Ranking 3 najlepszych kolorowych drukarek laserowych ze skanerem w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Kolorowe drukarki laserowe ze skanerem – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Urządzenia wielofunkcyjne są bardzo popularne. Bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w domu, jak i większej firmie lub w sekretariacie szkolnym. Wartą uwagi jest drukarka Brother DCP-L3550CDW, która za sprawą WiFi umożliwi szybkie połączenie z urządzeniami mobilnymi. Jej efektywność pracy to 18 stron w ciągu jednej minuty. Kompaktowe wymiary sprawiają, że sprzęt z powodzeniem umieścimy w małym, domowym biurze. Konsumenci do większych firm bardzo często decydują się na wielofunkcyjną drukarkę laserową HP M479FDW W1A80A, która w ciągu minuty może wydrukować nawet do 27 stron dokumentu w formacie A4. Umożliwia nie tylko drukowanie, ale również kopiowanie i skanowanie, dlatego pracownicy biur odczuwają duży komfort z racji użytkowania sprzętu.


3 najlepszych kolorowych drukarek laserowych ze skanerem. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drukarka ma wbudowany pojemnik o pojemności 250 arkuszy papieru, co zapewnia ciągłą pracę, bez niepotrzebnych przerw. Drukowanie ważnych dokumentów odbywa się przy minimalnym hałasie, wynoszącym mniej niż 45 dB. W ciągu 1 minuty urządzenie może wydrukować 18 stron, co świadczy o dużej wydajności sprzętu.

Wady

Drukarka niekiedy ma problemy z kolorowymi obrazami. Konsumenci zauważyli, iż przy zużyciu większej ilości tuszu, kolorowe wydruki mają znaczne prześwity.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażono w funkcję automatycznego, dwustronnego wydruku, co w znacznym stopniu skraca czas pracy. Drukarka drukuje w rozdzielczości do 2400 dpi przy użyciu technologii LED.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie w bardzo szybkim i krótkim czasie łączy się z telefonami komórkowymi za pomocą WiFi. W ciągu 1 minuty może wydrukować nawet 27 stron kolorowego obrazu w formacie A4. Sprzęt umożliwia również skanowanie i kopiowanie ważnych dokumentów, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w biurach i firmach.

Wady

Sprzęt przeznaczono do większych firm i biur. Drukarka ze względu na duże wymiary nie sprawdzi się do domowego użytku.

Podsumowanie

Urządzenie laserowe jest wielofunkcyjne. Umożliwia wydruk, kopiowanie oraz skanowanie, dlatego sprawdzi się bardzo dobrze w większym biurze. Technologia Bluetooth Low oraz dwupasmowa łączność WiFi zapewniają wysoką jakość i wpływają na komfort użytkowania.

Rozważ też

Zalety

Czas wydruku pierwszej strony wynosi jedynie 10 sekund, co oznacza, że jest to jedna z najszybszych drukarek na rynku. Urządzenie pozwala na wydruk na prawie każdym rodzaju papieru. Szybkość druku wynosi aż 27 stron na minutę.

Wady

Nie jest to odpowiednie urządzenie do mniejszych pomieszczeń. Drukarka ma duże gabaryty i może nie zmieścić się na standardowej półce.

Podsumowanie

Urządzenie drukuje na kolorowo oraz na czarno-biało. Oprócz tego kopiuje oraz skanuje różne dokumenty. Jakość wydruku jest bardzo dobra, więc z pomocą tego urządzenia można przygotowywać również oficjalne dokumenty.

 

1. Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-L3550CDW

 

Urządzenie Brother bardzo dobrze spełni swoje funkcje zarówno w domu, jak i również w mniejszych firmach. Szybka łączność z telefonami komórkowymi z różnym oprogramowaniem w znaczny sposób usprawni Twoją pracę. Drukarkę wyposażono w pojemnik papieru, który jednorazowo pomieści nawet 250 arkuszy papieru, dlatego nie ma potrzeby jego częstego uzupełniania i robienia niepotrzebnych przerw w pracy.

Prezentowany model działa bardzo cicho, przez co nie zakłóci spokoju wśród pracowników. Drukowanie odbywa się przy niewielkim hałasie, który wynosi zaledwie 45 dB., oznacza to, że urządzenie jest cichsze od rozmów prowadzonych w biurze. Sprzęt jest bardzo wydajny, ponieważ w ciągu 1 minuty zapewnia wydruk w rozdzielczości 2400 dpi aż 18 stron. Pracę w domu lub w firmie usprawnia automatyczny, dwustronny wydruk w formacie A4.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanego modelu są zadowolone z podjętej decyzji. Ich zdaniem urządzenie wielofunkcyjne jest bardzo wydajne i zapewnia pożądany efekt. Odpowiednie rozmiary umożliwiają ustawienie drukarki w domowym biurze.

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-L3550CDW umożliwia drukowanie, kopiowanie oraz skanowanie. Prędkość wydruku wynosi 18 stron na minutę. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 41 cm, wysokość – 41,4 cm oraz głębokość – 47,5 cm.

 

Zalety

Pojemnik papieru: Urządzenie ma wbudowany pojemnik papieru o pojemności 250 arkuszy, dlatego nie ma potrzeby, aby użytkownik często musiał go uzupełniać.

Nie wytwarza dużego hałasu: Drukarka w trakcie pracy jest bardzo cicha. Drukowanie dokumentów odbywa się przy minimalnym hałasie, który wynosi jedynie 45 dB.

Łączność: Użytkownik za pomocą telefonu może połączyć się z urządzeniem wielofunkcyjnym, co wpływa na efektywność wykonywanej pracy.

Wyświetlacz: Sprzęt ma duży i czytelny panel sterowania, którego opis bardzo ułatwia obsługę i umożliwia szybki wydruk.

Automatyczny wydruk: Producent wyposażył urządzenie w automatyczny wydruk dwustronny, co znacznie skraca czas pracy.

 

Wady

Kolor: Wydruk kolorowych obrazów przy zużyciu większej ilości tuszu nie jest do końca zadowalający. Konsumenci uważają, iż jest to kłopotliwe w przypadku bardzo ważnych dokumentów.

 

 

 

 

2. Urządzenia wielofunkcyjne laserowe HP M479FDW W1A80A

 

Potrzebujesz większego urządzenia wielofunkcyjnego do swojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z opisem drukarki laserowej marki HP, która w bardzo krótkim czasie połączy się z telefonem komórkowym i umożliwi szybki wydruk dokumentu kolorowego lub biało-czarnego. Sprzęt pracuje z dużą wydajnością, ponieważ w czasie 1 sekundy może wydrukować aż 27 stron arkuszu A4. Umożliwi nie tylko drukowanie firmowych dokumentów, ale również ich skanowanie oraz kopiowanie.

Urządzenie wielofunkcyjne ma wymiary: Szerokość – 41,6 cm, głębokość – 47,2 cm oraz wysokość – 40 cm, dlatego jest odpowiednie do umieszczenia w większej firmie lub biurze, gdzie wydruk dokumentów w ciągu jednego miesiąca wynosi nawet 4000 stron. Drukarka ma możliwość połączenia się z telefonem komórkowym lub innym urządzeniem mobilnym za pomocą funkcji WiFi. Wyposażenie w technologię Bluetooth Low zapewnia wysoką jakość użytkowania oraz wpływa na zwiększony komfort w trakcie pracy.

Konsumenci wyrażają pozytywne opinie na temat zakupionego sprzętu. Doceniają go za duże wymiary, umożliwiające ustawienie drukarki w firmie. Użytkownicy są również zadowoleni z funkcji skanowania i kopiowania, jakie oferuje produkt.

Wielofunkcyjna drukarka laserowa HP M479FDW W1A80A ma wbudowany skaner oraz opcję kopiowania. Prędkość wydruku, jaką oferuje, wynosi 27 stron na minutę. Wymiary produktu to: Szerokość – 41,6 cm, wysokość – 40 cm oraz głębokość – 47,2 cm.

 

Zalety

Efektywność: Urządzenie w ciągu 1 minuty może wydrukować aż 27 stron dokumentu, co świadczy o dużej wydajności sprzętu i zapewnia przede wszystkim wysoki komfort użytkowania.

Akcesoria: Producent zestaw doposażył w dodatkowe akcesoria, jakimi są materiały eksploatacyjne, w tym tusze oraz kabel USB. Użytkownik nie musi ponosić dodatkowych kosztów i tuż po zakupie może od razu korzystać z produktu.

Technologia Bluetooth Low: Zastosowana technologia umożliwia połączenie z innymi urządzeniami, co przekłada się na większy komfort użytkownika oraz wysoką jakość użytkowania sprzętu.

Materiał: Drukarkę wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na zarysowania i urazy mechaniczne.

 

Wady

Wymiary: Duże wymiary uniemożliwiają ustawienie urządzenia w domowym biurze, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń i trudno będzie odpowiednio zainstalować drukarkę.

 

 

 

 

3. Urządzenia wielofunkcyjne laserowe HP Color LaserJet PRO M477FDN

 

HP Color LaserJet PRO M477FDN to kolorowa drukarka laserowa, która daje nam nie tylko możliwość skanowania dokumentów, ale również wysyłania ich faksem. Prędkość druku czarno-białego i w kolorze wynosi 28 str./min. Dokładne wymiary prezentowanego modelu to: 40 cm x 41,6 cm x 47,2 cm.

Urządzenie ma funkcję druku dwustronnego. Wyposażono je ponadto w ekran dotykowy o przekątnej 10,9 cm, który znacząco ułatwia obsługę sprzętu. Produkt pozwala na szybkie drukowanie plików przechowywanych w pamięci smartfonów i tabletów, a także na udostępnianie dokumentów za sprawą zintegrowanych funkcji sieciowych Ethernet.

Model HP Color LaserJet PRO M477FDN został doceniony przez konsumentów za: kompaktowe wymiary, wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne oraz energooszczędność. W urządzeniu zamontowano wkład z tonerem z technologią JetIntelligence, który jest wyjątkowo wydajny. Opisany wyżej produkt bardzo szybko przechodzi z trybu czuwania do drukowania (w porównaniu do podobnych sprzętów), w efekcie czego przygotowanie niezbędnych dokumentów nie zajmuje dużo czasu.

Kolorowa drukarka laserowa ze skanerem HP Color LaserJet PRO M477FDN ma wymiary: 42,6 cm x 65,2 cm x 41,4 cm. Prędkość drukowania wynosi 27 stron na minutę.

 

Zalety

Akcesoria: Kupując prezentowaną drukarkę otrzymujemy w zestawie tonery. W efekcie po rozpakowaniu i konfiguracji sprzętu możemy rozpocząć jego użytkowanie (bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów).

Efektywność: HP Color LaserJet PRO M477FDN drukuje 27 stron w ciągu minuty.

Gotowość do pracy: Urządzenie jest gotowe do pracy tuż po podłączeniu do źródła zasilania. Nie tracimy więc czasu na przygotowanie sprzętu do drukowania.

Możliwość drukowania z urządzeń przenośnych: Sporym ułatwieniem jest to, że nie ma konieczności zgrywania plików do komputera podłączonego z HP Color LaserJet PRO M477FDN. Wystarczy sparować sprzęt z urządzeniem mobilnym, na którym znajdują się pliki przeznaczone do druku.

 

Wady

Ekran dotykowy: Na ekranie dotykowym po pewnym czasie pojawiają się drobne, nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

 

 

 

Jaką drukarkę laserową kolorową ze skanerem wybrać?

 

Drukarki laserowe są chętnie wybierane przez konsumentów i cieszą się znacznie większą popularnością niż tradycyjne urządzenia atramentowe. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrej jakości druku, a także wydajności tonerów. Jak jednak znaleźć odpowiedni sprzęt, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale i łatwy w obsłudze? Tego dowiesz się po przeczytaniu poniższego poradnika. Ułatwieniem zakupu są zarówno zawarte w artykule wskazówki, jak również ranking trzech kolorowych drukarek laserowych ze skanerem. Tego typu produkty są praktyczne i przydają się w domu i w biurze.

Wiele osób przekonuje, że dokumenty drukowane przy pomocy urządzenia laserowego wyróżniają się nie tylko żywą kolorystyką, ale również większą trwałością na czynniki zewnętrzne (przykładowo zalanie wodą). Co więcej, istotną zaletą takich drukarek jest również to, że toner, w porównaniu do zwykłego atramentowego tuszu, nie zasycha i tym samym zapewnia niezawodne działanie drukarki przez cały czas.

Aby znaleźć odpowiedni sprzęt laserowy powinniśmy zwrócić uwagę m.in. na wymiary oraz design produktu. Warto pamiętać, że takie urządzenie zwykle stoi na blacie biurka i tym samym jest doskonale widoczne. Zakupiony przez nas model nie powinien zajmować zbyt wiele miejsca, aby nie ograniczał wolnej przestrzeni.

Najlepsza kolorowa drukarka laserowa ze skanerem w 2023 roku powinna mieć wyświetlacz ułatwiający obsługę. Nowoczesne sprzęty wyposażone są nie tylko w wyświetlacze, ale też w wiele udogodnień mających wpływ na zadowolenie z użytkowania. Zwykle stosowany jest wyświetlacz LCD, za którego sprawą uda nam się szybko wybrać parametry druku (rozdzielczość, format czy liczbę kopii) lub odpowiednie opcje skanowania. Przydatna może okazać się również możliwość bezprzewodowego połączenia drukarki z kilkoma komputerami (należącymi do jednej grupy sieciowej) oraz urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety. Jeśli nie będziemy musieli zmieniać ustawień sieciowych szybko uda nam się wydrukować potrzebne dokumenty bez konieczności szukania i podłączania do sprzętu kabla USB.

Najlepsze kolorowe drukarki laserowe ze skanerem w ciągu 1 minuty drukują minimum kilkanaście stron (zarówno kolorowych, jak i czarno-białych). Robiąc zakupy nie zapominajmy więc o sprawdzeniu prędkości druku. Na podstawie tej wartości podjęcie decyzji, czy dane urządzenie działa na tyle efektywnie, że sprawdzi się w naszym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

Jak działa kolorowa drukarka laserowa ze skanerem?

 

Po lekturze rankingu z pewnością wiesz już doskonale, jaka kolorowa drukarka laserowa ze skanerem jest polecana zarówno do użytku w biurze, jak i w domu. Czy potrafisz wyjaśnić sposób działania takiego sprzętu? Jeżeli nie, wszystkie potrzebne na ten temat informacje znajdziesz w kolejnej części artykułu.

Jak zbudowana jest drukarka laserowa?

Drukarka laserowa, zarówno kolorowa, jak i monochromatyczna, jest zbudowana z trzech zespołów. W skład pierwszego z nich wchodzi elektronika odpowiadająca za zarządzanie urządzeniem oraz jego komunikowanie się z komputerem. Bez niej niemożliwe byłoby przesyłanie poleceń do drukarki i drukowanie dokumentów. Drugi zespół określa się mianem „zespołu zaczerniania papieru”. W jego skład wchodzi kilka podstawowych elementów, czyli: bęben światłoczuły, laser, toner oraz część transportowa. W przypadku sprzętów monochromatycznych w środku znajduje się jeden bęben i laser, z kolei w modelach kolorowych jest ich kilka. Trzeci zespół to mechanizm podawania papieru. Jego zadaniem jest transportowanie arkusza papieru przez sprzęt i dostarczanie wydruku do rąk jego użytkownika.

 

W jaki sposób działa kolorowa drukarka laserowa?

W momencie, gdy wybierzemy opcję „drukuj” na komputerze dane są przesyłane do drukarki. Na podstawie otrzymanych informacji interpreter opisu języka strony tworzy bitmapowy obraz wydruku. Później jest on odwzorowywany na bębnie urządzenia, którego powierzchnia musi zostać naładowana ładunkiem elektrostatycznym (dodatnim lub ujemnym, to zależy głównie od marki sprzętu). Dzieje się to za sprawą rolki, ewentualnie elektrody ładującej. Laser należący do „zespołu zaczerniania papieru” punktowo rozładowuje obszary bębna tworząc na nim w ten sposób obraz do druku. Warto podkreślić, że nie oddziałuje on bezpośrednio na powierzchnię bębna, tylko emituje wiązkę, która trafia na bardzo szybko obracające się lustro.

Kolejny etap drukowania polega na obracaniu się bębna w pobliżu pojemnika z tonerem, który jest przyciągany do miejsc rozładowanych wcześniej przez laser. Później otrzymany w ten sposób obraz jest przenoszony na papier i przesuwany przez transportujące rolki pod obracającym się bębnem. Potem dochodzi do utrwalenia wydruku za sprawą obróbki termicznej. Proces drukowania w przypadku drukarek kolorowych jest bardziej skomplikowany w porównaniu do tych monochromatycznych. Wynika to z tego, że wszystkie cztery podstawowe kolory muszą być naniesione podczas osobnych procesów.


W jaki sposób dochodzi do utrwalenia wydruku?

Zanim mechanizm podawania papieru dostarczy w nasze ręce gotowy wydruk naniesiony na kartkę obraz musi zostać utrwalony. Drobinki tonera są przyciągnięte do arkusza tylko za sprawą ładunków elektrostatycznych, więc wymagają ostatecznego przytwierdzenia do papieru. Dzieje się to w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury (wynoszącej ok. 260 st. C) oraz dociskających rolek.

 

Ile trwa drukowanie?

Kolorowa drukarka laserowa działa bardzo szybko, cały opisany wyżej proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Tego typu urządzenia są zaawansowane technologicznie i w minutę potrafią wydrukować nawet ponad 20 stron. Pamiętajmy, że na szybkość działania sprzętu wpływa również czas jego nagrzewania się i przejścia z trybu uśpienia w tryb gotowości do pracy.

Jak działa skaner w drukarce?

Działanie skanera w drukarce jest oparte na świetle odbitym od dokumentu. Dociera ono do optycznych części budowy głowicy, a następnie jest analizowane przez procesor. Odpowiada on za przygotowanie zeskanowanego obrazu w elektronicznej formie. Umieszczony w drukarce skaner musi być wyposażony w kilka podstawowych komponentów. Do nich zaliczana się: źródło białego światła, system luster, soczewkę skupiającą elementy przechwytujące odbite światło (CCD), konwerter ACD oraz silnik krokowy. Rozdzielczość skanów uzależniona jest głównie od liczby światłoczułych elementów w CCD.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ