contact

Najlepsze telefony w 2024 roku, sprawdzamy który smartfon kupić!

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Na sklepowe półki każdego roku trafiają tysiące nowych smartfonów. W jaki sposób wybrać takie urządzenie, które w pełni będzie dostosowane do naszych potrzeb? Które kwestie należy w sposób szczególny brać pod uwagę? Jakie są najlepsze telefony w 2024 roku? Na te i wiele innych pytań szczegółowo odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Najlepsze telefony w 2024 roku – nasze rekomendacje

Który smartfon warto kupić? W kolejnych częściach artykułu prezentujemy najlepsze telefony w 2024 roku:

 

• Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G

Jeśli chodzi o telefony z 5G, jedną z najlepszych opcji jest Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G. Smartfon ten posiada duży, 6,67-calowy ekran Amoled o rozdzielczości 2400 × 1080. Oferuje on wysoką wydajność za sprawą 8-rdzeniowego procesora MediaTek Dimensity 920 oraz 6 GB RAM. Aparat posiada 3 obiektywy o rozdzielczości 108 Mpix. 

 

Samsung Galaxy A53 5G

Smartfon, który wyróżnia się przede wszystkim unikalnym, nowoczesnym designem. Używając go można zrobić wyjątkowo ładne zdjęcia. Aparat w tym smartfonie posiada optyczną stabilizację obrazu OIS. Aparat selfie 32Mpix z funkcją Live Focus pozwala wykonać perfekcyjne autoportrety. Przekątna wyświetlacza wynosi 6.5 cala, a pojemność pamięci RAM to 6 GB. 

 

Huawei Nova 10

Huawi Nova 10 to smartfon z 6,67-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2400 × 1080. Wysoką wydajność zapewnia tutaj 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 778G oraz 8 GB RAM. Jest to urządzenie dedykowane wszystkim osobom, które lubią grać w gry mobilne. Smartfon posiada 3-obiektywowy aparat 50 Mpix z tyłu i 60 Mpix na przedzie.

 

Samsung Galaxy S20 FE 5G

W kategorii telefony z ładowaniem indukcyjnym Samsung Galaxy S20 jest jedną z perełek. Urządzenie posiada wyświetlacz 6,5-calowy, rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli, 6 GB pamięci RAM oraz nowoczesny procesor Qualcomm Snapdragon 865. 

 

Xiaomi 12T

Xiaomi 12T to smartfon z 6,67-calowym ekranem i procesorem MediaTek Dimensity 8100 oraz 8 GB RAM. Aparat oferuje aż 108 Mpix – jest to możliwe dzięki temu, iż zastosowano tutaj technologię łączenia pikseli. 

Więcej telefonów znajdziesz w pełnej wersji rankingu smartfonów.

 

Po pierwsze: system operacyjny

Obecnie najpopularniejsze systemy operacyjne stosowane w smartfonach to Android oraz iOS od Apple. Zdecydowanie najwięcej jest urządzeń opartych na Androidzie – użytkownicy korzystający ze smartfonów opartych na tym systemie mają dostęp do ogromnej liczby aplikacji. 

Z kolei iOS to system, który jest instalowany jedynie na urządzeniach marki Apple, czyli iPhone’ach. Tym, co wyróżnia urządzenia Apple, jest wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wydajność pracy. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup smartfona z jabłkiem w logo czy też z Androidem, powinniśmy dokładnie zweryfikować, jaka jest wersja oprogramowania. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku, gdy smartfon posiada nieaktualną wersję systemu operacyjnego, może on nie poradzić sobie z obsługą najnowszych aplikacji. Zasada ta dotyczy w szczególności urządzeń z Androidem – iPhone’y wyróżniają się tym, iż mają zapewnione zdecydowanie dłuższe wsparcie od producenta w tym zakresie. 

 

Aparat w smartfonie – jaki powinien być?

Dobry smartfon to taki, który pozwoli nam wykonać ładne zdjęcia oraz nagrywać filmy w zadowalającej jakości. Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek urządzenia, powinniśmy zweryfikować, jaka jest rozdzielczość aparatu.

Dodatkowe kwestie warte weryfikacji to jasność obiektywu, funkcja autofokusu czy stabilizacja obrazu. Budżetowe urządzenia umożliwiają nagrywanie w rozdzielczości Full HD. Warto wiedzieć, że smartfony z wyższej półki cenowej oferują możliwość nagrywania filmów nawet w jakości 4K i 8K. 

Pamięć RAM ma znaczenie 

Pamięć RAM, to oprócz procesora jeden z najważniejszych podzespołów w komputerze. Pełni on bardzo istotną rolę, ponieważ wpływa on na wydajność działania naszego mobilnego urządzenia. Im pamięci RAM jest więcej, tym posiadany przez nas smartfon efektywniej radzi sobie z obsługą kilku aplikacji w tym samym czasie. Najprostsze smartfony mają około 1 GB pamięci RAM. Z kolei bardziej zaawansowane modele oferują minimum 4 GB, co pozwala na płynne i wygodne korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ