Najlepszy damski plecak na laptopa

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Plecaki damskie na laptopa – ranking

 

SilverHT różowy

 

Silver HT to damski plecak na laptopa w dobrej cenie. Jego modny, a zarazem dziewczęcy design sprawi, że idealnie będzie nadawał się do codziennego użytku. Produkt zaprojektowano mając na uwadze laptopy o przekątnej ekranu wynoszącej 15.4 cali lub mniej.

Plecak jest niezwykle pojemny, a do tego zapewni nam i naszemu laptopowi maksimum ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Kieszeń przeznaczona na notebooka została dodatkowo wyściełana. W celu zapewnienia ochrony przed nagłym, ulewnym deszczem, w dolnej kieszeni schowano specjalną pelerynę wykonaną z nieprzemakalnych materiałów. Dodatkowo w wyposażeniu plecaka znajdziemy szereg kieszeni i schowków zaprojektowanych z myślą o akumulatorze czy dysku zewnętrznym. Należy też zaznaczyć, że główna kieszeń jest bardzo pojemna, przez co produkt idealnie nadaje się do szkoły czy pracy.

Konsumenci wyrażają się bardzo pozytywnie na temat tego modelu. Zauważają, że jest on estetycznie wykonany, wyprodukowano go z dobrych gatunkowo materiałów, między innymi skóry organicznej i płótna. Warto też podkreślić, że dostępny jest w wielu, modnych kolorach.

 

 

 

 

Wenger Reload

 

Produkt szwajcarskiej marki Wenger to idealny wybór dla każdego, kto chce zakupić najlepszy damski plecak na laptopa w 2024 roku. Model Reload jest bestsellerem na światowym rynku. Przeznaczony jest do przenoszenia laptopów o przekątnej maksymalnie 16 cali.

Przegroda na komputer została wypełniona trzema warstwami pianki ochronnej, dlatego nie musimy martwić się o nasz sprzęt, nawet w trudnych warunkach. Plecak posiada także poszerzone miejsce na dokumenty oraz kieszeń przeznaczoną do przechowywania tabletów o przekątnej 10 cali lub mniejszych. Dodatkowo usztywniony tylny panel będzie wspierał nasz kręgosłup, tak samo, jak wyściełane paski na ramiona, które dopasowują się do naszych ramion. W wypadku dalszych podróży docenimy wygodny pasek Pass-Thru, czyli system bagażu na kółkach.

Model został wyposażony w Quick Pocket, czyli kieszeń na najpotrzebniejsze drobiazgi, oraz dodatkowe kieszenie przeznaczone na butelkę wody, płyty, telefon czy wygodny organizator. Waga produktu to 1 kg. Konsumenci bardzo chwalą sobie ten model, zwłaszcza jego dużą pojemność.

 

 

 

 

Samsonite Nefti

 

Samsonite Nefti to wyjątkowo szykowny i zarazem dziewczęcy plecak zaprojektowany z myślą o niewielkich, eleganckich laptopach, o maksymalnej przekątnej 13.3 cali. Jak wszystkie najlepsze damskie plecaki na laptopa, model ten jest wyjątkowo lekki – waży zaledwie 0,5 kg i ma pojemność równą 14,9 l. Ponadto jest on dostępny w czterech modnych wariantach kolorystycznych.

Nefti to jednokomorowy plecak wykonany z nylonu, o stosunkowo niewielkich rozmiarach: wysokość – 34 cm, szerokość – 25 cm oraz głębokość – 3,5 cm. Ponadto jego unikatowy design stworzono z myślą o młodych, przebojowych kobietach, które wygodę użytkowania cenią sobie równie wysoko, co estetykę produktu. Plecak ten idealnie nadaje się do biznesowego, eleganckiego środowiska.

W produkcie można także przenosić tablet, o maksymalnych wymiarach 19 cm x 27 cm x 1,7 cm.

Opinie o plecaku są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili to, że model posiada dodatkową komorę na drobiazgi oraz innowacyjne mocowanie Smart Sleeve, które ułatwia nałożenie plecaka na stelaż walizki, co usprawni podróżowanie i zwiększy jego komfort.

 

 

 

 

Jaki damski plecak na laptopa wybrać?

 

Początkowo, gdy laptopy na stałe zagościły w naszych domach, szkołach i miejscach pracy, najpopularniejszą pomocą do ich przenoszenia były specjalne, wąskie torby. Niestety, przez wzgląd na ich kształt nie były one najpojemniejsze – zwykle była to po prostu dodatkowa, niewygodna torba o ograniczonym przeznaczeniu. Z tego powodu, coraz większą popularnością cieszą się plecaki na komputery przenośne, są one bardziej praktyczne niż torby, a na pewno zdrowsze dla naszego kręgosłupa. Laptop w torbie mocno obciąża jedno ramię, a w plecaku ciężar jest lepiej rozłożony.

Po wyborze odpowiedniego plecaka ciężar laptopa praktycznie nie powinien być dla nas odczuwalny. Ważne jest jednak to, aby produkt był dobrze zaprojektowany, musi też posiadać jakiś stelaż. Tu warto również zwrócić dużą uwagę na wykonanie oraz szerokość pasów. Zbyt wąskie paski będą nie tylko niewygodne, ale niestety mogą też wpijać się w ramiona użytkownika, a do tego mogą też wyrządzić naszemu kręgosłupowi więcej szkody niż torby noszone na ramieniu.

Kolejną, ważną zaletą plecaków jest ich pojemność i liczba dodatkowych kieszeni w nich zawartych. Niejednokrotnie wraz z laptopem zabieramy myszkę, zasilacz czy dysk zewnętrzny. Jeżeli wybieramy się do pracy, prawdopodobnie będziemy również mieli ze sobą wiele dokumentów. Do standardowego wyposażenia plecaka na laptopa należą zatem: przegródki na dokumenty, przegródki na dodatki do laptopa, drobne kieszenie, i oczywiście dodatkowo zabezpieczona przegroda na samego laptopa.

Podczas wyboru takiego plecaka musimy oczywiście zwrócić uwagę na bezpieczeństwo naszego komputera. Wzmocniona przegroda powinna zapewnić ochronę przed wszelkimi wstrząsami, na które narażone jest urządzenie. Ponieważ plecaki same w sobie kojarzą się ze stylem bardzo młodzieżowym i sportowym, producenci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej dziewczęcych i eleganckich projektów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ