Ranking 3 najlepszych słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem w 2023

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Słuchawki bezprzewodowe przydają się w wielu sytuacjach, dlatego warto mieć je w swoim domu lub biurze. Jeśli potrzebujesz dobrego zestawu słuchawkowego do gier i filmów, użytkownicy polecają model SteelSeries Arctis 1 Wireless 61512. Miękka opaska zapewnia komfort noszenia, ponieważ nie uciska głowy. Słuchawki mają maksymalne pasmo przenoszenia wynoszące 20 000 Hz, a najniższe to 20 Hz. Mikrofon przymocowany do pałąka wyłapuje nawet bardzo cichą mowę użytkownika. Do pracy i przeprowadzania wirtualnych konferencji warto wybrać słuchawki bezprzewodowe Logitech Wireless Headset H800. Mają wbudowany korektor optymalizujący dźwięk oraz mikrofon z funkcją redukcji szumów. Miękka opaska zapewnia komfort nawet podczas wielogodzinnych spotkań online.

3 najlepszych słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Słuchawki SteelSeries Arctis dobrze sprawdzają się dla graczy oraz podczas oglądania filmów i seriali. Maksymalne pasmo przenoszenia dźwięku wynosi 20 000 Hz, a minimalne 20 Hz. Dodatkowo w zestawie znajdują się złącza USB oraz Mini Jack 3,5 mm. Mikrofon mocowany na pałąku wyłapuje nawet szept użytkownika.

Wady

Konsumenci zauważyli, że przy długim użytkowaniu połączenie między słuchawkami a innym urządzeniem zrywa się co jakiś czas. Ponadto jakość dźwięku nie pozwala doceniać pełnego brzmienia utworów muzycznych.

Podsumowanie

Każdy gracz będzie zadowolony z wyboru słuchawek bezprzewodowych SteelSeries. Szeroki zakres pasma przenoszenia pozwala cieszyć się wyrazistym brzmieniem. Mikrofon sprawdza się do prowadzenia rozmów podczas gry, bez zakłóceń i opóźnień. Słuchawki są wygodne, można nosić je przez kilka godzin bez narażania się na ból głowy lub uszu.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą słuchawek Logitech jest duży zasięg połączenia Bluetooth, wynoszący nawet do 12 m. Wbudowany korektor optymalizuje dźwięk, dopasowując go do rodzaju odtwarzanych multimediów. Mikrofon wyposażono w funkcję niwelowania szumów z otoczenia. W efekcie słuchawki dobrze sprawdzają się do prowadzenia rozmów online.

Wady

Słuchawki nie obsługują technologii aptX przy połączeniu przez Bluetooth, co pogarsza jakość dźwięku. Niektóre wyższe tony powodują nieprzyjemne „trzeszczenie” w słuchawkach, co zmniejsza komfort użytkowania.

Podsumowanie

Zarówno podczas pracy zdalnej, jak i w czasie rozrywki, warto wykorzystać słuchawki bezprzewodowe Logitech. Są wygodne, nie uciskają głowy ani uszu. Wygodny mikrofon na pałąku pozwala swobodnie prowadzić rozmowę online. Dźwięk w słuchawkach jest specjalnie dopasowywany do wykonywanej czynności — oglądania filmów, grania lub rozmów przez Internet.

Rozważ też

Zalety

Laserowo dostrajana membrana stanowi gwarancję czystego, pełnego dźwięku. Zasięg słuchawek wynosi 10 m, dlatego możesz swobodnie poruszać się po pokoju. Do modelu dołączone są słuchawki, które pozwolą odbyć rozmowę ze znajomymi czy rodziną.

Wady

Część osób twierdzi, że po pewnym czasie jakość odtwarzanego dźwięku słabnie. Przez to słuchanie muzyki czy rozmowy stają się mniej komfortowe. W rezultacie wielu użytkowników decyduje się na zakup nowego modelu, co naraża na dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Mimo wad produkt uznawany jest za jeden z lepszych dostępnych obecnie w sklepach. Można go kupić w atrakcyjnej cenie. Obudowa zrobiona jest z dobrych gatunkowo materiałów. Produkt jest łatwy w obsłudze i ma prosty design.

 

1. Słuchawki Bezprzewodowe z Mikrofonem SteelSeries Arctis 1 Wireless 61512

 

Szukając zestawu słuchawkowego do oglądania filmów i grania na komputerze, warto zastanowić się nad zakupem słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem SteelSeries Arctis 1 Wireless 61512. Miękka opaska zapewnia komfort nawet podczas długich godzin rozrywki. Słuchawki są kompatybilne z komputerami, urządzeniami obsługiwanymi przez system Android oraz z konsolami PlayStation 4 i Nintendo Switch, więc będzie z nich zadowolony każdy miłośnik gier. Mikrofon na wzmacnianym pałąku pozwala utrzymać niezakłócony kontakt z pozostałymi członkami rozgrywki.

Słuchawki mają pasmo przenoszenia w przedziale od 20 do 20 000 Hz, czyli odtwarzają wszystkie częstotliwości słyszalne przez człowieka. Czas pracy baterii po pełnym naładowaniu wynosi 20 godzin. Impedancja słuchawek SteelSeries to 32 Om, dzięki czemu redukowane są szumy w odtwarzanym dźwięku. Czułość w tym modelu wynosi 98 dB., co sprawia, że sprzęt gra głośno i wyraźnie.

Gracze, którzy wybrali słuchawki bezprzewodowe SteelSeries, polecają je innym użytkownikom. Są one wygodne, dobrze sprawdzają się w połączeniu z urządzeniami przenośnymi, ale są także kompatybilne z popularnymi konsolami. Jakość dźwięku pozwala wczuć się w rozgrywającą się akcję, a mikrofon ułatwia komunikację.

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem SteelSeries Arctis 1 Wireless 61512 to model nauszny o zamkniętej budowie, co pozwala wyciszyć dźwięki dochodzące z zewnątrz. Sprzęt można połączyć z telefonem komórkowym i używać również do słuchania multimediów ze smartfonu.

 

Zalety

Kompatybilność z wieloma urządzeniami: Słuchawki mogą być podłączone zarówno do urządzeń przenośnych, jak i do komputera stacjonarnego, a nawet niektórych konsol. W efekcie można je wykorzystywać do pracy i rozrywki.

Duża czułość: Czułość w słuchawkach wynosi 98 dB., co przy urządzeniu przeznaczonym do użytku bezprzewodowego umożliwia głośne odtwarzanie dźwięków.

Wygoda: Miękka opaska i dopasowane nauszniki sprawiają, że nawet podczas długiego użytkowania, słuchawki nie powodują ucisku i bólu głowy lub uszu.

Czuły mikrofon: Umieszczony na pałąku mikrofon wyłapuje nawet szept użytkownika, więc słuchawki sprawdzą się do prowadzenia rozmów online, a także do rozgrywek w grupach.

Wzmocniona konstrukcja: Konstrukcja słuchawek jest dodatkowo wzmocniona stalowymi elementami, co zapewnia trwałość sprzętu.

 

Wady

Słabe połączenie: Przy dłuższym użytkowaniu połączenie Bluetooth czasem się zrywa i choć słuchawki łączą się ponownie z urządzeniem, powoduje to zakłócenia w grze, filmie lub rozmowie.

 

 

 

 

2. Słuchawki Logitech Wireless Headset H800 OEM 981-000338

 

Warto zdecydować się na zakup słuchawek Logitech Wireless HEadset H800 OEM 981-000338, ponieważ dobrze sprawdzają się zarówno do pracy, jak i rozrywki. Można łatwo połączyć je z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth. Dla większej wygody użytkownika, z boku słuchawek umieszczono przyciski do sterowania dźwiękiem, mikrofonem oraz odtwarzaczem muzyki. Zasięg połączenia bezprzewodowego wynosi nawet do 12 m. Czułość słuchawek Logitech wynosi 97 dB., co zapewnia głośne brzmienie dźwięków.

Słuchawki mogą być również połączone z komputerem przez USB, dzięki umieszczonemu w odpowiednim wejściu nanoodbiornikowi. Baterię można wielokrotnie ładować, powinna wystarczyć na ok. 6 godzin nieustannej pracy. Po korzystaniu ze słuchawek można je złożyć i wygodnie przechowywać na przykład w szufladzie. Jakość dźwięku zapewnia specjalny korektor, który optymalizuje wszystkie brzmienia. Podczas pracy dobrze sprawdzi się także mikrofon z funkcją redukowania szumów.

Opinie konsumentów o słuchawkach Logitech są pozytywne. Użytkownikom podoba się możliwość połączenia przez Bluetooth z zasięgiem do 12 m. Słuchawki grają głośno i wyraźnie, sprawdzają się zarówno w pracy, jak i podczas oglądania filmów i grania na komputerze.

Słuchawki Logitech Wireless Headset H800 OEM 981-000338 to typ nauszny, zabudowany, co pozwala zredukować ilość dźwięków dobiegających z zewnątrz. Ponadto mają obrotowy wysięgnik z mikrofonem, co pozwala ustawić go zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Zalety

Korektor: Wbudowany korektor sam dostraja dźwięk do typu źródła, optymalizując go w zależności, czy jest to ścieżka dźwiękowa filmu, podkład muzyczny, czy rozmowa.

Duży zasięg: Połączenie Bluetooth ma zasięg nawet 12 m, co pozwala odejść od komputera, nie przerywając rozmowy lub słuchania muzyki.

Składana konstrukcja: Słuchawki mają składaną konstrukcję, więc nie zajmują dużo miejsca i można je wygodnie przechowywać.

Przyciski sterujące: Obsługa słuchawek jest prosta i wygodna, ponieważ przyciski sterujące umieszczono bezpośrednio na obudowie w zasięgu ręki użytkownika.

 

Wady

Brak technologii aptX: Przy połączeniu przez Bluetooth technologia aptX poprawia jakość przesyłanego dźwięku, jednak w słuchawkach Logitech brakuje tego udogodnienia.

 

 

 

 

3. Słuchawki Bezprzewodowe z Mikrofonem Logitech H600

 

Logitech H600 to sprzęt, który oferuje dźwięk bez zniekształceń, dzięki laserowo dostrajanej membranie, która wpływa na emisję krystalicznie czystego dźwięku. Podłączanie do komputera jest niezwykle proste, bo robi się to za pomocą nanoodbiornika USB.

Po podłączeniu masz swobodę ruchów w zakresie 10 metrów od komputera, bo taki jest zasięg słuchawek. Dołączony mikrofon posiada funkcję niwelowania szumów, zatem gdy używasz go do rozmów np. na Skype, to Twój rozmówca będzie Cię dobrze słyszał bez żadnych zakłóceń.

Dodatkowo mikrofon jest umieszczony na ruchomym wysięgniku, więc możesz go ustawić w najwygodniejszej pozycji, lub całkowicie schować w słuchawkach, aby nie przeszkadzał w trakcie słuchania muzyki. Zarówno głośność, jak i włączanie i wyłączanie mikrofonu jest umieszczone w zestawie słuchawkowym, co czyni ten zestaw wygodnym w obsłudze.

Natomiast, gdy potrzebujesz przenieść słuchawki w plecaku, ułatwi Ci to ich składana konstrukcja. Możesz je złożyć do wielkości okularów słonecznych. Na jednym ładowaniu akumulatora możesz używać zestawu do sześciu godzin. Klienci potwierdzają bardzo dobrą jakość dźwięku, łatwość obsługi i jej wygodę. Oceniają też ten model, jako słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem w dobrej cenie.

Logitech H600 to bardzo dobre słuchawki bezprzewodowe do 250 zł. Zostały one wyposażone w wygodny mikrofon. Zasięg urządzenia wynosi ok. 10 m.

 

Zalety

Wygoda: Słuchawki pokryte są miękkim w dotyku materiałem. To gwarantuje, że ich użytkowanie będzie wygodne. Nie musimy się obawiać, że po jakimś czasie produkt zacznie uciskać nasze uszy i tym samym będzie powodować dyskomfort.

Duży zasięg: Zasięg sprzętu to ok. 10 m, więc nic nie krępuje naszych ruchów. Możemy oddalić się do komputera bez obaw o przerwanie połączenia.

Mikrofon: Dołączony do zestawu mikrofon zapewnia bardzo dobrą jakość rozmowy. Automatyczna redukcja szumu zapobiega powstawaniu zakłóceń, które mogłyby utrudnić komunikację. Jest to szczególnie istotne dla osób, które uwielbiają rozmowy przez Skype czy gry online.

Akumulator: Znajdujący się w komplecie akumulator wytrzymuje ok. 6 h ciągłej pracy, co jest dobrym wynikiem.

Ustawienia: Użytkownik ma możliwość swobodnej zmiany ustawień. Przyciski są umieszczone na słuchawkach, więc regulacja głośności i innych parametrów nie zabiera dużo czasu.

 

Wady

Łączność: Pewna grupa osób zauważyła, że po odejściu od komputera i utracie łączności ponowne połączenie z urządzeniem czasami nie następuje automatycznie, co zmniejsza komfort użytkowania.

 

 

 

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem wybrać?

 

Bogactwo oferty na rynku w zakresie bezprzewodowych słuchawek powoduje, że osoba, która chce się w taki sprzęt zaopatrzyć jest nieco zagubiona i zdezorientowana. Dlatego przygotowaliśmy mini poradnik pozwalający z tego gąszczu wybrać najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem.

Słuchawki przede wszystkim różnią się rodzajem komunikacji z nadajnikiem. Obecnie mamy dostępne modele łączące się za pomocą technologii radiowej 2.4 GHz. Oferują one bardzo dobry dźwięk, ale trudno w nich zredukować szumy i opóźnienia. Modele korzystające z fal podczerwonych pojawiają się już coraz rzadziej i ze względu na swoją ograniczoną funkcjonalność, lepiej nie angażować się w tę technologię. Kolejne, komunikujące się za pomocą technologii Bluetooth mają obecnie bardzo powszechne zastosowanie. Można tu kompresować dźwięk, można je podłączyć do wielu urządzeń, jak laptop, telefon, odtwarzacz MP3 i wiele innych. I ostatni sposób przesyłania dźwięku – WiFi. Ma ono duży zasięg, a dodatkowo nie jest wrażliwe na jakiekolwiek zakłócenia.

Słuchawki bezprzewodowe, również dzielą się na te douszne i nauszne. Douszne (lub dokanałowe) to taki rodzaj słuchawek, które wkładamy do wnętrza ucha. Są one uszczelniane za pomocą silikonowych elementów, co między innymi ogranicza dźwięki z zewnątrz. Słuchawki nauszne, to wszystkie te modele z pałąkiem, nakładane na głowę i uszy. Wśród nich znajdziemy modele zamknięte lub półotwarte.

Przy zakupie słuchawek bezprzewodowych, dobrze jest zwrócić uwagę czy posiadają one mikrofon. Gdy słuchasz muzyki z telefonu, a ktoś zechce nawiązać z Tobą połączenie, robisz to bez zdejmowania słuchawek. Istotnym elementem będzie również zasięg działania słuchawek od nadajnika. Standardowe słuchawki Bluetooth zwykle oferują odległość od 10 do 15 metrów. Czas pracy to kolejny element wart Twojej uwagi.

To parametr, który decyduje, czy wystarczy Ci zasilania do funkcji, jakie mają słuchawki spełniać. Obok czasu pracy na pełnej baterii, który w przypadku utrzymania prądu przez 10 – 12 godzin, jest przyzwoity, warto też sprawdzić koszt i dostępność nowych baterii. Każda, nawet najlepsza bateria traci w końcu swoje właściwości i trzeba ją wymienić na nową. Gdy zaś jesteś melomanem i zależy Ci na bardzo wysokiej jakości muzyki to rozglądnij się za słuchawkami Hi-End. Są to drogie modele, jednak najbardziej wyrafinowani melomani są zadowoleni z dźwięków, jakie takie słuchawki bezprzewodowe emitują.

 

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – komu się przydadzą?

 

Jeśli przeczytałeś zamieszczony na naszej stronie ranking, znasz już odpowiedź na pytanie: jakie słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem są polecane przez użytkowników? Możesz jednak wciąż się zastanawiać, czy tego typu sprzęt jest Ci w ogóle potrzebny. Jeśli nie będziesz miał co do tego pewności, prawdopodobnie wciąż będziesz odkładał zakup tego urządzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy takie słuchawki Ci się przydadzą, zachęcamy do przeczytania tego tekstu.

Czy słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem są polecane tylko dla graczy?

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem kojarzą się przede wszystkim z graczami komputerowymi. Wynika to m.in. z tego, że zawodnicy e-sportów używają tego typu urządzeń. Taki sprzęt z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla entuzjastów gier komputerowych, szczególnie online. W tego typu rozgrywkach prowadzi się rozmowy z innymi graczami, które są niezbędne do podejmowania wspólnych decyzji czy ostrzeganiu o czyhającym za rogiem wrogu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że słuchawki z mikrofonem są wybierane nie tylko przez graczy.

Na ich zakup decydują się także osoby, które nie spędzają dużo czasu przed komputerem, ale np. często są poza domem i używają wtedy telefonu. Wiadomo, że słuchanie muzyki w trakcie podróży komunikacją miejską czy spaceru czynni te czynności bardziej przyjemnymi. Mając chwilę przerwy np. na uczelni, możemy obejrzeć nowy film na kanale ulubionego twórcy czy uczyć się słówek w nowym języku. Jeśli ktoś znajomy w tym czasie będzie do nas dzwonił, nie będziemy musieli ściągać słuchawek – możliwe będzie swobodne prowadzenie rozmów bez konieczności używania rąk. Jak widać, tego typu urządzenie przyda się właściwie każdemu.

 

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem dla osób aktywnych fizycznie

Słuchawki bezprzewodowe często kojarzą się z odstającym mikrofonem. Tego typu sprzęt nie wydaje się więc dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które ćwiczą na siłowni czy regularnie biegają. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie każde słuchawki z mikrofonem mają odstający element. W sklepach można znaleźć także modele z wbudowanym mikrofonem, który jest niewidoczny. To daje pewność, że nie będzie nam przeszkadzał w trakcie wykonywania intensywnego treningu. Jeśli np. podczas nordic walkingu zadzwoni do nas przyjaciel i będzie potrzebował naszej rady, nie będziemy musieli przerywać marszu i sięgać po telefon.

Do czego przydają się słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem? – podsumowanie

Jak nietrudno się domyślić, słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem przydadzą się do wielu czynności. Najczęściej tego typu urządzenia są kojarzone z graczami komputerowymi, ponieważ to właśnie ta grupa konsumentów najczęściej decyduje się na zakup tego rodzaju sprzętu. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem okażą się jednak przydatne nie tylko w trakcie komputerowych rozgrywek. Sprzęt posłuży nam do prowadzenia rozmów telefonicznych z bliskimi czy kontaktowania się z rodziną przez Skype czy inny popularny program.

Słuchawki będą niezastąpione w pracy, w której musimy być stale pod telefonem, a jednocześnie chcemy zagwarantować sobie spokój i umilić wykonywanie zadań słuchaniem ulubionych utworów. Na zakup urządzenia mogą zdecydować się także osoby aktywne fizycznie. Choć zazwyczaj nie chcemy podczas treningu prowadzić jednocześnie rozmów z bliskimi (brak możliwości pełnego skupienia), czasami jest to konieczne. Jeśli zainwestujemy w słuchawki z mikrofonem, nie będziemy musieli w takich sytuacjach przerywać aktywności.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ