Najlepszy dyktafon szpiegowski

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Dyktafon szpiegowski to gadżet, który może nam się przydać w różnych sytuacjach. Aby sprzęt pozostał niewidoczny dla rozmówcy, nie może przede wszystkim wyróżniać się wyglądem. Równie ważne są kompaktowe wymiary i łatwy system obsługi. Jeśli szukasz tego typu urządzeń, przeczytaj nasz ranking. Znajdziesz w nim najlepsze produkty, jakie są obecnie dostępne na rynku. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do dyktafonu szpiegowskiego Xblitz DX1. Wygląda on jak zwykły długopis, więc nie budzi żadnych podejrzeń. Urządzenie pozwala nie tylko na rejestrację rozmów, ale także obrazu. Model ma wbudowany akumulator. Funkcja redukcji szumów sprawia, że nagrane rozmowy są dobrze słyszalne. Produkt jest wyjątkowo lekki i zajmuje bardzo mało miejsca. Jeśli z jakichś przyczyn ten sprzęt nie wzbudził Twojego zainteresowania, zachęcamy do zapoznania się z innymi propozycjami. Drugie miejsce w rankingu zajął dyktafon szpiegowski Enposi 105. Model ma funkcję automatycznego rozpoczynania nagrywania i sam się włączy, gdy wykryje dźwięk, nie musimy naciskać żadnego przycisku.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ten niewielki gadżet kryje w sobie kamerę i dyktafon, jest więc bardzo praktyczny. Obsługa urządzenia jest intuicyjna. Obraz i dźwięk nagrywany jest w formacie rzeczywistym i co ważne, zawsze w płynny sposób, co umożliwia wyraźny odczyt obrazu i słów.

Wady

Model nie jest odporny na wilgoć ani zapylenie – w takich warunkach jakość nagrań może być bardzo słaba.

Podsumowanie

Urządzenie może nam służyć jako pendrive. Jego pojemność wynosi aż 32 GB. Odczyt nagrań możliwy jest na ekranie laptopa, tuż po podłączeniu długopisu za pomocą kabla USB. Gdy karta MicroSD się zapełnia możesz bez trudu wymienić ją na kolejną.

Drugi wybór

Zalety

Dyktafon samoczynnie zaczyna nagrywanie, gdy tylko czujnik zareaguje na odgłosy w otoczeniu. Sprzęt nagrywa rozmowę przeprowadzoną nawet w odległości 16 metrów od urządzenia. Dyktafon jest odporny na wstrząsy. Akumulator może pracować do 16 godzin.

Wady

Pamięć urządzenia jest bardzo mała (mieści 4 GB nagrań). To niewiele w porównaniu do możliwości czasu pracy sprzętu.

Podsumowanie

Dyktafon ładujemy podłączając go do komputera kablem USB. Czas ładowania wynosi ok. 2,5 godziny. Sprzęt może nagrywać do 70 godzin rozmów. Jakość nagrania to 128 kbps. Sprzęt nagrywa w formacie wav.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma funkcję wymiennego dysku. Może on nagrywać aż do 150 godzin rozmów. Dyktafon może pełnić funkcję podsłuchu. Obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Bateria może pracować około 16 godzin bez przerwy. Model współpracuje ze wszystkimi obecnie używanymi systemami operacyjnymi.

Wady

Niestety, dyktafon nie rozpoczyna nagrywania po odczytaniu sygnału rozmowy. Pamięć urządzenia jest mała, bo wynosi jedynie 4 GB. Sprzęt nie ma czytnika kart MicroSD.

Podsumowanie

Wymiary modelu to 70 mm x 21 mm x 9,4 mm. Wbudowany mikrofon ma częstotliwość od 20 Hz do 20 000 Hz. Dyktafon nagrywa dźwięk w formacie wav. Konstrukcja sprzętu jest bardzo solidna.

 

 

Dyktafony szpiegowskie – ranking

 

Xblitz DX1

 

Jeśli poszukujesz profesjonalnego sprzętu szpiegowskiego, to polecamy Ci zakup Xblitz DX1. Prezentowane urządzenie to dobrej jakości dyktafon szpiegowski, który swoim kształtem przypomina długopis. Produkt posiada nie tylko mikrofon, ale również niewielką kamerę, zatem będziesz w stanie zarejestrować zarówno dźwięk, jak i obraz.

Prezentowany model wyglądem nie odróżnia się od standardowego długopisu, zatem nasz rozmówca nie będzie wiedział, że jest nagrywany. Obsługa modelu jest bardzo prosta, bowiem przy pomocy jednego przycisku uruchamiasz obie funkcje sprzętu. Całe nagranie zostanie zapisane na karcie pamięci w sposób płynny. Aby obejrzeć zebrany materiał wystarczy podłączyć długopis do komputera. Wbudowany mikrofon jest bardzo wrażliwy, co pozwala na dokładny rejestr dźwięku, nawet, gdy rozmówca jest od nas oddalony.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego produktu, bowiem gwarantuje on pełną dyskrecję w czasie pracy. Sprawia to, że w bardzo prosty sposób zbierzemy dane o nieuczciwym wspólniku czy przyłapiemy na gorącym uczynku kogoś, kto żąda on nas łapówki.

Xblitz DX1 to długopis z dyktafonem i ukrytą kamerą. Model ma wbudowany akumulator litowy o dużej pojemności gwarantujący do 2h nagrywania.

 

Zalety

Redukcja szumów: Wbudowany mikrofon ma skuteczną funkcję redukcji szumów. W rezultacie nagraną rozmowę wyróżnia dobra jakość, więc nie mamy problemu z jej zrozumieniem.

Odporność na działanie skrajnych temperatur: Jak zapewnia producent, urządzenie może działać w różnych warunkach. Z modelu możemy korzystać niezależnie od tego, czy jest bardzo gorąco czy zimno. Sprzęt działa w temperaturze od -20 st. C. do +70 st. C.

Funkcjonalność: Prezentowany długopis jest wielofunkcyjny. Za jego pomocą można nie tylko nagrywać rozmowy, ale także filmy. Sprzęt służy do robienia zdjęć z ukrycia.

Kompaktowe wymiary i niewielka waga: Gadżet można mieć zawsze pod rękę, zmieści się w kieszeni czy malutkiej torebce. Wymiary modelu to: 14,4 cm x 1,5 cm, a jego waga jest równa 23 g.

Łatwe podłączenie do komputera: Długopis działa na zasadzie Plug & Play. Oznacza to, że wystarczy podłączyć go do komputera, aby mieć dostęp do plików.

 

Wady

Jakość nagrań wideo: Wbudowana kamera nie jest najlepszej jakości, więc nagrania w słabym świetle mogą okazać się nieprzejrzyste – wykazał to test dyktafonów szpiegowskich Xblitz DX1.

 

 

 

 

Enposi 105

 

Jeśli poszukujesz niewielkiego sprzętu do szpiegowania, polecamy Ci Enposi 105. Jest to bardzo niewielki dyktafon, który cechuje się niewielkimi gabarytami. Dzięki temu możemy go ukryć w torebce lub nawet postawić na stole, a nie wzbudzi on podejrzeń.

Pojemność sprzętu to 4 GB, co daje nam możliwość nagrania do 70 godzin materiału. Największą zaletą modelu jest możliwość aktywacji głosem, pozwoli to nam na bardzo dyskretną pracę. Sprzęt możemy tak zaprogramować, aby rozpoczynał rejestrację, gdy wykryje dźwięk, a zaprzestał, gdy nastanie cisza. Po zebraniu wszystkich danych, produkt można podłączyć do komputera w celu przesłania pliku. Urządzenie jest w stanie zarejestrować głos, nawet gdy nasz rozmówca jest oddalony o 10 m. Przy pełnej baterii, model pracuje do 16 godzin. Wymiary dyktafonu to: 64 mm x 22 mm x 10 mm.

Niewielkie gabaryty oraz duża czułość, to główne cechy, które przekonały konsumentów do zainwestowania w prezentowany sprzęt. Co więcej, sprzęt cechuje się bardzo dyskretną pracą, zatem bez trudu zbierzemy materiały o nieuczciwym pracodawcy. Ponieważ dyktafon nagrywa dźwięki w wysokiej jakości, nagrane konwersacje mogą być dla nas dowodem w sprawie sądowej.

Dyktafon szpiegowski Enposi 105 ma wymiary: 6,4 cm x 2,2 cm x 1 cm. Model ma wbudowaną pamięć 4 GB. Czas ładowania wynosi ok. 2,5 h.

 

Zalety

Automatyczne rozpoczęcie nagrywania: Dużym ułatwieniem jest to, że sprzęt automatycznie rozpoczyna nagrywanie, gdy w pobliżu prowadzona jest rozmowa. Nie musimy pamiętać o naciskaniu określonego przycisku.

Akumulator: Model ma wbudowany akumulator polimerowy, który wystarcza nawet na 16 h pracy. To zadowalający wynik.

Pamięć wewnętrzna: Zaletą jest to, że dyktafon ma wbudowaną pamięć wewnętrzną. Nie musimy kupować karty pamięci, aby rozpocząć użytkowanie sprzętu i mieć swobodny dostęp do nagrań.

Obudowa: Model zrobiono z dobrych gatunkowo materiałów. Obudowa jest odporna na wstrząsy, co daje gwarancję bezawaryjnej pracy.

 

Wady

Ładowarka: Pojedyncze osoby wskazują, że ładowarka czasami nie ładuje i wtedy trzeba poruszać kablem. Może to sugerować, że jakość jej wykonania nie jest najlepsza.

 

 

 

 

USB Disk Recorder

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć dyktafonu szpiegowskiego USB Disk Recorder. Jest to model, który wygląda jak zwykły pendrive. W związku z tym nie powinien budzić jakichkolwiek podejrzeń naszego rozmówcy, szczególnie jeśli prowadzimy konwersację w biurze.

Wymiary gadżetu są następujące: 7 cm x 2,1 cm x 0,9 cm. Produkt jest bardzo lekki, jego waga wynosi ok. 13 g. Model ma wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 4 GB. To pozwala na nagranie do 75 h rozmów. Urządzenie ma także pojemny akumulator litowo-jonowy gwarantujący do 16 h pracy. Model jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi. Rozmowy są nagrywane w formacie wav.

USB Disk Recorder to niepozorny gadżet, który pozwoli nam w łatwy sposób nagrać ważne rozmowy. Sprzęt jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy przesunąć przycisk na odpowiednią pozycję. Można to zrobić bez patrzenia na urządzenie.

USB Disk Recorder to dobry dyktafon szpiegowski do 50 zł. Wymiary produktu to: 7 cm x 2,1 cm x 0,9 cm, a jego waga wynosi ok. 13 g. Pliki są nagrywane w formacie wav.

 

Zalety

Kompatybilność: Prezentowany sprzęt jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi. Mamy więc swobodny dostęp do nagrań, niezależnie od tego, jaki komputer posiadamy.

Wbudowana pamięć: Model ma wbudowaną pamięć, która pozwala na zapisanie do 75 h rozmów. Warto dodać, że z urządzenia możemy korzystać nie tylko do nagrywania, ale także do przechowywania i przenoszenia zwykłych plików (jak na zwykłym pendrive).

Łatwa obsługa: Dyktafon nie jest trudny w obsłudze. Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy ustawić przełącznik na pozycję ON.

 

Wady

Zamknięcie: Trzeba uważać na to, aby nie zgubić zamknięcia do pendrive (czasami rozłącza się ono od modelu).

 

 

 

 

Jaki dyktafon szpiegowski wybrać?

 

Niektóre sytuacje w naszym życiu wymagają nagrania drugiej osoby bez jej wiedzy. Szczególnie dotyczy to momentów, gdy ktoś nam coś obiecuje, a my chcemy mieć dowód, dochodzi do zdrad, nadużyć lub też innych sytuacji. Niestety, urządzenia takie, jak telefon nie mają zbyt dobrych głośników, więc ich praca nie jest zbyt wydajna. Z tego powodu polecamy zakup specjalnej aparatury, która wychwyci każdy dźwięk. Wiemy jednak, że nie każda osoba wie, jak dokonać takiego wyboru, zatem prezentujemy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim kilka porad o tym, jak zakupić najlepsze dyktafony szpiegowskie. Dodatkowo, artykuł został wzbogacony o niewielki ranking, gdzie opisaliśmy trzy najciekawsze produkty.

Wiele osób używa tego typu urządzeń do monitorowania zachowania swoich pracowników lub kontroli zatrudnionej niani. Dlatego, jeśli chcesz, by sprzęt się sprawdził musi być on kompaktowy. Dzięki temu druga osoba nie zauważy go i będzie się zachowywać w pełni naturalnie. Bardzo popularnym rozwiązaniem są dyktafony, które swoim kształtem przypominają długopis, baterię lub też ukryte są w zegarku.

Najlepszy dyktafon szpiegowski w 2024 roku powinien mieć możliwość automatycznego zapisywania pozyskanych danych w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu, nawet jeśli nośnik ulegnie zniszczeniu, będziemy mieli dowody.

Istotnym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest wbudowana pamięć dyktafonu. Wartość ta odnosi się do maksymalnej długości nagrania. Przeciętne urządzenia pozwalają na nagranie do 10 godzin dźwięku. Jeśli jednak wielkość ta Ci nie wystarczy, zalecamy inwestycję w urządzenie, które jest w stanie zapisać 16 godzin. Wiedz jednak, że większa pamięć wiąże się z podwyższoną ceną. Niektóre profesjonalne sklepy szpiegowskie oferują nowoczesne produkty, które są w stanie nagrać nawet 140 godzin. Jednak tego typu produkty są raczej używane przez profesjonalne firmy, które zawodowo zajmują się śledzeniem ludzi.

Pamiętaj, aby zwrócić też uwagę na czułość mikrofonu. Przeciętne modele są w stanie wyłapać dźwięki z odległości 10 m lub nawet 12 m. Pamiętaj jednak, że grube ściany zdecydowanie zmniejszają wydajność urządzenia, co powodować może powstanie szumów i gorszą jakość nagrania. Z tego powodu zalecamy inwestycję we wrażliwe sprzęty, które wychwycą nawet szepty.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ