Ranking 6 najlepszych lamp pierścieniowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Lampa pierścieniowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Jaką lampę pierścieniową wybrać, aby móc robić ładne zdjęcia, bez względu na pogodę za oknem? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Poniżej zamieściliśmy opisy tych modeli, które według użytkowników najlepiej się sprawdzają. Jedną z często polecanych lamp pierścieniowych jest model Nanguang NG-65C 65 W dostępny wraz z ramieniem elastycznym i bezpiecznikami. Sprzęt jest łatwy w montażu i obsłudze. Dzięki regulowanemu ramieniu lampę można ustawić tak, aby dobrze oświetlała dane miejsce czy przedmiot. LED Newell RL-10A 450LUC 3200k/5600k to nasza kolejna propozycja. Ta lampa pierścieniowa LED jest polecana zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Sprzęt ma regulowany poziom jasności.

6 najlepszych lamp pierścieniowych. Opinie w 2024 roku 

 

Aby kupić dobrej jakości produkt, warto sprawdzić, co zawiera nasz ranking lamp pierścieniowych. Wybierając modele do zestawienia, sugerowaliśmy się przede wszystkim jakością ich wykonania i efektywnością świecenia. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim opinie użytkowników.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ta lampa pierścieniowa doskonale zda egzamin przy fotografowaniu niewielkich przedmiotów. Miernik balansu bieli w aparacie doskonale rozpoznaje poziom światła, które równocześnie jest pozbawione migotania. Lampa daje odwzorowanie kolorów na poziomie Ra > 90.

Wady

Do lampy dołączono regulowane, elastyczne ramię, które należy umieścić na statywie za pomocą gwintu 16 mm. Z tego wynika, że lampy nie da się ustawić samodzielnie i do jej użytkowania trzeba zaopatrzyć się również w statyw.

Podsumowanie

Okrągły kształt lampy sprawia, że fotografowany przedmiot jest doskonale oświetlony i nie potrzeba do fotografii dostarczać innych źródeł światła. Moc światła to 65 W, a jego temperatura barwowa wynosi 5500 K. Żywotność lampy wynosi 6000 godzin.

Drugi wybór

Zalety

Lampę możemy zamocować na statywie lub zawiesić na ścianie. Jej kąt świecenia wynosi 120 stopni. Temperatura barwowa lampy jest regulowana w zakresie 3200– 5600 K.

Wady

To lampa niewielkiego zasięgu. Zarówno Jej moc i możliwości oświetleniowe jak i wielkość statywu przeznaczają ją do oświetlenia niewielkich przedmiotów w bliskim sąsiedztwie.

Podsumowanie

Na uwagę zasługuje tu różny sposób zasilania lampy, jak również możliwość sterowania nią za pomocą pilota zdalnego sterowania. Możliwości lampy rozszerza opcja zamontowania na obudowie smartfona.

Rozważ też

Zalety

Lampa jest dostosowana do współpracy z każdego rodzaju urządzeniem mobilnym, klips podgumowany nie rysuje urządzenia. Mamy tu wbudowany akumulator i możliwość pracy ciągłej do 50 minut.

Wady

W opinii użytkowników lampa jest zbyt mała, aby efektywnie oświetlić twarz przy robieniu selfie. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy dystans od lampy jest bardziej odległy - na zdjęciach tworzą się cienie.

Podsumowanie

Istotnym elementem jest fakt posiadania przez lampę własnego zasilania akumulatorowego. Lampa ma wbudowanych 36 diod LED i oferuje trzy poziomy oświetlenia. W zestawie znajdziemy przewód USB.

 

Lampa pierścieniowa 65W

 

1. Lampa pierścieniowa Nanguang NG-65C 65 W

 

Jeśli tematem Twoich rozważań jest pytanie “jaką lampę pierścieniową wybrać?”, może zainteresuje Cię lampa pierścieniowa Nanguang NG-65C – urządzenie o mocy 65 W, które generuje światło o temperaturze barwowej 5500 K. Odwzorowanie kolorów na poziomie Ra>90 sprawia, że jest ono wiernym odzwierciedleniem światła rzeczywistego. Lampa pierścieniowa 65W, ma średnicę wewnętrzną 37 cm i zewnętrzną 48 cm oraz wysokość 59 cm.

W zestawie znajduje się elastyczne ramię o długości 23 cm, dzięki któremu można źródło światła ustawić pod dowolnym kątem. Lampa jest wyposażona w przewód zasilający o długości 2,8 m i może być podłączona do sieci o napięciu 230 V. Mocowanie lampy to standardowy trzpień o średnicy 16 mm. W zestawie znajdują się także dwa bezpieczniki oraz dwie zapasowe śrubki. Lampa ma żywotność 6000 h, dzięki czemu będzie służyć przez długi czas.

Lampa pierścieniowa Nanguang NG-65C cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, sprawdźmy więc jakie są opinie o tych lampach pierścieniowych.

 

Zalety

Moc: Wysoka moc światła (65 W) pozwala na skuteczne oświetlenie fotografowanych przestrzeni lub dokładne doświetlenie miejsca pracy.

Temperatura barwowa: Temperatura barwowa 5500 K zapewnia naturalne, dzienno-słoneczne światło, co jest szczególnie przydatne przy fotografowaniu czy filmowaniu.

Odwzorowanie kolorów: Odwzorowanie kolorów na poziomie Ra>90 sprawia, że lampa jest w stanie wiernie odwzorować kolory rzeczywistości.

Rozproszenie światła: Lampa ma dużą średnicę wewnętrzną (37 cm) i zewnętrzną (48 cm), co wpływa na równomierne rozproszenie światła.

Elastyczne ramię: Elastyczne ramię o długości 23 cm umożliwia dowolne ustawienie lampy w zależności od potrzeb.

Żywotność: Długa żywotność (6000 h) oznacza, że lampa będzie służyć przez długi czas bez konieczności wymiany.

Przewód zasilający: Przewód zasilający o długości 2,8 m pozwala na swobodne ustawienie lampy w dowolnym miejscu.

 

Wady

Własna podstawa: Lampa została zaopatrzona w regulowane, elastyczne ramię, jednak nie jest ono zakończone własnymi nóżkami i wymaga mocowania na statywie o gwincie 16 mm. Zatem do użytkowania lampy konieczne jest dokupienie statywu.

 

 

 

 

Lampa pierścieniowa LED

 

2. Lampa Pierścieniowa LED Newell RL-10A 450LUC 3200k/5600k

 

Lampa pierścieniowa LED Newell RL-10A 450LUC 3200k/5600k to produkt świecący jasnością 450 lumenów o kącie 120 stopni. Lampa pierścieniowa LED ma na pokładzie 112 diod o łącznej maksymalnej mocy 8w z możliwością jej płynnej regulacji.

Temperatura barwowa lampy zawiera się od 3200 do 5600K. Lampa oferuje sterowanie bezprzewodowe i jest zasilana przewodem USB. Na wyposażenie składają się głowica, statyw, uchwyt na smartfona, zasilacz oraz pilot zdalnego sterowania.Ta mała lampa pierścieniowa waży 206 g, a jej wymiary to głębokość 1,5 cm szerokość 25,4 cm oraz wysokość 31,2 cm.

Lampę można wykorzystywać mocując ją na statywie lub przy zawieszeniu jej na ścianie. Istotnym jest fakt że posiada ona wbudowany dyfuzor, który oferuje miękkie i przyjemne światło. Lampa pierścieniowa LED Newell RL-10A 450LUC 3200k/5600k to produkt doceniany przez wielu profesjonalistów jak i amatorów fotografów.

 

Zalety

Regulacja: Ta dobra lampa pierścieniowa pozwala na regulację zarówno mocy jak i temperatury barwowej. Wystarczy użyć metalowych pokręteł na obudowie.

Sterowanie: Do lampy dołączono pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu zarządzanie nią jest proste z dystansu.

Dołączony statyw: Do zestawu dołączono statyw z regulacją wysokości od 27 do 43 cm.

Zasilanie: Lampa ma kilka sposobów zasilania jej w energię. Można ją podłączyć do zasilacza USB – C lub powerbanku albo do wyjścia USB w laptopie. Za pomocą USB – C podłączysz ją również do smartfona.

Dyfuzor: Na powierzchni całej lampy wbudowano dyfuzor, który zapewnia przyjemne, rozproszone i miękkie światło.

 

Wady

Statyw: Dołączony statyw jest krótki i pozwala na wykorzystanie go tylko do zdjęć przedmiotów bardzo bliskim sąsiedztwie. Podobnie ma się sprawa jeśli weźmiemy pod uwagę moc lampy. 

 

 

 

 

Lampa pierścieniowa do telefonu

 

3. Lampa Selfie Pierścieniowa do Telefonu USB LED Foto Elite AK-10101

 

Lampa selfie pierścieniowa do telefonu USB LED Foto Elite AK-10101 oferuje do 50 minut ciągłej pracy dając użytkownikowi barwę światła wynoszącą 5600K. Ta lampa pierścieniowa do telefonu ma 36 diod i pasuje do każdego rodzaju telefonu, tabletu czy laptopa niezależnie od marki.

Dzięki wbudowanemu źródłowi zasilania, własnej baterii 250 mAH, lampa nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Użytkownik ma tu opcję wybrania jednego z trzech poziomów oświetlenia za pomocą naciśnięcia jednego przycisku. Jest to lampa pierścieniowa do selfie, a dzięki podgumowanemu klipsowi nie rysuje obudowy smartfona.

Wraz z lampą klient otrzymuje przewód USB pozwalający na ładowanie wewnętrznego akumulatora. Test lamp pierścieniowych stawia lampę selfie pierścieniową do Telefonu USB LED Foto Elite AK-10101 w czołówce modeli polecanych do robienia selfie.

 

Zalety

Wbudowany akumulator: Lampa została wyposażona we wbudowany akumulator 250 mAh, pozwalający na nieprzerwaną pracę przez 50 minut.

Ładowanie: Dołączony przewód USB zapewnia szybkie i skuteczne ładowanie akumulatora.

Oświetlenie: Za pomocą jednego przycisku użytkownik zmieni poziom oświetlenia.

Temperatura barwowa: Barwa światła na poziomie 5600K zapewnia fotografowi jasne światło potrzebne do prawidłowo wykonanej fotografii.

Kompatybilność: Lampa współpracuje z każdym rodzajem telefonu, tabletu czy laptopa, Niezależnie od tego od którego pochodzi producenta.

 

Wady

Efektywność: Opinii użytkowników lampa nie zapewnia wystarczającej efektywności przy robieniu selfie w dystansie, który zwykle stosuje się do tego typu zdjęć.

 

 

 

 

Lampa pierścieniowa 75W

 

4. Lampa pierścieniowa Massa LAMPA18INCHLE

 

Lampę pierścieniową Massa LAMPA18INCHLE dostarczono  w specjalnej torbie. W zestawie ma również dwa dyfuzory, statyw oświetleniowy 70-230 cm oraz głowicę kulową z uchwytem na telefon. Lampa pierścieniowa 75W wykazuje żywotność na poziomie 6000 godzin.

Temperatura barwowa lampy, w zależności od zastosowanego dyfuzora, może wynosić 3200K lub 5500K. A załączono tu dwa dyfuzory – jeden pozwalający uzyskać nieskazitelną, białą barwę światła drugi – pomarańczową. Góra lampy została zaopatrzona w sanki, które pozwalają na montaż dodatkowych akcesoriów.

Mamy tu także uchwyt na telefon nakręcany na głowicę kulową. Średnica zewnętrzna lampy wynosi 48 cm, wewnętrzna – 37 cm. Wysokość wraz z uchwytem to 58 cm. Lampa pierścieniowa Massa LAMPA18INCHLE jest dostarczana do klientów z wieloma akcesoriami, zapakowanymi w torbę transportową.

 

Zalety

Dyfuzor: Do lampy dołączono dwa wymienne dyfuzory, jeden pozwalający uzyskać ciepłe, pomarańczowe światło około 3200K. Drugi – biały, dający rozproszone światło 5500K.

Głowica kulowa: Zamontowana wewnątrz głowica kulowa ma udźwig 300 g i pozwala na zamontowanie telefonu pod dowolnym kątem.

Statyw: Uniwersalny statyw umożliwia złożenie go do wymiarów transportowych. Jego zakres wymiarowy stosowany do wykonywania zdjęć wynosi od 75 do 230 cm i można go płynnie regulować.

Wyposażenie: Na wyposażenie produktu składa się obok samej lampy pierścieniowej LED 75W, statyw, 2 dyfuzory, uchwyt na telefon, głowica kulowa na sanki, przewód zasilający oraz torba w której jest produkt dostarczany.

 

Wady

Uchwyt na telefon: Uchwyt na telefon nie pozwoli na zamontowanie większego urządzenia niż 72 mm, zatem użytkownicy pracujący z tabletem nie będą mogli go zamontować.

 

 

 

 

Lampa pierścieniowa 60W

 

5. Lampa pierścieniowa LED 2Control RFL-10 z Akcesoriami

 

Lampa pierścieniowa LED 2Control RFL-10 z akcesoriami przyda się zarówno do wykonywania zdjęć jak i makijażu. W zestawie mamy, obok lampy, gładkie ramię, które stanowi uchwyt na telefon, przegub kulisty 360°, aluminiowy, rozkładany statyw, oraz pilot do obsługi trybów światła i przewód zasilający USB.

Ta lampa pierścieniowa 60W składa się ze 120 diod LED i oferuje barwę światła neutralną, ciepłą i zimną w zakresie od 2500 do 6500K, regulowaną w sposób stopniowy. Statyw ma możliwość regulacji od 40 do 160 cm. Zewnętrzna średnica lampy wynosi 26 cm, wewnętrzna 20 cm.

Na uwagę zasługuje dołączony pilot Bluetooth, który łącząc się ze smartfonem działa jak migawka. Pozwoli on na ustawienie aparatu. Lampa pierścieniowa LED 2Control RFL-10 z akcesoriami to, według wielu klientów, dobra i tania lampa pierścieniowa.

 

Zalety

Zasilanie: Lampa jest zasilana prądem 5V, pochodzącym z powerbanku, ładowarki telefonu, laptopa lub innego urządzenia.

Regulacja: Dzięki zastosowaniu przegubu kulistego, obrotowego w zakresie 360 stopni, lampę ustawimy pod dowolnym kątem pozwalającym na dokładne oświetlenie obiektu.

Temperatura barwowa: 10 stopniowa regulacja natężenia mocy umożliwia uzyskanie rozmaitej temperatury barwowej.

Mocowanie smartfona: Uchwyt na mocowanie smartfona ma specjalną przedłużkę, która pozwala na ustawienie go pod dowolnym kątem.

 

Wady

Statyw: Jest grupa klientów, która uważa, że statyw został wykonany ze słabej jakości plastiku i szybko ulega uszkodzeniu.

 

 

 

 

Lampa pierścieniowa 40W

 

6. Ring Lampa Pierścieniowa 20cm 40W 8cali

 

Ring lampa pierścieniowa 20cm 40W 8 cali to produkt, który sprawdzi się do wykonywania rozmaitych filmów live streamingu, tworzenia vlogów, videoblogów i innych. Dzieje się tak dlatego, że w centralnym miejscu lampy umieszczono uchwyt na telefon, który może rejestrować nagranie.

Uchwyt jest obrotowy i giętki, pozwalający na dostosowanie pozycji telefonu do potrzeb fotografii. Ta lampa pierścieniowa 40W ma trzy tryby świecenia i dziesięciokrotną regulację natężenia światła. Zmiany barwy od 3200 do 5600K uzyskuje się za pomocą wielofunkcyjnego przełącznika umieszczonego na przewodzie zasilającym.

Zasilanie lampy jest realizowane za pomocą przewodu USB, który ma długość około 2 m. Średnica pierścienia lampy wynosi 20,5 cm. Ring lampa pierścieniowa 20cm 40W 8 cali to produkt, który zda egzamin przy realizacji live streamingu jak i w salonie kosmetyczki do wykonywania makijażu.

 

Zalety

Regulacja: Lampa posiada 10 poziomów światła w każdej z barw temperaturowych. Dostępne temperatury barwowe to zimna, neutralna i ciepła.

Zasilanie: Urządzenie możemy zasilać zarówno z głowicy ładującej jak i powerbanka, laptopa czy notebooka.

Statyw: Do lampy dołączono niewielki, stabilny statyw do ustawienia na stole czy biurku.

Przewód zasilający: Przewód zasilający ma około 2 m, więc nie ogranicza zasięgu lampy.

 

Wady

Zarządzanie: Lampę wyposażono w specjalny sterownik do zarządzania. Jest to jednak pilot umieszczony na przewodzie. Zatem jego użyteczność jest mniejsza od pilota zdalnego sterowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką lampę pierścieniową kupić?

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że w dobie rosnącej popularności mediów społecznościowych coraz więcej użytkowników zwraca uwagę na jakość udostępnianych w Internecie zdjęć. Jest kilka gadżetów, które ułatwiają robienie atrakcyjnych wizualnie fotografii. Jednym z podstawowych warunków udanego zdjęcia jest dobre oświetlenie. Przygotowaliśmy poradnik, w którym odpowiadamy na pytanie, jaka jest najlepsza lampa pierścieniowa. Stworzyliśmy go z myślą o osobach, które chcą wiedzieć na jakie parametry i cechy warto zwrócić uwagę podczas zakupów, aby nabyć dobry, efektywnie działający sprzęt. 

Moc

Osoba odpowiadająca na pytanie, jaką lampę pierścieniową wybrać, musi uwzględnić przede wszystkim jeden z najważniejszych parametrów, czyli moc sprzętu. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć lampy ring o mocy od 3 W do ok. 75 W. Modele mające tylko kilka watów wyróżniają kompaktowe wymiary. Takie lampy pierścieniowe są przeznaczone do montażu na telefonie i stosuje się je głównie do robienia zdjęć typu selfie. Nie sprawdzą się one do bardziej zaawansowanego użytkowania np. robienia zdjęć produktowych czy portretów. Kupując małą lampę do telefonu, należy sprawdzić, czy ma ona gumową powłokę, która zabezpieczy smartfon przed zarysowaniami. Warto wiedzieć, że modele tego typu mają wbudowane baterie, więc nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Należy je tylko regularnie ładować.

Lampy o mocy od ok. 40 W umieszczone na statywie są polecane dla wszystkich tych, którym zależy nie tylko na polepszeniu jakości swoich selfie. Urządzenia o większej mocy dobrze sprawdzają się np. do robienia zdjęć portretowych i produktowych, można je także wykorzystać jako dodatkowe oświetlenie podczas nagrywania filmów. Z lamp pierścieniowych o takiej mocy korzystają też makijażystki. 

Polecamy wybór modelu, który ma regulowaną moc świecenia. Dzięki tej funkcji można szybko dopasować sprzęt do warunków oświetleniowych panujących w danym pomieszczeniu. Większość dostępnych na rynku lamp pierścieniowych poza tą opcją daje też możliwość wyboru barwy światła (zimna, ciepła i uniwersalna).

 

Rodzaj światła

Lampy pierścieniowe można wyróżnić ze względu na rodzaj zastosowanego w nich światła. Kupujący ma do wyboru klasyczne modele z fluorescencyjnym światłem albo lampy LED. Pierwsze z wymienionych zapewniają naturalną barwę na poziomie ok. 6500 K. Lampy tego typu mają wysoki współczynnik CRI (oddawanie barw, colour rendering index). Większą moc gwarantują jednak lampy LED i to one ostatnio zyskują coraz większą popularność. Jaka jest przewaga lamp LED nad zwykłymi? Do zalet tych pierwszych zalicza się przede wszystkim dłuższa żywotność. Znaczenie ma też to, że modele LED nie emitują szkodliwego promieniowania ultrafioletowego.

 

Mocowanie

Dostępne na rynku lampy pierścieniowe różnią się też w zależności od sposobu mocowania. Niektóre modele mają mocowanie przegubowe. W takim przypadku ustawienie lampy można regulować tylko w zakresie przód-tył. Dla wielu osób lepszym rozwiązaniem są modele z elastycznym pałąkiem. Taką lampą można bez problemu manewrować na różne strony i ustawiać ją tak, aby idealnie oświetlała obszar, który chcemy sfotografować.

 

Statyw

Jakie cechy ma najlepsza lampa pierścieniowa? Na pewno taki produkt jest wygodny w użytkowaniu. Dobry sprzęt powinien mieć m.in. pilot z płynnie działającymi przyciskami, które umożliwiają łatwą zmianę parametrów oświetlenia. Istotną kwestią jest także statyw. Musi mieć on regulowaną wysokość, najlepiej w jak najszerszym zakresie. Modele o wysokości maksymalnej 220 cm będą dobrym wyborem. Statyw po złożeniu musi zajmować mało miejsca (długość nie większa niż kilkadziesiąt centymetrów). Dobrze, jeśli na jego nóżkach są gumowe stopki. Gwarantują one lepszą stabilność.

Komu przyda się lampa pierścieniowa?

Możliwości wykorzystania lampy pierścieniowej są szerokie. Ze sprzętu korzystają nie tylko osoby, które zajmują się fotografią zawodowo. Urządzenia są wykorzystane także przez użytkowników, którzy prowadzą różne kanały w mediach społecznościowych i zależy im na tym, aby dodawane zdjęcia były dobrej jakości. Lampy pierścieniowe są też kupowane przez osoby nagrywające filmy na YouTube a także makijażystki.

 

Lampy pierścieniowe w dobrych cenach

Ile kosztuje lampa pierścieniowa? Za produkt przeznaczony do używania na telefonie (mały, mobilny model) trzeba zapłacić ok. 30 zł. Lampy o większej mocy sprzedawane w zestawie ze statywem kosztują przeciętnie ok. 100 zł i więcej. Na cenę produktu wypływa wielkość średnicy pierścienia i mocy światła. Znaczenie ma oczywiście też ilość dostępnych w zestawie akcesoriów, a także popularność producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić lampę pierścieniową? 

Lampy pierścieniowe stały się popularne m.in. dlatego, że coraz więcej osób chciało robić dobrej jakości selfie nawet przy słabym oświetleniu. Obecnie oferta rynkowa tych produktów jest rozbudowana. Do wyboru jest wiele modeli w różnych cenach. Gdzie kupić lampę pierścieniową? Najlepszym rozwiązaniem będą zakupy przez Internet. W sklepach stacjonarnych z elektroniką wciąż jest mały wybór lamp, a czasami nie ma go w ogóle. Wybierając zakupy online, można szybko nabyć odpowiednio dobrany do swoich potrzeb produkt. Co więcej, porównywanie cen tego samego modelu w różnych sklepach nie jest czasochłonne. W sklepach internetowych często też pojawiają się ciekawe promocje jak np. darmowa dostawa przy zakupach powyżej określonej kwoty.

 

P2: Lampa pierścieniowa 40W czy 65W?

Kupując lampę pierścieniową, trzeba zastanowić się, jaką moc wybrać. Od tego parametru zależy efektywność świecenia i w konsekwencji to, czy sprzęt spełni nasze oczekiwania. Różnice pomiędzy lampami 40W i 65W nie są bardzo duże, jednak można je zauważyć. Korzystając z urządzeń o mniejszej mocy trudniej wykonać nieporuszone zdjęcie. W ustawieniach aparatu trzeba zmniejszyć przysłonę albo podnieść ISO. Należy też pamiętać, że lampy LED o tej samej mocy co zwykłe dają zdecydowanie więcej światła. Do zalet lamp o mniejszej mocy można zaliczyć to, że odbicie światła w oku jest mniej widoczne. 

P3: Lampa pierścieniowa – efekt

Czy korzystanie z lampy pierścieniowej rzeczywiście jest niezbędne do tego, aby zrobić dobre zdjęcia w słabym oświetleniu? Bez wątpienia taki produkt pomaga w uzyskaniu lepszej jakości fotografii. Lampa pierścieniowa pozwala doświetlić dany przedmiot. Większość dostępnych na rynku modeli ma regulowane natężenie światła, które można dostosowywać w zależności od warunków. Dodatkowo lampy mogą święcić ciepłym, zimnym i neutralnym światłem, więc bez dodatkowej obróbki jesteśmy w stanie uzyskać odpowiedni efekt na zdjęciu. Z lampy pierścieniowej korzystają nie tylko osoby zainteresowane fotografią, ale też np. kosmetyczki, które po skończeniu makijażu robią zdjęcia swoim klientkom.

 

P4: Jak złożyć lampę pierścieniową?

Składanie lampy pierścieniowej nie jest niczym trudnym. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami ujętymi w dołączonej do zestawu instrukcji. Zwykle zadaniem kupującego jest jedynie przymocowanie lampy do statywu. Odbywa się to łatwo, bo producenci tak tworzą swoje produkty, aby można było je szybko złożyć i wygodnie z nich korzystać. Przed rozpoczęciem składania lampy należy sprawdzić, czy wszystkie wymienione w instrukcji elementy (głównie śrubki) rzeczywiście znajdują się w zestawie. Po złożeniu sprzętu wystarczy podłączyć go do źródła zasilania, ustawić statyw na odpowiednią wysokość i zacząć z niego korzystać.

 

P5: Jak zrobić lampę pierścieniową?

W Internecie można znaleźć sposoby na samodzielne zrobienie lampy pierścieniowej. Jeden z nich polega na wykorzystaniu węża świetlnego LED, który można kupić w szczególności w okresie przedświątecznym. Lampa zrobiona przy wykorzystaniu tego produktu nie będzie jednak dawała bardzo dużo światła i zazwyczaj nie będzie możliwości wyboru barwy oświetlenia. To m.in. z tych powodów osoby, które potrzebują takiego sprzętu, chętniej jednak wybierają gotowe produkty. Tym bardziej, że zakup funkcjonalnej lampy pierścieniowej nie jest bardzo dużym wydatkiem. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ