Najlepszy amplituner Denon

Ostatnio aktualizowane: 01.12.23

 

Amplitunery Denon- ranking

 

Denon AVR-X1300W

 

Wybierając dla siebie amplituner Denon w dobrej cenie, na pewno powinniśmy zatrzymać się na chwilę przy modelu Denon AVR- X1300W, który pozwoli nam cieszyć się dźwiękiem, jak w kinie, ale w naszym domowym zaciszu.

Model AVR-X1300W wyposażony jest w 7 kanałów oraz wysokonapięciowy przetwornik impedancji. Dzięki temu jest on kompatybilny z szerokim wachlarzem głośników. By zapewnić nam pierwszorzędną jakość dźwięku, produkt został uzbrojony w system korekcji akustycznej Audyssey, który za pomocą mikrofonu dopasowuje dźwięk do akustyki pomieszczenia.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom konsumentów, firma Denon zaopatrzyła swój produkt w tryb eco, który dostosowuje moc wzmacniacza do poziomu głośności i w rezultacie zmniejsza zużycie energii. Wielu konsumentów chwali sobie również wbudowany moduły Bluetooth i Wi-Fi, dzięki którym możemy pozbyć się kabli. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji Denon 2016 AVR Remote i sterowania amplitunerem za pomocą tabletu czy smartfonu.

 

 

 

 

Denon AVR-X2400H

 

Denon AVR- X2400H to amplituner z 12 gniazdami wizyjnymi. Urządzenie gra bardzo czysto i płynnie. Dodatkowo jego nowoczesny system przetwarzania obrazu, pozwala nam cieszyć się rozdzielczością 4K. To właśnie wysoka jakość zyskała największe uznanie użytkowników prezentowanego amplitunera.

Wielu konsumentów chwali sobie stosunkowo łatwą obsługę urządzenia i jego przejrzyste menu. Również dołączona do zestawu instrukcja obsługi ułatwia nam korzystanie ze sprzętu. Model AVR- X2400H został wyposażony w tryb Eco, który umożliwia nam znaczną oszczędność energii, która jest w obecnych czasach wyjątkowo pożądana.

Ponadto produkt posiada system automatycznej kalibracji Audyssey MultEQ XT, którym możemy zarządzać za pośrednictwem aplikacji Audyssey MultEQ Editor. Kolejnym udogodnieniem jest zastosowanie technologii HEOS Multiroom, dzięki której urządzenie może być podłączone do domowej, bezprzewodowej sieci.

 

 

 

 

Denon AVR-X520BT

 

Połączenie dźwięku i obrazu w najwyższej dostępnej jakości – tak w skrócie możemy opisać amplituner Denon AVR- X5OBT. Urządzenie ma 5 wejść HDMI – wszystkie są kompatybilne z technologią 3D, natomiast 3 z wymienionych wejść HDMI w pełni obsługują technologię 4K ultra HD.

Wiele osób uważa, że najlepszy amplituner Denon w 2023 roku powinien być wyposażony w Denon Setup Assistant, który skraca żmudny do tej pory proces instalacji. I takie właśnie rozwiązanie posiada prezentowany model, co czyni go bardziej intuicyjnym. Dodatkowo bezpłatna aplikacja Denon Remote 500 Series App pozwoli nam na bezprzewodowe sterowanie urządzeniem przy użyciu smartfonów lub tabletów z oprogramowaniem Android lub IOS. Istotnym ułatwieniem jest wbudowany interfejs Bluetooth, dzięki któremu możemy w wolnych chwilach nacieszyć się dźwiękami ulubionej muzyki.

Ponieważ w sprzęcie zastosowano dekodery dźwięku typu Dolby True HD, DTS- HD Master Audio oraz z DTS- ES, model AVR-X520BT idealnie nadaje się do naszego kina domowego. Opinie na temat tego urządzenia są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów chwali sobie nie tylko automatyczną kalibrację głośników, ale także łatwą i intuicyjną obsługę.

 

 

 

 

Jaki amplituner Denon wybrać?

 

Amplituner to urządzenie, które łączy w sobie jednocześnie cechy wzmacniacza elektroakustycznego oraz odbiornika radiowego. Jest to stały element amatorskich zestawów muzycznych czy kina domowego. Urządzenie to jest dostępne w wersji dwukanałowej oraz wielokanałowej. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy kierować się podczas zakupu tego typu produktu.

Japońska firma Denon działa na rynku audio i audio- wideo od ponad stu lat. Dzięki pionierskim rozwiązaniom marka ta na stałe wpisała się na karty historii technologii Hi-Fi. Firma jest odpowiedzialna między innymi za pierwszy odtwarzacz CD do użytku domowego.

Tak, jak w przypadku zakupu jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, podczas zakupów amplitunera warto zwrócić szczególną uwagę na parametry produktu. Zacznijmy od mocy – w opisie produktów znajdziemy informacje o mocy maksymalnej oraz znamionowej, czyli RMS (mierzona jest ona w watach). Dla nas istotna jest moc znamioniowa – określa moc, niezbędną do emitowania czystego dźwięku przez długi okres czasu.

Istotną rolę odgrywa dekoder dźwięku, który jest odpowiedzialny za odczytanie i rozbicie dźwięku na poszczególne kanały. Za większą ilością dekoderów idzie oczywiście lepsza jakość dźwięku. Obecnie dobry amplituner powinien być wyposażony w dekodery Dolby True HD, Dolby Pro Logic IIx i DTS- HD Master Audio. Możemy też zdecydować się na taki z cyfrowym procesorem dźwięku, który będzie nanosił ewentualne korekty na brzmienie dźwięku. Kolejnym ważnym czynnikiem jest impedancja (mierzona w omach) głośników, która powinna być większa lub równa wartości impedancji amplitunera. Źle dobrane wartości mogą doprowadzić do zniszczenia sprzętu. Oczywiście musimy mieć też na uwadze, że nie wykorzystamy możliwości amplitunera, jeśli podłączymy do niego kiepskie głośniki.

Każdego dnia technologia idzie do przodu, dlatego warto upewnić się, że i nasz wybór jest jak najbardziej nowoczesny. Najlepsze amplitunery Denon posiadają 7 wzmacniaczy oraz kilka wejść HDMI. Te są niezbędne do podłączenia odtwarzaczy DVD i Blu-Ray czy komputerów. Zakup sprzętu, który nie jest w takie wejścia wyposażony, uważany jest za stratę pieniędzy. Podczas przeglądania specyfikacji sprzętu, warto zwrócić uwagę na wbudowany skaler, który zwiększy rozdzielczość obrazu do HD.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ