Ranking 8 najlepszych mini kamery w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Mini kamera – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukujesz urządzenia do monitorowania domu? W tym przypadku może sprawdzić się mini kamera Model SQ11. Znajdzie ona swoje zastosowanie zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. Możemy to zawdzięczać wbudowanym w jej korpus, 6 diodom IR pozwalającymi na widoczną rejestrację obrazu także w nocy. Urządzenie zapisuje video w jakości FULL HD, rozdzielczości 1920x1080p. Jest w stanie nagrać 30 klatek na sekundę. Kąt widzenia obiektywu wynosi 140 stopni, co sprawia, że zasięg obrazu jest bardzo duży. Propozycją godną uwagi jest także model DexXer WiFi z Bateria HD. Pozwala on na skuteczne oraz wygodne kontrolowanie danego obszaru. Z pomocą telefonu, a także pobranej na niego aplikacji występuje możliwość transmisji na żywo rejestrowanego przez urządzenie terenu czy też pomieszczenia.

8 najlepszych mini kamery. Opinie w 2023 roku

 

Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz Twojej rodziny, rozważ możliwość zakupienia urządzenia nagrywającego. W wyborze dostosowanego do Twoich potrzeb modelu z pewnością pomoże Ci zaprezentowany przez nas poniżej ranking mini kamer. Sprzęty, które zostały w nim umieszczone są najczęściej polecane przez konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Mini kamera ma szerokokątny obiektyw rejestrujący obraz pod kątem 155 stopni. Ma też 8 diod IR doświetlających obraz w nocy. Dzięki tej opcji urządzenie jest w stanie nagrywać obraz, nawet gdy jest ciemno. Pozwala to na monitoring obiektu przez całą dobę.

Wady

Do zestawu nie jest dołączona karta pamięci, na której są przechowywane nagrania. Nabywca będzie musiał samodzielnie dokonać zakupu tego produktu.

Podsumowanie

Wymiary modelu wynoszą 28 mm x 28 mm x 28 mm. Rozdzielczość wykonywanych przez nią zdjęć wynosi 4032x3024p, a nagrań wideo 1920x1080p. Jej czas pracy wynosi maksymalnie 90 minut.

Drugi wybór

Zalety

To mini kamera współpracująca z siecią WiFi, zaopatrzona w baterię i jakość zapisu obrazu na poziomie 1280 X 720 pikseli. Sprzęt nagrywa obraz bezpośrednio na kartę pamięci SD, a rozpoczęcie nagrywania jest sygnalizowane powiadomieniem push na smartfona.

Wady

Jak przekazują użytkownicy, kamera nie ma aktualnych sterowników. Powoduje to szereg komplikacji przy uruchomieniu sprzętu, a także skutecznej eksploatacji.

Podsumowanie

Waga zestawu to zaledwie 90 g, a budowa modułowa sprawia, że kamerę łatwo zamontować i ukryć w pomieszczeniu. Kamera współpracuje z dedykowaną jej aplikacją na smartfona pozwalając nie tylko na odtwarzanie obrazu, ale również sterowanie.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest lekkie, dlatego może znaleźć swoje zastosowanie podczas uprawiania sportów czy też może być zamontowane do dronu. Istotnym atutem modelu jest funkcja detekcji ruchu dobrze sprawdzająca się przy długotrwałym rejestrowaniu obrazu, podczas którego nie chcemy nagrywać pustych klatek.

Wady

Produkt nie działa długo po odłączeniu od zasilania. Maksymalny czas bezprzewodowego użytkowania wynosi 70 minut. Jednak możliwe jest podłączenie go pod zasilanie stałe.

Podsumowanie

Wymiary urządzenia wynoszą 22 mm x 22 mm x 16 mm. Jest ono wyposażone w 4 diody podczerwone IR umożliwiające działanie w trybie nocnym. Dzięki świecącym diodom sprzęt ten nadaje się również do rejestrowania obrazu w nocy.

 

Mini kamera Wi-Fi

 

1. Mini Kamera Full HD SQ11 Szpiegowska Detekcja Ruch

 

Model SQ11 to mini kamera Wi-Fi, o zasięgu do 10 m, który można połączyć z tabletem oraz telefonem mającym system Android lub iOS. Z pomocą aplikacji zainstalowanej na tych urządzeniach można kamerą sterować, robić zdjęcia, nagrywać lub odtwarzać zgromadzone materiały.

Urządzenie jest niewielkie, jego wymiary wynoszą 28 mm x 28 mm x 28 mm. Pozwala to na zamontowanie go w niewidocznym miejscu. SQ11 pracuje na naładowanej baterii do 90 minut. Rozdzielczość wykonywanych przez sprzęt zdjęć wynosi 4023×3021 pikseli, a nagrywane wideo ma rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Obraz rejestrowany jest pod kątem 155 stopni.

Głównym powodem dokonania zakupu tego produktu przez konsumentów jest możliwość uruchomienia w nim trybu pracy nocnej. Wokół obiektywu zamontowanych zostało 8 diod IR umożliwiających doświetlenie obrazu w późnych godzinach wieczornych, a także po zmroku. Mini Kamera Full HD SQ11 spełni swe zadanie jako mini kamera szpiegowska, bo jej wymiary to zaledwie 23 x 23 x 22 mm.

 

Zalety

Rozdzielczość: Producent deklaruje, że kamera rejestruje obraz w rozdzielczości full HD czyli 1920 x 1080 pikseli.

Podłączenie: Niezwykle łatwe podłączenie sprawia, że użytkowanie jest komfortowe.

Detekcja ruchu: Dzięki zastosowaniu analizy poklatkowej kamera reaguje w przypadku wykrycia ruchu i rozpoczyna nagrywanie.

Kąt widzenia: Kamera jest w stanie rejestrować obraz w zakresie 140 stopni.

Wyposażenie: Wraz z kamerą użytkownik otrzymuje uchwyt mocujący z klipsem, kabel przyłączeniowy USB oraz AV, a także instrukcję obsługi.

 

Wady

Jak przekazują opinie o mini kamerach tej marki, jakość nagrań nie zawsze zadowala, także użytkownicy rejestrują nie zawsze sprawne działanie czujnika ruchu.

 

 

 

 

Mini kamera szpiegowska

 

2. Mini Kamera DexXer WiFi z Bateria HD

 

Jeśli interesuje cię nagrywanie za pomocą WiFi może zainteresuje cię produkt mini kamera DexXer WiFi z baterią HD. W specyfikacji czytamy, że model współpracuje z WiFi 802.11 b/g/n i nagrywa w rozdzielczości 1080 x 720 pikseli 30 kl/s. Sprzęt waży 90g i wyposażono go w akumulator litowo-jonowy.

Nagrywanie odbywa się bezpośrednio na kartę pamięci, o maksymalnej pojemności 32 GB. Produkt, po instalacji dedykowanej do niego aplikacji na smartfona, ma możliwość wysyłania powiadomień push na twój telefon.Ta mini kamera z czujnikiem ruchu pozwala na śledzenie ruchu w czasie rzeczywistym, lub rejestracji go na karcie CD, na której nagrywanie odbywa się w pętli.

Mini kamera DexXer WiFi z baterią HD to produkt o modułowej konstrukcji pozwalający na wiele różnych możliwości montażowych.

 

Zalety

Zasilanie: Sprzęt może być zasilany za pomocą wbudowanego akumulatora litowo-jonowego, lub przy pomocy przewodu i podłączenia go do portu usb.

Czas pracy: Kamera zasilana baterią może pracować w trybie ciągłym przez 8 godzin.

WiFi: Wbudowany moduł WiFi sprawia, że kamera bez trudu łączy się ze smartfonem przekazując obraz na ekran smartfonu.

Kompletność zestawu: Kupowane elementy pozwalają na podłączenie i użytkowanie kamery zaraz po zakupie. W skład zestawu wchodzą obok kamery, bateria, przewód micro USB oraz instrukcja w języku polskim.

Nagrywanie: Dzięki współpracy kamery z kartami do 32 GB, obraz jest nagrywany w pętli na umieszczoną w porcie kartę micro SD. Podgląd obrazu jest również możliwy w czasie rzeczywistym z pozycji smartfona.

 

Wady

Sterowniki: Brak aktualnych sterowników powoduje komplikacje przy podłączeniu kamery, a także jej eksploatacji.

 

 

 

 

Mini kamera bezprzewodowa

 

3. Mini kamera szpiegowska Full HD SQ8

 

Uznaliśmy, że ranking nie byłby kompletny, jeżeli nie znalazłaby się w nim bezprzewodowa mini kamera. Jest to jedna z najmniejszych kamer nagrywająca obraz w wysokiej jakości FULL HD. Jej wymiary wynoszą 22 mm x 22 mm x 16 mm i umożliwiają umiejscowienie jej w dyskretnym, niewidocznym dla oka miejscu.

Jakość zapisywanego obrazu FULL HD wynosi 1080p, a także możliwy jest zapis nagrania HD w jakości 720p. Urządzenie może pracować zasilane akumulatorowo, jak i sieciowo. Długość pracy na baterii wynosi 70 minut.

Według kupujących jest to dobra i tania mini kamera. Użytkownicy cenią jej funkcjonalność. Model ma 3 opcje pracy: nagrywanie ciągłe, detekcję ruchu oraz funkcję wykonywania zdjęć. Jest to urządzenie, które może dobrze się sprawdzić w domu, podczas obserwacji opiekunki lub w pomieszczeniach biurowych. Mini kamera szpiegowska Full HD SQ8 dzięki temu, że wbudowano jej oświetlacz podczerwieni, pracuje tak samo dobrze w dzień jak i w nocy.

 

Zalety

Akumulator: Wbudowany akumulator litowo-jonowy 200 mAh pozwala na czas pracy około 70 minut.

Full HD: Kamera rejestruje obraz w formacie 1920 x 1080 pikseli, a dzięki oświetleniu IR pozwala na nocne nagrywanie.

Opcje pracy: Ta bezprzewodowa mini kamera jest wyposażona w trzy opcje pracy. Nagrywanie ciągłe, detekcja ruchu, oraz opcję wykonywania zdjęć.

Zapis w pętli: Ta mini kamera współpracuje z kartami pamięci o pojemności od 8 do 32 GB. W przypadku zapełnienia pamięci, zapisywane są kolejne zdarzenia w miejsce najstarszych zarejestrowanych na karcie.

 

Wady

Wśród opinii klientów znaleźliśmy między innymi informację, że zdarza się, że kamera nie chce pracować podczas ładowania.

 

 

 

 

Mini kamera z czujnikiem ruchu

 

4. Mini kamera mikrokomora Czujnik ruchu Video HD1080

 

Jako dobra mini kamera jest postrzegany także produkt mini kamera mikrokomora czujnik ruchu Video HD1080. Sprzęt oferuje rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Sprzęt współpracuje z siecią WiFi i oferuje zarówno rejestrację nagrań jak i ich podgląd w czasie rzeczywistym za pomocą smartfona.

Małe wymiary urządzenia umożliwiają jego komfortową , dyskretną instalację i szczegółową rejestrację zdarzeń w pomieszczeniu. Pozwala na nią szeroki kąt widzenia kamery, oraz długo działająca bateria na jednym ładowaniu nawet do 24 godzin. Proste jest również ładowanie sprzętu, bo wystarczy go podłączyć do ładowania w laptopie, w samochodzie czy do innego urządzenia.

Na uwagę zasługuje również zamontowany tu system detekcji ruchu pozwalający na uruchomienie nagrywania w przypadku jego wykrycia, a także możliwość nagrywania po ciemku, dzięki podczerwieni. Mini kamera mikrokomora czujnik ruchu Video HD1080 to niewidoczny sprzęt pozwalający na dyskretną rejestrację zdarzeń w pomieszczeniu, w którym nas nie ma.

 

Zalety

Rozdzielczość: Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości HD wynoszącej 1920 x 1080 pikseli.

Nagrywanie nocą: Dzięki zainstalowaniu podczerwieni kamera rejestruje obraz również w przypadku braku oświetlenia nocą.

Detekcja ruchu: Wykrywanie ruchu pozwoli na uruchomienie nagrywania dokładnie wtedy, gdy sprzęt wykryje kogoś w pomieszczeniu.

Czas pracy: Czas pracy kamery na jednym ładowaniu może wynieść nawet do 24 godzin.

Ładowanie: Ładowanie sprzętu jest niezwykle proste i można to wykonać podłączając go zarówno do ładowarki w samochodzie, w domu, a także podłączając do innego sprzętu typu laptop czy powerbank.

 

Wady

Instrukcja: Polski klient nie może liczyć na dostawę sprzętu wraz z instrukcją obsługi w języku polskim. Kupujący muszą się zadowolić instrukcją w języku angielskim.

 

 

 

 

Mini kamera z rejestratorem

 

5. SQ16 Mini kamera 1080P Rejestrator wideo HD

 

SQ16 mini kamera 1080P rejestrator wideo HD to sprzęt zupełnie jak z filmu Bonda. Rejestrator bowiem został umieszczony w plastikowej kostce do gry o rozmiarach 2,5 x 2,5 x 2,5 cm. Mimo swoich małych rozmiarów kamera pracuje w rozdzielczości 1080 pikseli i pozwala na nagrywanie wideo również w ciemności.

Jest to możliwe dzięki umieszczonym na obudowie czterem diodom IR LED. Mini kamera z rejestratorem może być używana jako kamera samochodowa, sportowa czy zapewniająca bezpieczeństwo w domu. Sprzęt ma szeroki kąt soczewki i w przypadku zapełnienia karty SD o maksymalnej pojemności 32 GB, nadpisuje nagrania na najstarszych.

Bateria kamery o pojemności 300 mAh zapewnia eksploatację przez około dwie do trzech godzin. SQ16 mini kamera 1080P rejestrator wideo HD to plastikowa konstrukcja o wyglądzie kostki do gry i boku wielkości 2,5 cm.

 

Zalety

Funkcjonalność: Ze względu na wygląd sugerujący element gry planszowej kamery nie trzeba w specjalny sposób ukrywać, wystarczy położyć ją w dogodnym miejscu.

Podczerwień: Kamera wyposażona w podczerwień pozwoli na wykonywanie zdjęć zarówno w okresie dobrego oświetlenia jak i w nocy.

Rozdzielczość: Sprzęt oferuje rozdzielczość nagrywania na poziomie 1080 pikseli.

Detekcja ruchu: Kamera została również wyposażona funkcję detekcji ruchu. Zatem zostanie uruchomiona w przypadku jego wykrycia.

 

Wady

Karta SD: Sprzęt jest przystosowany do nagrywania wideo bezpośrednio na kartę SD o maksymalnej wielkości 32 GB. Jednak karta nie została do niego dołączona i trzeba ją dokupić oddzielnie.

 

 

 

 

Mini kamera IP

 

6. Mini Kamera IP WiFi P2P Noc 4xIR Full HD Detecka

 

Godną uwagi jest mini kamera IP Model P2P 4xIR nagrywająca obraz pod kątem 90 stopni. Sama kamera jest niewielka, ponieważ jej wymiary wynoszą 8 mm x 8 mm x 6 mm, aczkolwiek z całym układem ma ona wymiary wynoszące 23 mm x 58 mm x 6 mm. Jej całkowita waga to nieco ponad 60 g.

Test mini kamer sprawdzający działanie funkcji detekcji ruchu ujawnił, że model P2P 4xIR rejestruje obraz na bieżąco. A w przypadku, gdy kolejna klatka różni się od poprzedniej, urządzenie rozpoczyna nagrywanie. Możliwa jest regulacja czułości detekcji w zależności od potrzeb i wymagań użytkownika.

Kupujący wybierają ten produkt, ponieważ za sprawą emitowanego w nocy światła może zarejestrować o wiele więcej szczegółów, niż tradycyjne urządzenia tego typu służące do nagrywania. Pozwalają na to 4 wbudowane w korpus kamery diody typu IR BLACK. Mini kamera IP WiFi P2P noc 4xIR Full HD Detecka to sprzęt zasilany akumulatorem li-ion z komunikacją bezprzewodową WiFi.

 

Zalety

Współpraca ze smartfonem: Kamera ściśle współpracuje ze smartfonem i dedykowaną na niego aplikacją. Z pozycji smartfona, zarówno z systemem iOS jak i Android, nie tylko masz podgląd z kamery, ale również możliwość konfiguracji ustawień.

Nagrywanie: Wysoka rozdzielczość obrazu pozwala na nagrywanie w rozdzielczości 1080 pikseli. Wbudowany mikrofon rejestruje dźwięk.

Akumulator: Dołączony do sprzętu akumulator li-ion o pojemności 4000 mAh zapewnia pracę przez około 15 godzin na jednym ładowaniu.

Funkcja alarmu: Gdy detektor kamery wykryje ruch w obrębie pracy obiektywu, właściciel urządzenia zostanie powiadomiony alarmem na smartfonie.

 

Wady

Kąt pracy: Kamera jest w stanie rejestrować zdarzenia, które ma w zasięgu 90 stopni. Jest to zasięg, który nie zadowala wszystkich użytkowników.

 

 

 

 

Mini kamera samochodowa

 

7. Kamerka samochodowa oryginalna SmartCams JSE CDR-182

 

Mini kamera samochodowa SmartCams JSE CDR-182, jak sama nazwa mówi, dobrze sprawdzi się w pojeździe. Rejestruje ona obraz w jakości Full HD, w rozdzielczości 1920x1080p. Obiektyw jest zbudowany z 7 warstwowego szkła, a jego kąt widzenia obejmuje 170 stopni. Zamontowany wyświetlacz ma przekątną 2,4 cala, umożliwia to wystarczającą widoczność obrazu.

SmartCams JSE CDR-182 to bezprzewodowa mini kamera, która może być zasilana akumulatorowo, a także za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej oraz przewodu USB. Daje to możliwość ładowania urządzenia w trakcie jazdy samochodem. Podczas nagrywania kamera nie powinna przeszkadzać kierowcy, ponieważ ekran jest wygaszony, a jedynie dioda umieszczona w lewym górnym rogu informuje o jej działaniu.  

Użytkownicy twierdzą, że model jest łatwy w montażu, co wynika z jego prostej budowy. Istotną dla nich jest również funkcja stabilizacji obrazu. Kamera ma wbudowany czujnik grawitacyjny G – SENSOR zapobiegający rejestracji rozmazanego obrazu. Kamerka samochodowa oryginalna SmartCams JSE CDR-182 to model dedykowany do aut z możliwością zasilania z gniazda zapalniczki samochodowej.

 

Zalety

Obiektyw: Sprzęt wyposażono w szerokokątny obiektyw klasy A+ i może on rejestrować zdarzenia w zakresie 170 stopni.

Rejestracja: Każde nagranie może być opatrzone wskaźnikiem daty i godziny wykonania. Zatem może ono stanowić dowód w przypadkach kolizji.

Tryb nocny: Sprzęt oferuje możliwość nagrywania w ciemnościach, bo wyposażono go w specjalny tryb nocny.

Tryb parkingowy: Dzięki niemu kamera włączy się nawet na postoju w przypadku wykrycia kolizji nagrywając sprawcę zdarzenia.

 

Wady

Współpraca z innymi urządzeniami: W opisie urządzenia nie znaleźliśmy informacji jakoby mogło ono współpracować zewnętrznymi odbiornikami. Zatem nie ma możliwości przesyłania obrazu na smartfona.

 

 

 

 

Mini kamera HD

 

8. Kamera Inspekcyjna F150 HD Wifi Kontrola Kamera Xrec SB4405

 

Mini kamera HD Xrec Endoskop SB4405 rejestruje obraz w rozdzielczości 1600x1200p. Kąt widzenia obiektywu wynosi 70 stopni. W części korpusu produktu wbudowane są diod LED (8 sztuk) z możliwością regulacji jasności, pozwalające na montaż urządzenia w przyciemnionych miejscach. 

Xrec Endoskop SB4405 ma własny moduł Wi-Fi umożliwiający korzystanie z rejestrowanego przez niego bezprzewodowego podglądu obrazu. Ta funkcja dostępna jest po zainstalowaniu na telefonie lub komputerze odpowiedniej aplikacji. Produkt jest wyposażony w akumulator pozwalający na pracę bez zasilania nawet do 90 minut. Po całkowitym rozładowaniu należy go systematycznie podłączać do zasilania.

Według opinii konsumentów produkt ten jest wodoodporny. Potwierdzają to również testy, wykonywane na nim podczas jego kontaktu z wodą. Pozwala on również na obserwację trudno dostępnych miejsc, w które nie mamy możliwości samodzielnie zajrzeć, takich jak: wnętrza rur lub kanały wentylacyjne. Jest to możliwe dzięki długiemu przewodowi oraz małej średnicy kamery. Kamera inspekcyjna F150 HD Wifi kontrola kamera Xrec SB4405 to sprzęt do specjalnych zastosowań z łącznością WiFi o zasięgu do 10 m.

 

Zalety

Rozdzielczość: Sprzęt oferuje rozdzielczość na poziomie 1600 x 1200 pikseli, a także zawiera podświetlenie led o regulowanej intensywności ułatwiające robienie zdjęć.

Przewód: Przewód endoskopowy o długości 10 m wykazuje odpowiednią sztywność, która ułatwia przemieszczenie go do miejsca wykonywania zdjęć.

Ochrona przeciwwilgociowa: Kamera została zabezpieczona stopniem ochrony na poziomie IP68, znaczy to że jest nie tylko odporna na kurz, ale i wodę w przypadku jej zanurzenia.

 

Wady

Rejestracja obrazu: Sprzęt umożliwia bezpośredni podgląd w czasie rzeczywistym tego co widzi kamera z pozycji smartfona, po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji. Nie ma tu możliwości rejestracji obrazu na kartę SD.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką mini kamerę kupić?

 

W dzisiejszych czasach występuje wiele zdarzeń zagrażających naszemu życiu oraz zdrowiu. Pomocnym urządzeniem pozwalającym na zmniejszenie tego ryzyka jest mini kamera. Umożliwia ona zarówno monitorowanie obszaru przy domu, w pracy, podczas jazdy samochodem, a także obserwację pokoju dziecka w trakcie, gdy zajmuje się nim obca osoba/niania. Praktyczne wskazówki odnośnie wyboru odpowiedniego modelu zostały zawarte w poniższym poradniku. Z pewnością znajdziesz w nim odpowiedź na pytanie, jaką mini kamerę wybrać?

 

 

Zasilanie

Wybierając mini kamerę powinniśmy zwrócić uwagę, w jaki sposób urządzenie jest zasilane. Najchętniej wybierane są te modele, które nie wymagają stałego podłączenia do prądu, czyli bezprzewodowe/akumulatorowe. Umożliwia to zachowanie mniejszej widoczności sprzętu i zapewnia większą dyskrecję podczas ewentualnego nagrywania obrazu. Kamery te zasilane są za pomocą akumulatora, który co jakiś czas należy naładować. W zależności od modelu bateria pozwala na 5h – 8h ciągłej pracy. Urządzenia wymagające podłączenia sieciowego mogą być bez przerwy używane, nie występuje konieczność ładowania, jednak w jakiś sposób ograniczają nas w kwestii ustawienia.

 

Rozdzielczość ekranu

Jaka jest najlepsza mini kamera? Nagrywa dobrej jakości obraz zapewniając wygodne oglądanie zarejestrowanych klatek. Produkt zazwyczaj dostępny jest w rozdzielczości 1280×720 pikseli oraz 1920×1080 pikseli. Punktem oczywistym jest, że im wyższa jest rozdzielczość, tym większy komfort oglądania i większa szczegółowość obrazu. Nagrania video dostępne są zwykle w jakości HD oraz Full HD. 

 

Sposób przesyłania danych

Aby przesłać dane z kamery na inne urządzenie, takie jak telefon czy komputer czasem należy wyłącznie mieć dostęp do bezprzewodowej sieci Wi-Fi. Z jej pomocą pobieramy aplikację przeznaczoną do obsługi danego modelu. Po włączeniu aplikacji mamy dostęp do obrazu rejestrowanego przez sprzęt oraz do sterowania jego pracą. W przypadku modeli niemających dostępu do sieci jedyną opcją jest podłączenie kamery do innego urządzenia z pomocą kabla USB.

 

Wymiary 

Jakie wymiary ma najlepsza mini kamera? Całkowite wymiary urządzenie bardzo często uzależnione są od jego przeznaczenia. Kupując sprzęt powinniśmy wiedzieć, do jakich celów chcemy go wykorzystać. Należy kupić taki produkt, który nie okaże się za mały w przypadku potrzeby instalowania, go jako kamery w samochodzie, a także, aby nie był za duży, gdy chcemy zastosować go do celów szpiegowskich. 

 

Dostępne funkcje

Najprostsze modele mają jedynie dostępną funkcję rejestrowania obrazu. Umożliwia ona wyłącznie podgląd monitorowanego obiektu za pomocą telefonu/komputera. Bardziej rozbudowane kamery mogą mieć takie funkcje, jak: czujnik ruchu, tryb nocny, robienie zdjęć oraz wiele innych. Pozwalają one na bardziej precyzyjne rejestrowanie wydarzeń oraz na zachowanie w pamięci nagrań.

 

 

Zastosowanie

Istotną kwestią jest także przeznaczenie urządzenia. Może być ono stosowane jako kamera samochodowa. Dzięki niej kierujący będzie mógł kontrolować manewry wykonywane podczas parkowania. Obraz jest nagrywany także w trakcie jazdy, dlatego też w razie wypadku może zostać ujęta sytuacja, która go spowodowała. Pomoże to w opisaniu przebiegu zdarzenia. Mini kamery można stosować także do monitorowania domu. Mogą służyć jako niewidoczny wizjer umożliwiający obserwacje przychodzących osób. Przydatne jest to w razie kradzieży, ponieważ możliwe jest zarejestrowanie potencjalnego włamywacza. 

Z pomocą kamer szpiegowskich możemy także kontrolować dzieci, a także osoby, które zatrudniamy do opieki nad nimi. Po zamontowaniu urządzenia w niewidocznym oraz niedostępnym dla dziecka oraz opiekuna miejscu będziemy mieli przekonać się, czy dana osoba zachowuje się w sposób odpowiedni dla malucha. 

 

Mini kamery w dobrych cenach

Mini kamery o prostej budowie oraz małej możliwości wyboru trybów czy funkcji kosztują w granicach 50 zł – 80 zł. Chcąc zaopatrzyć się w bardziej nowoczesny sprzęt musimy liczyć się z tym, że cena będzie wyższa. Modele takie są dostępne za ok. 300 zł, do nawet 1000 zł. Czasem jednak warto zainwestować w lepsze urządzenie, które może nam zapewnić lepszą jakość obrazu.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje mini kamera?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli mini kamer. Ich cena może zależeć od rozdzielczości urządzenia, wielkości, możliwości zastosowania oraz jakości produktu. Tanie modele o prostej budowie i nieskomplikowanej obsłudze dostępne są za ok 50 zł. Chcąc zakupić bardziej profesjonalny produkt z wyższej półki, cechujący się większą trwałością oraz mającym szerszą gamę wyboru możliwych trybów, a także funkcji, musimy przygotować się na wydatek sięgający do 1000 zł.

 

 

P2: Jak podłączyć mini kamerę do laptopa?

W zależności od modelu urządzenia można podłączyć kamerę za pomocą kabla USB czy sieci bezprzewodowej. W pierwszym przypadku wystarczy jedynie podłączyć odpowiednią końcówkę przewodu do obu urządzeń i gotowe. Do drugiej opcji będzie nam potrzebny dostęp do bezprzewodowej sieci – Wi-Fi. Po uzyskaniu dostępu przez laptopa oraz kamerę do tej sieci należy pobrać na laptopa specjalną aplikację przeznaczoną do obsługi danego modelu. Z pomocą tych dwóch opcji będziemy w stanie przeglądać udostępniany przez kamerę obraz, a także sterować nią.

 

P3: Gdzie można kupić mini kamerę?

Mini kamerę można kupić zarówno stacjonarnie, jak również przez Internet. Różne modele dostępne jest w sklepach stacjonarnych specjalizujących się w sprzedaży urządzeń RTV, a także w sklepach z produktami przeznaczonymi do wyposażenia domów. Innym sposobem jest dokonanie zakupu przez Internet. Kamerę można nabyć zarówno w sklepach internetowych, jak również na aukcjach. Wybierając tę metodę możemy zaoszczędzić sporo czasu. Ważne jest również to, że taki sposób zakupu pozwoli kupującemu zaoszczędzić gotówkę, ponieważ licytując produkt możemy zakupić go w bardzo dobrej cenie.

 

P4: Jak działa mini kamera?

Mini kamera jest urządzeniem rejestrującym obraz. Pozwala ona na nagrywanie plików video oraz robienie zdjęć. Po zamontowaniu jej w miejscu docelowym oraz włączeniu zaczyna swoją pracę. Część modeli ma tryb detekcji ruchu. Umożliwia on rejestrację obrazu na bieżąco, a w przypadku gdy kolejna klatka różni się od poprzedniej, rozpoczyna nagrywanie. Pozwala to na zaoszczędzenie energii urządzenia. Niektóre produkty wyposażone są również w światła LED. Są one bardzo przydatne w sytuacji, gdy chcemy użytkować sprzęt w nocy lub do obserwacji trudno dostępnych miejsc, takich jak przewody wentylacyjne.

 

 

P5: Jak zrobić mini kamerę z telefonu?

Zastanawiasz się jak zrobić kamerę szpiegowską ze swojego telefonu? Do zrobienie tego urządzenia potrzebne Ci będą: małe plastikowe lusterko lub stara płytka CD (wybór płytki CD spowoduje, że jakość nagrania będzie gorsza), długa wykałaczka, taśma klejąca (najlepiej matowa), klej oraz ostre nożyce lub nożyce do metalu. Pierwszym krokiem będzie wycięcie z lusterka/płytki małego prostokąta za pomocą nożyc do metalu. Prostokąt powinien być takiej wielkości, aby nie rzucał się w oczy, a jednocześnie był w stanie odbijać obraz do całej powierzchni aparatu. Przyklejamy go klejem do wykałaczki pod kątem 45 st. Następnie zrobiony obiektyw, należy przykleić za pomocą taśmy klejącej do telefonu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ