Najlepsza drukarka do zdjęć termosublimacyjna

Ostatnio aktualizowane: 20.09.21

 

Chcąc zachować wspomnienia na dłużej warto wyposażyć się w termosublimacyjną drukarkę do zdjęć. Pojawia się jednak pytanie: jak wybrać dobrej jakości sprzęt? Konieczne w tym wypadku jest zapoznanie się z dokładnymi opisami poszczególnych modeli i opiniami konsumentów na ich temat. Z pewnością ucieszy Cię fakt, że zrobiliśmy to za Ciebie. Porównaliśmy dostępne na rynku produkty i spośród nich wybraliśmy najlepsze propozycje. Pierwsze miejsce w przygotowanym przez nas rankingu zajęła drukarka termosublimacyjna do zdjęć Polaroid Zip. Jest ona wyjątkowo lekka i poręczna, więc można zabierać ją ze sobą, kiedy wychodzimy na miasto z przyjaciółmi czy udajemy się na wakacje. Model jest kompatybilny z wieloma smartfonami. Produkt wyposażono w wydajną baterię gwarantującą długi czas pracy. Canon CP1000WHT to termosublimacyjna drukarka do zdjęć, która znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu. Przy jej pomocy możemy wywołać fotografie w różnych formatach, także pocztówki czy karty kredytowej. Model ma odchylany ekran LCD ułatwiający wybieranie ustawień.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drukarka do zdjęć jest wyjątkowo lekka, więc można ją zabrać gdziekolwiek chcemy. Model jest kompatybilny z różnymi urządzeniami (system operacyjny iOS i Android), a jego sparowanie ze smartfonem zajmuje kilka chwil. Urządzenie wyposażono w wydajny akumulator.

Wady

Model ma specjalną aplikację na telefon, która umożliwia szybką obróbkę zdjęcia przed jego wywołaniem. Konsumenci wskazują jednak, że program nie jest dostatecznie rozbudowany - ma tylko podstawowe funkcje.

Podsumowanie

Łączność bezprzewodowa Bluetooth pozwala na sparowanie drukarki ze smartfonem bez użycia kabla. Przy pomocy urządzenia możemy nie tylko wywołać zwykłe zdjęcia, ale także wydrukować naklejki. Model jest lekki i mieści się nawet w niewielkiej kieszeni.

Drugi wybór

Zalety

Przy pomocy sprzętu można wydrukować fotografie w różnych formatach, w tym np. karty kredytowej. Taka fotografia może być ciekawym dodatkiem do prezentu. Jakość drukowanych zdjęć jest bardzo dobra, są one odporne na odciski palców i na długo zachowują intensywny kolor.

Wady

Obudowę zrobiono ze stosunkowo lekkich, ale jednocześnie nie najlepszych gatunkowo materiałów. W związku z tym urządzenie może być podatne na drobne uszkodzenia mechaniczne tj. zarysowania. Trzeba o tym pamiętać podczas przenoszenia modelu.

Podsumowanie

Czas drukowania jednego zdjęcia wynosi ok. minutę. Model ma odchylany ekran LCD i intuicyjne menu. Użytkownik może zapisać preferowane ustawienia wydruku. W efekcie nie musi za każdym razem tracić czasu na wybieranie konkretnych ustawień.

Rozważ też

Zalety

Aby przygotować sprzęt do pracy nie trzeba poświęcać na to zbyt dużo czasu. Konfiguracja drukarki jest łatwa. W zestawie znajduje się tusz i papier, więc na samym początku użytkowania urządzenia nie musimy ponosić żadnych, dodatkowych opłat.

Wady

Zdaniem Internautów dołączona do kompletu bateria nie jest wydajna. Z obliczeń wynika, że jedno ładowanie starcza na wydrukowanie tylko ok. 20 zdjęć. Podczas pracy sprzęt stosunkowo szybko się nagrzewa.

Podsumowanie

Drukarka termosublimacyjna ma prosty design, więc podoba się wielu użytkownikom. Obsługa sprzętu jest wyjątkowo prosta - aby wywołać zdjęcie wystarczy nacisnąć jeden przycisk. W zestawie znajduje się solidnie wykonany kabel microUSB do ładowania drukarki.

 

 

Drukarki do zdjęci termomsublimacyjne – Ranking

 

Polaroid Zip

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Polaroid Zip. Jest to termosublimacyjna drukarka do zdjęć, której niewątpliwymi zaletami są kompaktowe wymiary oraz możliwość drukowania bezpośrednio z wybranego urządzenia mobilnego.

Sprzęt umożliwia szybki wydruk wysokiej jakości obrazów wykonywanych smartfonem lub tabletem posiadającym system operacyjny ANDROID lub IOS. Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-polimerowy o pojemności 500mAh, który pozwala na wydruk około 30 zdjęć.

Czas ładowania drukarki to 1,5 godziny. Ładowanie może odbywać się bezpośrednio z portu USB w komputerze, a także bezpośrednio z sieci elektrycznej. Wraz z przyrządem w zestawie otrzymamy kabel MicroUSB oraz wysokiej jakości papier fotograficzny. Wymiary drukarki to 11,5 cm x 7,5 cm x 2 cm, a jej waga to zaledwie 190 gram.

Model ten cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy cenią sobie jego niezawodność i łatwość użycia. Użytkownikom podobają się również wyraźne kolory drukowanych fotografii oraz niskie koszty druku pojedynczego zdjęcia.

Polaroid Zip to bardzo dobra drukarka termosublimacyjna do zdjęć do 450 zł. Model ma wymiary: 7,5 cm x 11,5 cm x 2 cm, a jego waga jest równa 0,2 kg.

 

Zalety

Wkłady z taśmą: Z uwagi na to, że wkłady mają taśmę możemy zrobić ze zdjęcia naklejkę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy np. prowadzimy pamiętnik lub mamy duży kalendarz i zapisujemy w nim nie tylko kwestie dotyczące organizacji, ale także ważne chwile z życia.

Kompaktowe wymiary: Model zajmuje mało miejsca, więc można go zabrać gdziekolwiek chcemy. Dodatkową zaletą jest to, że sprzęt nie waży zbyt wiele, dlatego nie stanowi obciążenia.

Kompatybilność: Drukarka jest kompatybilna z wszystkimi urządzeniami z systemem Android i iOS. W związku z tym zasługuje na miano uniwersalnego sprzętu.

Komunikacja bezprzewodowa: Aby podłączyć Polaroid Zip do telefonu nie trzeba używać kabla (funkcja bezprzewodowej łączności Bluetooth). Znacznie zwiększa to komfort użytkowania.

Wydajna bateria: Akumulator litowo-jonowy jest wydajny, dlatego nie trzeba go zbyt często ładować.

 

Wady

Aplikacja na telefon: Po przeczytaniu niektórych opinii można dojść do wniosku, że aplikacja przeznaczona na telefon powinna mieć więcej ciekawszych funkcji. Pozwoliłoby to na lepszą obróbkę zdjęć.

 

 

 

 

Canon CP1000WHT

 

Szukasz dobrej drukarki termosublimacyjnej do zdjęć? Canon CP1000WHT to produkt, który powinien Cię zainteresować. Urządzenie ma odchylany ekran LCD i przejrzyste menu, więc wybranie ustawień nie jest trudne. Do sprzętu można podłączyć akumulator, co pozwoli na drukowanie zdjęć niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

Istnieje możliwość wywoływania fotografii z aparatu, nośnika USB i karty pamięci. Użytkownik ma do wyboru różne formaty zdjęć, co czyni sprzęt bardziej funkcjonalnym. Odbitki pokryte są powłoką termosublimacyjną, która zdecydowanie zwiększa ich trwałość. Kolory pozostają intensywne przez długi czas, a na powierzchni zdjęć nie pojawiają się zarysowania, trwałe ślady po odciskach palców czy odbarwienia.

Termosublimacyjna drukarka do zdjęć Canon CP1000WHT to kompaktowe urządzenie. Konsumenci przyznają, że niewielkie wymiary to jedna z najważniejszych zalet urządzenia. Sporym atutem jest także łatwy system obsługi i wysoka jakość odbitek. Na uwagę zasługuje też krótki czas wydruku.

Canon CP1000WHT to termosublimacyjna drukarka do zdjęć wyposażona w odchylany ekran LCD o przekątnej 2,7 cali. Drukowanie jednej fotografii zajmuje mniej niż minutę.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Kupujący, którzy zdecydowali się wybrać prezentowaną drukarkę do zdjęć wskazują, że jej obsługa jest prosta. Model ma intuicyjne menu, więc wybranie interesujących nas ustawień zajmuje mało czasu.

Różne formaty odbitek: Drukarka umożliwia wywołanie zdjęć w formacie pocztówkowym, kwadratowym i karty kredytowej. Fotografie o takich wymiarach zmieszczą się np. w portfelu, więc będziemy mogli je mieć zawsze przy sobie.

Drukowanie z różnych urządzeń: Canon CP1000WHT jest kompatybilny z różnymi urządzeniami. Drukarkę można podłączyć do aparatu czy nośnika USB. Istnieje także możliwość pobrania zdjęć bezpośrednio z karty pamięci.

Wyraziste odbitki: Drukowane zdjęcia mają bardzo dobrą jakość. Urządzenie ma funkcję automatycznej optymalizacji obrazu, sprzęt redukuje wszelkie szumy i inne niedoskonałości.

 

Wady

Obudowa: Jeśli weźmiemy drukarkę ze sobą w podróż, musimy pamiętać o jej odpowiednim przechowywaniu. Jest to bardzo ważne, bo obudowa nie wykazuje dużej odporności na zarysowanie.

 

 

 

 

Kodak PM210B

Jeśli szukasz kompaktowego sprzętu, który zapewni Ci możliwość drukowania bezpośrednio ze smartfona lub tabletu model Kodak PM210B powinien Cię zainteresować.

Dzięki możliwości połączenia z Wi-Fi oraz technologii NFC model ten oferuje wydruk fotografii z dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w system Android lub IOS. Wydrukowane fotografie pokryte są dodatkową warstwą ochronną, dzięki której zachowują wysoką jakość i integralność kolorów. Ponadto, kompatybilna z przyrządem aplikacja umożliwia wyszukiwanie obrazu oraz wydruk z wideo.

Model ten drukuje zdjęcia w formacie 5,25 cm x 8,5 cm, a całkowite wymiary urządzenia to szerokość – 7,6 cm, głębokość – 15,2 cm, wysokość – 2,4 cm. Czas ładowania baterii wynosi 1,5 godziny, a na jednym cyklu jesteśmy w stanie wydrukować około 20 zdjęć.

Użytkownicy twierdzą, że drukarka cechuje się atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Konsumenci cenią sobie również łatwość obsługi urządzenia oraz wysoką jakość i przejrzystość wytwarzanych zdjęć.

Kodak PM210B to drukarka termosublimacyjna do zdjęć gwarantująca wydruk w ok. 60 sekund. Sprzęt ma wymiary: 7,6 cm x 15,2 cm x 2,4 cm.

 

Zalety

Akcesoria: W drukarce znajduje się już tusz i papier, dlatego nie musimy wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów. Możemy przystąpić do wywoływania zdjęć tuż po rozpakowaniu urządzenia.

Warstwa ochronna: Wydrukowane fotografie są zabezpieczone warstwą ochronną. W rezultacie zdjęcia na długo zachowują intensywne kolory i nawet po wielu latach wyglądają atrakcyjnie.

Konfiguracja: Z opinii Internautów wynika, że konfiguracja sprzętu jest prosta i nie zajmuje dużo czasu. Nie trzeba się obawiać, że będziemy mieć problem z połączeniem urządzenia ze swoim smartfonem.

 

Wady

Wydajność: W pełni naładowana bateria pozwala na wydruk ok. 20 zdjęć. Wynik ten nie jest do końca satysfakcjonujący.

 

 

 

 

Jaką drukarkę do zdjęć termosublimacyjną wybrać?

 

Drukarka termosublimacyjna to wysokiej jakości urządzenie, które umożliwia wydruk zdjęć z formatów cyfrowych. Wykorzystuje ona technologię polegającą na punktowym podgrzewaniu barwnika, który osiada na odpowiednim fragmencie papieru. Każdy kolor jest nakładany odrębnie, co pozwala uzyskać fotograficzną jakość i trwałość wydruku. Jeśli jesteś amatorem fotografii lub prowadzisz biznes związany z robieniem zdjęć, warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jaka jest najlepsza termosublimacyjna drukarka do zdjęć w 2021 roku oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Podstawową zaletą tego typu drukarek jest jakość wykonywanych obrazów. Druk termosublimacyjny pozwala na kontrolowanie odcienia każdego fragmentu fotografii przez zmianę temperatury i czasu trwania transferu. Poza tym wykorzystywane barwniki są znacznie trwalsze od innych atramentów wykorzystywanych w pozostałych metodach druku. Co więcej, gotowe zdjęcia są pokryte warstwą odporną na promieniowanie ultrafioletowe oraz wilgoć.

Najpopularniejszym modelem tego typu drukarki na rynku jest małe, przenośne urządzenie wyposażone w ekran LCD. Jest ono zdolne do wydruków w formacie 15 cm x 10 cm oraz o rozdzielczości 300 dpi i świetnie nadaje się do użytku domowego. Fachowcom z branży fotograficznej zaleca się zakup profesjonalnego sprzętu, który drukuje w znacznie większych formatach, a jego rozdzielczość wynosi 600 dpi.

Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na szybkość wykonywania wydruku. Jeśli jesteś zapalonym fotografem i bardzo często używasz drukarki zdecyduj się na model oferujący jak najkrótszy czas uruchamiania. Ponadto, warto mieć na uwadze dodatkowy osprzęt. Sprawdźmy, czy wybrane urządzenie wyposażone jest w czytnik kart pamięci oraz ekran LCD, dzięki którym nie będziemy musieli podłączać go do komputera. Wygodnym rozwiązaniem jest także przenośny akumulator, dzięki któremu możemy drukować zdjęcia w podróży czy w terenie. Warto również pomyśleć o obecności modułu Bluetooth, który pozwoli połączyć się ze smartfonem.

Najlepsze termosublimacyjne drukarki do zdjęć umożliwiają również prostą edycję obrazów przed wydrukiem. Udostępniają one takie funkcje, jak podniesienie kontrastu, nasycenia, redukcję czerwonych oczu czy nałożenie filtra. Dzięki nim jakość drukowanych fotografii jest zdecydowanie wyższa.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ