Ranking 5 najlepszych lokalizatorów GPS w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Lokalizator GPS – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Lokalizator to użyteczne urządzenie, które pozwala na szybkie namierzenie wybranego przedmiotu lub osoby. Jednym z najbardziej popularnych sprzętów jest Locon BA.02, który umożliwia zlokalizowanie swojego samochodu. Model montuje się w aucie, co nie zajmuje dużo czasu. Daje on możliwość sprawdzenia położenia pojazdu na mapie, ale nie tylko. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfonie możemy sprawdzać, z jaką prędkością porusza się samochód lub prześledzić historię ostatnich przejazdów. To bardzo przydatne opcje, jeśli postanowimy komuś pożyczyć auto. Warto bliżej przyjrzeć się także Trackimo Guardian 2G Wi-Fi, czyli lokalizatorowi w formie breloczka. Można go przyczepić do torebki, podróżnej walizki, plecaka dziecka itp. Sprzęt jest wodoodporny, działa prawidłowo zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Do namierzania wybranego przedmiotu lub osoby urządzenie wykorzystuje sygnał GPS, a także GSM. W naszym rankingu znalazło się też kilka innych ciekawych lokalizatorów. Warto zapoznać się z ich opisami.


Przewodnik zakupowy – Jaki lokalizator GPS kupić?

 

Już od dawna mówi się „bezpieczeństwo ponad wszystko”. Staramy się troszczyć przede wszystkim o swoich najbliższych, ale również o nasz dobytek, na który ciężko pracowaliśmy. Nie ma 100% pewnego sposobu na zabezpieczenie tego, co mamy. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą nam w tym znacznie pomóc. Jednym z nich jest lokalizator GPS. Jeżeli nazwa ta jest Ci znajoma i od pewnego czasu zastanawiasz się nad kupnem takiego produktu lub wręcz przeciwnie – nie wiesz, co to za sprzęt, powinieneś zapoznać się z naszym poradnikiem. Z jego pomocą pokażemy Ci, jakie cechy wyróżniają najlepszy lokalizator GPS po to, byś mógł wybrać jeden z nich dla siebie.

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Spośród produktów dostępnych na rynku można wyróżnić kilka rodzajów lokalizatorów GPS. Do najpopularniejszych należą modele instalowane w samochodach, przekazywane dzieciom lub służące do zlokalizowania zwierzęcia.

 

Lokalizator samochodowy

Najpopularniejsze są lokalizatory GPS, które zostały stworzone z myślą o zainstalowaniu w pojeździe mechanicznym. Wielu producentów z miesiąca na miesiąc udoskonala swoje propozycje tak, by sprostać oczekiwaniom konsumentów. Stąd też wiele zastosowań tych produktów oraz wiele funkcji, które mogą odróżniać od siebie poszczególne modele.

Lokalizatory samochodowe poleca się w szczególności przedstawicielom firm, posiadającym własną flotę samochodów. Urządzenia pozwalają kompetentnym osobom na kontrolowanie ruchu swoich kierowców. Pozwala to zorientować się, czy pracownicy poruszają się po zaplanowanych wcześniej trasach, w jaki sposób to robią i czy ich jazdę można określić mianem ekonomicznej.

Produkty tego typu są wykorzystywane nie tylko przez przedsiębiorców. Równie często sięgają po nie osoby prywatne. Przy ich użyciu można monitorować ruch pojazdu, podczas gdy korzysta z niego ktoś inny, sprawdzać, czy dziecko jeździ zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Takie rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne w przypadku kradzieży – może posłużyć się do odnalezienia samochodu, a przynajmniej znacznie ułatwić pracę policji.

Oprogramowanie lokalizatora może wpływać na mnogość jego funkcji. Nowsze urządzenia dają nam możliwość wysłania właścicielowi sygnału alarmowego w momencie, kiedy samochód rusza z miejsca parkingowego. Można również zaprogramować je tak, by posiadacz otrzymywał powiadomienie w momencie przekroczenia określonej prędkości czy wyjechania poza granice danego obszaru. W tym ostatnim przypadku – jeśli dany model obsługuje połączenie z immobiliserem – da się także zmusić samochód do wymuszonego zatrzymania i włączenia alarmu. Część produktów posiada mikrofon – wewnętrzny lub zewnętrzny – pozwalający na nagrywanie rozmów odbywających się we wnętrzu kabiny auta.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za sprawą urządzenia możemy szybko sprawdzić, gdzie znajduje się nasz samochód. Daje też możliwość kontrolowania prędkości jazdy i sprawdzenia historii przejazdów. Montaż sprzętu w pojeździe nie jest zbyt skomplikowany, to model typu Plug & Play.

Wady

Mimo że lokalizator jest praktyczny, nie każdy z nas może go używać. Ma on złącze pasujące do aut wyprodukowanych po roku 2000.

Podsumowanie

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. Działa w połączeniu ze specjalną aplikacją na smartfony, dostępną zarówno dla telefonów z systemem Android, jak też iOS. Lokalizator nie jest duży, a do ustalania pozycji auta na mapie wykorzystuje dwie technologie, czyli GPS i GSM.

Drugi wybór

Zalety

Lokalizator może być wykorzystywany na wiele sposobów. Pozwala na szybkie lokalizowanie cennych przedmiotów, bagażu, kontrolowanie dziecka itp. Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth. Działa wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci GSM.

Wady

Niektórym konsumentom nie odpowiada to, że sprzęt wymaga regularnego ładowania, średnio co 3 dni. Według nich szybko staje się to uciążliwe.

Podsumowanie

Urządzenie nowocześnie wygląda, a do tego niezawodnie działa, niezależnie choćby od temperatury. Można je umieścić w plecaku, torbie itp., na pewno nie będzie przeszkadzać. Sprzęt współpracuje z aplikacją na smartfony. Może wysyłać powiadomienia na telefon, np. o przekroczeniu określonej przez nas strefy.

Rozważ też

Zalety

Lokalizator dedykowany jest dla psów wszystkich ras. Obrożę w prosty sposób dopasujesz do obwodu szyi zwierzęcia. Przy pomocy aplikacji mobilnej oraz strony internetowej możesz w dowolnym momencie sprawdzić dokładne położenie czworonoga. Produkt wykonano z wytrzymałych materiałów, które nie zagrażają zwierzęciu.

Wady

Mimo dużej wydajności lokalizatora, jego użycie jest dość ograniczone. Ze względu na swój kształt, produkt może być tylko noszony przez psy.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ograniczone użycie produktu, jego cena może wydawać się zbyt wygórowana. Warto jednak ponieść takie koszty, gdyż lokalizator pozwoli Ci szybko i dokładnie zlokalizować zgubionego psa. Sprzęt wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na wodę i wstrząsy.

 

Lokalizator dla dziecka

Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego pociechy. Ze względu na różne okoliczności nie zawsze da się kontrolować to, co w danym momencie dzieje się z dzieckiem. Aby ułatwić to zadanie, producenci wpadli na pomysł opracowania lokalizatorów, które w razie potrzeby pozwolą Ci na sprawdzenie, gdzie maluch się znajduje i bezproblemowe odebranie go z danego miejsca.

Tego typu lokalizatory mogą mieć rozmaite postaci, które bez problemu dostosujesz do wieku dziecka i tego, co może ze sobą nosić. Może to być zegarek, bransoletka, opaska na rękę, brelok do kluczy, a nawet telefon komórkowy. To, co wybierzesz, zależy tylko od Ciebie – zastanów się nad tym, co Twoja pociecha najchętniej zabierze i czego z pewnością nie zgubi.

Urządzenia do lokalizowania dziecka działają poprzez wysyłanie określonych sygnałów na wybrany numer. Sygnały te mogą być przekazywane automatycznie, na przykład w określonych odstępach czasowych lub na polecenie rodzica, który w danym momencie pragnie wiedzieć, gdzie jest jego dziecko. Podobnie, jak w przypadku modeli samochodowych, również w tych można określić „bezpieczny obszar”, którego przekroczenie przez malucha spowoduje zaalarmowanie posiadacza wpisanego w niego numeru komórkowego.  Często lokalizator dla dzieci ma funkcję SOS, dzięki której po naciśnięciu określonego przycisku dziecko samo wysyła do rodzica sygnał świadczący o tym, że znajduje się w niebezpieczeństwie.

 

Lokalizator dla zwierzęcia

Lokalizator możesz nabyć także wtedy, gdy martwisz się o swoje zwierzę. Działa on tak samo, jak rodzaje wymienione powyżej, pozwalając Ci na ustalenie miejsca, w którym znajduje się Twój pupil. Przedmioty te lokuje się w obroży noszonej na szyi przez kota lub psa.

Sposób ładowania

Jak każde urządzenie, i to potrzebuje energii, by właściwie działać. Jeśli wciąż nie wiesz, jaki lokalizator GPS jest najlepszy, zastanów się nad tym, jaki sposób ładowania bardziej Ci odpowiada. W przypadku modeli samochodowych istnieją dwa rozwiązania wybierane przez producentów.  Pierwsze z nich to wbudowana bateria, rodzaj akumulatora, którą od czasu do czasu należy naładować. Poszczególne produkty mogą działać w określonym trybie, w różnych przedziałach czasowych nawet do kilku miesięcy. Nowsze lokalizatory posiadają systemy, które wysyłają do właściciela informację o stanie baterii, jak i konieczności jej naładowania. Inną opcją jest zasilanie modelu poprzez podłączenie go z samochodem. W tym wypadku nie ma konieczności ładowania produktu, co z pewnością stanowi jego zasadniczą zaletę. Jednak – tego typu lokalizatory są znacznie łatwiejsze do wykrycia.

Gdy chodzi o urządzenia przeznaczone dla dzieci lub wyprodukowane z myślą o zwierzętach, najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są wymieniane baterie lub bateria wbudowana z możliwością ładowania. W tym wypadku też warto sprawdzić, czy sprzęt ma wbudowany alarm słabej baterii. Będzie on szczególnie przydatny dla osób, które zapominają o wymianie akumulatorków.

 

Lokalizatory GPS w dobrych cenach

Ceny produktów dostępnych na rynku są bardzo zróżnicowane. Można znaleźć takie, za które użytkownik będzie musiał zapłacić ponad kilka tysięcy, jak i te, których koszt nie przewyższy 100 zł. Znalezienie taniego lokalizatora GPS jest więc możliwe. Z opinii użytkowników można wywnioskować, że nie zawsze trzeba przepłacać. Jednak nie warto także wybierać najtańszych pozycji, które uda nam się znaleźć na sklepowych półkach.

 

5 najlepszych lokalizatorów GPS. Opinie w 2024 roku

 

Poniżej przedstawiamy nasz ranking lokalizatorów GPS, który pomoże Ci w wybraniu właściwego sprzętu. Urządzenia tego typu szczególnie przydadzą się właścicielom samochodów, którzy planują wakacyjny wyjazd. Zamontowany we wnętrzu produkt poinformuje Cię o każdej podejrzanej aktywności.

 

1. Locon Lokalizator GPS do Samochodu BA.02

 

Locon BA.02 to bardzo użyteczny sprzęt, który daje możliwość ustalenia lokalizacji swojego samochodu. Ma on złącze OBDII pasujące do wszystkich pojazdów wyprodukowanych po 2000 roku. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, ma wbudowaną baterię o pojemności 170 mAh. Wymiary modelu to: 5,07 cm x 4,96 cm x 2,5 cm, a jego waga to 63 g.

Lokalizator można połączyć ze specjalną aplikacją na smartfony, która jest kompatybilna ze sprzętami z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko ustalać aktualną pozycję pojazdu na mapie, ale i np. kontrolować prędkość jazdy czy przeglądać historię przejazdów. To bardzo przydatne opcje, gdy postanowimy komuś pożyczyć swoje auto.

Kierowcy przekonują, że urządzenie jest bardzo użyteczne. Ponieważ jest to model Plug & Play, jego montaż nie jest trudny. Za sprawą lokalizatora możemy zapobiec np. odholowaniu auta lub kradzieży, ponieważ wysyła powiadomienie, jeśli nagle zmieniono lokalizację i pojazd zacznie szybko oddalać się od miejsca, w którym zaparkowaliśmy.

Urządzenie Locon BA.02 służy do namierzania samochodów. Jego wymiary są równe: 5,07 cm x 4,96 cm x 2,5 cm. Lokalizator jest zasilany akumulatorem o pojemności 170 mAh.

 

Zalety

Łatwe podłączanie: Aby móc używać sprzętu wystarczy go podłączyć w aucie. Wykorzystuje on technologię Plug & Play.

Zainstalowana karta SIM: Lokalizator ma zainstalowaną kartę SIM, dlatego nie musimy sami jej kupować, aby prawidłowo działał.

Darmowa aplikacja: Aby odczytywać dane zapisywane przez urządzenie należy zainstalować darmową aplikację Gdzie Jest Auto. Ma ona przejrzysty interfejs i jest dostępna w języku polskim.

Wiele przydatnych funkcji: Lokalizator ułatwia znalezienie auta na parkingu, daje też możliwość sprawdzenia historii przejazdów czy prędkości, z jaką się porusza.

Powiadomienia o zmianie położenia pojazdu: Kiedy pojazd nagle zmieni swoje położenie dostaniemy powiadomienie na telefon. To może zapobiec np. odholowaniu samochodu.

 

Wady

Nie do wszystkich aut: Sprzęt nie jest przystosowany do montażu w starszych autach wyprodukowanych przed 2000 rokiem.

 

 

 

 

2. Trackimo Guardian 2G Wi-Fi

 

Trackimo Guardian 2G Wi-Fi to lokalizator w formie niewielkiego breloczka, który możemy wykorzystać na wiele sposobów. Może nam pomóc w szybkim znalezieniu bagażu, namierzeniu skradzionej torby czy kontrolowaniu dziecka. Urządzenie jest zasilane litowo-jonową baterią, której maksymalny czas działania po naładowaniu to 3 dni.

Sprzęt ma wymiary: 4,7 cm x 4,1 cm x 1,7 cm i waży 30 g. Jest nie tylko niewielki, ale też wytrzymały. Lokalizator działa niezawodnie w temperaturze od -20 st. C do +60 st. C, a ponadto jest wodoodporny. Ma wbudowany moduł Bluetooth oraz Wi-Fi.

Za co urządzenie zostało docenione przez kupujących? Według nich to mały, ale jednocześnie przydatny sprzęt, który umożliwia szybkie zlokalizowanie określonego obiektu. W przypadku, gdy straci sygnał GPS, daje możliwość namierzenia przedmiotu lub osoby z wykorzystaniem sieci GSM. Do odczytywania danych gromadzonych przez lokalizator służy aplikacja na smartfony, kompatybilna z systemem Android, a także iOS.

Lokalizator Trackimo Guardian 2G Wi-Fi ma wymiary: 4,7 cm x 4,1 cm x 1,7 cm. Pozwala na szybkie namierzenie przedmiotu (np. bagażu), jak również osób.

 

Zalety

Użyteczność: Sprzęt ma postać breloczka, możemy przypiąć go do walizki, włożyć do torebki lub umieścić w plecaku dziecka. Znajduje zastosowanie w wielu różnych sytuacjach.

Niezawodne działanie: Urządzenie jest wodoodporne, poza tym na jego działanie nie wpływa negatywnie niska ani wysoka temperatura.

Lokalizowanie na dwa sposoby: Do ustalania pozycji danego obiektu na mapie sprzęt wykorzystuje sygnał GPS, a jeśli go straci, przełącza się na sygnał GSM.

Gromadzenie danych w aplikacji: Do gromadzenia danych zapisywanych przez lokalizator służy aplikacja na smartfony. Jest ona dostępna w dwóch wersjach, a więc na system Android oraz iOS.

 

Wady

Konieczność częstego ładowania baterii: Aby używać sprzętu przez cały czas trzeba regularnie ładować baterię, średnio co 3 dni. Bywa to uciążliwe.

 

 

 

 

3. Bentech A600 Lokalizator Gps Dla Psa

 

Jeśli kiedyś doświadczyłeś bólu, jakim jest zgubienie ulubionego czworonoga, to polecamy Ci zakup Bentech A600. Jest to bardzo czuły lokalizator GPS dla psów, który posłuży im jako obroża. Urządzenie ma regulowaną długość, więc może być stosowany u wszystkich ras, bez względu na ich wielkość.

Dużą zaletą produktu jest to, że możesz śledzić lokalizację zwierzęcia poprzez aplikację mobilną na smartfonie lub komputerze. Lokalizator jest w pełni wodoodporny, więc pies może się kąpać w obroży. Sprzęt ma wbudowany akumulator litowo-jonowy o dużej wydajności (1000 mAh), dlatego nie musisz obawiać się, że rozładuje się podczas poszukiwania zwierzęcia. Producent zapewnia, że model w trybie czuwania jest w stanie działać przez 300 h. Dokładność wysyłanych współrzędnych to 5 m.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup lokalizatora, są z niego bardzo zadowoleni. W swoich opiniach docenili wydajną baterię oraz niewielką wagę, przez co szyja psa nie jest obciążona.

Lokalizator GPS Bentech A600 jest przeznaczony dla psów. Gadżet ma wymiary: 70 mm x 37 mm x 20 mm, a jego waga wynosi 65 g.

 

Zalety

Wodoodporność: Sprzęt ma wodoodporną konstrukcję, co oznacza, że można z niego korzystać nawet w deszczu. Nie ma obaw o to, że dojdzie do awarii urządzenia i wskutek tego otrzymywane przez użytkownika informacje nie będą zgodne z rzeczywistością.

Warunki pracy: Lokalizator GPS może działać w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C. Dowodzi to o wysokiej jakości jego wykonania. Wysoka i niska temperatura nie wpływają na efektywność działania sprzętu.

Łatwa kontrola: Test lokalizatorów GPS potwierdził, że użytkowanie Bentech A600 jest wygodne. Położenie psa można kontrolować z poziomu telefonu, tabletu czy komputera.

 

Wady

Funkcjonalność: Model nie jest zbyt funkcjonalny, bo można go zastosować tylko do kontroli pupila.

 

 

 

 

4. ART SGPS01B dla dzieci z lokalizatorem GPS

 

Model ART SGPS01B to dobry i tani lokalizator GPS, który stworzono dla dzieci. Swoim wyglądem produkt przypomina zegarek cyfrowy. Za sprawą urządzenia, możesz mieć pewność, że pociecha nie wagaruje lub bezpiecznie dotarła do domu.

Pasek został wykonany z dobrej jakości plastiku, który jest w pełni bezpieczny dla skóry malca. Producent zapewnia, że nie wywoła on alergii. Urządzenie ma niebieski kolor, więc będzie odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dużym udogodnieniem jest przycisk SOS. Po jego naciśnięciu następuje natychmiastowe połączenie z numerem rodzica, by powiadomić go o niebezpieczeństwie, w jakim znalazło się dziecko. Istnieje też możliwość wysłania komunikatu do 2 innych kontaktów np. posterunek policji. Obsługa produktu jest bardzo prosta, więc malec bez trudu ją opanuje.

Prezentowane urządzenie cieszy się dużym uznaniem rodziców, którzy nie muszą się martwić o to, że w drodze do domu dziecku coś się przytrafi. Również dzieci są zadowolone z lokalizatora. W recenzjach wielokrotnie chwalony był design modelu.

ART SGPS01B to dobry lokalizator GPS do 100 zł. Ten zegarek jest wykorzystywany przede wszystkim do zapewniania bezpieczeństwa dzieciom.

 

Zalety

Dodatkowe funkcje: Urządzenie jest wykorzystywane nie tylko do kontrolowania położenia malucha. Gadżet dodatkowo zlicza przebyte w ciągu dnia kroki, a także monitoruje sen (określa m.in. jego długość i jakość). Sprzęt ma też funkcję budzika.

Przycisk SOS: Jeśli dziecko poczuje zagrożenie, może skorzystać z przycisku SOS. Po jego naciśnięciu aktywowany zostaje alarm w telefonie opiekuna.

Kontrola bezpieczeństwa: Kupując ten model możesz mieć pewność, że Twoja pociecha będzie bezpieczna. W przypadku, gdy opuści wyznaczoną strefę zostaniesz o tym natychmiast poinformowany.

 

Wady

Pasek: Zegarek ma regulowany pasek, który według części osób jest nieco nieprzyjemny w dotyku (ryzyko podrażnień). 

Wydajność baterii: Akumulator stosunkowo szybko się rozładowuje.

 

 

 

 

5. Lokalizator GPS Alcatel Move Track MK20

 

Zachęcamy wszystkich właścicieli czworonogów do zakupu Alcatel MK-20. Lokalizator służy do zamontowania w obroży, byś mógł w dowolnym momencie namierzyć swojego pupila. Wymiary urządzenia to: szerokość – 5 cm, wysokość – 5 cm i głębokość – 5 cm. Waga produktu wynosi 0,2 kg, więc szyja psa nie zostanie obciążona.

Prezentowany sprzęt służy do śledzenia aktualnego położenia psa. Dzięki temu nawet, gdy czworonóg ucieknie lub się zgubi, bez trudu go znajdziesz. Przy pomocy aplikacji mobilnej namierzysz zwierzę z dokładnością do 5 m. Obudowę wykonano z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy. Poza tym lokalizator nie ulegnie zniszczeniu po kontakcie z wodą, więc nie musisz zdejmować obroży przed kąpielą. Wbudowana bateria li-ion jest bardzo żywotna, a jej wydajność to 460 mAh.

Opinie konsumentów o urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło użycie wysokogatunkowych materiałów. Lokalizator może być używany przez wszystkie rasy psów, gdyż w prosty sposób dopasujesz jego długość do potrzeb zwierzęcia.

Lokalizator GPS Alcatel MK-20 ma czarną obudowę. Model wyposażono w pojemną baterię 4000 mAh.

 

Zalety

Nie wymaga konfiguracji: Można rozpocząć użytkowanie sprzętu tuż po wyjęciu go z pudełka. Gadżet nie wymaga konfiguracji, a w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do pracy akcesoria (m.in. karta SIM).

Magnes: Model wyposażono w silny magnes. W związku z tym można zamontować lokalizator w wielu miejscach. Producent zapewnia, że siła magnesu jest bardzo duża. Gadżet jest stabilny, nawet jeśli pojazd jedzie z dużą prędkością.

 

Wady

Aplikacja: Konsumenci wskazują, że aplikacja, przez którą obsługuje się sprzęt czasami się zacina.

Zarysowania: Na obudowie sprzętu pojawiają się drobne rysy. Warto zadbać więc o to, aby urządzenie przechowywać w bezpiecznym miejscu (zmniejszy to ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych).

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Lokalizator GPS dla kota

Lokalizator GPS dla Psa, Kota Blow BL011

Wszyscy właściciele aktywnych kotów, psów czy innych pupili powinni zwrócić uwagę na tę propozycję w rankingu, chociaż lokalizator nada się także do namierzania drobnych przedmiotów, takich jak klucze, torby czy urządzenia elektroniczne. Dzięki wbudowanej baterii, która wytrzyma nawet do 90 dni, nie musimy martwić się o regularną wymianę, tak zwanych paluszków.

Urządzenie działa na podstawie GPS+, AGPS+ i +3LBS, a informacja o położeniu w formacie współrzędnych geograficznych skoordynowanych z mapą Google przekazywana jest SMS-em na podany numer telefonu. Lokalizator pozwala także na śledzenie w kompatybilnej aplikacji na smartfona. Ciekawymi opcjami są funkcje alarmu przekroczenia wskazanej strefy czy SOS, co przydaje się w przypadku poszukiwań osób z demencją.

Użytkownicy doceniają dokładność lokalizacji i kompatybilność z mapami Google, co bardzo ułatwia poszukiwania zgub oraz wytrzymałość baterii, która faktycznie może wytrzymać tyle, ile deklaruje producent. Produkt chwalony jest także za prostą i intuicyjną obsługę oraz niewielkie rozmiary i dyskretną formę, dzięki czemu jest łatwy do zamaskowania. 

 

Lokalizator GPS dla osób starszych

Lokalizator GPS, Smartwatch dla osób starszych RD99

Lokalizator, do złudzenia przypominający designerski elektroniczny zegarek, przeznaczony jest do lokalizowania głównie osób starszych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć go także swoim dzieciom, jeśli martwimy się na przykład o ich powrót ze szkoły. Ma wbudowaną możliwość odbierania połączeń przychodzących, co ułatwia kontakt z zaginioną osobą oraz przycisk SOS, który pozwala na połączenie z numerem alarmowym.

Lokalizator, oprócz powszechnie wykorzystywanej technologii lokalizacji GPS i kompatybilności ze znanymi systemami operacyjnymi smartfonów, takimi jak Android czy iOS, wykorzystuje też moduł WiFi oraz LBS, co przekłada się na jeszcze większą dokładność lokalizacji. Ciekawą opcją jest tak zwany wirtualny płot, czyli możliwość ustawienia obszaru, w którym lokalizator razem z właścicielem mogą się znaleźć bez włączania alarmu.

Ten model lokalizatora, pomimo nieco ograniczonej możliwości stosowania, jest chętnie wybierany i chwalony przez użytkowników, głównie opiekujących się seniorami. Przez swój przypominający zegarek kształt i funkcję wskazywania godziny, nie budzi niepokojących skojarzeń i jest chętnie noszony. Szczególnie ceniony jest jednak za dokładność lokalizacji oraz możliwość wykonywania połączeń, co niejednokrotnie bardzo pomogło w poszukiwaniach osób z demencją czy podobnymi chorobami.

 

Lokalizator GPS do motocykla

Mini lokalizator GPS GF-07 Podsłuch GSM

 

Lokalizator wyróżnia się nie tylko miniaturowymi wymiarami, ale także proporcjonalną do rozmiarów ceną. Pozwala on nie tylko lokalizować urządzenia, bądź osoby z wykorzystaniem transmisji GPS, ale także rejestrować dźwięk i podsłuchiwać. Do działania lokalizator potrzebuje karty SIM, w związku z czym komunikacja z urządzeniem (zarówno odbieranie informacji, jak i wydawanie mu komend) odbywa się za pomocą SMS.

Lokalizator ma wbudowaną baterię wielokrotnego ładowania wytrzymującą w trybie czuwania aż sześć dni i zasilany jest za pomocą USB. Za pomocą tego samego przewodu można zgrać pliki lokalizacji bądź dźwiękowe na komputer czy inne urządzenie umożliwiające ich odtworzenie. Ciekawym atrybutem jest magnes, który umożliwia przymocowanie lokalizatora do metalowych elementów, na przykład do auta.

Urządzenie chwalone jest za niewielkie rozmiary i możliwość dyskretnego zamocowania do dowolnego przedmiotu, a także za sprawnie działającą i długo wytrzymującą baterię. Cenione jest także za jakość nagrywanych dźwięków  oraz łatwość obsługi.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ