contact

Kolejny serwis VOD otwiera się na użytkowników z Polski

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Serwisy VOD stały się dla fanów kinematografii prawdziwym skarbem. To właśnie dzięki nim, za niewielką miesięczną opłatą, każdy z dostępem do sieci Internet (a w niektórych przypadkach nawet bez niego) może oglądać zarówno nowe, jak i starsze filmy i seriale. Wybór tego typu usług jest w Polsce całkiem spory, ale to nie oznacza, że rynek się nasycił! Już za kilka dni na użytkowników z naszego kraju otworzy się kolejna marka.

 

ShyShowtime – data premiery, cena, dostępność

Dokładnie 14 lutego dla użytkowników z Polski uruchomiony zostanie serwis streamingowy SkyShowtime. To trzecia już usługa tego typu, która w przeciągu ostatnich 12 miesięcy zawitała do naszego kraju. Dokładnie tego samego dnia przygotowaną przez włodarzy ofertę poznają też użytkownicy z Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Kosowa, Albanii oraz Macedonii Północnej.

Co bardzo zadowala, to fakt, że usługa SkyShowtime została wyceniona bardzo rozsądnie jak na polskie realia. Aktualnie użytkownicy za miesięczny abonament będą musieli zapłacić dokładnie 24,99 zł. Na ten moment nie wiadomo nic o ewentualnych zniżkach podczas jednorazowego zakupu na wiele miesięcy z góry.

Omawiany serwis VOD, podobnie zresztą jak inne tego typu portale, wirtualne gry kasynowe online czy zdobywające popularność aplikacje do grania w chmurze, dostępny jest na wszystkie najpopularniejsze urządzenia – smartfony i tablety z systemami iOS/Android, komputery osobiste czy smart TV z systemami webOS/Android TV/Google TV/tvOS. 

 

Oferta SkyShowtime na start

Już od pierwszego dnia działania usługi, użytkownicy z Polski będą mieli do dyspozycji ponad 150 seriali i niemal 500 filmów – zarówno tych starszych, jak i zupełnie nowych. SkyShowtime będzie udostępniać twory takich wytwórni jak Dreamworks Animation, Nickelodeon, Showtime, Paramount Pictures czy Universal Pictures. Do tego dojdzie jeszcze ponad 20 marek, przejętych od europejskiego oddziału HBO Max.

Tuż po wykupieniu abonamentu, widzowie będą mogli pokusić się o sprawdzenie najnowszego Top Guna, Jurassic World czy kultowego The Bad Guys. Dla fanów seriali przygotowano między innymi Dextera, The Office, Downton Abbey, Halo czy Star Trek: Strange New Worlds. Podobnie jak Netflix czy HBO, również SkyShowtime posiadać będzie w swojej ofercie produkcje oryginalne. Należą do nich między innymi The Winner oraz Warszawianka.

Czy ten serwis VOD ma szansę zagrozić konkurencji? Porównanie ofert

Wprowadzenie kolejnych nowych usług na rynek od razu generuje pytania o ich opłacalność i stwarza pole do porównań z konkurencją. Jak w tym aspekcie wypada SkyShowtime? Trzeba przyznać, że naprawdę dobrze! Już na pierwszy rzut oka widać, że oferta tego serwisu jest dobrze skrojona pod polskich odbiorców. Cena abonamentu jest jedną z niższych w tym segmencie, co z pewnością zapunktuje.

Pod względem oferty na ten moment SkyShowtime nie jest specjalnie konkurencyjne, jednak posiada w portfolio kilka ciekawych franczyz, a dodatkowo, na wyłączność w tym serwisie emitowane będą produkcje niektórych wytwórni, co może skłonić do porzucenia lub co najmniej uzupełnienia innych serwisów streamingowych właśnie o ten od Showtime.

Jeśli chodzi kwestie dostępności, nie mówimy tutaj o żadnym przełomie. Omawiane VOD serwuje widzom klasyczny zestaw aplikacji, które dostępne są na tablety, smartfony oraz smart TV, a także dostęp z poziomu przeglądarki internetowej. Klasyka gatunku, którą jednak warto docenić!

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ