Ranking 5 najlepszych monitorów Led w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.04.24

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt można zawiesić na ścianie czy też postawić na dołączonej podstawie. Monitor to panel typu AMVA+ LED z czasem reakcji na poziomie 4 ms i z szerokim kątem widzenia. Zapewnia dobre odwzorowanie barw.

Wady

Porty USB i HDMI są umieszczone w trudno dostępnym miejscu, więc możemy mieć problem z podłączeniem monitora do innego urządzenia.

Podsumowanie

Przekątna modelu to 22 cale. Wymiary produktu to 11.5 cala x 20.5 cala. Monitor ma 2 głośniki o mocy 4 W. Waga produktu z podstawą to 3,9 kg. Sprzęt znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale i w biurze.

Drugi wybór

Zalety

Matryca typu TN sprawia, że czas reakcji monitora wynosi 1 ms. Dodatkowo model zapewnia szeroki kąt widzenia. Produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów. Sprzęt ma mocną barwę oraz jasność obrazu.

Wady

Minusem jest to, że całość nie jest wykonana w jednym kolorze. Część obudowy monitora ma bordowy kolor, co przeszkadza wielu konsumentom.

Podsumowanie

Przekątna ekranu wynosi 21,5 cala. Monitor ma wejście HDMI, D-sub i DisplayPort. Pobór mocy monitora podczas pracy wynosi 20 W, a w czasie spoczynku 0,5 W. Waga tego modelu to zaledwie 3 kg.

Rozważ też

Zalety

Monitor gwarantuje szeroki kąt widzenia, a liczba kolorów, jaką emituje to 1,07 miliarda. Sprzęt jest w technologii Ultra HD 4K, gwarantuje najwyższy możliwy poziom realizmu gier. Dzięki funkcji Screen Split możemy podzielić ekran monitora, aby dostosować go do własnych potrzeb.

Wady

Ekran zbyt wolno reaguje na przycisk zasilania. Podstawa monitora jest wykonana z materiału, który nie jest odporny na zarysowania.

Podsumowanie

Przekątna ekranu jest równa 27 cali, a typ matrycy to IPS. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli jest oceniana jako bardzo dobra. Model jest wyposażony w 2 złącza HDMI, DisplayPort i wyjście słuchawkowe. Czas reakcji urządzenia to 5 ms.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki monitor LED kupić?

 

Jeśli tu trafiłeś, to znaczy, że właśnie szukasz dla siebie monitora LED. Każdy z nas, gdy zamierza kupić model dla siebie chciałby, aby to był dobry i tani monitor LED i aby miał wszystkie funkcje, o których sobie wymarzymy. Dlatego powstał ten podatnik, aby wskazać użytkownikom, jakich modeli mogą się spodziewać, i jak dokonać wyboru tego najlepszego.

Współcześnie na rynku dominują dwa typy monitorów. Jest to monitor LED, w którym źródłem światła są diody LED. Podświetlenie może być krawędziowe lub pełne (RGB). Drugim modelem monitorów są modele CCFL, gdzie źródłem światła jest lampa fluorescencyjna. Ponieważ jest to starsze rozwiązanie to nie będziemy się nim zajmować i skupimy się na monitorach LED.

 

 

Jaki monitor LED wybrać – technologia wykonania matrycy.

Najpopularniejszą matrycą LED jest matryca TN czyli Twisted Nematic. Zdecydowaną zaletą tego typu monitora jest jego niska cena, a także bardzo krótki czas reakcji sięgający nawet 2 ms. Z tego właśnie powodu monitor ten jest często wybierany jest przez graczy komputerowych. Jednak bardziej wymagający użytkownicy zauważają tu gorsze odwzorowanie kolorów i wąskie kąty widzenia w pionie i poziomie, a także problemy z wyświetleniem głębokiej czerni.

Matryca MVA, Multi-domain Vertical Alignment, charakteryzuje się dobrymi parametrami. Gracze znajdą tu dobry czas reakcji, wynoszący od 5 do 8 ms, a wszyscy użytkownicy bardzo dobry kontrast, oraz szerokie kąty widzenia. Monitor ten ma także bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Jednak matryce te szczególnie upodobała sobie firma Fujitsu i nie ma na naszym rynku zbyt wielu takich urządzeń.

Kolejny rodzaj matrycy to PVA (Patterned Vertical Alignment). Charakteryzują się one dobrym kontrastem, dużą jasnością i szerokim kątem widzenia. Większość też modeli tego typu ma bardzo dobre lub przynajmniej dobre odwzorowanie kolorów. Niestety wolny czas reakcji matrycy wyklucz ten rodzaj monitora dla graczy komputerowych.

Ostatnią technologią wykonania matrycy, o jakiej chcieliśmy wspomnieć to IPS (In-Plane Switching). Została ona wykonana w celu naprawy braków matrycy TN. Monitory IPS obecnie są uważane za najbardziej uniwersalne. Posiadają głęboką czerń i dobry kontrast, bardzo dobre odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia, a także nieco gorszy od matrycy TN, ale akceptowalny czas reakcji. Tego typu monitory są też nieco droższe od tych z matrycą TN.

 

Jaki jest najlepszy monitor LED – przeznaczenie

Z całą pewnością, gdy stoisz przed zakupem nowego monitora, jego model powinien być uzależniony od jego przeznaczenia. Gdy jesteś graczem komputerowym najważniejsze będzie to, jaki czas reakcji ma monitor i tu bezwzględnie wygrywają monitory TN, jednak równie ważne może być odwzorowanie kolorów, które z kolei najlepsze mają monitory IPS. Więc zakup monitora dla gracza będzie musiał zawierać pewne kompromisy.

Gdy wykorzystujesz monitor do pracy w biurze, to wystarczy najtańszy monitor TN lub PVA. Do pracy biurowej nie potrzebujesz ani idealnych kolorów, ani szybkiej reakcji monitora, wybierz więc model najtańszy w wielkości, która Ci odpowiada.

Gdy z kolei zawodowo zajmujesz się projektowaniem, a zwłaszcza grafiką, to swoją uwagę powinieneś skierować na odwzorowanie kolorów, kontrast i głębię czerni. Dlatego najlepszymi będą w tym wypadku monitory IPS.

Natomiast, gdy Twoim celem jest oglądanie filmów na kupionym monitorze szukaj monitora o szerokim kącie widzenia i dobrym odwzorowaniu kolorów. Znajdziesz wiele monitorów LED w dobrych cenach spełniających warunki dobrego monitora do oglądania filmów.

 

 

Najlepszy monitor LED – jakie wybrać parametry

Co jeszcze powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie monitora? Na pewno będzie to jego wielkość. I tu też powinniśmy się kierować przeznaczeniem sprzętu. Uznaje się, że do prac biurowych i przeglądania Internetu wystarczające wielkości to 17’’ do 19’’. Dla użytkowników gier komputerowych najlepszymi parametrami będzie ekran o wielkości 20’’ do 22’’. Największe wymagania, co do wielkości mają osoby, które kupują monitor do oglądania filmów. Tu w zasadzie panuje opinia, że im większy monitor tym lepszy. Zatem polecamy tu wielkości zaczynające się od 24’’.

Kolejną kwestią są proporcje ekranu. Najczęściej kupowany i produkowany jest ekran panoramiczny o proporcjach 16:9 lub 16:10. Nadaje się on do grania w gry, do codziennej pracy biurowej, jak i do oglądania filmów. Ale są również dostępne ekrany zbliżone do kwadratu o proporcjach 5:4 czy 4:3, a także monitory ultrapanoramiczne o bardzo długim monitorze i proporcjach 21:9. Takie monitory są przydatne, gdy pracujemy na wielu aplikacjach w jednym czasie, bo łatwo na nim rozmieścić wiele różnych okien.

 

Rozdzielczość natywna

To niezwykle istotny parametr, który mówi nam ile pikseli zawiera obraz wyświetlany na monitorze. Im wyższe te parametry tym lepszy obraz uzyskamy, ale oczywiście parametry te mają wpływ na cenę. Nadal częstą rozdzielczością jest 1366 x 768 pikseli, choć coraz chętniej zastępujemy ją rozdzielczością Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

Natomiast rozdzielczości ponadstandardowe to 2560 x 1440 (1440p), bardzo ceniony przez graczy, oraz najnowszy standard rozdzielczości na rynku to 3840 x 2160 (4K). Oczywiście im więcej pikseli tym lepiej, niemniej, gdy nasz dostawca telewizji nie oferuje jakości Full HD, to telewizor o takiej rozdzielczości nie wyświetli obrazu ani odrobinę lepszego niż dostawca nam go przekazuje.  

 

 

5 najlepszych monitorów Led. Opinie w 2024 roku

 

1. Monitor Iiyama X2483HSU-B2 24inch Full HD

 

Pierwszy monitor w naszym ranking to Ilyama X2483HSU-B2, o przekątnej ekranu 22’’ i maksymalnej powierzchni roboczej (wys. x szer.) 298.9 x 531.4 mm; 11.5″ x 20.5″. Jest to panel typu AMVA+ LED z czasem reakcji na poziomie 4 ms, i z szerokim kątem widzenia.

Rozdzielczość ekranu wynosi tutaj Full HD 1080p, 1920 x 1080, a proporcje ekranu to 16:9. Monitor został wyposażony w 1 złącze HDMI oraz 3 porty USB. Posiada on 2 wbudowane głośniki o mocy 4 W. Pobór mocy w trakcie pracy wynosi 26 W, a w trakcie czuwania 0,5 W.

Monitor można zawiesić na ścianie lub postawić na dołączonej podstawie. Wymiary z podstawą wynoszą: głębokość 203 cm, szerokość 553 cm, wysokość 407 cm. Waga wraz z podstawą to 3,9 kg. Użytkownicy uważają, że model ten jest bardzo dobry w tej kategorii cenowej, ma dobre odwzorowanie barw i głęboką czerń, ponadto posiada niezbędne porty HDMI i USB.

Monitor LED Ilyama X2483HSU-B2 ma przekątną ekranu równą 24 cale. Wymiary sprzętu z podstawą to: 41,2 cm, x 55,3 cm x 20,5 cm. Jego waga wynosi 3,9 kg.

 

Zalety

Funkcja ACR: Prezentowany sprzęt ma funkcję Advanced Contrast Ratio, która odpowiada za automatyczne dostosowanie kontrastu i jasności obrazu. Dzięki temu wyświetlany na ekranie film przyjemnie się ogląda i wszystko jest dobrze widoczne.

Technologia Flicker-free: Monitor LED wykorzystuje technologię Flicker-free, która ogranicza problem związany z migotaniem obrazu. Jest to możliwe dzięki kontroli jasności ekranu odbywającej się poprzez regulację natężenia prądu. To rozwiązanie pozytywnie wpływa na komfort oglądania telewizji.

Dobre odwzorowanie barw: Przeprowadzony test monitorów LED dał dowód na to, że model Ilyama X2483HSU-B2 dobrze odwzorowuje barwy. Kolory wyglądają naturalnie.

Możliwości montażowe: Monitor można postawić na biurku, ale też zamontować na ścianie przy użyciu uchwytu zgodnego ze standardem VESA.

Podstawa: Ekran jest umieszczony na solidnie wykonanej podstawie gwarantującej maksymalną stabilność.

 

Wady

Rozmieszczenie portów: Należy mieć na uwadze to, że porty USB i HDMI są umieszczone w trudno dostępnym miejscu, dlatego też podłączanie innych urządzeń może okazać się nieco kłopotliwe.

 

 

 

 

2. Monitor AOC Gaming LED G2260VWQ6 21.5″ Full HD

 

Ranking monitorów LED kontynuujemy modelem AOC G2260VWQ6. Przekątna ekranu tego monitora wynosi 21,5’’ a proporcje ekranu wynoszą 16:9. Mamy tu matrycę typu TN, dlatego też czas reakcji monitora wynosi zaledwie 1 ms i ma on szeroki kąt widzenia.

Zadowalająca jest też rozdzielczość, której wartość wynosi 1920 x 1080. Ale uwaga, monitor ten nie jest wyposażony w głośniki, więc jeśli zależy Ci na dźwięku, trzeba je kupić oddzielnie. Nie mniej bardzo atrakcyjna cena całkowicie rekompensuje ten brak.

Monitor został wyposażony w jedno złącze HDMI, jedno D-sub i DisplayPort. Pobór mocy to zaledwie 20 W podczas pracy monitora i 0,5 W gdy urządzenie jest w trybie czuwania. Niewielka jest też waga monitora, bo wynosi zaledwie 3,03 kg i można go zamontować bądź na ścianie, bądź postawić na podstawce. Szerokość wraz z podstawką to 511,8 mm, a wysokość 376,9 mm.

Opinie o monitorach LED tego modelu przekazują, że jest on idealny do grania, ma sporo ustawień, mocną barwę i jasność obrazu, oraz dobrą jakość wykonania.

AOC G2260VWQ6 to bardzo dobry monitor LED do 500 zł o przekątnej 21,5 cali. Jego waga wynosi 3,4 kg, a dokładne wymiary to: 37,6 cm x 51,1 cm x 18,5 cm.

 

Zalety

Efektywna praca: W sprzęcie zastosowano technologię AMD FreeSync, która ogranicza przerywanie w odtwarzaniu obrazu, a także nie dopuszcza do wystąpienia żadnych zakłóceń. Warto dodać, że czas reakcji monitora to 1 ms.

Ochrona oczu: Martwisz się o swoje oczy? Prezentowane urządzenie ma technologię Anti-Blue Light, która zmniejsza intensywność niebieskiego światła, a tym samym wpływa pozytywnie na komfort oglądania i zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu się oczu.

Bez efektu migotania: AOC Flicker Free to rozwiązanie, które zapobiega migotaniu obrazu przy jednoczesnym ustawieniu bardzo dobrej jasności.

DisplayPort: Monitor jest uznawany za funkcjonalny m.in. dlatego, że ma DisplayPort zapewniający szybką transmisję dźwięku cyfrowego i obrazu bez obaw o straty jakości czy opóźnienia. Za pomocą tego portu można szybko podłączyć do urządzenia komputer czy laptopa. 

 

Wady

Bordowa wstawka: Nie każdemu spodoba się to, że z przodu obudowy znajduje się bordowa wstawka. Niektóre osoby wolałyby, aby kolor monitora był jednolity.

 

 

 

 

3. LG Monitor LED IPS 27′ 3840 x 2160 UHD 4K

 

Kolejny, najdroższy z opisywanych modeli to LG 27UD68 o przekątnej ekranu 27’’ i matrycy typu IPS. Rozdzielczość tego modelu wynosi 3840 x 2160, czyli jest to najnowszej generacji monitor LCD Ultra HD 4K. Pokrycie przestrzeni barw wynosi tu 99% sRGB, a liczba kolorów, jaką monitor emituje to 1,07 miliarda.

Model ten ma również szeroki kąt widzenia i czas reakcji 5 ms. Jeśli chodzi o złącza, to znajdziemy tu dwa typu HDMI, DisplayPort i wyjście słuchawkowe. Monitor jest wyposażony w wiele funkcji specjalnych, z których warto wymienić Plug & Play, Flicker Safe, Smart Energy Saving czy On Screen Control. Na przykład funkcja Screen Split pozwala na pracę wielozadaniową.

Dzięki niej podzielisz ekran według swoich potrzeb łącznie z ustawieniami typu „obraz w obrazie”. Pozwala to między innymi na pracę w ekranie głównym i oglądaniu filmu w małym, dodatkowym oknie. Każdy z użytkowników, który zostawił opinię na temat tego monitora pisze, że model ten robi olbrzymie wrażenie. Każdy z nich pisze, że to najlepszy monitor, z jakim mieli do czynienia, i że rozdzielczość 4K nie ma sobie równych.

Monitor LED LG 27UD68 ma przekątną równą 27 cali. Urządzenie waży niecałe 5 kg. Model ma wymiary: wysokość – 45,6 cm, szerokość – 61,5 cm i głębokość – 18,6 cm.

 

Zalety

Wysokiej jakości matryca: W monitorze LED zastosowano matrycę LG IPS, która zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu i ładne, naturalne odwzorowanie barw. W rezultacie oglądanie filmów na komputerze jest przyjemne.

Funkcjonalność: Użytkownicy doceniają urządzenie za jego funkcjonalność. Opcja Screen Split pozwala na podzielenie ekranu w zależności od potrzeb (jest on dostosowany do pracy wielozadaniowej). 

Game Mode: Osoby, które lubią gry komputerowe z pewnością będa zainteresowane funkcją Game Mode pozwalającą na łatwe wybieranie ustawień monitora dostosowanych do gier typu FPS i RTS.

 

Wady

Podstawa: Choć podstawa, na której umieszczono monitor jest stabilna, nie wykazuje dobrej odporności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

4. Monitor Philips 276E8VJSB/00

 

W naszym zestawieniu musiał znaleźć się monitor Philips 276E8VJSB/00 o przekątnej 27 cali i wymiarach: szerokość – 61,3 cm, wysokość – 46,6 cm i głębokość – 18,9 cm. Jego waga wynosi niecałe 4,9 kg. Kąt widzenia w pionie i w poziomie jest równy 178 stopni. 

Monitor wyświetla obraz w jakości 4K, więc z pewnością spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Model ma tryb LowBlue, który ogranicza emisję niebieskiego światła, co wpływa dobrze na komfort i zdrowie naszych oczu. Na urządzeniu znajduje się złącze HDMI umożliwiające jego połączenie z innymi sprzętami. 

Dlaczego warto kupić prezentowany monitor LED? Do inwestycji w ten model z pewnością zachęca to, że ma on funkcję ograniczającą migotanie obrazu. To przyczynia się do zwiększenia komfortu oglądania i wpływa pozytywnie na nasze oczy. Ekran zapewnia też szeroki kąt widzenia.

Philips 276E8VJSB/00 to monitor LED o przekątnej równej 27 cali. Czas reakcji wynosi 4 ms.

 

Zalety

Matowa matryca: Monitor ma matową matrycę, więc nie odbija się od niego zbyt mocno światło, a w związku z tym nic nie przeszkadza nam w trakcie pracy przy komputerze.

Regulacja kąta nachylenia: Użytkownik ma możliwość regulacji kąta nachylenia monitora i dostosowania go idealnie do swoich potrzeb. 

Wąskie obramowanie: Wielu osobom podoba się to, że monitor ma wąskie, nieprzyciągające uwagi obramowanie, które nie przeszkadza w oglądaniu filmów. 

 

Wady

Brak wbudowanych głośników: Model nie ma wbudowanych głośników, więc w ten sprzęt trzeba zainwestować osobno.

Czasami się zacina: Zdarza się, choć rzadko, że urządzenie się zacina. To może być denerwujące przede wszystkim w trakcie gry online

 

 

 

 

5. Monitor LED 24″ Samsung LS24F350FHUXEN Full HD

 

Ostatni model, który chcemy przedstawić to Samsung S24F350FHUX, o przekątnej ekranu 23,5 ‘’. Aktywny obszar wyświetlania wynosi tutaj 521,2 mm x 293,2 mm, a proporcje ekranu to 16:9. Rozdzielczość tego monitora wynosi 1920 x 1080.

Technologia Full HD pozwala na szczegółowe odtworzenie wszystkich detali obrazu. Szerokie kąty widzenia obrazu w zakresie 178° zarówno w pionie, jak i w poziomie pozwalają na oglądanie filmów pod dużym kątem, bez uszczerbku na jakości obrazu.

A dla graczy zapewne będzie przydatna wiadomość, że czas reakcji monitora to 4 ms. Z dostępnych portów ten monitor ma zainstalowane D-sub i złącze HDMI. Wymiary tego modelu bez podstawy to szerokość 547,7 mm, wysokość 320,7 mm, oraz głębokość 81,7 mm, a waga wynosi 2,8 kg.

Klient wraz z monitorem otrzymuje kabel zasilający o długości 1,5 m, kabel D-sub, płytę instalacyjną i instrukcję obsługi. Klienci, którzy zakupili ten model uważają, że trudno by było znaleźć lepszy za taką cenę i są zadowoleni ze swojego zakupu.

Monitor LED Samsung S24F350FHUX ma 23,5 cali. Czas reakcji wynosi 4 ms. Urządzenie waży 3,3 kg. 

 

Zalety

Zadowalająca jakość obrazu: Monitor ma funkcję Magic Upscale, której celem jest poprawa wyświetlanego obrazu niezależnie od tego, z jakiego źródła pochodzi. Działa ona sprawnie i skutecznie.

Głęboka czerń: Urządzenie wykorzystuje specjalną technologię opracowaną przez Samsung zapewniającą równomierne podświetlenie obrazu i głęboką czerń.

 

Wady

Ustawianie monitora pod kątem: Monitor można ustawić pod kątem, jednak czasami mechanizm, który za to odpowiada się zacina.

Podstawa: W komentarzach można przeczytać, że podstawa powinna być lepiej wyważona i wykazywać większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

BenQ GW2760HS

 

BenQ GW2760HS to monitor o przekątnej ekranu 27’’ z matrycą typu VA i czasem reakcji 4 ms. Monitor ten posiada certyfikat Windows 7 i Windows 8 i jest w pełni kompatybilny z obydwoma systemami. Rozdzielczość mamy tu 1920 x 1080 pikseli, a proporcje ekranu wynoszą 16:9.

Obie te wartości powodują, że model ten wyróżnia się bogatymi i realistycznymi kolorami. Złącza w tym modelu to HDMI, DVI-D i D-Sub. Mamy tu również wbudowane głośniki o mocy 1 W. Wymiary monitora to wysokość 47,2 cm, szerokość 62,3 cm i głębokość 19,1 cm, a waga wynosi 4,5 kg. Monitor BenQ GW2760HS spełnia wymagania programu ENERGY STAR ® dla monitorów komputerowych, wersja 6.0.

Pobór mocy wynosi w trakcie pracy 27 W. Osoby, które zakupiły ten model twierdzą, że jest on dobry do domowej rozrywki i dobrze się sprawuje w grach. Ma dobrą reakcje matrycy, dobre kąty widzenia i brak smużenia. Za tę cenę jest to dobry monitor.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ