Ranking 12 najlepszych myszek bezprzewodowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Myszka bezprzewodowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Myszki bezprzewodowe są doceniane przez użytkowników, bo nie mają kabla, dlatego nic nie ogranicza ruchów ani się nie plącze. Zwiększa to wygodę podczas korzystania z komputera czy laptopa. W sklepach dostępnych jest wiele urządzeń, dlatego wybór może być trudny. Aby go ułatwić, przygotowaliśmy zestawienie myszek bezprzewodowych. Na samym szczycie znalazł się model Logitech MX Master 2S Wireless podłączany do komputera poprzez adapter lub Bluetooth. To sprzęt polecany m.in. dla graczy komputerowych i grafików. Drugie miejsce w rankingu zajął zestaw Logitech Combo MK235 składający się z myszy i klawiatury bezprzewodowej. Sprzęt jest podłączany do komputera przy wykorzystaniu niewielkiego odbiornika USB znajdującego się w zestawie.


12 najlepszych myszek bezprzewodowych. Opinie w 2023 roku 

 

Poznaj nasz ranking myszek bezprzewodowych, jeśli chcesz kupić sprzęt spełniający oczekiwania wymagających użytkowników. W zestawieniu są urządzenia z różnych grup cenowych, aby każdy miał wybór. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Myszka bezprzewodowa jest dostosowana do używania na każdej powierzchni, więc to idealny wybór do laptopów, ale oczywiście nie tylko. Urządzenie ma wydajny akumulator, wystarczy 3 minuty, aby naładować go na cały dzień pracy.

Wady

W jednym z komentarzy można przeczytać, że model jest nieco mały, dlatego może okazać się mniej wygodny dla osób z większymi dłońmi.

Podsumowanie

Sprzęt daje możliwość przesuwania kursora między komputerami, a także kopiowania i wklejania plików. To zaawansowana technologicznie mysz bezprzewodowa stworzona z myślą o wymagających użytkowników. Zasięg urządzenia wynosi 10 m. Myszka ma wbudowany akumulator o pojemności 500 mAh.

Drugi wybór

Zalety

To zestaw, w którym poza precyzyjną myszką bezprzewodową znajduje się także wygodna klawiatura z klasycznym układem. Oba urządzenia są zasilane bateriami, które dołączono do kompletu. Zasięg pracy jest zadowalający, wynosi do 10 m.

Wady

Z niektórych wystawionych w Internecie opinii wynika, że czasami klawiatura traci łączność, co bywa irytujące, szczególnie jeśli dużo z niej korzystamy.

Podsumowanie

Wchodząca w skład zestawu mysz ma sensor optyczny i wysoką czułość. Jest niewielka i poręczna, zapewnia wygodę użytkowania. Klawiatura i mysz są idealnie dopasowane do siebie pod względem designu. Są one dostosowane do używania na urządzeniach z systemem: Windows, Linux i Chrome OS.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest podłączane do komputera przy użyciu adaptera, który w razie potrzeby można schować w myszce i bezpiecznie przenosić. Jak podają konsumenci, bateria szybko się nie wyczerpuje, więc nie trzeba często jej wymieniać.

Wady

Trzeba mieć na uwadze to, że model jest stosunkowo mały, więc może nie sprawdzić się u osób z dużymi dłońmi. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że myszka działa słabo bez podkładki.

Podsumowanie

Ta mysz jest przeznaczona dla osób praworęcznych. Znajdzie ona zastosowanie do komputerów, laptopów i notebooków. Ma ona czarny kolor i odpowiednio wyprofilowany kształt. Jej prowadzenie jest wygodne. Zasięg sprzętu wynosi 10 m.

 

Myszka bezprzewodowa Logitech

 

1. Mysz Bezprzewodowa Logitech MX Master 2S Wireless

 

Myszka bezprzewodowa Logitech MX Master 2S Wireless to urządzenie, nad którego zakupem warto się zastanowić. Zasięg jego pracy wynosi do 10 m. Model ma sensor laserowy i czujnik 4000 DPI, który bardzo dobrze się sprawdza. Myszka bezprzewodowa do laptopa i komputera działa precyzyjnie bez względu na powierzchnię, na jakiej jej używamy. W zestawie jest praktyczny kabel USB do szybkiego ładowania. 

Myszka bezprzewodowa wykorzystuje technologię Logitech Flow, co oznacza, że można po prostu przesuwać kursor między komputerami (do 3 urządzeń), a nawet kopiować i wklejać tam pliki. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa nawet do 70 dni, co jest bardzo dobrym wynikiem. 

Mysz bezprzewodowa Logitech MX Master 2S Wireless jest polecana nawet dla bardzo wymagających użytkowników. Działa ona szybko w każdych warunkach, ma dobrze rozmieszczone przyciski i jest odpowiednio wyprofilowana. Można ją podłączyć do komputera poprzez łączność Bluetooth albo dołączony do kompletu adapter.

 

 

 

 

Klawiatura i mysz bezprzewodowa

 

3. Klawiatura i Mysz Logitech Wireless Combo MK235

 

Logitech Wireless Combo MK235 to zestaw składający się z bezprzewodowej myszki i klawiatury, które razem gwarantują wysoki komfort pracy. Sprzęty są utrzymane w prostej, eleganckiej stylistyce. Mają ponadczasowy czarny kolor. Zestaw jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z systemami: Windows, Linux i Chrome OS.

Dołączona do kompletu klawiatura ma klasyczny układ i część numeryczną. Do jej wykonania wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Jest ona zabezpieczona przed zalaniem, a oznaczenia na klawiszach nie ścierają się szybko. Sprzęty są zasilane wydajnymi bateriami dostępnymi w zestawie. Mysz i klawiaturę można łatwo podłączyć do komputera, korzystając przy tym z niewielkiego odbiornika USB. Zasięg pracy wynosi do 10 m. 

Zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa Logitech Wireless Combo MK235 jest dostępny w przystępnej cenie, co zachęca konsumentów do jego zakupu. Znajdujące się w komplecie urządzenia działają sprawnie i mają ładny design.

 

 

 

 

Mysz komputerowa bezprzewodowa

 

3. Myszka Optyczna Asus WT465 V2

 

Asus WT465 V2 to optyczna mysz bezprzewodowa o praworęcznym profilu. Składa się ona z 5 przycisków, jej rozdzielczość jest równa 1600 DPI. Urządzenie do połączenia z komputerem wykorzystuje łączność bezprzewodową 2,4 GHz, która zapewnia bardzo dobre warunki pracy. Zasięg pracy wynosi do 10 m, co jest zadowalającym wynikiem.

Bezprzewodowa mysz komputerowa do działania potrzebuje 1 baterii AA. Aby podłączyć sprzęt do komputera czy laptopa, wystarczy użyć niewielkiego odbiornika USB i umieścić go w odpowiednim gnieździe. Wymiary myszki to: 106 mm x 75,6 mm x 39,5 mm. Jej waga to tylko 70 g.

Użytkownicy doceniają to, że podłączany do komputera adapter ma specjalne miejsce do przechowywania w myszce. Takie rozwiązanie zabezpiecza przed jego przypadkowym zgubieniem. Opinie o myszach bezprzewodowych Asus są pochlebne i podobnie jest w przypadku modelu optycznego WT465 V.

 

 

 

 

Cicha myszka bezprzewodowa

 

4. Mysz Logitech M590 Multi-Device Silent

 

Logitech M590 Multi-Device Silent to bezprzewodowa myszka do laptopa czy komputera dostępna w 3 wersjach kolorystycznych: Czarnej, czerwonej i szarej. Urządzenie wykorzystuje technologię Logitech Flow, a to oznacza, że pozwala na płynną nawigację na dwóch komputerach. Można łatwo kopiować i przenosić pliki między nimi, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

Prezentowany model to cicha myszka bezprzewodowa. Jak podaje producent, dźwięk wydawany podczas klikania zredukowano o 90%, więc praca z użyciem tego urządzenia jest niemal bezgłośna. Warto wiedzieć też, że kółko ma więcej rowków na milimetr, dzięki czemu przewijanie długich stron internetowych następuje zdecydowanie szybciej.

Użytkownicy doceniają to, że po bokach znajdują się dwa przyciski do obsługiwania kciukiem. Dają one większą kontrolę nad tym, co dzieje się na ekranie. Przyciski są zaprogramowane w ten sposób, że jeden to funkcja “Wstecz”, a drugi “Dalej”. 

 

 

 

 

Myszka do laptopa bezprzewodowa

 

5. Mysz Bezprzewodowa Logitech M185 Swift 910-002238

 

Interesuje Cię dobra i tania myszka bezprzewodowa? Jeśli tak, warto zapoznać się z modelem Logitech M185 Swift 910-002238 wykorzystującym do pracy technologię optyczną. Łączność bezprzewodowa jest na poziomie 2,4 GHz, a rozdzielczość myszy wynosi 1000 DPI. Myszka bezprzewodowa ma 3 przyciski i jest zasilana baterią AA, która stanowi część zestawu. Przeciętny czas jej pracy to około 12 miesięcy.

Sprzęt ma zgrabny kształt i jest odpowiednio wyprofilowany, mogą z niego wygodnie korzystać osoby prawo i leworęczne. Myszka bezprzewodowa ma miękkie, gumowe uchwyty i jest przyjemna w dotyku. W zestawie znajduje się podłączany do komputera odbiornik na USB. 

Bezprzewodowa mysz komputerowa Logitech M185 Swift 910-002238 zdobywa dobre opinie użytkowników. Sprzęt działa sprawnie, nawet bez używania specjalnej podkładki. Kształt myszki jest odpowiednio wyprofilowany, co przekłada się na wygodę podczas pracy przed komputerem.

 

 

 

 

Mysz bezprzewodowa Microsoft

 

6. Mysz Microsoft Wireless Mobile Mouse 1850 U7Z-00003

 

Dlaczego mysz bezprzewodowa Microsoft Wireless Mobile Mouse 1850 U7Z-00003 to produkt, nad którego zakupem warto się zastanowić? Konsumenci dobrze oceniają sprawność działania w porównaniu z ceną urządzenia. Ta mysz bezprzewodowa sprawdzi się u użytkowników o różnych potrzebach. Model jest dostępny w różnych kolorach m.in.: Czarnym, niebieskim i czerwonym. 

Ta bezprzewodowa myszka do komputera ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, która zapewnia stabilne połączenie o dużym zasięgu. Poziomy DPI są optymalne, więc niezależnie od tego, co robimy na komputerze, korzystanie z niego jest wygodne (myszka sprawnie działa). To model polecany zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych. 

Do atutów sprzętu konsumenci zaliczają przede wszystkim precyzyjnie działający sensor optyczny. Użytkownikom podoba się również to, że myszka jest zasilania przy pomocy łatwo dostępnej baterii AA, na której pracuje nawet do 6 miesięcy.

 

 

 

 

Mysz bezprzewodowa z akumulatorem

 

7. Mysz Razer Viper Ultimate RZ01-03050100-R3G1

 

Przeprowadzony test myszek bezprzewodowych potwierdził, że dobrej jakości sprzęty ma w swojej ofercie marka Razer. Jednym z polecanych modeli tego producenta jest Viper Ultimate RZ01-03050100-R3G1. To mysz bezprzewodowa z akumulatorem polecana w szczególności dla aktywnych graczy. Jest ona tak zaprojektowana, aby zapewnić komfort przez wiele godzin rozgrywki.

Urządzenie ma wbudowany akumulator gwarantujący do 70 h pracy. Zasięg sprzętu wynosi do 15 m. Mysz bezprzewodowa ma system Hyperspeed, który gwarantuje ponadprzeciętną szybkość w działaniu (bez żadnych opóźnień). Dokładność sensora jest na poziomie do 99,6%, więc jest on w stanie odwzorować nawet najdelikatniejsze ruchy. 

Czy warto zainwestować w myszkę bezprzewodową Razer Viper Ultimate RZ01-03050100-R3G1? Spore grono osób uważa, że ten model spełni oczekiwania wymagających graczy. W komplecie znajduje się stacja dokująca, więc ładowanie sprzętu jest wyjątkowo proste i trudno o nim zapomnieć.

 

 

 

 

Mysz bezprzewodowa Lenovo

 

8. Mysz Lenovo ThinkBook 600 Wireless Media 4Y50V81591

 

Mysz bezprzewodowa Lenovo ThinkBook 600 Wireless Media 4Y50V81591 ma wymiary: 118 mm x 84 mm x 45 mm, a jej waga to 111 g. Istnieje możliwość regulacji DPI, do wyboru są następujące wartości: 2400 DPI, 1600 DPI i 1000 DPI. Producent podaje, że wytrzymałość myszki bezprzewodowej wynosi do 3 milionów kliknięć.

W komplecie znajduje się nano odbiornik USB 2,4 GHz, który wystarczy podpiąć do komputera, aby móc zacząć korzystać z myszki. Dodatkowo zestaw obejmuje niezbędną do pracy baterię AA. Model ma 1 rolkę i jest przeznaczony dla osób praworęcznych.

Mysz Lenovo ThinkBook 600 Wireless Media 4Y50V81591 to wytrzymały produkt w dobrej cenie. Wygodnie się z niego korzysta, co potwierdzają w komentarzach zadowoleni z zakupu użytkownicy.

 

 

 

 

Mysz bezprzewodowa Bluetooth

 

9. Mysz Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A

 

Mysz bezprzewodowa Bluetooth Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A została stworzona z myślą o użytkownikach komputerów MacBook. Jest ona kompatybilna z modelami obsługującymi Bluetooth i z systemem OS X 10.11 lub nowszą wersją. Sprzęt ma biały kolor i lekko połyskującą powłokę.

Myszka bezprzewodowa ma laserowy czujnik i jednolitą dolną część obudowy. W związku z tym dobrze radzi sobie na każdej powierzchni, nawet bez podkładki. Zasięg działania sprzętu wynosi do 10 m. Model jest tak wyprofilowany, aby zapewnić użytkownikom wygodę nawet podczas dłuższej pracy. 

Konsumenci uważają, że Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A to dobra myszka bezprzewodowa do komputerów MacBook. Działa ona szybko i precyzyjnie, a dodatkowo ładnie wygląda. 

 

 

 

 

10. Razer Mamba 16000

 

Razer Mamba 16000 to zaawansowana, gamingowa mysz, która wyróżnia się niezwykłą jakością wykonania i świetną wydajnością. Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, ale trzeba pamiętać, że opinie o myszkach Razer są niezwykle pochlebne. Ponadto, model ten zyskał uznanie wielu graczy. Sprzęt powstał przy wsparciu fanów gier komputerowych.

Ultra-precyzyjny sensor o czułości aż 16 000 DPI, umożliwia komfortową grę w rozdzielczości 4K i wyższej. Dużym atutem urządzenia, który został doceniony przez użytkowników jest konfigurator Chroma pozwalający na skonfigurowanie podświetlenia w 16,8 milionach kolorów. Kolejne, nowoczesne rozwiązanie to technologia Synapse zapewniająca najwyższą precyzję.

Razer Mamba jest również wyposażona w technologię Adjustable Click Force, umożliwiającą ustawienie oporu lewego i prawego przycisku myszy. Dzięki temu, że urządzenie ma aż 9 przycisków stanowi idealną propozycję dla graczy. Technologia bezprzewodowego łączenia Bluetooth zapewni nam wygodę i możliwość zmiany pozycji bez konieczności przesuwania komputera. Poza tym model ten wyróżnia się nowoczesnym designem w pięknej czerni.

Bezprzewodowa mysz Razer Mamba 16000 jest przeznaczona dla graczy. Waga modelu jest równa 125 g, a zasięg pracy urządzenia wynosi 10 m. Produkt ma czarny kolor.

 

 

 

 

11. Microsoft Designer Bluetooth

 

Mysz Microsoft Designer Bluetooth 7N5-00003 to nowoczesna propozycja wykorzystująca najnowszą technologię Bluetooth Smart. Dzięki niej szybciej połączymy się komputerem, czy tabletem bez żadnych przewodów, czy też nadajników USB. Wszystko przebiegnie sprawniej i od razu będziemy mogli korzystać z myszki, która ułatwi nam pracę.

Klasyczna, czarna obudowa, wyróżnia się niezwykłą nowoczesnością i została doceniona przez wielu użytkowników tego sprzętu. Zasięg myszki to 10 metrów, co pozwoli nam na korzystanie z niej nawet z drugiego końca pokoju. Model ten ma trzy, wygodne przyciski, ułatwiające obsługę.

Warto też wspomnieć, że opinie o myszkach bezprzewodowych Microsoft są bardzo pozytywne. Producent ten dąży do tego, aby oferować swoim klientom najwyższej jakości produkt. Myszka stanowi nie tylko ciekawą propozycję dla osób pracujących przy komputerze przez wiele godzin, jest do również świetny model do gier.

Ponadto stanowi wydajny sprzęt do 100 zł, który wyróżnia się klasycznym, opływowym kształtem, zapewniającym komfort w czasie wielogodzinnej pracy.

Microsoft Designer Bluetooth to dobra myszka bezprzewodowa do 100 zł. Waga urządzenia jest równa 80 g. Produkt zasilany jest 2 bateriami AAA.

 

 

 

 

12. HP X3000

 

Nasz ranking nie byłby pełny bez propozycji od znanego producenta sprzętów komputerowych – HP. Mysz bezprzewodowa HP X3000 to świetna, nowoczesna i elegancka propozycja do 100 zł, która pasuje do każdego sprzętu multimedialnego. Urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami stosowanymi przez firmę HP. Dzięki temu ma smukłą, nowoczesną konstrukcję.

Bezprzewodowa mysz 2,4 GHz zapewnia swobodę pracy. Za sprawą bardzo dobrej technologii dystrybucji energii bateria zużywa mniej energii i działa przez 12 miesięcy, bez konieczności jej wymiany. Stanowi to bardzo dobry wynik w porównaniu do innych propozycji dostępnych na polskim rynku.

Specjalne kółko i trzy wygodne przyciski ułatwią nam poruszanie się po Internecie i dokumentach. Częstym problemem w przypadku myszek optycznych jest opór w działaniu na pewnych powierzchniach. Jak zauważają użytkownicy tego modelu, możemy zapomnieć o tym odwiecznym problemie.

Wynika to z faktu, że czujnik optyczny działa na większości powierzchni. Ta dobra i tania myszka bezprzewodowa waży zaledwie 80 g, a piękny, czarny kolor i nowoczesny design, sprawiają, że pasuje do wszystkich laptopów i PC.

Mysz bezprzewodowa HP X3000 ma połyskujące wykończenie w kolorze czarnym. Urządzenie waży 80 g. Produkt jest zasilany bateriami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myszkę bezprzewodową kupić?

 

Szukasz odpowiedzi na pytanie, jaką mysz bezprzewodową wybrać? Jeśli chcesz dowiedzieć się, na jakie kwestie warto zwracać uwagę podczas zakupów, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Dla osób zainteresowanych tym tematem przygotowaliśmy przystępny poradnik. 

Rodzaje myszek komputerowych

W sklepach dostępne są różne rodzaje myszek komputerowych. Wybór produktów jest spory, więc tak naprawdę każdy, bez względu na oczekiwania, ma szansę znaleźć coś, co go zadowoli. Wyróżnić można myszy bezprzewodowe: 

♦ optyczne – wysyłają one do podłoża sygnał świetlny, który obija się od niego i trafia do małej kamery zamontowanej w myszce. Urządzenia tego typu mają sensor, który pozwala na odczytanie położenia myszy i przekazanie stosownej informacji na ekran laptopa czy komputera. Myszki optyczne wyróżnia to, że działają one sprawnie niezależnie od typu podłoża;

♦ laserowe – generują wiązkę światła, która trafia na powierzchnię, po której porusza się urządzenie. Modele tego typu działają precyzyjnie, choć w wielu przypadkach wymagają używania specjalnej podkładki. 

W sklepach z elektroniką można też kupić myszki multimedialne, które mają dodatkowe przyciski. Można je zaprogramować według potrzeb i tym samym zapewnić sobie większy komfort pracy. Innym typem są myszy gamingowe, polecane dla graczy komputerowych. Są one tak wyprofilowane, aby zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę nawet w przypadku dłuższej gry. 

Warto też wiedzieć, że bezprzewodowe myszki do komputera można rozróżnić, biorąc pod uwagę ich profilowanie. Do wyboru są modele dla prawo i leworęcznych. Są też myszki uniwersalne, które sprawdzą się u każdego. Często wydają się one najlepszym wyborem.

 

Nadajnik czy Bluetooth – jaka jest najlepsza mysz bezprzewodowa?

Myszki komputerowe różnią się od siebie także sposobem komunikacji z komputerem. W sklepach znaleźć można modele z nadajnikiem lub bez niego, ale z funkcją Bluetooth. Myszki z nadajnikami wykorzystują technologię radiową i częstotliwość 2,4 GHz. Wchodzące w skład zestawu nadajniki mają niewielkie wymiary i wystarczy podłączyć je do złącza USB w komputerze czy w laptopie. Część myszek jest tak zbudowana, że pod spodem ma specjalne miejsce do przechowywania wspomnianego nadajnika. Do zalet takich urządzeń zalicza się to, że występują w różnych cenach i kupujący ma naprawdę duży wybór. Niektórzy za wadę myszek z adapterami uznają to, że czasami pojawiają się zakłócenia w połączeniu. 

Dobrym wyborem mogą okazać się modele z funkcją Bluetooth, które to właśnie z wykorzystaniem tej łączności są parowane z laptopem. W przypadku takich myszek istnieje mniejsze ryzyko wystąpienie poważnych zakłóceń. Aby jednak można było z nich korzystać, trzeba mieć w komputerze moduł Bluetooth, co nie zawsze jest oczywiste. Myszki Bluetooth są droższe od modeli radiowych.

 

Czułość DPI

Nie ulega wątpliwości, że najlepsza mysz bezprzewodowa musi być dopasowana do potrzeb użytkownika. Aby tak było, pod uwagę trzeba wziąć kwestię czułości pracy, czyli DPI. To nic innego, jak rozdzielczość myszki, która jest wyrażana w plamkach na cal. Określa ona odległość, jaką może pokonać kursor myszy po przesunięciu o jeden cal, czyli 2,54 cm. Im DPI jest większe, tym droga, jaką musi przebyć, jest krótsza. Tym samym mysz komputerowa działa płynniej. Nie zawsze jest to zaletą, ale w większości przypadków zdecydowanie tak. Warto wiedzieć, że nie wszystkie modele mają stałą wartość DPI, w niektórych przypadkach istnieje możliwość jej regulacji i tym samym dostosowywania np. do rodzaju pracy, jaką wykonujemy w danej chwili na komputerze. 

 

Sposób zasilania i zasięg pracy

Kupując myszkę bezprzewodową, koniecznie trzeba sprawdzić, w jaki sposób jest ona zasilania. Do wyboru są sprzęty z wbudowanym akumulatorem albo z bateriami. Pierwsze z wymienionych są ładowane za pomocą dołączonego do zestawu przewodu, rzadziej w stacjach dokujących. Czas ich pracy wynosi przeciętnie kilkadziesiąt godzin. W przypadku modeli na baterie trzeba pamiętać o ich regularnym zakupie i wymianie (dodatkowy, choć niewielki koszt stały). Co do zasięgu, polecane są sprzęty, w których wartość ta wynosi około 10 m lub więcej. Użytkownicy zwracają także uwagę na to, aby przed podjęciem decyzji zakupowej sprawdzić wymiary myszki. Na zdjęciach produkt może wydawać się większy niż w rzeczywistości i kiedy zaczniemy z niego korzystać, okaże się mało wygodny. 

Myszy bezprzewodowe w dobrych cenach

Czy koszt myszki bezprzewodowej jest zdecydowanie wyższy od przewodowej? Sporo osób może tak myśleć, ale nie do końca tak jest. Klasyczny model bezprzewodowy o dobrych parametrach można kupić już za około 50 zł. Przeciętnie za myszkę trzeba zapłacić około 100 zł wzwyż, ale wiele zależy od potrzeb. Modele dla graczy z wbudowanym akumulatorem i kablem umożliwiającym ładowanie i jednoczesne korzystanie ze sprzętu mogą kosztować nawet około 700 zł. Warto też wiedzieć, że w sklepach dostępne są zestawy, w których poza myszką bezprzewodową znajduje się też pasująca do niej pod względem designu klawiatura.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa myszka bezprzewodowa?

Mysz to niezbędne urządzenie do obsługi komputera. Przydaje się ona też w laptopach, choć tam w razie potrzeby można skorzystać z wbudowanego touchpada, choć dla wielu osób jest to zdecydowanie mniej wygodne rozwiązanie. Mysz umożliwia poruszanie kursorem po ekranie i wykonywanie wielu czynności. Na rynku dostępne są modele przewodowe, podłączane do komputera czy laptopa za pomocą kabla. Są też modele bezprzewodowe, które do łączności wykorzystują albo technologię Bluetooth albo specjalny odbiornik. Myszy bezprzewodowe działają tak samo, jak przewodowe i spełniają takie same funkcje. Różnią się jedynie sposobem podłączenia do komputera. Nano odbiorniki są popularne, bo łatwo podpiąc je do sprzętu (złącze USB), dodatkowo są małe i sporo dostępnych myszek ma pod spodem specjalne miejsce do ich przechowywania. 

 

P2: Jak podłączyć mysz bezprzewodową do komputera stacjonarnego?

Podłączenie myszy bezprzewodowej do komputera stacjonarnego nie jest trudnym zadaniem. Powinno zająć to nie więcej niż kilka minut. Na początek trzeba dowiedzieć się, jakie możliwości oferuje nasza mysz, czy ma ona łączność Bluetooth czy tylko odbiornik. W pierwszym przypadku musimy mieć też moduł Bluetooth w komputerze, aby połączenie było możliwe. Wciąż sporo PC go nie ma, dlatego w większości przypadków podłączenie myszki bezprzewodowej następuje przy użyciu odbiornika nano podłączonego do złącza USB. 

P3: Mysz przewodowa czy bezprzewodowa?

Kupując mysz do komputera czy laptopa, na samym początku poszukiwań trzeba podjąć decyzję, czy wybieramy model przewodowy czy bezprzewodowy. Oczywiście oba rozwiązania mają wiele zalet, ale też pewne wady. Myszy bezprzewodowe działają zazwyczaj bardzo precyzyjnie i nie mają opóźnień, co np. dla graczy komputerowych online ma bardzo duże znaczenie. Ich wadą może być jednak krótki, plączący się kabel. Co do modeli bezprzewodowych, tutaj żaden przewód nie ogranicza ruchów użytkownika. Modele bezprzewodowe można podłączać np. do laptopów 2w1 czy tabletów. Większość dostępnych na rynku myszek bezprzewodowych nie ma jednak akumulatora, który można regularnie ładować, ale zwykłe baterie wymagające co jakiś czas wymiany (dodatkowe koszty).

 

P4: Myszka bezprzewodowa nie reaguje na ruch?

Jeśli myszka bezprzewodowa nie reaguje na ruch, może to oznaczać kilka rzeczy. Po pierwsze mogliśmy zapomnieć, aby włączyć sprzęt. Zazwyczaj pod spodem urządzenia znajduje się mały przycisk on/off. Kolejnym problemem może być uszkodzony adapter USB albo awaria modułu Bluetooth. Łącząc się bezprzewodowo poprzez Bluetooth, należy upewnić się, że jest on aktywowany w naszym komputerze czy laptopie. Myszka bezprzewodowa może też nie reagować na ruch z powodu zużycia baterii. Kiedy wszystkie z wymienionych kwestii zostaną sprawdzone, a sprzęt nadal nie będzie reagował, może to oznaczać, że uległ awarii.

 

P5: Ile kosztuje myszka bezprzewodowa?

Zakup myszki bezprzewodowej nie jest dużym wydatkiem, choć oczywiście sporo zależy od naszych oczekiwań względem sprzętu. Popularne, proste modele znanych marek można kupić już za kilkadziesiąt złotych. W sklepach znaleźć można także myszki bezprzewodowe za 300 zł czy nawet 700 zł. Część z nich wykorzystuje np. taką technologię, która pozwala na obsługę dwóch komputerów i swobodne przenoszenie między nimi plików. Z reguły więcej też kosztują modele przeznaczone do MacBooków i stworzone z myślą o graczach komputerowych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ