Najlepsza drukarka laserowa WiFi

Ostatnio aktualizowane: 20.09.21

 

Zakup drukarki laserowej Wi-Fi to dobry wybór. Tego typu urządzenie pozwala na łatwy wydruk dokumentów i nie wymaga używania w tym celu kabli. To zachęca konsumentów do inwestycji w sprzęt. Spora ilość dostępnych na rynku modeli sprawia jednak, że wybór drukarki zajmuje dużo czasu i nie jest jednoznaczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie sprzęty są polecane przez użytkowników, zachęcamy do lektury naszego rankingu. Zamieściliśmy w nim opisy najlepszych urządzeń. Brother HL-L2340DW to drukarka laserowa Wi-Fi, która znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu. Urządzenie jest gotowe do pracy w zaledwie kilka sekund od jego podłączenia do źródła zasilania. Model jest prosty w konfiguracji, a koszty jego eksploatacji nie są zbyt duże. Urządzenie jest kompatybilne ze sprzętami z różnym systemem operacyjnym. Drugie miejsce w rankingu należy do drukarki laserowej Samsung SL-M2026W. Model ten uznaje się za oszczędny – wszystko za sprawą sterowników Easy Eco. Sprzęt gwarantuje bardzo dobrą jakość wydruku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Pierwsza strona wydruku gotowa jest w zaledwie 8,5 sekundy. Prezentowany model pozwala na automatyczne drukowanie dwustronne. Szczegóły wydruku są wyraźne. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, dzięki czemu poradzą sobie z nią również osoby średnio zaawansowane technologicznie. Drukarka ma oddzielnie zamontowany bęben i toner, dlatego ich wymiana jest łatwiejsza niż w innych modelach.

Wady

Ustawienie drukowania przez łącze WiFi jest dość skomplikowane, a w instrukcji jest to opisane bardzo ogólnie.

Podsumowanie

Sprzęt drukuje z prędkością 26 stron na minutę. Drukarka jest kompatybilna z tonerami marki Brother. Podajnik papieru ma pojemność 250 arkuszy. Informacje o stanie papieru lub postępie drukowania odczytamy z jednowierszowego wyświetlacza LCD.

Drugi wybór

Zalety

Drukowanie za pomocą sieci WiFi czy NFC jest wyjątkowo łatwe – wystarczy przyłożyć swoje urządzenie do drukarki, by wydrukować potrzebny nam plik. Sprzęt jest kompatybilny z laptopami, komputerami stacjonarnymi, tabletami oraz innymi urządzeniami wykorzystującymi łączność WiFi. Obsługa drukarki jest intuicyjna, a łączenie z siecią bezprzewodową wymaga wciśnięcia jednego przycisku.

Wady

Niestety, do tej drukarki nie połączymy się komputerem z systemem iOS, ponieważ nie stworzono do tego odpowiedniej aplikacji.

Podsumowanie

Urządzenie zostało wyposażone w procesor 400 MHZ oraz pamięć 64 MB. Drukuje ono 20 stron na minutę. Obrazy z urządzenia mają doskonałą jakość – ich rozdzielczość to około 1200 dpi x 1200 dpi. Oznacza to, że Twoje wydruki będą cechowały się bogactwem detali i dobrą ostrością.

Rozważ też

Zalety

Drukarka jest bardzo mała, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni na biurku. Wydruki cechuje wyrazista czerń. Sprzęt ma fabrycznie zainstalowany toner HP LaserJet - możesz rozpocząć drukowanie zaraz po podłączeniu do sieci. Tonery kompatybilne z urządzeniem są dostępne w bardzo przystępnej cenie. Dzięki funkcji łączności bezprzewodowej można drukować potrzebne pliki z tabletu lub smartfona.

Wady

Niektórym konsumentom przeszkadza głośność pracy urządzenia, które pomimo swoich niewielkich gabarytów generuje dość duży hałas.

Podsumowanie

Model drukuje 18 stron na minutę. Konfigurowanie sieci WiFi jest czasochłonne, jednak robi się to tylko raz. Sprzęt sam się wyłącza, kiedy długo pozostaje w bezczynności, co pozwala na zaoszczędzenie energii oraz stanowi dobre rozwiązanie dla zapominalskich.

 

 

Drukarki laserowe WiFi – Ranking

 

Brother HL-L2340DW

 

Brother HL-L2340DW jest drukarką laserową monochromatyczną. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Do niego załączona jest instalacyjna płyta CD oraz toner. Jeśli chodzi o prędkość drukarki, to wynosi ona 26 stron na minutę. Natomiast pierwsza strona drukuje się maksymalnie do 8,5 sekund. Maksymalny format papieru dla urządzenia to A4.

Oczywiście istnieje też możliwość drukowania mniejszych formatów, a dokładniej: B5, A5, B6, A6, list i etykieta. Maksymalna rozdzielczość wydruku wynosi 2400 x 600 dpi. Jakość wydruku urządzenia jest bardzo wysoka. Drukarka laserowa Brother HL-L2340DW ma dodatkowo opcję druku dwustronnego oraz działania bezprzewodowego. Toner startowy umożliwia wydruk na 700 stronach A4. Urządzenie wyposażone jest też w 32 MB pamięć oraz wejście USB 2.0.

Drukarka laserowa WiFi umożliwia także komfortowe drukowanie dokumentów z innych nośników, takich jak: smartfon, tablet, iPhone, czy też iPod. Urządzenie posiada też pojemnik na papier, który jest w stanie zmieścić 250 kartek. Klienci chwalą sobie produkt przede wszystkim za szybkość i jakość wydruku. Dodatkowo zamiennik toneru można kupić bardzo tanio.

Drukarka laserowa Wi-Fi Brother HL-L2340DW ma wymiary: 35,6 cm x 18,3 cm x 36 cm, a jej waga jest równa 6,9 kg. Jest to model monochromatyczny.

 

Zalety

Gotowość do pracy: Należy docenić to, że sprzęt jest gotowy do pracy tuż po upływie 8,5 sekundy od jego włączenia. Nie trzeba zbyt długo czekać, aby rozpocząć drukowanie. Pozwala to usprawnić pracę.

Niskie koszty eksploatacji: Jeśli zdecydujemy się na zakup zamienników tuszy, możemy mieć pewność, że eksploatacja drukarki nie będzie droga. Jest to szczególnie ważne dla osób, które często korzystają z tego typu urządzenia.

Konfiguracja: Model łatwo się konfiguruje, o czym zapewniają zadowoleni z zakupu użytkownicy. Ustawienie łączności Wi-Fi nie jest trudne. Po zrobieniu tego możemy drukować dokumenty, bez konieczności podłączania sprzętu do komputera.

Kompatybilność: Model jest kompatybilny z urządzeniami z różnymi systemami operacyjnymi. Można nazwać go uniwersalnym sprzętem.

Wykonanie: Obudowa sprzętu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania podajnika papieru. Jest on wytrzymały i nie ulega zniekształceniom.

 

Wady

Instrukcja obsługi: Użytkownicy zwracają uwagę, że papierowa instrukcja obsługi nie jest dostępna w języku polskim. Można jednak znaleźć wersje elektroniczne.

 

 

 

 

Samsung SL-M2026W

 

Monochromatyczna drukarka laserowa WiFi Samsung SL-M2026W jest produktem idealnym do domu lub mniejszego biura. Niewielki rozmiar urządzenia dokładnie wynosi: 331 x 215 x 178 mm. Sprawia to, że drukarka spokojnie zmieści się w każdym miejscu. Drukarka Samsung SL-M2026W jest bardzo prosta w obsłudze, co sprawia, że jej użytkowanie staje się bardziej komfortowe. Szybkość wydruku urządzenia wynosi 20 stron na minutę. Toner startowy załączony do drukarki umożliwia wydrukowanie 500 stron.

Natomiast średnia wydajność tonera wynosi 1000 stron. Urządzenie posiada maksymalną rozdzielczość wydruku równą 1200 x 1200 dpi. Maksymalny format przeznaczony do druku to A4. Drukarka posiada pojemnik na kartki, który jest w stanie zmieścić do 250 arkuszy. Urządzenie posiada wbudowaną pamięć 64 MB. Drukarka ma wejście na USB 2.0, które umożliwia drukowanie przez nośniki z nim kompatybilne. Urządzenie poza WiFi ma także opcję połączenia za pomocą NFC. Jest to tak zwana komunikacja bliskiego

zasięgu, która umożliwia połączenie z drukarką przez zbliżenie urządzenia (maksymalna odległość to 20 cm). Istnieje także opcja połączenia przez Google Cloud Print, co daje możliwość wydrukowania dokumentu z każdego urządzenia, które posiada dostęp do internetu. Użytkownicy docenili urządzenia za szybkość pracy oraz wysoką jakość wydruku. Klienci, którzy zakupili produkt stwierdzili, iż jest to najlepsza drukarka laserowa WiFi w dobrej cenie.

Samsung SL-M2026W to dobra drukarka laserowa Wi-Fi do 250 zł. Wymiary podstawy urządzenia to: 33,2 cm x 21,5 cm.

 

Zalety

Łatwość wydruku: W sprzęcie zastosowano takie technologie jak NFC, Wi-Fi Direct czy Google Cloud Print. Dzięki nim użytkownik może drukować pliki nie tylko ze swojego komputera, ale też smartfona, tabletu czy innych urządzeń mających dostęp do Internetu.

Jakość wydruku: Wydrukowane dokumenty wyróżnia bardzo dobra jakość. Kolory są intensywne. Na wydruku można dostrzec najmniejsze detale. Nie trzeba się też obawiać o to, że np. ostrość liter nie będzie najlepsza.

Sterownik Easy Eco: Model ma sterownik Easy Eco, dzięki którym możliwe jest zredukowanie ilości zużytego tonera czy energii. W efekcie Samsung SL-M2026W jest uznawany za oszczędne urządzenie.

Kompaktowe wymiary: Drukarka ma kompaktowe wymiary, dlatego zmieści się nawet w niewielkim pokoju czy małym biurze.

 

Wady

Trudna konfiguracja: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że mieli problem z konfiguracją urządzenia. Najbardziej skomplikowane okazało się włączenie funkcji Wi-Fi.

 

 

 

 

HP LaserJet Pro M12w T0L46A

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć monochromatycznej drukarki laserowej HP LaserJet Pro M12w T0L46A. Z uwagi na to, że sprzęt ma kompaktowe wymiary (34,9 cm x 19,6 cm x 23,8 cm), jest chętnie wybierany przez konsumentów. Na jego zakup decydują właściciele małych firm. Model waży niewiele ponad 5 kg, więc jego przenoszenie jest łatwe.

Czas wydruku pierwszej strony wynosi 9,2 sekund. Maksymalna prędkość pracy drukarki jest równa 18 stron na minutę. Miesięczne obciążenie sprzętu to 5000 stron. Podajnik papieru mieści 150 arkuszy, a odbiornik – 100 arkuszy. W zestawie znajduje się tzw. toner startowy, więc na początku konsument nie musi ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją urządzenia.

Osoby, które wybrały drukarkę laserową Wi-Fi HP LaserJet Pro M12w T0L46A, twierdzą, że był to dobry zakup. Model zapewnia zadowalającą jakość wydruku. Wśród zalet sprzętu wyróżnia się jego kompaktowe wymiary.

Monochromatyczna drukarka laserowa Wi-Fi HP LaserJet Pro M12w T0L46A ma wymiary: 34,9 cm x 19,6 cm x 23,8 cm, a jej waga jest równa 5,2 kg.

 

Zalety

Jakość wydruku: Większość osób wskazuje, że jakość wydruku przy użyciu HP LaserJet Pro M12w T0L46A jest bardzo dobra. Dokumenty są czytelne, a tusz się nie rozmazuje.

Wkład z tonerem: Prezentowane urządzenie jest sprzedawane w zestawie z tonerem. Oznacza to, że na początku nie musimy go kupować i możemy tuż po odpakowaniu sprzętu rozpocząć jego użytkowanie.

Kompaktowe wymiary: Drukarka zajmuje niewiele miejsca, więc można z powodzeniem ustawić ją nawet na biurku. Model będzie odpowiedni do małych mieszkań i niewielkich biur.

 

Wady

Instalacja sieci bezprzewodowej: Należy mieć na uwadze to, że instalacja sieci bezprzewodowej Wi-Fi może okazać się trudnym zadaniem.

 

 

 

 

Jaką drukarkę laserową WiFi wybrać?

 

Drukarki laserowe WiFi, to urządzenia świetnie sprawdzające się w biurze, jak i w domu. Jeśli zdecydujesz się zakupić taki produkt, to nie musisz się już martwić o zakup tuszu. Drukarka laserowa jest bardzo wydajnym urządzeniem. Przy bardzo dużej ilości drukowania ma tę zaletę, że sam laser zmienia się mniej więcej raz na pół roku. Oczywiście te dane różnią się w zależności od tego ile drukujesz. Jednak zdecydowanie najlepsza drukarka laserowa WiFi w 2021 roku ma przewagę nad drukarkami atramentowymi przez dużo większą wydajność.

Drukarka laserowa, która ma możliwość połączenia się z innymi urządzeniami za pomocą WiFi jest bardzo wygodna w użyciu. Jeśli produkt przeznaczony jest do biura, czy domu, to nigdy nie będzie problemu z niepotrzebnym podłączaniem wtyczką do innych urządzeń. Tym sposobem możemy zaoszczędzić trochę czasu. W dodatku przez WiFi urządzenie może spokojnie drukować dokumenty, na przykład, ze smartfona, tabletu, czy też innych urządzeń posiadających opcję takiego połączenia. Niektóre drukarki laserowe WiFi mają także opcję druku dwustronnego, co pomoże zaoszczędzić nam papier.

Najlepsze drukarki laserowe WiFi powinny posiadać wejście USB, które pozwoli wydrukować dokument przykładowo z pendrive’a. Ile jest takich sytuacji, w których wpada ktoś do biura, czy domu i w szybkim tempie chciałby wydrukować dany dokument od razu z nośnika danych? Na pewno sami mieliście nieraz taką sytuacje. Dlatego też wejście USB na pendrive’a zdecydowanie będzie przydatne.

Warto zadać sobie pytanie jakiej jakości druk będzie nam potrzebny. Wysoka jakość jest zawsze piękna dla oka, ale nie koniecznie przydatna. Jeśli natomiast potrzebny jest Ci druk wysokiej jakości i to dosyć często, to warto zainwestować w drukarkę laserową, która ma najlepsze parametry.

Istotne przy wybieraniu drukarki laserowej WiFi jest też to, aby bardzo szybko lub w miarę sprawnie łączyła się bezprzewodowo z innymi urządzeniami. Oczywiście jest to zależne od przeznaczenia produktu. W biurze bardzo często liczy się czas. Jednak jeśli kupujesz drukarkę do domu, to nie koniecznie potrzebny Ci demon prędkości, ale też nie można pozwolić, by drukarka łączyła się z przykładowym laptopem przez 5 minut.

 

 

Jak drukować przy pomocy drukarki laserowej Wi-Fi?

 

Laserowe drukarki z modułem Wi-Fi są nowoczesne i przez wiele osób uznawane za łatwe w obsłudze. Planujesz zakup takiego sprzętu, ale obawiasz się, że drukowanie z jego pomocą okaże się kłopotliwe? Po lekturze kolejnej części artykułu przekonasz się, że nie jest to takie trudne.

Podłączanie urządzenia do sieci

Po tym, jak podpowiedzieliśmy, jaka drukarka laserowa Wi-Fi jest polecana do użytku w domu i biurze, przyszedł czas na opisanie sposobu drukowania dokumentów. Pierwszym krokiem jest podłączenie urządzenia do wybranej sieci. Jeżeli sprzęt został wyposażony w wyświetlacz, czynność ta zajmie nam jedynie kilka minut. Należy włączyć drukarkę i na dotykowym ekranie wybrać sieć, do której chcemy ją podłączyć. Następnie wystarczy wpisać hasło i poczekać na nawiązanie połączenia. Jeżeli mamy urządzenie bez wyświetlacza, koniecznością jest użycie kabla USB. Musimy podłączyć drukarkę do komputera poprzez przewód i skorzystać z kreatora instalacji. W ten sposób wskażemy sieć, z którą ma być połączony sprzęt.

 

Drukowanie z urządzeń mobilnych

Jeżeli chcemy drukować dokumenty bezpośrednio z telefonu, tabletu lub innego urządzenia mobilnego, możemy do tego wykorzystać chmurę, w której przechowuje się pliki. Niektóre sprzęty mają już wgraną aplikację, która na to pozwala, a czasami trzeba zainstalować ją samodzielnie. W przypadku, gdy pamięć smartfona nie pozwala na dodanie kolejnej aplikacji, nie oznacza to, że nie możemy drukować przechowywanych na nim plików. Zawsze możemy przesłać wybrane dokumenty na adres e-mail, który jest przypisany do drukarki. Co prawda wtedy drukowanie potrwa znacznie dłużej, ale jest to wygodniejsze rozwiązanie niż zgrywanie plików na dysk twardy komputera, a dopiero później przesyłanie ich do druku.

 

Drukowanie z komputera PC

Aby wydrukować dokumenty bezpośrednio z komputera PC wystarczy wybrać opcję „drukuj”, a potem wskazać właściwą drukarkę. Może to zrobić użytkownik każdego sprzętu podłączonego do tej samej sieci. Funkcja bezpośredniego drukowania według wielu osób działa najszybciej, dlatego nie trzeba zbyt długo czekać na to, aby dostać gotowe dokumenty.

Drukowanie z wykorzystaniem modułu NFC

Coraz częściej nowoczesne drukarki Wi-Fi są dodatkowo wyposażone w moduł NFC. Mając tego typu sprzęt w domu czy biurze drukowanie dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych staje się bardziej komfortowe niż z wykorzystaniem chmury. Wszystko ze względu na to, że nie musimy włączać aplikacji i szukać plików, które chcemy wydrukować. Wystarczy, że zbliżymy tablet czy smartfon do wyznaczonego miejsca na obudowie drukarki, aby przesłać do niej określone pliki do wydruku.

 

Kiedy drukarka Wi-Fi nie działa tak, jak powinna

Czasami zdarza się, że drukarka Wi-Fi nie działa tak, jak powinna, ponieważ dochodzi do nagłego zerwania połączenia. Co zrobić w takiej sytuacji? Wielu producentów oferuje dostęp do bezpłatnego narzędzia pozwalającego na zdiagnozowanie oraz rozwiązanie problemów związanych z drukowaniem. Przed pobraniem takiego oprogramowania możemy sprawdzić, czy drukarka nie stoi zbyt daleko od routera. Może być tak, że pomiędzy urządzeniami znajduje się wiele przedmiotów zakłócających bezprzewodowy sygnał Wi-Fi, w efekcie czego często się go gubi. Przeniesienie drukarki bliżej routera umożliwia zwiększenie siły sygnału. Niekiedy zdarza się też, że kilka pobliskich sieci korzysta z tego samego kanału Wi-Fi, co my. Wówczas koniecznością jest przestawienie go na inny, problem z utratą połączenia przez drukarkę powinien zniknąć.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ