Najlepsze okulary ochronne do komputera

Ostatnio aktualizowane: 01.12.23

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Dzięki okularom zobaczysz dotychczas oglądane obrazy na Twoim komputerze w zupełnie nowej jakości. Produkt zapewnia wysokiej jakości ochronę oczu. Oprawki mają uniwersalny kolor i budowę, dzięki czemu są odpowiednie dla użytkowników w każdym wieku.

Wady

Część oprawek znajdująca się za uszami może powodować ucisk u osób o szerokiej czaszce.

Podsumowanie

Okulary są idealnym prezentem dla graczy, grafików oraz innych osób, które długotrwale przebywają przed ekranem monitora. Produkt ma lekką konstrukcję. Szkła pozwalają na wychwytywanie wyświetlanych na ekranie detali niewidocznych gołym okiem.

Drugi wybór

Zalety

Okulary są odpowiednie nie tylko dla osób, które często użytkują komputera, ale również dla tych wszystkich, którzy lubią czytać. Bezuciskowe zauszniki pozwalają na wygięcie tej części poza linię okularów, dzięki czemu zakładanie ich jest bardzo łatwe, a użytkowanie przyjemne.

Wady

Oprawki nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc trzeba ostrożnie obchodzić się z nimi po ich zdjęciu.

Podsumowanie

Prezentowany model jest dostępny w zestawie ze ściereczkami i twardym etui, co pozwala o niego odpowiednio zadbać. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Matowa powłoka na oprawkach prezentuje się bardzo dobrze.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest odpowiedni nie tylko dla osób często korzystających z komputera, ale również dla kierowców, ponieważ skutecznie niweluje dostrzeganie refleksów świetlnych, które często dość mocno utrudniają jazdę. Model cechuje atrakcyjny design.

Wady

Oprawki są mało elastyczne, więc osoby o dość niestandardowych rysach mogą mieć problem z dopasowaniem okularów.

Podsumowanie

Model jest dostępny ze ściereczką i pokrowcem, co ułatwia konserwację szkieł oraz transportowanie modelu. Okulary to zerówki, więc może nosić je każdy, kto nie ma wady wzroku, a chciałby nieco poprawić swoje warunki pracy przy komputerze.

 

 

Okulary ochronne do komputera – Ranking

 

Gunnar DESMO

 

Model Gunnar DESMO to nowoczesne okulary ochronne w dobrej cenie. Jest to produkt przeciwsłoneczny, dlatego siatkówka jest chroniona przed niebezpiecznym promieniowaniem. Model wyróżnia się ładnym designem, szkła mają kolor bursztynowy, a obudowa – czarny i pomarańczowy.

Wymiary okularów to: 19 cm x 8,4 cm x 5,8 cm, a waga produktu wynosi 81,6 g. Ze względu na niewielki ciężar model nie powoduje odcisków za uchem, jak i na nosie, co gwarantuje duży komfort. Obudowa modelu została wykonana z wytrzymałego materiału, dlatego przypadkowy upadek nie uszkodzi okularów. Noski zrobiono z wytrzymałego silikonu, który nie podrażnia skóry. Tworząc szkła zastosowano innowacyjną technologię, która chroni oko przed promieniowaniem UV, niebieskim światłem oraz kurzem. Jeśli musisz pracować w nocy, model pomoże Ci zadbać o wzrok. Każdy konsument może w prosty sposób dopasować produkt do swojej twarzy dzięki regulowanym elementom. Dużym atutem są wzmocnione metalem łączenia i zawiasy. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu ryzyko zniszczenia okularów jest niewielkie.

Prezentowany model nadaje się do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Konsumenci są zadowoleni głównie z atrakcyjnej ceny, ale pochwalono też ładny design. Poza tym niewielka waga sprawia, że noszenie okularów nie powoduje odcisków.

 

 

 

 

Gunnar Guvayonam Vayper

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieszy się produkt Gunnar Guvayonam Vayper. Te wysokiej jakości okulary ochronne polecamy zakładać podczas pracy przy komputerze. Produkt ma regulowany pasek, który zapewnia dopasowanie do twarzy. Noski zrobiono z silikonu, więc nie podrażniają skóry. Wymiary okularów to: 17,8 cm x 13,7 cm x 7,6 cm, a ich waga to: 204 g.

Tym, co wyróżnia model, jest jego stalowa konstrukcja, która zapewnia wysoką wytrzymałość. Okulary są odporne na zgięcia, a do tego przypadkowy upadek ich nie zniszczy. Zawiasy zostały wzmocnione, dlatego produkt będzie Ci służył przez długi czas. Pałąk został lekko zaokrąglony, co ma zagwarantować stabilność. Szkła posiadają specjalne filtry, które chronią oczy przed niebezpiecznym działaniem promieni podczerwonych. Noszenie okularów w czasie pracy lub grania pomaga w ochronie gałki ocznej przed wysychaniem.

Według ocen zadowolonych konsumentów prezentowany model ma wiele zalet. Wykonano go z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia. Poza tym produkt ma bardzo ładny design, co również przypadło do gustu osobom kupującym.

 

 

 

 

Gunnar Optiks Emissary

 

Prezentujemy funkcjonalne okulary ochronne Gunnar Optiks Emissary. Wymiary produktu to: 17,8 cm x 7,6 cm x 5,1 cm, a waga wynosi 68 g. Okulary wykonano z wytrzymałych materiałów, dlatego są odporne na zgięcia i złamania. Dzięki temu prezentowany model będzie Ci służył przez długi czas.

Szkła wykonano przy użyciu innowacyjnej technologii, która bardzo dobrze chroni wzrok przed uszkodzeniem. Soczewka ma warstwowy system i-ftm, który filtruje nocne światło. Wielogodzinna praca przy cyfrowym ekranie powoduje zmęczenie, jak również wysuszenie gałki ocznej. Prezentowany model zdecydowanie opóźnia zmęczenie użytkownika, dlatego możesz pracować dłużej. Sprzęt zapewnia świetne doznania wizualne w czasie oglądania filmu i grania – oglądany obraz nie ulegnie zniekształceniu.

Prezentowany produkt cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Model został pochwalony za elegancki design, jak również efektywną ochronę wzroku w czasie długotrwałej pracy przy komputerze. Z okularów szczególnie zadowoleni są gracze pracujący w nocy przy sztucznym świetle.

 

 

 

 

Jakie okulary ochronne do komputera wybrać?

 

W ciągu dnia nasze oczy narażone są na wiele typów promieniowań, które wpływają negatywnie na kondycję naszego wzroku. Dlatego wielu optyków uważa, że dobrym rozwiązaniem jest noszenie dobrze dobranych okularów, które chronią oczy przed niebieskim światłem sprzętów elektronicznych, promieniowaniem UVA i UVB. Ponieważ chcemy, abyś dobrał dobry i niezawodny model, przygotowaliśmy krótki poradnik. Zaprezentowaliśmy w nim kilka wskazówek, którymi polecamy się kierować w czasie zakupów.

Jak twierdzą specjaliści, okulary ochronne muszą być dopasowane do naszej twarzy. Nic nie przeszkadza w wielogodzinnej pracy tak, jak produkt, który nas uciska. Najlepsze okulary ochronne w 2023 roku mają możliwość regulowania rozstawienia nosków tak, by nie podrażniały skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu, w którym element ten wykonano z silikonu. Materiał ten jest elastyczny i miękki, dlatego nie wywołuje dyskomfortu. Przed zakupem przymierz produkt, który Cię interesuje i sprawdź, czy szkła pasują wielkością do gałki ocznej. Dobrej jakości produkty mają specjalnie stworzone szkła, które pomagają w lepszym odbieraniu obrazu bez obciążania wzroku.

Koniecznie zwróć uwagę na wagę modelu, który chcesz zakupić. Ciężar najlepszych okularów powinien mieścić się w przedziale 50 g – 205 g. Zakup cięższego produktu wpłynie niekorzystnie na nasz komfort. Ciężki model może powodować bolesne otarcia na skórze.

Coraz więcej marek ma w swojej ofercie dobre okulary stworzone specjalnie dla graczy i innych osób, które pracują przy komputerze. Takie modele mają w szkłach specjalny filtr, który chroni wzrok przed niebieskim światłem i podczerwienią, które emitują starsze ekrany komputerów i telewizorów. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nasz wzrok zużywa się w mniejszym stopniu w czasie pracy. Jeśli okulary mają służyć Ci podczas grania sprawdź, czy nie zniekształcają kolorów. Wielogodzinna praca przy sprzęcie elektrycznym skutkuje pękaniem naczynek krwionośnych w oku oraz ich częstym pocieraniem, co tylko pogłębia zaczerwienienie. Najlepsze okulary ochronne pomagają zwiększyć kontrast, a także ułatwiają percepcję zarówno świata rzeczywistego, jak i wirtualnego.

Okulary ochronne sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu. Produkty, które ochronią Twoje oczy w czasie spaceru powinny mieć filtr UV. Gdy wychodzimy na spacer w letni dzień w czarnych okularach, nasze gałki oczne rozszerzają się przez co więcej promieni słonecznych dostaje się do siatkówki. Co powoduje uszkodzenie wzroku. Dobrze dobrane okulary ochronią Cię przed tym.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ