Ranking 4 najlepszych drukarek laserowych kolorowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Kolorowe drukarki laserowe A3 – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Najlepszą laserową drukarką kolorową A3 jest OKI C823N. Skąd pewność, że to właśnie ten model powinien znaleźć się na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Wspomniane urządzenie jest funkcjonalne, solidnie wykonane i proste w obsłudze. Drukarka współpracuje ze sprzętami z różnymi systemami operacyjnymi, dlatego jej konfiguracja nie powinna stanowić problemu. Urządzenie obsługuje nie tylko format A4, ale także inne. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup produktu zapewniają, że gwarantuje on wydruk bardzo dobrej jakości i w krótkim czasie. Sporym atutem jest również fakt, że model można kupić w przystępnej cenie biorąc pod uwagę koszty zakupu innych, dostępnych na rynku sprzętów. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się kolorowa drukarka laserowa A3 HP Color LaserJet Enterprise M750DN. Jest ona wydajna – pozwala na wydruk do 120 000 stron w ciągu miesiąca. Produkt sprzedawany jest w zestawie z wkładami.

 


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

OKI C823N to uniwersalna, kolorowa drukarka A3 - wszystko przez to, że współpracuje ona z komputerami z różnym systemem operacyjnym. Co więcej, urządzenie pozwala nie tylko na wydruk w formacie A3, ale także innych. Model jest solidnie wykonany.

Wady

Choć urządzenie jest efektywne musimy mieć na uwadze hałas jaki generuje. Zdaniem części konsumentów po kilku godzinach pracy wydobywający się z drukarki dźwięk staje się bardzo uciążliwy.

Podsumowanie

Użytkownicy doceniają sprzęt za stosunkowo łatwy system obsługi i solidnie wykonanie. Model umożliwia drukowanie na różnego rodzaju papierze. Z jego pomocą możemy więc przygotować zwykłe plakaty, broszury reklamowe czy inne, potrzebne do biura materiały.

Drugi wybór

Zalety

Maksymalne miesięczne obciążenie urządzenia jest na tyle duże, że bez wątpienia model będzie odpowiedni do sporej firmy. Produkt sprzedawany jest w zestawie z wkładami z tonerami, więc na początku nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Wady

Sprzęt waży ponad 50 kg, dlatego też nie możemy swobodnie go przenosić. U jego podstawy nie zamontowano kółek, które z pewnością ułatwiłby transport. Minusem są też spore wymiary modelu.

Podsumowanie

Choć produkt ma pewne wady jest uznawany za profesjonalne urządzenie do drukowania. Jest to drukarka wykonana z dobrej jakości tworzyw. Obudowa sprzętu wykazuje odporność na działanie wysokiej temperatury (nie nagrzewa się i nie odkształca).

Rozważ też

Zalety

Produkt ma certyfikat Blue Angel, który stanowi potwierdzenie na to, że sprzęt jest przyjazny środowisku. Drukarka jest funkcjonalna - oprócz możliwości wydruku w kolorze pozwala także na skanowanie i kopiowanie dokumentów.

Wady

Model będzie odpowiedni tylko do dużego biura. Wszystko przez to, że zajmuje on stosunkowo dużo miejsca. Problemem okazuje się także spora waga. Aby przenieść urządzenie trzeba użyć sporo siły i najczęściej skorzystać z pomocy innej osoby.

Podsumowanie

Drukarka wyposażona jest we wszystkie akcesoria niezbędne do rozpoczęcia pracy. Po rozpakowaniu sprzętu możemy więc przystąpić do jego użytkowania. Model jest wyposażony w podwójny podajnik papieru. W ciągu minuty można wydrukować do 36 stron.

 

 

4 najlepszych drukarek laserowych kolorowych. Opinie w 2024 roku

 

1. Drukarka ledowa A3 Oki C823N

 

Drukarka OKI C823N umożliwia drukowanie dokumentów w formacie od A6 do A3 (na materiałach o gramaturze od 64 g/m2 do 256 g/m2). Produkt może pracować w trybie sieci współdzielonej (do której przypisano maksymalnie 20 użytkowników). Wymiary urządzenia to: 44,9 cm x 55,2 cm x 36 cm. Powyższy model waży ok. 37 kg.

Prędkość druku w formacie A3 wynosi 13 str./min (zarówno czarno-białych, jak i kolorowych dokumentów). Sprzęt ma tryb głębokiego uśpienia, który pozwala na zaoszczędzenie energii, a także opcję druku dwustronnego. Ta kolorowa drukarka laserowa A3 w dobrej cenie ma białą, solidną obudowę odporną na rysy i pęknięcia.

Z wydawanych przez konsumentów opinii wynika, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i niezwykle praktyczne. Z jego pomocą szybko wydrukujemy dokumenty ze smartfona lub tabletu i to bez konieczności instalowania aplikacji. Wiele osób chwali model OKI C823N również za krótki czas przejścia ze stanu uśpienia do trybu drukowania.

OKI C823 to dobra kolorowa drukarka laserowa A3 do 3000 zł. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 44,9 cm, głębokość – 55,2 cm i wysokość – 36 cm. Model waży ok. 37 kg.

 

Zalety

Uniwersalność: Drukarka jest kompatybilna ze sprzętami z system Windows, Mac OS i Linux. Bez względu na to, jaki komputer posiadasz będziesz mógł swobodnie sparować obydwa urządzenia i ułatwić sobie pracę.

Różne formaty: Model umożliwia wydruk nie tylko w formacie A3, ale także m.in. w rozmiarze: A4, A5, A6 czy B5. Przy pomocy sprzętu możemy także wydrukować banery czy koperty.

Bezpieczeństwo: OKI C823N ma skuteczny system zabezpieczeń, dzięki czemu przechowywane dane są odpowiednio chronione. Wieloetapowe uwierzytelnianie użytkowników sprawia, że osoby niepowołane nie mają dostępu do urządzenia.

Wydruk na różnego rodzaju materiałach: Na funkcjonalność drukarki bez wątpienia wpływa to, że do wydruku można wykorzystać materiały o gramaturze od 64 g/m2 do 256 g/m2.

Wykonanie: Solidnie zrobiona obudowa bardzo dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm i chroni przed awarią sprzętu.

 

Wady

Hałas: Model generuje hałas na poziomie 52 dB. Zdaniem użytkowników parametr ten jest stosunkowo wysoki, co przy dłuższym użytkowaniu może być uciążliwe.

 

 

 

 

2. HP Color LaserJet Enterprise M750DN

 

Model HP Color LaserJet Enterprise M750DN ma wymiary: 54,4 cm x 58,6 cm x 46,5 cm. Urządzenie waży ok. 52,4 kg. Prędkość druku dokumentów kolorowych w formacie A3 wynosi do 30 str./min. Sprzęt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, a dodatkowo można go szybko połączyć z wybraną grupą sieciową, umożliwiając bezprzewodowe połączenie z kilkoma komputerami jednocześnie.

Za sprawą technologii Instant-on urządzenie rozpoczyna drukowanie po przejściu z trybu oszczędzania energii po upływie 16 sekund. Istotną zaletą sprzętu jest to, że automatycznie rozpoznaje format i rodzaj papieru, aby zapewnić dobrą jakość wydruku.

Jak przekonują konsumenci produkt jest elegancki i można go z łatwością dopasować do reszty wyposażenia biura. Drukarka ma funkcję drukowania dwustronnego pozwalającą na oszczędność papieru. Ponadto wspomniany model jest energooszczędny, co potwierdza certyfikat Energy Star.

Kolorowa drukarka laserowa HP Color LaserJet Enterprise M750DN ma wymiary ok.: szerokość 71,4 cm, głębokość – 73 cm i wysokość – 71,8 cm. Produkt waży powyżej 50 kg.

 

Zalety

Dołączone akcesoria: Urządzenie sprzedawane jest z 4 fabrycznie zainstalowanymi wkładami z tonerem HP LaserJet. Po rozpakowaniu drukarki i jej odpowiedniej konfiguracji możemy rozpocząć jej użytkowanie.

Obsługa: Do zestawu dołączono solidnie opracowaną instrukcję nazywaną podręcznikiem użytkownika. Książka zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat sprzętu znacznie ułatwiając tym samym jego obsługę.

Wydajność: HP Color LaserJet Enterprise M750DN to wydajne urządzenie. Maksymalne miesięczne obciążenie produktu wynosi do 120 000 stron.

Wydruk na różnym papierze: Prezentowana drukarka jest bez wątpienia funkcjonalnym urządzeniem. Przy jej pomocy można nie tylko drukować na zwykłym papierze, ale także innych jego rodzajach np. makulaturowym, błyszczącym czy odpornym na rozerwanie.

 

Wady

Trudne przenoszenie: Produkt jest ciężki, dlatego aby go przenieść zwykle musimy skorzystać z pomocy innej osoby.

 

 

 

 

3. Konica Minolta bizhub C360

 

Sporo osób poleca kolorową drukarkę laserową Konica Minolta bizhub C360, więc postanowiliśmy uwzględnić ją w przygotowanym przez nas rankingu. Model ma wymiary 64,3 cm x 84,8 cm x 77 cm, a jego waga wynosi ok. 98 kg. Choć produkt jest stosunkowo ciężki, za sprawą umieszczonych u podstawy kółek jego przenoszenie okazuje się łatwe.

Urządzenie umożliwia zarówno drukowanie, jak i kopiowanie i skanowanie dokumentów. Prędkość wydruku wynosi 36 stron w ciągu minuty. Sprzęt jest dostosowany nie tylko do papieru w formacie A3, ale także A5 i A4. Model ma wbudowany finiszer, który pozwala na wykonywanie atrakcyjnych wizualnie broszur.

Konsumenci doceniają atrakcyjną cenę drukarki, jej funkcjonalność i estetyczne wykonanie. Urządzenie ma stosunkowo duże przyciski i przejrzysty wyświetlacz, dzięki czemu ustawienie sprzętu jest wygodne i łatwe. Kolejnym ułatwieniem w pracy jest menu w języku polskim.

Konica Minolta bizhub C360 to kolorowa drukarka laserowa o wymiarach: 64,3 cm x 84,8 cm x 77 cm i wadze ok. 98 kg.

 

Zalety

Prędkość wydruku: Prezentowane urządzenie będzie odpowiednie do biur, ponieważ cechuje je efektywna praca. W ciągu minuty model drukuje 36 stron (zarówno czarno-białych, jak i w kolorze).

Funkcjonalność: Model Konica Minolta bizhub C360 to nie tylko drukarka, ale także skaner i kopiarka. Sprzęt jest niezwykle funkcjonalny – można więc wykorzystywać go do różnego rodzaju prac biurowych.

Przyjazny środowisku: Produkt jest nie tylko efektywny, ale także przyjazny środowisku. Niemiecki certyfikat Blue Angel potwierdza niskie zużycie energii przez urządzenie. Warto dodać, że model wykonano z materiałów nadających się do przetworzenia.

 

Wady

Zajmuje dużo miejsca: Drukarka zajmuje dużo miejsca, dlatego będzie odpowiednia jedynie do dużych biur.

 

 

 

 

4. Drukarka laserowa Ricoh SP6430DN

 

Ricoh SP6430DN to sprzęt o kompaktowych wymiarach (45,9 cm x 39,2 cm x 34,8 cm), który umożliwia drukowanie w formatach od A6 do A3. Produkt waży ok. 22,2 kg i ma estetycznie wyglądającą, biało-szarą obudowę. Czas nagrzewania urządzenia wynosi 16 sekund, a prędkość druku to 38 str./min.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe A3 są wyposażone w pojemny podajnik na papier, którego nie trzeba zbyt często uzupełniać. Z tego powodu przedstawiony model ma kasetkę mieszczącą do 500 arkuszy. Co więcej, sprzęt pozwala na bezprzewodowe połączenie z komputerami należącymi do jednej grupy sieciowej, jak również ze smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi.

Drukarka Ricoh SP6430DN działa niezawodnie, a dołączony do zestawu toner daje nam możliwość wydrukowania do 6000 stron (w formacie A4). Niewielki wyświetlacz sprawia, że wybór właściwych parametrów druku jest wyjątkowo prosty.

 

 

 

 

Jaką drukarkę laserową kolorową A3 wybrać?

 

Większość dostępnych na rynku drukarek pozwala na wydruk dokumentów w standardowych formatach, takich jak A4 i A5. Może się jednak zdarzyć, że będziemy potrzebować nieco większych plakatów, formularzy czy grafik, np. w formacie A3. Jak znaleźć funkcjonalny sprzęt, który umożliwi nam ich wydrukowanie? Na jakie cechy produktu należy zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w naszym poradniku. Na końcu umieściliśmy ranking, w którym przedstawiliśmy 3 kolorowe drukarki laserowe drukujące na papierze o formacie A3. Wyróżnione urządzenia są funkcjonalne, łatwe w obsłudze, a ponadto bardziej praktyczne niż modele atramentowe.

Jeżeli zależy nam na niskich kosztach eksploatacji oraz wysokiej jakości i trwałości wydruku sprzęt laserowy jest bardzo dobrym wyborem. Tego typu produkt jest wydajny, a jego działanie niezwykle efektywne. Poza tym należące do tej grupy urządzenia są zwykle energooszczędne, dlatego ich częste użytkowanie nie powinno wpłynąć na podwyższenie rachunków za prąd.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa A3 w 2024 roku pozwala na przygotowanie potrzebnych dokumentów w krótkim czasie. Aby mieć pewność, że drukowanie nie potrwa zbyt długo sprawdźmy prędkość druku. Zwykle jest to kilkanaście stron na minutę, choć w przypadku nowoczesnych urządzeń może to być nawet do kilkudziesięciu stron. Równie istotną rolę odgrywa to, ile trwa przechodzenie drukarki ze stanu uśpienia w stan gotowości do pracy. Nie powinno to trwać dłużej niż ok. 20 sekund, inaczej korzystanie ze sprzętu nie będzie tak komfortowe, jak się spodziewaliśmy.

Szukając dobrej drukarki sprawdźmy, czy wybrany model daje możliwość drukowania prosto ze smartfona lub innych urządzeń mobilnych i czy można go skonfigurować z kilkoma komputerami (połączonymi bezprzewodowo z jedną siecią). Tak funkcjonalny sprzęt ułatwia drukowanie dokumentów wszystkim pracownikom biura, bez konieczności przenoszenia drukarki i podłączania jej przez kabel USB.

Warto zwrócić uwagę na wymiary i wagę produktu. Dzięki temu uda nam się uniknąć zbyt dużego urządzenia, które nie mieści się na biurku. Ze względu na to, że drukarka zwykle jest doskonale widoczna dla wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu, powinna dobrze się prezentować. Pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeśli kupujemy sprzęt do biura często odwiedzanego przez osoby z zewnątrz, np. korzystających z oferowanych usług klientów.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Eugeniusz

November 17, 2022 at 6:00 pm

Witam, jaki model nowszy 360, czy 364e
I który ma trwalsze bębny ?

Odpowiadać
Zespół RadarTechnologiczny

December 4, 2022 at 6:16 pm

Dzien dobry,

Dziekujemy za komentarz. By otrzymac rzetelna odpowiedziec polecamy skontaktowac sie z producentem sprzetu :https://www.konicaminolta.pl/pl-pl/kontakt.

Pozdrawiamy,
Zespol RadarTechnologiczny.pl

Odpowiadać