Ranking 11 najlepszych ładowarek do akumulatorów w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.09.22

 

Ładowarka do akumulatorów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli poszukujesz ładowarki, którą można ładować wiele rodzajów baterii niezależnie od ich rozmiarów, koniecznie sprawdź Ładowarkę 18650 LiitoKala Lii-202 Li-ion. Dzięki temu, że pasuje do ogromu rodzajów baterii, może okazać się bardzo dobrym zakupem, jeżeli mamy wiele rodzajów akumulatorków, a nie chcemy szukać do nich osobnych ładowarek. Z tej ładowarki możemy również w łatwy sposób zrobić zapasową baterię do smartfona, wystarczy, że włożymy akumulatorki i podłączymy do urządzenia kabel USB. Natomiast jeżeli bardziej zależy Ci na ładowaniu większych gabarytowo akumulatorów żelowych, przemyśl zakup Ładowarki akumulatorów żelowych AGM 12 V. Sprzęt został doceniony przez konsumentów głównie przez swoją prostą obsługę oraz systemy bezpieczeństwa, które chronią baterię przed uszkodzeniem

11 najlepszych ładowarek do akumulatorów. Opinie w 2022 roku

 

W wybraniu odpowiedniej ładowarki pomoże ranking ładowarek do akumulatorów. Zawarte w nim informacje z pewnością okażą się bardzo cenne dla wszystkich, którzy zamierzają kupić produkt tego typu. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ładowarka, dzięki zmiennemu ustawieniu uziemienia, oraz adaptacyjnemu ustawieniu napięcia i natężenia pasuje do wielu rozmiarów i rodzajów akumulatorów. Naładuje zarówno akumulatorki AAA, jak i AA. Funkcja delikatnego startu ładowania sprawia, że akumulatory zbyt szybko się nie zużywają.

Wady

W zestawie znajduje się tylko sam kabel USB, bez niezbędnego zasilacza. Oczywiście można korzystać z zasilacza od telefonu, wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami Ładowarka ma też tylko dwa gniazda na baterie.

Podsumowanie

Zasilacz może obsługiwać baterie Li-Ion w dwóch rodzajach napięcia, Li-Fe oraz Ni-Mh. Ma on diody, wskazujące poziom naładowania obydwu baterii, które możemy do niego wsadzić. Napięcie na jego wejściu wynosi 5 V i ładuje prądem o natężeniu 0,5 A lub 1 A.

Drugi wybór

Zalety

Wykonanie oraz bezpieczeństwo tego modelu ładowarki jest jego wielkim atutem. Ma on system wykrywania napięcia akumulatora, do którego został podpięty, jest również odpowiednio zabezpieczony przed nadmiernym naładowaniem akumulatorów oraz gdy na przykład spróbujemy odwrotnie podłączyć krokodylki.

Wady

Sprzęt może ładować prądem wyłącznie o jednym napięciu, co sprawia, że może nie znaleźć zastosowania w przypadku, gdy mamy przykładowo akumulator 24 V. Wielu użytkowników narzeka również na brak wygodnego dodatku, jakim jest czytelniejszy wyświetlacz.

Podsumowanie

Ten prostownik ładuje akumulatory z napięciem 12 V i natężeniem 1,5 A. Można nim pracować w temperaturze od -10 st. C do 40 st. C. W zestawie otrzymujemy przejściówkę DC 2,1/5,5 na dwa zaciski do akumulatorów.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest proste w obsłudze i nie wymaga użycia żadnych kabli. Wpinane jest ono bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Jest też chronione przed przebiegunowaniem, jest w stanie wykryć czy włożyliśmy do ładowarki zużyte akumulatorki lub zwykłe baterie.

Wady

Dla niektórych osób problem może sprawiać czas, w jakim ładują się akumulatory. Najmniejszą pojemnościowo baterię naładujemy w 4 godziny, za to baterię 2300 mAh naładujemy w 9 godzin. Warto zatem ładować kilka akumulatorów na raz.

Podsumowanie

Zasilacz najlepiej obsługuje akumulatorki, które znajdują się w zestawie, lecz nadadzą się również ich zamienniki, o ile mają podobne parametry. Może on ładować 2 lub 4 akumulatorki Ni-MH AA lub AAA.

 

Ładowarka do akumulatorów 18650

 

1. Ładowarka 18650 LiitoKala Lii-202 Li-Ion

 

Jeżeli szukasz ładowarki, którą można ładować wiele rodzajów baterii, zastanów się nad kupnem Ładowarki 18650 LiitoKala Lii-202 Li-Ion. Jest to ładowarka, której można użyć do ładowania kilku rodzajów baterii. Można nią ładować baterie litowo — jonowe, litowo — fosforanowe oraz niklowo – wodorkowe. 

Opisywana ładowarka do akumulatorów 18650 może ładować wiele rodzajów akumulatorków, co sprawia, że znajdzie o wiele więcej zastosowań niż klasyczne ładowarki tego typu. Jest ona również kompaktowa, można ją przenosić nawet w kieszeni bez zwisającego niepotrzebnie kabla. Akumulatorki ładuje się z pomocą wejścia micro USB. Urządzenie spisze się również bardzo dobrze jako zapasowa przenośna ładowarka do telefonu. 

Z racji tego, że zastosowano tu również port wyjścia prądu, można bezproblemowo korzystać z tego modelu jak z banku energii. Szybko naładujemy nim smartfona w awaryjnej sytuacji. W zestawie z ładowarką otrzymujemy kabel do jej ładowania. Opinie o ładowarkach do akumulatorów tej marki najczęściej są pełne superlatywów.

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów żelowych

 

2. Ładowarka akumulatorów żelowych AGM 12V

 

Jeśli szukasz dobrej jakości ładowarki do najróżniejszych akumulatorów żelowych, AGM lub klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, dobrym rozwiązaniem może okazać się Ładowarka akumulatorów żelowych AGM 12 V. Można bez problemu ładować nią akumulatory bezobsługowe VRLA, akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem lub MF.

Ta konkretna ładowarka do akumulatorów żelowych wyróżnia się dobrą jakością wykonania, zaawansowanymi technologiami, które wykorzystano podczas projektowania i budowy urządzenia, jak i również szeregiem zabezpieczeń, chroniących między innymi przed typowymi błędami użytkownika, takim jak przykładowo odwrotna polaryzacja plusa z minusem, bądź przed zbytnim naładowaniem akumulatorów służącej ochronie ich żywotności.

Za sygnalizację działania ładowarki odpowiada pojedyncza dioda LED, wyświetlająca stan pracy prostownika. Czerwona dioda wskazuje poprawność podłączenia go do sieci i wykonywanie procesu ładowania akumulatora. Będzie się świeciła do momentu, gdy akumulator się  naładuje w pełni. Zielona wskazuje status pełnego naładowania akumulatora. Maksymalne natężenie ładowania wynosi 1,5 A. Napięcie na wyjściu wynosi 12 V.

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów AA

 

3. Ładowarka do akumulatorów Energizer Maxi + 4 Akumulatorki R6/AA 2000mAh

 

Jeżeli poszukujesz ładowarki do akumulatorów renomowanej firmy oraz wysokiej jakości baterii w zestawie, koniecznie sprawdź ładowarkę do akumulatorów Energizer Maxi + 4 Akumulatorki R6/AA 2000mAh.  Jest to zestaw składający się z ładowarki oraz czterech baterii o pojedynczej pojemności 2000 mAh.

Ładowarka do akumulatorów AA została wykonana z wysokiej jakości podzespołów, a także odpowiednio zabezpieczona. Jest ona w stanie rozpoznać w pełni naładowane akumulatorki metodą minus delta V (-dV), co sprawia, że ładowarka nie będzie w stanie przeładować baterii. Ma także wbudowany system ochrony przed przeładowaniami, przebiegunowieniem, oraz włożeniem do niej zwykłych baterii. Dzięki tym zabezpieczeniom produkt nie ulegnie szybko awarii.

Urządzenie ma diodę LED świecącą różnymi kolorami, sygnalizującą stan ładowania baterii. Test ładowarek do akumulatorów potwierdza, że model ten działa bardzo płynnie, a na dodatek, wystarczy dokupić do niego przejściówkę i może nam służyć za granicą regionu wtyczek europejskich. 

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów Li-Ion

 

4. Ładowarka do akumulatorów ZJ3009

 

Jeżeli zastanawiasz się, jaką ładowarkę można kupić w rozsądnej cenie dla swojego zestawu akumulatorków, rozwiązaniem może być Ładowarka do akumulatorów ZJ3009. Jest to prosty model, który za niewielkie pieniądze dostarczy nam odpowiedniej mocy do posiadanych akumulatorów. 

Należy pamiętać, że jest to ładowarka do akumulatorów Li-Ion, dlatego nie mamy możliwości naładowania innych akumulatorków. Wraz z zestawem otrzymujemy również dwa ogniwa pasujące do ładowarki o łącznej pojemności ponad 10000 mAh, co czyni zakup tego zestawu jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Ta dobra i tania ładowarka do akumulatorów wytwarza prąd o napięciu do maksymalnie 4,2 V i o natężeniu 0,5 A. Plusem jest również to, że po zakończonym procesie ładowania, zasilacz sam się wyłączy. Ma on również diodę LED sygnalizującą status ładowania urządzenia. Jeśli świeci się na czerwono, urządzenie działa i ładuje ogniwa, a jeśli na zielono, oznacza to, że ogniwa są gotowe do pracy.

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów 20700

 

5. Ładowarka do akumulatorów Xtar SC1

 

Szukasz ładowarki, która bardzo szybko naładuje baterię? Nie chcesz czekać dziewięciu godzin z naładowaniem się akumulatorków? Jeżeli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco, produktem dla Ciebie może okazać się ładowarka do akumulatorów Xtar SC1. Jest to niewielka, kompaktowa i szybka ładowarka procesorowa. 

Jej główną zaletą jej wysokie natężenie wynoszące aż 2 A. Ma ona również procesorowy system, opierający proces ładowania o trzystopniową metodę TC/CC/CV, który sprawia, że ogniwa Litowo – Jonowe podłączone do tego modelu będą w stanie zachować dużą żywotność przez długi czas. Ładowarka do akumulatorów 20700 może ładować wiele rodzajów akumulatorków, a dzięki możliwości zmiany obszerności miejsca na ogniwo, możemy pomieścić zarówno mniejsze akumulatory, jak i większe. 

Akcesorium pozwala również na reaktywację głęboko rozładowanych ogniw oraz tych, które do momentu włożenia ich do ładowarki wykazywały 0 V, gdy mierzyło się ich napięcie. Jest ono też odpowiednio zabezpieczonej przed przegrzaniem, zwarciami i odwrotnym włożeniem akumulatora. Warto pamiętać, że do zestawu potrzebny jest też zasilacz, gdyż do kompletu dostajemy wyłącznie kabel micro USB.

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów AAA

 

6. Ładowarka do baterii AA i AAA oraz 6LR61 9V 

 

Dla osób poszukujących niedrogiej i mieszczącej przeróżne rodzaje akumulatorów ładowarki,  dobrą decyzją będzie kupno ładowarki do baterii AA i AAA oraz 6LR62 9V. Jak nazwa wskazuje, jest to ładowarka do akumulatorów AAA, dużych paluszków i baterii w standardzie 6LR62. 

Jej kompaktowy design i wykonanie sprawia, że możemy ją bez problemu zabrać ze sobą w podróż, a dzięki zastosowaniu uniwersalnego napięcia wejściowego 100 V – 240 V można podróżować z nią nawet do regionów ograniczonych do 100 V na gniazdku. Jej atutem jest to, ile rodzajów baterii możemy do niej podłączyć, można podpiąć małe i duże paluszki oraz baterię 6LR62, czyli w kształcie prostopadłościanu. 

Sprzęt szybko ładuje każdy akumulator podpięty do niej, a automatyczna kontrola natężenia prądu chroni baterię przed spięciem, przegrzaniem czy też przeładowaniem. Ma ona również diodę sygnalizującą pracę urządzenia, co dla tej półki cenowej jest standardem. Ładowarkę można również podpiąć bezpośrednio do kontaktu, nie musimy mieć ze sobą żadnych kabli.

 

 

 

 

Ładowarka do akumulatorów NiMh

 

7. Zestaw Ładowarka procesora NC-450 Black Edition

 

Dla tych, którzy szukają ładowarki dla swoich ogniw Niklowo – Wodorkowych, w rozsądnej cenie oraz z dużą ilością miejsc na akumulatory, dobrym pomysłem będzie kupno Zestawu Ładowarka procesora NC-450 Black Edition. Jest to stylowa ładowarka do akumulatorów NiMh, poręczna i kompaktowa, zapewniająca szybkie ładowanie baterii. 

Dzięki zastosowanym zabezpieczeniom przed przeładowaniami, przepięciem, przegrzaniem lub odwrotną polaryzacją jest to produkt bezpieczny i wygodny w użytkowaniu. Atutem jest ilość niezależnych kanałów do ładowania – dzięki nim możemy bezpiecznie ładować trzy akumulatory naraz, bez obaw, że zepsujemy kanał, nie wpinając brakującej jednej sztuki. 

Urządzenie jest też w stanie wykryć uszkodzone akumulatory oraz regenerować te, które zostały skrajnie rozładowane. Potrafi się też automatycznie wyłączyć po pełnym naładowaniu baterii. Status ładowania jesteśmy w stanie łatwo zobaczyć na zastosowanym w ładowarce czytelnym panelu LCD. Układ scalony w tym modelu wpływa na dosyć szybkie ładowanie akumulatorów, automatycznie określa również stan pełnego naładowania baterii.

 

 

 

 

8. Ładowarka profesjonalna Everactive Nc-1000 Plus

 

Jeśli chcesz zakupić bardzo dobrą ładowarkę, polecamy Ci zainteresowanie się Everactive Nc-1000 Plus. Jest to wysokiej klasy urządzenie dedykowane dla 4 akumulatorów.

Duża zaletą modelu jest to, że można w nim ustawić parametry ładowania, takie jak pojemność, czy napięcie. Do tego zaawansowane funkcje, takie jak test, poziom rozładowania, odświeżenie, czy sygnalizowanie uszkodzenia są bardzo wydajne i ułatwiają korzystanie z produktu. Poza tym urządzenie przydaje się, jeśli chcesz naprawić żywotność ogniw w akumulatorach i bateriach. Czas naładowania 4 elementów to 2500 mAh, co równa się 3 h. Nowoczesny procesor Ni-MH, gwarantuje wydajną pracę przez długi czas. Urządzenie dedykowane jest do baterii AAA lub napięcia R6.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło możliwości maszyny, która potrafi naprawić stare i zepsute akumulatory. Duże grupy klientów są bardzo zadowolone z zakupu. Co więcej, niewielki rozmiar pozwala zabrać ładowarkę ze sobą na wakacje.

Ładowarka do baterii Everactive NC-1000 Plus mieści 4 akumulatorki. Użytkownik ma możliwość regulacji prądu (200, 500, 700 i 1000 mA). Wymiary produktu to: 12,9 cm x 7,5 cm x 29 cm.

 

 

 

 

9. Ładowarka Panasonic Eneloop BQ-CC1

 

Dokonując zakupu ładowarki do baterii, powinniśmy kierować się parametrami. Z tego powodu, chcielibyśmy polecić Ci bardzo wydajny i nowoczesny model, Panasonic Eneloop BQ-CC1. Sprzęt ten przeznaczony jest do obsługi akumulatorów NiMH typu R6/AA oraz R03/AAA. Dużą zaletą jest to, że jednocześnie możemy ładować 2 baterie AA lub 4 AAA. Co więcej, produkt posiada dwie kontrolki LED, które ułatwiają obsługę i informują o wszelkich postępach w pracy.

Warto dodać, że ta dobra i tania ładowarka do baterii ma specjalny mechanizm ochronny, który wyłączy ładowarkę po upływie 16 godzinach. Rozmiary urządzenia to: długość – 11,8 cm, szerokość – 7,5 cm i wysokość – 4 cm, zaś waga to 230 g. Pozwala to na przewożenie sprzętu ze sobą na przykład w czasie wakacji. Szacowany czas do naładowania akumulatora AA to 2000 mAh, czyli 10 h, zaś AAA to 800 mAh (8h).

Opinie konsumentów o zaprezentowanej maszynie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło wydajną pracę oraz łatwą obsługę sprzętu. Równocześnie, niewielkie wymiary pozwalają zabrać go ze sobą na wakacje lub do pracy, by model ten był zawsze pod ręką.

Panasonic Eneloop BQ-CC1 to dobra ładowarka do baterii do 50 zł. Wymiary modelu to: 6,5 cm x 10,5 cm x 7,5 cm, a jego waga jest równa 105,5 g.

 

 

 

 

10. Energizer Ładowarka profesjonalna Universal 632959

 

Zastanawiasz się nad zakupem funkcjonalnej, a przy tym stosunkowo taniej ładowarki do baterii? Jeśli tak, powinieneś poznać dokładny opis modelu Energizer Universal 632959. Sprzęt jest przeznaczony do ładowania akumulatorów: AA, AAA, C, D i 9V. Jak nietrudno zauważyć, możliwości zastosowania urządzenia są duże.

Ładowarka ma miejsce na 4 akumulatorki. Przeciętny czas ładowania baterii wynosi od 3,5 h do 5 h. Model jest zasilany dołączonym do zestawu kablem. Warto wspomnieć o tym, że nad prawidłową pracą sprzętu czuwa mikroprocesor, który automatycznie odłącza wysoki prąd, kiedy akumulatorki są naładowane, a następnie przestawia tryb pracy urządzenia na ładowanie małym prądem. To pozwala uniknąć przegrzania, a w konsekwencji przeładowania baterii.

Energizer Universal 632959 to model, który zyskał sporo pozytywnych opinii konsumentów. Jedną z największych zalet ładowarki jest prosta obsługa. Wśród atutów Internauci wymieniają także funkcjonalność sprzętu, jak również krótki czas ładowania akumulatorów.

Energizer Universal 632959 to uniwersalna ładowarka z miejscem na 4 akumulatorki. Model podłącza się do prądu za pomocą dołączonego do zestawu kabla zasilającego.

 

 

 

 

11. Ładowarka prostownik 12V akumulator zelowy AGM

 

Dla tych, którzy szukają prostego sposobu na naładowanie akumulatora za niewielkie pieniądze, a przy tym bezpiecznego w użytkowaniu, polecamy sprawdzić Ładowarkę prostownik 12V akumulator żelowy AGM. Jest to ładowarka do akumulatorów żelowych w bardzo przyjaznej cenie, a do tego bezpiecznej w użyciu dzięki zastosowaniu przetwornicy impulsowej. 

Ta dobra ładowarka do akumulatorów jest zabezpieczona przed przeciążeniem i zwarciem. Ma to  duży wpływ na trwałość akumulatora i zarazem ładowarki. Została ona wykonana z niedrogich, lecz solidnych materiałów. Jest też niewielka, co sprawia, że może zajmować niewiele miejsca w aucie, lub warsztacie. Została obłożona podwójną warstwą izolacji. 

Maksymalna wartość prądu, jaką wytwarza sprzęt to ok. 650 mA do 750 mA, a jego moc maksymalna wynosi 5,5 W. Niestety brakuje jakiejkolwiek sygnalizacji poziomu naładowania akumulatora, oraz ma on jedynie wyjście w postaci metalowych krokodylków, jednakże w podstawowych zastosowaniach naprawdę nie trzeba wiele. Długość przewodu wynosi 1,5 metra, co jest odpowiednie do domowych zastosowań. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką ładowarkę do akumulatorów kupić?

 

Kupując sprzęt elektryczny, często decydujemy się na urządzenia bezprzewodowe. Wynika to głównie z tego, że są one wygodne w obsłudze, a przede wszystkim nie mają plączących się kabli. Zazwyczaj są one zasilane akumulatorem, gdyż takie rozwiązanie jest energooszczędne i trwałe. Jednak niezbędna jest nam ładowarka. Większość konsumentów zadaje sobie pytanie – jaka jest najlepsza ładowarka? W odpowiedzi na nie, z pewnością pomoże Ci umieszczony poniżej poradnik.

Rodzaje

Ze względu na sposób działania ładowarek do akumulatorów możemy wyróżnić:

Zegarową – urządzenie to funkcjonuje przez określony czas, który nie jest uzależniony od stopnia naładowania baterii (są one za każdym razem ładowane przez taką samą ilość czasu). Po upływie okresu, który jest przeznaczony do ładowania, sprzęt wyłączy się lub przełączy się w tryb tymczasowy. Może to spowodować, że baterie mogą się przeładować lub zostać naładowane w niewystarczający sposób.

Wyposażone w procesor – model wyposażony w specjalnie skonstruowany procesor, którego zadaniem jest kontrolowanie tego, w jakim czasie i w jakim stopniu zostaną naładowane baterie. Bierze on pod uwagę ich parametry, dzięki czemu nie musimy martwić się ich przeładowaniem lub zbyt małym naładowaniem. Sprzęt działa szybko, jest w stanie naładować akumulatorki nawet w ciągu pół godziny. 

 

Rodzaje obsługiwanych akumulatorów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii, z tego względu użytkownik musi dokładnie wiedzieć jakie akumulatory posiada, w momencie, gdy zdecyduje się na zakup ładowarki. Biorąc pod uwagę rozmiar, możemy wyróżnić urządzenia przeznaczone do akumulatorów:

AAA – są to najbardziej typowe, najczęściej spotykane baterie. Ich napięcie wynosi 1,5 V. Potocznie nazywane są małymi paluszkami.

AA – to modele przeznaczone do ładowania klasycznej wielkości baterii – paluszków.

C oraz D – są to modele o większej pojemności. Są stosowane do większych urządzeń, takich jak radia.

9 V – najrzadziej spotykane akumulatory. Wynika to z tego, że producenci urządzeń, do których mogą być stosowane tego typu akumulatory, np. kamera, zazwyczaj dodają do standardowego wyposażenia specjalne urządzenie do ładowania.

Biorąc pod uwagę budowę oraz rozwiązania chemiczne, możemy wyróżnić akumulatory:

Ni-NH – w przypadku tej baterii, jej katoda pokrywana jest kadmem, a anoda stopami kilku metali. Są one pojemne oraz mają stosunkowo krótki okres samorozładowania. Pod wpływem niskich temperatur mogą szybko ulec zniszczeniu.

Ni-Cd – mają mniejszą pojemność. Są one trwałe, a czas, który należy przeznaczyć do ich naładowania jest stosunkowo długi.

Ni-Zn – spośród wymienionych akumulatorów, ten typ wyróżnia się wysokim napięciem oraz skłonnością do przeładowania się.

Li-ion – w sprzedaży dostępne są jedynie w wersji 9 V. Mają one bardzo długą żywotność.

Uniwersalna – jest to urządzenie, które może obsługiwać większość rodzajów produktów. 

 

Ilość kanałów

Zastanawiasz się, jaką ładowarkę do akumulatorów wybrać? Powinieneś zwrócić uwagę na liczbę kanałów, w które jest wyposażony dany model ładowarki. Jest to bardzo istotne, ponieważ to od tego zależy, ile będziemy mogli baterii ładować jednocześnie. W sprzedaży dostępne są urządzenia z jednym kanałem, a także takie, które mają ich aż osiem. Ten wybór zależy od naszych potrzeb.

 

Czas ładowania

Większość z nas chce, żeby proces ten trwał jak najkrócej, jednak nie zawsze jest to możliwe. Producenci często stosują w produkowanych przez siebie urządzeniach opcję QuickCharge. Pozwala ona na zmniejszenie w znacznym stopniu czasu ładowania akumulatorów. W takim przypadku okres ładowania może trwać nawet do godziny.

 

Typ ładowania

Możemy wyróżnić dwa rodzaje urządzeń: modele, w których umieszczane są baterie, a także ładowarki, które możemy podłączyć bezpośrednio do urządzenia. Jest to zwykle możliwe za pośrednictwem kabla USB. W sprzedaży dostępne są także sprzęty, które są wyposażone w panel słoneczny. Są one energooszczędne, ponieważ ładowanie odbywa się dzięki energii słonecznej

Dodatkowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę

Najlepsza ładowarka do akumulatorów ma wiele dodatkowych funkcji. Część z nich jest ciągle doskonalona. Dotyczy to większości sprzętów elektrycznych. Ich ulepszenia dotyczą głównie procesu ładowania, a także dodawaniu nowych możliwości oraz funkcji. Do najbardziej przydatnych z nich należą:

informacja o poziomie naładowania – w zależności od modelu, może być sygnalizowana za pomocą diody LED lub wyświetlacza, który zaprezentuje nam, w ilu procentach naładowane są baterie.

Zabezpieczenia – istotne jest także to, aby przy zakupie sprawdzić, czy urządzenie wyposażone zostało w zabezpieczenia przegrzania się lub wystąpienia zwarcia. Dzięki temu użytkownik będzie miał pewność, że w momencie pełnego naładowania akumulatorów, jego ładowarka samoistnie się wyłączy.

producent – warto wybierać ładowarki certyfikowanych producentów. Daje nam to gwarancję, że nasze urządzenie będzie działało poprawnie oraz że będzie bezpieczne.

 

Ładowarki do akumulatorów w dobrych cenach

Dostępne w sprzedaży ładowarki do akumulatorów można nabyć za 10 zł, a nawet 100 zł. Cena zależy przede wszystkim od rodzaju baterii, które są w stanie naładować, ilości kanałów oraz typu ładowania. Zazwyczaj tańsze okazują się modele, które można bezpośrednio podłączyć do akumulatora.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić ładowarkę do akumulatorów?

Jeśli jesteś majsterkowiczem i chciałbyś samodzielnie przygotować ładowarkę do akumulatorów, przeczytaj, jak to zrobić. Najpierw jednak kilka uwag dla bezpieczeństwa: ważne jest, aby ładować baterie prądem tylko do określonego napięcia (maksymalnie do 4,5 V), do natężenia o wartości maksymalnie 800 mA, oraz przede wszystkim nie używając do tego zasilacza transformatorowego. Są one dosyć rzadkie, jednakże należy pamiętać o tym, by nie ulec porażeniu prądem. Do budowy potrzebujemy zasilacza, najlepiej impulsowego (można go łatwo znaleźć) oraz obudowy na baterie. Wystarczy przylutować kable odpowiednio do plusa i minusa na obudowie.

P2: Ile kosztuje ładowarka do akumulatorów?

Akumulatorki w ostatnich czasach stały się opłacalnym zakupem. Możliwość wykorzystywania ich w wielu miejscach i oszczędność pieniędzy względem kupowania jednorazowych paluszków sprawia, że zyskały one na popularności. Ceny za najprostsze modele, ładujące maksymalnie dwie sztuki akumulatorków zaczynają się już od około 10 złotych za sztukę. Nie są jednak to wyjątkowo skomplikowane i przyjazne w obsłudze modele. Warto więc dopłacić kilkanaście złotych więcej za solidniejsze ładowarki, które mają wszystkie atesty bezpieczeństwa. Często w zestawach z nimi otrzymujemy również kolejne akumulatorki, więc jest to opłacalna inwestycja.

 

P3: Gdzie kupić ładowarkę do akumulatorów?

Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny zgubiliśmy swoją ładowarkę do akumulatorków bądź zniszczyła się ona, można w łatwy sposób zakupić ją w przeróżnych sklepach. Najpewniejszym wyborem będzie udanie się do sklepu elektrycznego. Jesteśmy w stanie znaleźć tam pasującą nam ładowarkę. Inną opcją jest również udanie się do hipermarketu budowlanego i udanie się do działu elektrycznego. Doradca z pewnością pomoże dobrać model ładowarki do naszych preferencji. Zawsze również jest możliwość zakupu ładowarki w Internecie. Znajdziemy tam wszystkie modele ładowarek i zestawów z akumulatorkami. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ