Liczarki do banknotów ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.03.23

 

Liczarka to sprzęt specjalistyczny, dlatego wymagania konsumentów są dość duże, aczkolwiek wiele zależy od miejsca, w którym dane urządzenie miałoby być używane. Dlatego w naszym zestawieniu znalazły się produkty, które mogą być stosowane w bankach, kantorach, ale również w mniejszych firmach. Na pierwszym miejscu umieściliśmy liczarkę Laura 60 z wyświetlaczem LCD. Jest to sprzęt profesjonalny cechujący się bardzo dobrą wydajnością. Ponieważ produkt ten wyposażono w detektor autentyczności możesz mieć pewność, że pieniądze, które znalazły się w Twojej kasie nie są fałszywkami. Urządzenie ma też system detekcji wielkości i typu banknotów. Wiele osób zauważa, że model ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Jeśli szukasz czegoś do niedużej firmy w atrakcyjnej cenie, polecamy Ci liczarkę Ludger BTS 1700. Jest to sprzęt, który skutecznie kontroluje zabezpieczenia na banknotach. Jest on wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz, który znacznie ułatwia użytkowanie sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości liczenia, co pozwala dostosować urządzenie do naszych aktualnych potrzeb. Maksymalna prędkość wynosi 1800 banknotów na minutę. Produkt niewiele waży (6,5 kg), dlatego jego przenoszenie nie jest problematyczne.

Wady

Cena urządzenia oscyluje w granicach 1500 zł. Dla wielu osób jest to zbyt wysoka kwota. Niektórzy zauważają też, że sprzęt niekiedy zacina się w trakcie pracy, co może okazać się uciążliwe.

Podsumowanie

Produkt będzie odpowiedni do banków i kantorów. Na obudowie znajduje się czytelny wyświetlacz, który ułatwia obsługę. W przypadku wykrycia błędu liczarka przerwie pracę i poinformuje użytkownika o nieprawidłowościach. Warto dodać, że sprzęt nie zajmuje dużo miejsca.

Drugi wybór

Zalety

Niewątpliwym atutem urządzenia jest jego atrakcyjna cena. Model kosztuje ok. 400 zł, dlatego wiele osób decyduje się na jego zakup. Sprzęt ma funkcję automatycznego włączania w momencie napełnienia zbiornika. To znacznie ułatwia pracę.

Wady

Część konsumentów zwróciła uwagę na to, że liczarka generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy. Minusem jest też to, że obudowa szybko się rysuje i nie wygląda tak atrakcyjnie, jak na początku.

Podsumowanie

Mimo wad sprzęt cieszy się popularnością wśród kupujących. Uważany jest za jeden z bardziej atrakcyjnych modeli pod względem ceny. Model jest łatwy w obsłudze. Posiada czytelny wyświetlacz i jest energooszczędny. Ma kompaktowe rozmiary, więc jest łatwy w przechowywaniu.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma aż 6 systemów badania autentyczności banknotów, dzięki czemu mamy pewność, że pieniądze nie są podrobione. Liczarka nie zacina się w trakcie pracy. Maksymalna prędkość liczenia to 1900 banknotów na minutę. Zapewnia to efektywną pracę.

Wady

Pewna grupa konsumentów uważa, że cena produktu jest zbyt wysoka (ok. 1000 zł). Sporo użytkowników w swoich recenzjach podkreśla również, że z początku obsługa modelu jest trudna, a dołączona do zestawu instrukcja powinna być bardziej czytelna.

Podsumowanie

Liczarka nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy. Potwierdzają to zamieszczane w Internecie opinie konsumentów. Na obudowie znajduje się stosunkowo duży ekran LCD ułatwiający obsługę produktu. Liczenie banknotów może się rozpoczynać manualnie lub automatycznie.

 

 

Najlepsze liczarki do banknotów w 2023 roku

 

Liczarka do banknotów, to urządzenie coraz powszechniej stosowane nie tylko w bankach czy kantorach. Dla każdego, kto ma do czynienia ze sprzedażą i dużą ilością banknotów takie urządzenie będzie ułatwieniem w pracy. Bardzo ważne jest, aby zakupiony sprzęt był nieomylny, łatwo przełączał poszczególne funkcje i miał wbudowane kontrole innych banknotów włożonych w liczony plik, a także wykrywał banknoty uszkodzone, czy fałszywe. Obecnie na rynku można znaleźć wiele liczarek z najrozmaitszymi funkcjami dodatkowymi, a także w bardzo różnorodnych cenach. Aby określić, która z nich to najlepsza liczarka do banknotów, trzeba się im szczegółowo przyglądnąć. Temu właśnie służy nasz ranking. Przedstawimy w nim pięć czołowych produktów opisując ich funkcje, aby każdy, kto szuka liczarki do banknotów mógł sobie o nich wyrobić opinię.

 

Laura 60

 

Laura 60 to produkt ze średniej półki cenowej, choć kosztuje ponad 1,5 tys. zł. Jest przeznaczony do użytku w bankach, kantorach i hurtowniach, gdzie operuje się dużą ilością banknotów. Liczarka ta ma wbudowane detektory sprawdzania autentyczności papieru banknotów, sprawdza zabezpieczenia magnetyczne na banknotach. Wykrywa ona też banknoty i innym rozmiarze w liczonym pliku.

Detekcja taka jest możliwa dla wszystkich europejskich walut. Maszyna ta ma możliwość ustawienia pięciu prędkości liczenia, maksymalnie do 1800 banknotów na minutę. Pojemność górnego zbiornika to 500 banknotów, a dolnego 300. Urządzenie też samodzielnie rozpoznaje połówki banknotów, czy też banknoty sklejone.

W przypadku wykrytych błędów liczarka zatrzymuje się i sygnalizuje błędy użytkownikowi. Ponadto model ten ma bardzo wyraźny wyświetlacz LCD, funkcję odliczania zadanej ilości banknotów, oraz sumowanie. Start w tym modelu może się odbywać ręcznie lub automatycznie.

Wymiary liczarki wynoszą 24 cm szerokości, 26,60 cm wysokości, oraz 23,80 cm głębokości, a waga to 6,5 kg. Według użytkowników liczarka ta, choć nie tania, to jest bardzo dobra i jest warta swojej ceny.

Laura 60 to liczarka do banknotów wyposażona w wyświetlacz LCD. Jej wymiary są następujące: szerokość – 24 cm, wysokość – 26,6 cm i głębokość – 23,8 cm. Waga urządzenia wynosi 6,5 kg. Pojemność górnego zbiornika to 500 banknotów, natomiast dolnego 300 banknotów.

 

Zalety

Profesjonalizm: Urządzenie skierowane jest do banków, kantorów czy hurtowni. Uważane jest za bardzo profesjonalny sprzęt, który spełnia wymogi wielu firm.

Detektor autentyczności: Liczarka ma wbudowane detektory sprawdzania autentyczności banknotów oraz identyfikacji zabezpieczeń magnetycznych. Możesz więc nie tylko zliczać pieniądze, ale sprawdzać też, czy nie są one podrobione.

Wykrywanie różnych typów banknotów: Przed użyciem liczarki nie musisz grupować pieniędzy, gdyż urządzenie ma system detekcji wielkości i typu banknotów dla wszystkich europejskich walut. Rozpoznaje też połówki banknotów i pieniądze sklejone.

Sygnalizowanie błędu: Jeśli w czasie pracy wystąpi błąd, banknoty będą zbytnio sklejone bądź nierówne, urządzenie zatrzyma się i poinformuje Cię o nieprawidłowościach poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego.

Łatwa obsługa: Wyraźny wyświetlacz LCD, proste w wyborze funkcje oraz jasna instrukcja sprawiają, że obsługa maszyny nie jest zbyt skomplikowana.

 

 

 

 

Ludger BTS 1700

 

Ranking liczarek do banknotów kontynuujemy modelem Ludger BTS 1700, który jest najtańszy w naszym zestawieniu. Tu prędkość liczenia banknotów to 1000 szt. na minutę. Liczarka akceptuje banknoty o wymiarach: długość od 100 do 180 mm, szerokość od 50 do 85 mm oraz grubość w granicach 0,075~0,15 mm.

Maszynka posiada również kontrolę zabezpieczeń banknotów promieniami UV, również ma głowicę magnetyczną, która sprawdza obecność nośnika magnetycznego w banknocie. Zasobnik górny urządzenia pomieści 300 banknotów, natomiast dolny ma miejsce na 200 sztuk.

Wymiary tego modelu kształtują się następująco: szerokość 29,2 cm, wysokość 24,6 cm, oraz głębokość 178 cm. A waga całkowita wynosi 7 kg. Sprzęt ten ma funkcję automatycznego startu w momencie napełnienia zasobnika, a także może odliczać zadaną liczbę banknotów.

Według użytkowników tego urządzenia, jest to dobra i tania liczarka do banknotów. Klienci chwalą ten model za cichą i szybką pracę, niewielkie zużycie energii do pracy oraz dodatkowy, zewnętrzny wyświetlacz LCD.

Model Ludger BTS 1700 to dobra liczarka do banknotów do 500 zł. Urządzenie jest wyposażone w górny zasobnik mieszczący 300 banknotów i dolny na 200 banknotów. Sprzęt ten ma następujące wymiary: szerokość – 29,2 cm, wysokość – 24,6 cm oraz głębokość 17,8 cm.

 

Zalety

Kontrola zabezpieczeń banknotów: Kontrola zabezpieczeń banknotów promieniami UV oraz sprawdzanie obecność nośnika magnetycznego w banknocie sprawia, że urządzenie pozwala nie tylko na liczenie pieniędzy, ale też detekcję fałszywek.

Wykonanie: Prezentowany sprzęt jest wykonany z dobrych gatunkowo materiałów. Nie ulega on awariom i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak zarysowania czy obtłuczenia.

Łatwa obsługa: Konsumenci potwierdzają, że produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. To usprawnia liczenie banknotów.

Wyświetlacz: Według użytkowników dodatkowy, zewnętrzny wyświetlacz LCD to świetny dodatek ułatwiający korzystanie z liczarki. Konsumenci potwierdzają jego czytelność oraz łatwą obsługę.

 

Wady

Wydajność: W porównaniu z innymi propozycjami w naszym zestawieniu urządzenie ma pewne ograniczenia, aczkolwiek dla niewielkich firm parametry sprzętu są wystarczające.

 

 

 

 

Ludger BTS 8020 PRO

 

Ludger BTS 8020 PRO, to liczarka posiadająca sześć systemów kontroli banknotów i ich autentyczności. Kontrola UV sprawdza, promieniami ultrafioletowymi, zabezpieczenia widoczne tylko w tym świetle. Przy czym tester UV, inaczej niż w innych modelach, jest włączony tylko w trakcie liczenia banknotów, co znacznie wydłuża jego żywotność. MG sprawdza głowicą magnetyczną obecność nośnika magnetycznego w farbie banknotu.

Kontrola IR to sprawdzenie za pomocą promieniowania podczerwonego autentyczności banknotu z wzorcem w mikroprocesorze. DEN sprawdza grubość papieru banknotu, a tym samym jego autentyczność. I w końcu kontrola HALF wykrywa przedarte banknoty oraz połówki.

Podwójny system poboru, separacji i transportu banknotów zapobiega zacięciom banknotów i pomyłkom. Liczarka ta ma ustawiane cztery prędkości liczenia z maksymalną 1900 banknotów na minutę. Start liczenia może być automatyczny lub manualny.

Opinie o liczarkach do banknotów Ludger BTS 8020 PRO mówią, że klienci cenią sobie duży i wyraźny wyświetlacz LCD w tym modelu, a także uznają tę liczarkę za urządzenie o bardzo dobrych parametrach, przy stosunkowo niewysokiej cenie.

Ludger BTS 8020 PRO to liczarka, której górny zbiornik mieści 300 banknotów, a dolny 200. Wymiary prezentowanego modelu to: 24 cm x 26,6 cm x 23,8 cm.

 

Zalety

System kontroli banknotów: Sześć systemów kontroli banknotów to jedna z najczęściej wymienianych zalet produktu. Urządzenie sprawdza banknoty promieniami ultrafioletowymi, IR i głowicą magnetyczną. Poza tym ma system weryfikacji DEN – czyli sprawdzanie grubość papieru banknotu oraz HALF – wykrywanie połówek.

System poboru: Podwójny system poboru przyspiesza naszą pracę. Liczarka zapobiega tym samym zacięciom banknotów.

Wyświetlacz: Duży i wyraźny wyświetlacz LCD ułatwia obsługę sprzętu. Element ten doceniło wielu konsumentów, gdyż nikt korzystający z liczarki nie miał problemu z odczytaniem informacji, które podaje urządzenie.

Wydajność: Liczarka jest profesjonalna i bardzo szybko liczy banknoty. Dlatego polecana jest do banków i kantorów. Prędkość liczenia to 1900 banknotów na minutę.

 

Wady

Głośność pracy: Według niektórych osób prezentowany model pracuje trochę za głośno. W małych biurach, gdzie swoje zadania wykonuje kilka osób, sprzęt ten może zaburzać pracę.

 

 

 

 

Glover GC-25

 

Kolejny z opisywanych produktów, Glover GC-25, jest produktem o wysokich parametrach. Panel sterowania wyświetla tu komunikaty w języku polskim, co w przypadku komunikatów o błędach jest szczególnie ważne. Jednym przyciskiem przełączamy w urządzeniu zmianę waluty.

Liczarka ma funkcje liczenia, sumowania i odliczania banknotów. Kontrola fałszywych, czy podwójnych banknotów jest przeprowadzana przez czujniki UV, głowicę magnetyczną i kontrolę rozmiaru. Urządzenie charakteryzuje wysoka niezawodność pracy i dokładność liczenia.

A szybkość liczenia można ustawić od 800 do 1500 banknotów na minutę. Liczarka może pracować podłączona do komputera z interfejsem dostępnym z poziomu komputera. Zasobność pojemnika górnego na banknoty wynosi 500 szt., a dolnego 250. Wymiary maszynki wynoszą: 24,8 cm x 28,7 cm x 24,3 cm, a waga 6,5 kg.

Dla użytkowników istotne jest to, że liczarka ma bardzo łatwy sposób przełączania walut i, że ma interfejs po polsku. Klienci również chwalą wysoką wykrywalność fałszywych banknotów, a także dużą prędkość liczenia. Konsumenci uważają, że liczarka jest warta swojej ceny.

Liczarka Glover GC-25 to urządzenie, którego zasobność pojemnika górnego wynosi 500 sztuk banknotów, a dolnego 250 banknotów. Maszyna waży 6,5 kg, a jej wymiary to: 24,8 cm x 28,7 cm x 24,3 cm.

 

Zalety

Panel sterowania: Panel sterowania w języku polskim sprawia, że obsługa urządzenia nie sprawi nam większego problemu. Jednocześnie należy wspomnieć, że wyświetlane są na nim komunikaty dotyczące błędów w pracy sprzętu.

Funkcjonalność: Liczarka liczy, sumuje i odlicza banknoty. Ma czujnik UV i głowicę magnetyczną, a także system kontroli rozmiaru banknotów, co umożliwia nam sprawdzenie, czy banknoty nie są podrobione.

System zmiany walut: Jest to doskonała propozycja do kantoru, gdyż posiada wbudowany system zmiany walut. Przy użyciu tego sprzętu możesz zliczać nie tylko polskie banknoty.

 

Wady

Zacina się: Przy niektórych trybach pracy urządzenie nieco się zacina. Niestety może mieć to wpływ na nasz komfort pracy i czas jej trwania.

 

 

 

 

Gllover GC – 75

 

Ostatni z produktów, Gllover GC – 75, to jedno z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Sprzęt ma dotykowy panel sterowania z interfejsem w języku polskim. To urządzenie o bardzo rozbudowanej funkcjonalności może pracować w kilku trybach.

Tryb liczenia MIX podaje liczbę i wartość przeliczanych banknotów. Specjalny raport wyświetla ilość i wartość banknotów poszczególnych nominałów. Tryb liczenia SORT podaje ilość przeliczonych banknotów i wykrywa inny nominał w pliku.

Tryb liczenia LICZ po prostu zlicza ilość banknotów, bez rozpoznawania nominałów. Każdy z trybów dodatkowo ma funkcję sumowania. Oczywiście tak jak i inne liczarki, Gllover GC – 75, posiada system kontroli banknotów za pomocą trzech funkcji: rozmiaru banknotów, wykrywania nośnika magnetycznego w farbie, a także obrazu RGB porównującego banknot z tym w mikroprocesorze.

Ponadto znajdziemy tu kontrolę także ultrafioletem. Wymiary urządzenia wynoszą 23,5 cm długość, 29 cm szerokość, oraz 19,5 cm wysokość, a waga wynosi 6,7 kg. Według użytkowników jest to bardzo dobra liczarka do banknotów i choć kosztuje nie mało, to funkcje, jakimi dysponuje powodują, że jest to ceniony model wśród użytkowników.

Produkt Glover GC – 75 to urządzenie o wymiarach 23,5 cm x 29 cm x 19,5 cm, a jego waga wynosi 6,7 kg. Zaliczany jest on do grupy liczarek profesjonalnych.

 

Zalety

Tryby pracy: Urządzenie może pracować w kilku trybach, wśród nich możemy wyróżnić tryb MIX, SORT i LICZ. Pierwszy podaje liczbę i wartość przeliczanych banknotów, drugi ilość przeliczonych banknotów i pozwala na wykrycie nominałów. Ostatni to po prostu liczenie pieniędzy.

Kontrola banknotów: Kontrola UV oraz magnetyczna pozwalają nam na sprawdzenie, czy banknoty nie są podrobione.

Łatwa obsługa: Wiele osób zdecydowało się na ten model ze względu na jego prosty system obsługi.

 

Wady

Cena: Jest to drogi produkt, kosztuje prawie 3 tysiące złotych. To dużo w porównaniu z innymi propozycjami w naszym zestawieniu.

Problem z rozpoznawaniem banknotów: Jak zauważają konsumenci, prezentowany sprzęt ma problem z rozpoznawaniem niektórych banknotów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką liczarkę do banknotów kupić?

 

Liczarka do banknotów jest niezastąpionym elementem każdego banku lub dużej firmy. Wiele instytucji wykazuje dość spory obrót środkami pieniężnymi, których liczenie bywa problematyczne. Przy mozolnej pracy z walutą, bardzo łatwo możemy się pomylić. Na większą skalę doprowadza to do poważnych konsekwencji. Z tego względu większość przedsiębiorców decyduje się na zakup sprzętu, który nie tylko zabezpieczy firmę przed pomyłkami, ale również usprawni pracę kasjerów i bankierów. Dzięki temu będą oni bardziej produktywni i spokojni. Na rynku funkcjonuje bardzo dużo modeli liczarek. Z tego względu przygotowaliśmy poradnik, w którym pomożemy Ci zdecydować, jaką liczarkę do banknotów wybrać, aby zabezpieczyła przed niepotrzebnymi stratami.

Rodzaje – jaka jest najlepsza liczarka do banknotów?

Wyróżniamy pięć podstawowych typów liczarek banknotów: mobilną, dla małych przedsiębiorstw, dla dużych firm, dla banków oraz wielokieszeniową.

Pierwsza z nich, mobilna jest niezastąpioną pomocą w firmach, gdzie stacjonarne liczenie pieniędzy jest niemożliwe. Jest cenionym urządzeniem przez taksówkarzy lub osoby pracujące na parkingach, ponieważ może być używane z dala od zasilania elektrycznego. Ponadto wielu właścicieli sieciowych placówek ceni sobie jego rozmiary. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ przewożenie dużych przyrządów do liczenia banknotów, jest nie tylko uciążliwe, ale również może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Liczarki do banknotów średniej klasy przeznaczone są dla małych przedsiębiorstw do liczenia niewielkiej ilości pieniędzy. W przypadku takich przyrządów, kieszeń na gotówkę umieszczona jest w tylnej części i mieści nie więcej niż 200 pozycji. Banknoty układane są nie poziomo, lecz pionowo. Konstrukcja tego typu urządzenia jest bardzo prosta, dzięki czemu łatwo jest je konserwować. Minusem sprzętu jest to, że podczas liczenia nie możemy dołożyć pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ zawartość wciągana jest od góry. Innymi słowy, jeśli chcesz przeliczyć kilka paczek banknotów, musisz to robić po kolei. Należy cierpliwie poczekać, aż pierwszy plik zostanie uwolniony. Dopiero wtedy możesz rozpocząć kolejny proces. Oczywiście, mankament wynagradzany jest zwykle ceną. Najprostszy przyrząd do liczenia banknotów nie jest drogi. Zatem, jeśli nie obracasz dużą gotówką i nie zależy Ci na czasie, to z pewnością taki rodzaj spełni Twoje oczekiwania.

Liczarki do banknotów dla firm są idealnym wyborem dla przedsiębiorców, którzy w umiarkowanym stopniu obracają gotówką. Maksymalny czas pracy urządzenia określa się od 3 do 5 godzin na dobę. Nieprzestrzeganie zasady spowoduje, że sprzęt będzie się mylić, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Większość tego typu gadżetów dysponuje kieszenią, w którą banknoty wkładamy ich dłuższym bokiem tj. poziomo. Budowa urządzenia pozwala nam na dokładanie pieniędzy podczas liczenia, dzięki czemu oszczędzamy czas potrzebny na przeliczenie pierwszej paczki. Zwykle kieszeń jednorazowo mieści od 300 do 500 banknotów. Oprócz wypełnienia podstawowego zadania, czyli liczenia, większość tej klasy urządzeń dysponuje opcją sprawdzania gotówki. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ przy obrotach gotówkowych często zdarzają się banknoty podrobione. Dlatego też maszyny wyposażone zostały w światło ultrafioletowe oraz podczerwone, dzięki czemu natychmiastowo wskażą wadliwą pozycję.

Jeszcze bardziej zaawansowanym sprzętem są liczarki bankowe. Stosuje się je w miejscach, gdzie obrót walutą jest podstawą pracy danej instytucji. Wysokiej jakości mechanizmy zastosowane w urządzeniach pozwalają im pracować od 8 godzin do 14 godzin na dobę. Praktycznie wszystkie modele uzupełnione są w elementy zabezpieczające, które wykrywają wadliwe banknoty. Oprócz tego większość części ruchomych zrobionych jest z metalu, co daje nam pewność, że liczarka będzie służyć przez wiele lat. Bardziej zaawansowane przyrządy dysponują funkcją zmiany waluty, co sprawi, że w bardzo szybki sposób policzymy kwotę zarówno w złotówkach, jak i w euro, dolarach itp.

Pionierem wśród liczarek bankowych jest sprzęt, który został wyposażony w kilka kieszeni segregujących. Jest to wysokiej klasy urządzenie, doceniane przez bardzo duże przedsiębiorstwa lub banki. Ich praca polega przede wszystkim na liczeniu i segregowaniu określonych pozycji. Wyposażone są w szereg czujników, które w bardzo krótkim czasie rozpoznają konkretne banknoty. Dzięki temu wkładając plik z pieniędzmi o różnym nominale, w jedną kieszeń otrzymamy po chwili posegregowane paczki. Dzięki specjalnym czujnikom, sprzęt rozpozna obcą walutę i umieści ją w osobnej szufladzie. Nawet, jeśli rozmiar jest identyczny, jak rodzimych banknotów. Tego typu liczarki często kupowane są przez banki i umieszczane, np. w bankomatach lub wpłatomatach.

 

Start – najlepsza liczarka do banknotów

Większość liczarek do banknotów posiada funkcję automatycznego startu tuż po włożeniu w kieszeń gotówki. Jest do dobra opcja dla przedsiębiorstw, które mają do czynienia głównie z nowymi nominałami. Innym rodzajem jest przyrząd rozpoczynający swą pracę dopiero w momencie naciśnięcia guzika startu. Oczywiście, taki model wiąże się z utratą kilku sekund, które w perspektywie wielu godzin nieco wydłużają proces liczenia. Dla osób, które poszukują złotego środka poleca się liczarki z automatycznym uruchamianiem dopiero po kilku sekundach od włożenia pieniędzy. Takie zastosowanie pozwala pracownikowi równo ułożyć nominały, co minimalizuje ryzyko ich zgniecenia lub przedarcia.

 

Czas liczenia

Praktycznie wszystkie aparaty dysponują funkcją wyboru prędkości liczenia. Czas w zależności od producenta urządzenia, waha się od 200 do 400 banknotów w minutę. Regulacja szybkości jest szczególnie ważna dla firm, które obracają gotówką nie tylko nową, ale również używaną. Stare nominały są bowiem bardziej narażone na otarcia i wymagają nieco delikatniejszych ruchów. Z drugiej zaś strony, nowe banknoty są znacznie bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego w ramach oszczędności czasu dobrze jest nieco zwiększyć prędkość.

Grupowanie

Niektóre modele liczarek posiadają możliwość grupowania pieniędzy. To oznacza, że dzielą je według ściśle określonych parametrów. Jeśli chcemy rozdzielić 500 pozycji na paczki po 100 jednostek w jednej, możemy zaprogramować urządzenie tak, aby po setnym banknocie przyrząd zatrzymywał się lub przerzucał kolejny pakiet do innej kieszeni. To bardzo przydatna funkcja, np. w bankach. Tym sposobem, w szybki i łatwy sposób podzielimy dużą ilość gotówki na mniejsze paczki, co znacznie ułatwi proces wydawania lub przyjmowania banknotów do kasy.

Ponadto urządzenia najnowszej generacji segregują nie tylko rodzimą walutę, lecz również obcą. Jest to ważny parametr szczególnie dla kantorów, których działalność opiera się na obrocie gotówki pochodzącej z różnych krajów. Warto przed zakupem sprawdzić, jak została zaprogramowana liczarka i które waluty rozpoznaje.

 

Liczarki do banknotów w dobrych cenach

Liczarki do banknotów to przyrządy wspomagające proces obrotu pieniędzy. Są niezastąpione w bankach i przedsiębiorstwach, gdzie gotówkowe transakcje są nieuniknione. W zależności od funkcji, marki i jakości wykonania, ich cena waha się od 500 nawet do 10 tyś. zł. Oczywiście, jeśli urządzenie będzie przeznaczone do pracy w średniej wielkości firmie, której działalność nie opiera się głównie na obrocie gotówki, to z pewnością warto przyjrzeć się produktom ze średniej półki. Dobry sprzęt kupimy już za niecałe 3 tys. zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ