kodeki oraz wtyczki, maksymalnie poprawiające jakość dźwięku i obrazu. Wejście HDMI OUT, przekazuje sygnał grany przez urządzenie – sygnał audio i video. 

 

 

Pamiętaj, że laptop nie jest telewizorem wysokiej rozdzielczości i nie zawsze uda się uzyskać dźwięk kinowy za pomocą dostępnych środków. Wszystko zależy od tego, jakie są możliwości kina domowego do dekodowania sygnału, a także od tego, jak wysokiej jakości są odtwarzane treści. Kino domowe nie jest w stanie „naprawić” dźwięku z filmu, którego jakość nagrania i odtwarzania jest bardzo słaba. Dlatego też decydując się na podłączanie kina domowego do laptopa, zainstaluj również dobrej jakości program do odtwarzania filmów. Często nawet te dostępne za darmo programy, mają mnóstwo dodatkowych opcji, które poprawiają jakość odtwarzanego dźwięku.

Zapewne najlepszy efekt uzyskasz, kiedy będziesz odtwarzał z laptopa oryginalne filmy DVD, najlepiej nagrane na płytach. Tam często masz możliwość wyboru jakości dźwięku, a to może być bardzo pomocne, zwłaszcza w przypadku podłączenia laptopa do kina domowego, kiedy to jedno z urządzeń nie jest typowo przeznaczone do odtwarzania muzyki i filmów. Dzięki dodatkowym ustawieniom przed odtwarzaniem z pewnością będziesz mógł ustawić parametry w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać możliwości podłączonych głośników.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Kino domowe Pioneer HTP-074

 

Firmy Pionieer zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Chcieliśmy zaprezentować pochodzące od tego producenta kino domowe Pioneer HTP-074, zbudowane w systemie 5.1. Zestaw został wyposażony w 2 głośniki kanału głównego, dwa kanału tylnego i jeden głośnik kanału centralnego – wszystkie o mocy 150 W, dodatkowo mamy tu 1 głośnik niskotonowy o mocy 100W i za ich pomocą uzyskujemy dźwięk surround.

Dzięki obsłudze technologii Bluetooth za pomocą urządzenia odtworzymy muzykę z dowolnego innego nośnika sparowanego z kinem domowym. Moduł Bluetooth jest kompatybilny z profilem A2DP i AVRCP. Natomiast za pomocą złącza USB, w które amplituner został wyposażony połączysz sprzęt z dowolnym innym urządzeniem, na którym przechowujesz pliki na przykład w formatach MP3, WMA czy AAC. i odtworzysz je za pomocą Pioneer HTP-074.

Dodatkową zaleta jest to, że każdy z podłączonych sprzętów przez port USB może być w ten sposób ładowany. Zaletą sprzętu jest również odtwarzanie obrazu w wysokiej jakości 4K ultra HD.

 

Zestaw Kina Domowego Onkyo HT-S7805

 

Rozważając atuty zestawu kina domowego Onkyo HT-S7805 warto zauważyć, że amplituner został wyposażony w 7 wzmacniaczy wysokoprądowych, zestaw zaawansowanych dekoderów z Dolby Atmos i DTS:X, 8 wejść HDMI w tym trzy z obsługą kodu HDCP 2.2, oraz dwa mogące pracować równolegle.

Za komunikację bezprzewodową odpowiada Bluetooth, Air Play, WiFi, oraz format Google Cast. Za pomocą tych technologii użytkownik ma dostęp do radia internetowego i różnorakich serwisów. Na uwagę zasługuje funkcja Zone 2 pozwalająca na wysyłanie dźwięku innego niż jest odtwarzany w pomieszczeniu głównym, do innych pomieszczeń domu.

W kupowanym komplecie klient otrzymuje zestaw kolumn głośnikowych w systemie 5.1.2 wyposażony w dodatkowe głośniki służące do tworzenia efektów górnych kanałów w Dolby Atmos i DTS:X. Zatem do rąk użytkownika trafiają dwie kolumny głośnikowe frontowe z dodatkowymi głośnikami Dolby Atmos w górnej ich ścianie, dwa głośniki surround, jeden głośnik centralny i głośnik nisko tonowy.

 

 

Kino domowe LG

 

Kino domowe LG LHB655

 

Wiele osób zdecydowało się na zakup modelu LG LHB655 i twierdzą oni, że bardzo dobrze się sprawdza i można go polecić innym zainteresowanym. Użytkownicy są zadowoleni, że urządzenie dostarcza wysokiej jakości dźwięk. W zestawie znajduje się 5 głośników i subwoofer, elementy można odpowiednio rozłożyć po pokoju, co daje dobre wrażenie przestrzenności dźwięku. Urządzenie może być używany w domach, w których przebywają dzieci, ponieważ jest wyposażone w blokadę rodzicielską.

To kino domowe LG ma odtwarzacz Blu-Ray, obsługujący płyty zarówno CD, jak i DVD, więc bez problemu obejrzysz swój ulubiony film lub posłuchasz muzyki z dobrymi efektami dźwiękowymi. Sprzęt obsługuje pliki w bardzo wielu formatach (.wma, .mp3, .flac .aac itp.), dlatego obejrzenie nagrań w różnych formatach nie powinno stanowić problemu. Model jest wyposażony w 6 kanałów, z których każdy ma moc 167 W.

W urządzeniu wykorzystano dekodery Dolby Digital, DTS, Dolby Digital-Plus oraz DTS-HD, dzięki którym filmy są płynnie odtwarzane w wysokiej jakości. Do zestawu dołączono pilot, umożliwiający łatwe i szybkie przełączanie kanałów i obsługę kina domowego. Sprzęt jest wyposażony w dodatkowe złącza takie jak HDMI, LAN, USB, które pozwalają na podłączenie go do ekranu telewizora czy do Internetu. Model można łączyć z innymi urządzeniami przy użyciu Bluetooth. Istnieje możliwość włączenia audycji z radia internetowego.

 

Kino domowe LG LHB645N

 

Model LG LHB645N jest odpowiedni do stworzenia domowego kina, dlatego pasuje do salonu lub pomieszczenia telewizyjnego. Urządzenie umożliwia stworzenie niesamowitego wrażenia przestrzenności dźwięku, ponieważ głośniki rozkłada się w każdym kącie pokoju. To kino domowe LG ma w zestawie 6 kolumn, więc ich równomierne rozłożenie pozwala na uzyskanie mocnego brzmienia. W komplecie znajdują się głośniki przednie, centralne oraz tylne, z czego dwa są bardzo wysokie (1,1 m), a także subwoofer, który skutecznie wzmacnia niskotonowe dźwięki.

Jakie są opinie o kinach domowych producenta LG? Kupujący doceniają urządzenia firmy, ponieważ są wytrzymałe i wyróżnia je wysoka jakość dźwięku, zapewniają one też czysty dźwięk, bez zakłóceń. System Bluetooth pozwala na oglądanie filmów przy użyciu słuchawek (aby nie przeszkadzać innym). Kinem domowym można sterować przy użyciu pilota lub aplikacji na telefon.

Moc urządzenia jest równa 1000 W. Membrany głośników zostały wykonane z włókna aramidowego. Warto wspomnieć, że zestaw jest łatwy w obsłudze, można bez problemu rozłożyć głośniki i podłączyć je do telewizora oraz użytkować. Model może obsługiwać płyty takie jak Blu-Ray, CD i DVD. Urządzenie jest zaliczane do SMART TV, co oznacza, że można je podłączać do Internetu i korzystać z Netflixa, HBO GO czy YouTube.

 

Kino Domowe 2.1 Jamo P 102

 

Kino Domowe 2.1 Jamo P 102 to zestaw 2 głośników dwudrożnych zamkniętych i subwoofera Bass Reflex. Każdy z głośników ma wymiary: Szerokość i wysokość 91 mm i głębokość 92 mm, natomiast subwoofer ma wymiary 250 x 250 x 250 mm, zatem całe kino domowe to sprzęt kompaktowy i niewielki.

Przy czym średnica głośnika wysokotonowego wynosi 19 mm , a niskotonowego w satelicie 76 mm, a w subwooferze 165 mm. Niewielka też jest jego waga, bo głośniczki ważą po 0,8 kg, a subwoofer 6 kg. Według specyfikacji technicznej pasmo przenoszenia głośniczków to 150 – 20.000 Hz +/-3dB a moc ich wzmacniacza wynosi 20 W. I analogicznie te wartości dla subwoofera wynoszą: Pasmo przenoszenia 42 – 150Hz +/-3dB i szczytowa moc wzmacniacza – 60 W.

Sprzęt został wyposażony w wejścia Optical, Coaxial, L/R RCA analogowe, 3.5mm analogowe i posiada zdalne funkcje RF obsługiwane z poziomu sobwoofera w zakresie wyboru źródła i głośności.

 

Kino domowe Sony BDV-E6100

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kina domowego do domu, to polecamy zapoznać się z opisem Sony BDV-E6100. Model umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów dźwiękowych podczas oglądania filmów, co pozwala na większe wczucie się w sytuację oraz wychwycenie najdrobniejszych detali. Wiele osób używa sprzętu podczas słuchania muzyki, ponieważ brzmienie jest bardzo intensywne. Zestaw atrakcyjnie się prezentuje, gdyż wyróżnia go prosty, minimalistyczny styl z błyszczącymi, kamiennymi elementami.

Kino domowe Sony umożliwia uzyskanie efektów przestrzennych, ponieważ głośniki rozkłada się w różnych częściach pokoju, a dźwięk dochodzi z każdego z nich równocześnie. W zestawie można znaleźć 4 głośniki i subwoofer, dlatego brzmienie jest bardzo intensywne, a odczucia zbliżone do wrażeń uzyskiwanych na koncertach. Urządzenie umożliwia oglądanie filmów z płyt Blu-Ray w jakości Full-HD, ponieważ ma system optymalizacji obrazu.

Do modelu można podłączyć telefon czy smartfon i włączać ulubioną muzykę prosto z urządzenia mobilnego. Sprzęty paruje się przy użyciu Bluetooth lub NFC, a włączenie utworu jest bardzo łatwe. Kino domowe ma system Digital Music Enhancer, dzięki któremu dźwięki wyróżniają się dobrą jakością, mimo bezprzewodowego przesyłania. Model ma dostęp do systemu Sony Entertainment Network, umożliwiający oglądanie filmów, słuchanie piosenek i korzystanie różnych aplikacji online. Kupujący są zadowoleni, że całość bardzo łatwo i szybko się podłącza i bez problemu obsługuje.

 

 

Kino domowe Panasonic

 

Panasonic SC-BTT465EG 5.1 Kino Domowe 3D Blu-ray

 

Panasonic SC-BTT465EG to zestaw, mający 5.1 kanałów i składający się z 6 różnych elementów – dostępne są głośniki: centralny, basowy, przednie i surround. Model skutecznie poprawia jakość słyszanego dźwięku, dlatego filmy, programy czy nagrania z koncertu są bardzo wyraźne i mają czyste brzmienie. Po odpowiednim rozłożeniu głośniki dają efekt 3D. Urządzenie ma funkcję subwoofera, więc można uzyskać niskie tony. Istnieje możliwość połączenia sprzętu i telefonu poprzez Bluetooth, a także korzystania z kompletu przez Wi-Fi.

Kino domowe Panasonic można podłączyć do Internetu, co pozwala na używanie różnych aplikacji Internetowych, takich jak YouTube, Facebook czy Twitter. Użytkownicy doceniają ten model za intuicyjną obsługę i są zadowoleni z jego mocy. Jednostka główna ma wymiary: wysokość – 5,5 cm, szerokość – 43 cm i głębokość – 32,2 cm i waży 2,7 kg.

Maksymalna moc urządzenia wynosi 1000 W. Sprzęt umożliwia odtwarzanie różnych płyt CD i DVD, a także można odtwarzać pliki w różnych formatach. Model ma dostęp do radia FM i umożliwia zapisanie do 30 stacji. Produkt bardzo dobrze podkreśla basy, dlatego wszelkie intensywne dźwięki są mocno odczuwalne. Przy podłączeniu sprzętu do telewizora przez HDMI można uzyskać wideo w jakości Full HD, a pliki gorszej jakości są konwertowane do rozdzielczości 1080 p. Do użytku jes także złącze USB i wejście LAN.

 

 

Zestaw kina domowego składający się z amplitunera Denon AVR-X1500H

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Denon AVRX1500H + Wilson Movix 5.0, który dzięki obsłudze dźwięku przestrzennego sprawia wrażenie, że akcja filmu i muzyka otacza osobę oglądającą. Urządzenie bardzo szybko się uruchamia i stosunkowo łatwo można je skonfigurować. Sprzęt umożliwia stworzenie w domu kina, uzyskując niezwykle wysoką jakość dźwięku. Produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, które wykazują odporność na uszkodzenia.

Kino domowe Denon jest kompatybilne z systemem Amazon Alexa, czyli umożliwia sterowaniem głosem. Urządzenie pozwala na podłączenie do niego telefonu czy tabletu bezprzewodowo przy użyciu Wi-Fi i Bluetooth. System HEOS pozwala na przesyłanie muzyki do kina domowego np. ze Spotify. Model obsługuje filmy w jakości 4K. W zestawie znajduje się amplituner, który skutecznie dostosowuje się do obrazu filmu i potrzeb wideo, sprawiając, że jest odpowiednio rozjaśniony i skontrastowany. Amplituner ma 7,2 kanały, a w zestawie znajdują się głośniki podłogowe, podstawkowe i centralne.

To dobre kino domowe ma system pomiarowy Audyssey MultEQ XT, który automatycznie dostosowuje swoje działanie do wnętrza. Model generuje bardzo ładny i naturalny dźwięk, z wieloma detalami, a przy tym pozbawiony zakłóceń. Jest on wyposażony w wejścia HDMI, które umożliwiają podłączenie różnych urządzeń np. komputera czy telewizora. Kupujący twierdzą, że komplet jest łatwy w obsłudze.

 

 

Kino domowe Pioneer HTP-075

 

Zestawem, który umożliwia stworzenie w swoim domu pomieszczenia z niezwykle mocnym i intensywnym dźwiękiem, jest Pioneer HTP-075. Sprzęt pozwala na odtwarzanie filmów z płyt w bardzo wysokiej jakości. Urządzenie daje możliwość słuchania muzyki na najwyższym poziomie bez niedoskonałości i skaz w brzmieniu. Model działa bardzo płynnie, więc podczas użytku dźwięk się nie zacina.

Kino domowe Pioneer składa się z amplitunera i głośników (5.1 kanałów), które wspólnie tworzą zestaw odpowiedni nawet dla wymagających użytkowników. Kupujący są zadowoleni z tego, że urządzenie jest kompatybilne ze SMART TV, jest łatwe w obsłudze i ma bardzo dobry dźwięk. Subwoofer ze wzmacniaczem umożliwia uzyskanie dynamicznego brzmienia. Amplituner ma wbudowany Bluetooth, umożliwiający sparowanie z telefonem czy tabletem i włączanie muzyki bezpośrednio z urządzenia mobilnego.

Nasz ranking kin domowych umożliwi Ci znalezienie tak dobrego sprzętu do użytku na co dzień, jak ten opisywany, który ma bardzo dobry 6-kanałowy wzmacniacz, pozwalający na osiągnięcie mocnego basu. Głośniki są przeznaczone do rozstawienia przestrzennego, co daje niesamowity efekt – jakby było się w środku akcji filmu czy na koncercie, ponieważ dźwięki docierają do słuchającego ze wszystkich stron.  Do kompletu dołączono pilot, który jest łatwy w obsłudze i umożliwia ustawienie dźwięków na wybranym poziomie.

 

 

Harman Kardon Kino domowe AVR 151S + HKTS 5

 

Możliwe, że zainteresuje Cię model Harman Kardon AVR 151S + HKTS 5, który służy do uzupełnienia telewizora czy wieży i uzyskania głębi dźwięku i dobrego brzmienia. Urządzenie skutecznie poprawia słyszalność filmów, a w szczególności dialogów, a także podkreśla walory utworów muzycznych. W zestawie znajduje się 5 głośników oraz amplituner, które należy rozłożyć w całym pokoju, dzięki czemu uzyska się przestrzenność dźwięku. 

Kino domowe 5.1 można podłączyć do aplikacji internetowych takich jak np. Spotify i słuchać dowolnej muzyki za pomocą dobrych jakościowo głośników. 4 wejścia HDMI umożliwiają podłączenie telewizora, komputera, odtwarzacza DVD czy dekodera. Co istotne, sprzęt pozwala na uzyskanie dobrej rozdzielczości filmów, więc nie trzeba się martwić o utratę jakości obrazu.

Model pozwala na słuchanie radia, ponieważ zastosowano w nim technologię tunera. Dowiedzieliśmy się, jakie są opinie o kinach domowych producenta Harman Kardon. Użytkownicy są zadowoleni ze sprzętów firmy, jak zauważają są one wytrzymałe, stabilne i atrakcyjnie się prezentują, uzupełniając wystrój wielu wnętrz. Z kolei AVR 151S + HKTS 5 zyskał uznanie konsumentów ze względu na solidne wykonanie, wiele praktycznych funkcji i łatwość obsługi.

 

 

Kino domowe Philips

 

Philips Kino domowe HTS3531

 

Kupujący są bardzo zadowoleni z modelu Philips HTS3531, ponieważ umożliwia uzyskanie bardzo mocnego basu, co dodaje głębi filmom, a także muzyce. W zestawie można znaleźć 5 głośników (centralny: 15,9 cm x 8,45 cm x 8 cm; przednie: 8,45 cm x 15,9 cm x 8 cm; tylne: 8,45 cm x 15,9 cm x 8 cm), subwoofer (wymiary: 16 cm x 26,5 cm x 26,5 cm) oraz jednostkę centralną (wymiary: 36 cm x 5,8 cm x 32,3 cm).

Kino domowe Philips umożliwia oglądanie zdjęć (automatycznie obracając, aby były w odpowiednią stronę) i wykonanie pokazu slajdów, co przydaje się np. po powrocie z wakacji. Wygląd fotografii jest poprawiany, aby dopasował się do rozdzielczości ekranu telewizora. Istnieje możliwość podłączenia do sprzętu anteny FM, która umożliwia słuchanie radia. Model pozwala na odtwarzanie płyt CD i DVD, więc można oglądać swoje ulubione filmy i seriale w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

To dobre i tanie kino domowe ma wejście HDMI, które umożliwia podłączenie telewizora lub odtwarzacza multimediów. Ze względu na obecność gniazda antenowego FM, gniazda głośnikowego, wejścia AUX, USB, CVBS i wejścia optycznego można wygodnie podłączyć wszystkie potrzebne urządzenia i wygodnie korzystać ze sprzętu. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który umożliwia łatwe i szybkie zarządzanie  kinem domowym.

 

 

LG LHB655

 

 

Najważniejsze zalety:

Kino domowe wykorzystuje kodowanie Dolby TrueHD, więc brzmienie dźwięku jest bardzo dobre, zarówno w trakcie słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Urządzenie obsługuje format DivX HD, co daje możliwość podziwiania obrazów i filmów w wysokiej rozdzielczości. Na odtwarzaczu znajduje się złącze USB, więc można odtwarzać różne treści multimedialne zapisane na dysku zewnętrznym.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie o LG LHB655 można natrafić na pojedyncze komentarze sugerujące, że odtwarzanie basu przy ustawieniach fabrycznych nie jest najlepsze. Trzeba wybrać odpowiednie parametry, aby dźwięk zyskał lepszą jakość i był idealnie dostosowany do naszych preferencji. Zdarza się jednak, że wybieranie ustawień dla początkującego użytkownika okazuje się czasochłonne.

 

Werdykt: 9.8/10

W recenzjach prezentowanego modelu można przeczytać, że jest to dobre kino domowe. Warto kupić LG LHB655, cena nie jest wygórowana. Tym bardziej, jak weźmie się pod uwagę solidność wykonania i zastosowane technologie. Moc wyjściowa sprzętu wynosi 1000 W.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wykorzystane technologie

Urządzenie wykorzystuje różnego rodzaju technologie, które mają za zadanie zwiększyć zadowolenie konsumentów z jego użytkowania. Warto wspomnieć o Dolby Digital Plus, czyli technologii zapewniającej idealny dźwięk. Wszystko to odbywa się dzięki zaawansowanemu systemowi kodowania, który zapobiega powstawaniu jakichkolwiek strat w jakości. Kolejną technologią jest Dolby TrueHD, gwarantująca dźwięk taki sam, jak w momencie nagrywania w studio, niezależnie od tego, czy plik jest odtwarzany z nośników Blu-ray, DVD czy Internetu. Użytkownik ma także możliwość oglądania filmów w technologii 3D.

 

Odtwarzane pliki

Prezentowany zestaw kina domowego jest dostosowany do odtwarzania różnego rodzaju płyt: Blu-ray 3D, BD-ROM, DVD, CD-Audio, CD-RW i wielu innych. Obsługiwane formaty wideo to m.in.: AVC-HD, DivX, MKV, MP4, WMV i MPEG-4. W rezultacie zwykle nie ma konieczności konwertowania plików, co jak wiadomo, mogłoby zająć nam dużo czasu, szczególnie jeśli chcielibyśmy obejrzeć długi film. Na urządzeniu można też odtwarzać pliki audio (MP3, WMA, AAC i FLAC) i zdjęcia zapisane w formacie: GIF, JPEG i PNG.

 

Domowa sieć multimediów

Przy wykorzystaniu protokołu DLNA użytkownik może odtwarzać różnego rodzaju pliki przechowywane na komputerze czy w laptopie przez zestaw kina domowego. Chcąc skorzystać z funkcji DLNA trzeba zainstalować odpowiednie oprogramowanie w swoim urządzeniu i podłączyć zestaw kina domowego przez sieć bezprzewodową Wi-Fi. Ta czynność nie zajmuje dużo czasu, a daje wiele możliwości i wpływa na funkcjonalność zakupionego sprzętu. Test LG LHB655 dał dowód na to, że korzystanie z funkcji DLNA nie jest skomplikowane.

 

Design

Przy zakupie kina domowego zwraca się w szczególności uwagę na jego parametry, wykorzystane technologie i moc, co jest uzasadnione. Znaczenie ma jednak także design, wiele osób przyznaje, że sprzęt powinien być dopasowany do wystroju wnętrza, w którym chcemy go ustawić. Model LG LHB655 ma czarny kolor, dlatego wygląda elegancko. Urządzenie z pewnością będzie dobrze komponowało się z telewizorem i innymi sprzętami znajdującymi się w danym pomieszczeniu. Obudowa jest wytrzymała, wykazuje odporność na zarysowania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ