Najlepszy odtwarzacz Blu-ray 4K

Ostatnio aktualizowane: 22.09.21

 

Jeśli chcesz wymienić swój odtwarzacz DVD na sprzęt Blu-ray, zapoznaj się z naszym rankingiem. Za sprawą umieszczonych w nim opisów popularnych urządzeń bez wątpienia szybko znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. Za najlepszy model uznano Oppo UDP-203, który obsługuje format 4K UHD i jest wyposażony w technologię HDR. Odtwarzacz ma wbudowany moduł Wi-Fi obsługujący standard 802.11ac, co gwarantuje stabilne połączenie z Internetem. Możesz więc bez przeszkód oglądać seriale i filmy on-line bez obaw, że będą się zacinać. Warto dodać, że produkt ma innowacyjny napęd CD zapewniający cichą pracę oraz korekcję błędów odczytu. Jeśli urządzenie nie przypadło Ci do gustu, z pewnością zainteresuje Cię model zajmujący drugie miejsce – Samsung UBD-M8500. Sprzęt włącza technologię HDR automatycznie po podłączeniu do telewizora. On także umożliwia oglądanie filmów w rozdzielczości 4K UHD. Odtwarzacz daje szybki dostęp do najważniejszych opcji menu, nie musisz cofać się do ekranu startowego, aby je włączyć. Urządzenie wykorzystuje takie technologię Dolby True HD.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odtwarzacz obsługuje formaty 4k Ultra HD oraz HDR, więc możemy cieszyć się filmami o krystalicznej czystości obrazu. Ma on wbudowaną kartę sieciową Wi-fi, dzięki czemu możemy za jego pomocą korzystać z aplikacji dostępnych w Internecie – nie tylko tych filmowych, ale również z portali społecznościowych. Urządzenie prezentuje się bardzo elegancko.

Wady

Konwersja kolorów w tym modelu ogranicza się do czarnych, co jest standardowo dostępną opcją. Niektórzy twierdzą, że urządzenie tej klasy powinno oferować w tym zakresie znacznie więcej.

Podsumowanie

Producent zadbał wyjątkowo o sekcję audio w produkcie, dzięki czemu odtwarzane formaty plików mają nie tylko bardzo dobrą jakość obrazu, ale również dźwięku. Sprzęt można podłączać do amplitunera i wzmacniacza stereo.

Drugi wybór

Zalety

Odtwarzacz pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości 4K UHD. To sprzęt gwarantujący głęboką czerń i świetny kontrast kolorów. Produkt jest łatwy w obsłudze, gdyż ma wyświetlacz LCD oraz zapewnia szybki dostęp do najważniejszych funkcji menu.

Wady

Mimo że urządzenie wyposażono w technologię Dolby True HD, to część konsumentów uważa, że jakość dźwięku nie jest zadowalająca i najlepiej podłączyć do telewizora dodatkowe głośniki.

Podsumowanie

Sprzęt obsługuje najpopularniejsze formaty plików wideo i muzycznych, m.in. AAC, MP3, WMV i DIVX. Odtwarzacz ma niezbędne porty, takie jak HDMI i USB. Poza tym model po podłączeniu do telewizora od razu przełącza się w tryb HDR zapewniający świetną jakość obrazu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie może łączyć się bezprzewodowo z Internetem oraz innymi sprzętami, gdyż wyposażono je w moduł Wi-Fi i Bluetooth. Odtwarzacz umożliwia korzystanie z popularnych aplikacji dających dostęp do filmów i seriali on-line. Model zapewnia rozdzielczość 4K UHD.

Wady

Na obudowie nie ma wyświetlacza, dlatego niektórym osobom obsługa odtwarzacza początkowo wydaje się skomplikowana. Utrudnione jest np. szybkie sprawdzenie, ile zostało do końca oglądanego filmu.

Podsumowanie

Odtwarzacz jest wyposażony w technologię HDR, Dolby Atmos oraz DTS:X. To oznacza, że gwarantuje on dobrą jakość nie tylko obrazu, ale i dźwięku. Urządzenie obsługuje wiele formatów wideo (MPEG4, AVC, MTS itp.) i audio. Sprzęt ma elegancko wyglądającą obudowę.

 

 

Odtwarzacze Blu-ray 4K – ranking

 

Oppo UDP-203

 

Przedstawiamy odtwarzacz Oppo UDP-203, który obsługuje format 4K Ultra HD, a także HDR. To model stacjonarny dedykowany osobom, które stawiają wysokie wymagania tego typu produktom. Ze względu na to, że ma on wbudowaną kartę sieciową Wi-Fi, możesz przez cały czas mieć nieograniczony dostęp do Internetu.

Frontowy panel prezentowanego sprzętu wykonano ze szczotkowanego aluminium, z kolei jego obudowa jest metalowa. To sprawia, iż urządzenie prezentuje się niezwykle elegancko i z pewnością zrobi ono wrażenie nie tylko na domownikach, ale też zaproszonych gościach. Formaty plików, jakie obsługuje odtwarzacz, to m.in.: flac, wav, aiff, alac i ape. Producent wyposażył powyższy model w wejście HDMI audio i video oraz port optyczny.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, iż jedną z najbardziej podstawowych zalet odtwarzacza jest jego niezawodność. Działa on wyjątkowo cicho i szybko odczytuje pliki i nośniki danych. Co więcej, opisywany sprzęt możesz łatwo zintegrować z innymi urządzeniami pozwalającymi na jego zdalne włączanie, jak również wyłączanie (np. smartfonami).

Oppo UDP-203 to odtwarzacz Blu-ray o wymiarach: 43 cm x 31,1 cm x 7,9 cm. Model ma wbudowana kartę sieciową.

 

Zalety

Obraz: Odtwarzany przez urządzenie obraz jest bardzo dobrej jakości. Na ekranie wyświetlane są wszystkie szczegóły, a intensywne kolory zachwycają nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dla fanów muzyki: Rozbudowany system audio sprawia, że produkt jest polecany nie tylko dla miłośników kina, ale także fanów muzyki.

Dysk zewnętrzny: Użytkownik może podłączyć do urządzenia dysk zewnętrzny o pojemności do 16 TB. Jak zapewnia producent, pliki są odtwarzane płynnie. Nie ma więc obaw o to, że obraz będzie się zacinał z powodu zerwania połączenia z dyskiem.

 

Wady

Obsługa: Prezentowany produktu to profesjonalny odtwarzacz z wieloma funkcjami. Może się okazać, że na początku obsługa sprzętu będzie skomplikowana.

 

 

 

 

Samsung UBD-M8500

 

Model Samsung UBD-M8500 zapewnia wyjątkowo realistyczny, pełen kolorów obraz w rozdzielczości 4K UHD. Sprzęt wykorzystuje technologię HDR (High Dynamic Range), a więc widziane na ekranie kolory są świetnie podkreślone, a czerń głęboka. Produkt ma wymiary: wysokość – 4,5 cm, szerokość – 40,6 cm i głębokość – 23 cm.

Odtwarzacz ma moduł Wi-Fi, dlatego może łączyć się z Internetem bezprzewodowo. Sprzęt obsługuje wiele różnych formatów wideo, audio i zdjęć: DIVX, MP4, AAC, MP3, JPEG, BMP itd. Urządzenie daje nam szybki dostęp do najważniejszych opcji menu, bez potrzeby cofania się do ekranu startowego. To model, który włącza jakość HDR automatycznie po podłączeniu do telewizora.

Według konsumentów sprzęt jest godny uwagi, ponieważ łatwo się go obsługuje. Poza tym urządzenie zapewnia nam dostęp do popularnych aplikacji z filmami i serialami on-line. Odtwarzacz elegancko wygląda. Ma on wszystkie niezbędne gniazda i porty, jak USB czy HDMI. Za sprawą produktu możemy poczuć się, jak w kinie.

Sprzęt Samsung UBD-M8500 zapewnia obraz w rozdzielczości 4K UHD. Wymiary produktu to: 4,5 cm x 40,6 cm x 23 cm. Urządzenie wyposażono w technologię HDR i Dolby True HD.

 

Zalety

Głęboki kontrast kolorów: Kolory widziane na ekranie są dobrze skontrastowane, dotyczy to również czerni. Naturalny zakres barw sprawia, że obraz jest realistyczny.

Automatyczna jakość HDR: W momencie, gdy podłączymy odtwarzacz do telewizora tryb HDR włączy się automatycznie. Nie musimy samodzielnie go uruchamiać.

Odtwarzanie płyt DVD: Sprzęt pozwala na odtworzenie plików z płyt Blu-ray, Blu-ray Ultra HD, a także DVD, CD-Audio czy VCD.

Wbudowane Wi-Fi: Model ma wbudowany moduł Wi-Fi, więc łączy się bezprzewodowo z Internetem. Nie ma potrzeby sięgania po kabel Ethernet, co ogranicza liczbę przewodów przy telewizorze.

 

Wady

Brak technologii 3D: Odtwarzacz nie został wyposażony w technologię 3D, dlatego nie pozwala na oglądanie trójwymiarowych filmów. Według niektórych osób wpływa to negatywnie na praktyczność urządzenia.

 

 

 

 

Sony UBP-X800

 

Chcielibyśmy zaprezentować urządzenie Sony UBP-X800, które pozwala na oglądanie filmów w rozdzielczości 4K. Ponadto model obsługuje technologię HDR. Produkt ma moduł Wi-Fi i Bluetooth, więc może nawiązywać bezprzewodowe połączenie z Internetem oraz innymi sprzętami, takimi jak smartfon czy tablet. Odtwarzacz ma dwa wyjścia HDMI, port USB oraz cyfrowe wyjście koaksjalne.

Wymiary sprzętu to: wysokość – 4 cm, szerokość – 43 cm i głębokość – 27 cm. Opisywany model wyposażono w technologię Dolby Atmos i DTS:X, co oznacza, że gwarantuje świetnej jakości dźwięk, jak w kinie. To pozwala na usłyszenie każdego szeptu i szmeru. Produkt obsługuje najpopularniejsze formaty audio, wideo i zdjęć.

Odtwarzacz spodobał się konsumentom, gdyż świetnie się prezentuje, a dodatkowo sprawia, że oglądanie filmów jest przyjemniejsze. Urządzenie daje dostęp do szerokiej palety barw – szerszej niż ta, która jest oferowana przez tradycyjny sygnał telewizyjny. Sprzęt nie jest zbyt skomplikowany w obsłudze. Umożliwia on odczytywanie plików zapisanych na płytach Blu-ray, a także CD czy DVD.

Sony UBP-X800 to odtwarzacz Blu-ray o wymiarach: 4 cm x 43 cm x 27 cm. Urządzenie zapewnia obraz w jakości 4K. To model wykorzystujący technologie: Dolby Atmos, DTS:X oraz HDR.

 

Zalety

Szybka transmisja strumieniowa: Odtwarzacz ma moduł Wi-Fi, dlatego z Internetem łączy się bezprzewodowo. Zapewnia on stabilną i szybką transmisję strumieniową, gdy zdecydujemy się na oglądanie filmów on-line.

Trójwymiarowy dźwięk przestrzenny: Sprzęt gwarantuje świetnej jakości, trójwymiarowy dźwięk przestrzenny. Możliwe jest więc usłyszenie każdego szeptu, szmeru i trzasku – zupełnie, jak w kinie.

Zapewnia realizm: Wyświetlany na ekranie telewizora obraz jest realistyczny, doskonale odwzorowuje barwy. Wszystko ze względu na to, że możemy oglądać filmy w rozdzielczości 4K. Poza tym technologia HDR gwarantuje odpowiedni poziom jasności i kontrastu barw.

 

Wady

Zła jakość filmów 3D: Co prawda model pozwala na odtwarzanie filmów 3D, ale większość konsumentów narzeka, że ich jakość nie jest zbyt dobra. Odtwarzacz nie skaluje trójwymiarowych plików do rozdzielczości 4K.

 

 

 

 

Jaki odtwarzacz Blu-ray 4K wybrać?

 

Odtwarzacze Blu-ray coraz częściej stają się podstawowym elementem kina domowego. Takie urządzenia pozwalają na odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości i są nowocześniejsze od tradycyjnych odtwarzaczy DVD. Dlatego wciąż zyskują one na popularności. Jeśli Tobie także marzy się produkt tego typu, zajrzyj do poniższego poradnika zakupowego. Na jego końcu znajdziesz dodatkowo ranking przedstawiający godne uwagi modele 4K.

Sprzęty oznaczone tym symbolem mają funkcję konwersji sygnału do bardzo wysokiej rozdzielczości 4K. Dzięki temu wyświetlane filmy mają znacznie lepszą jakość i przyjemniej się je ogląda. Tak nowoczesne urządzenia dają możliwość generowania obrazu z szybkością do 120 klatek na sekundę. Ponadto mogą one wyświetlać obrazy o rozdzielczości Full HD, a nie standardowej 1920 pikseli x 540 pikseli.

Dostępne w sklepach odtwarzacze możemy podzielić na trzy rodzaje: stacjonarne, przenośne oraz komputerowe. Sprzęty stacjonarne są stosunkowo niedrogie, a mimo wszystko dają bardzo dobrej jakości obraz. Z powodzeniem mogą one zastąpić zwykłe odtwarzacze DVD. Modele przenośne są znacznie droższe, ale jednocześnie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Wpływ na to ma przede wszystkim ich mobilność. Tego typu produkt możesz zabrać ze sobą wszędzie i oglądać bez ograniczeń ulubione seriale czy filmy. Z kolei sprzęty komputerowe zastępują tradycyjne napędy CD/DVD i można na nich odtwarzać pliki w dowolnym formacie. Wbrew pozorom nadają się one nie tylko do komputerów stacjonarnych, ale i laptopów.

Najlepszy odtwarzacz Blu-ray 4K w 2021 roku z pewnością zachwyci wszystkich miłośników filmów i seriali. Jego zakup sprawi, że we własnym domu możesz poczuć się jak na dużej sali kinowej, a wyświetlany obraz będzie ostry i wyraźny. Aby jednak było to możliwe, musisz znaleźć model obsługujący jak najwięcej formatów plików, gdyż od tego zależy funkcjonalność produktu i zadowolenie z jego użytkowania. Podstawowe to m.in.: jpeg, DivX, avi czy też mp3.

Ponieważ odtwarzacze Blu-ray podłącza się do telewizorów, muszą być one wyposażone w odpowiednie porty. Obecnie jednym z najbardziej popularnych jest HDMI, który zapewnia wysoką jakość nie tylko obrazu, ale i dźwięku. Jeżeli to na tej drugiej kwestii zależy Ci bardziej, poszukaj sprzętu z wyjściem optycznym. Przydatny okaże się z pewnością także port USB (pozwalających podłączyć różne dyski zewnętrzne, m.in. pendrive’a) oraz gniazdo sieciowe (umożliwiające połączenie odtwarzacza z routerem, co da Ci możliwość połączenia się z Internetem i swobodnego aktualizowania oprogramowania).

 

 

Jak podłączyć odtwarzacz Blu-ray 4K do TV?

 

Kupując sprzęt powinniśmy nie tylko zastanowić się nad tym, jaki odtwarzacz Blu-ray 4k jest polecany przez użytkowników, ale także dowiedzieć się, jak należy podłączyć tego typu urządzenie do telewizora. Wiedząc to będziemy w stanie określić, ile czasu zajmie nam instalacja modelu lub ewentualnie – czy musimy skorzystać z pomocy innej osoby, aby skonfigurować sprzęt.

Odtwarzacz Blu-ray 4K – podłączanie do TV

Wbrew pozorom podłączanie odtwarzacza Blu-ray 4K do telewizora nie jest bardzo skomplikowanym zadaniem, więc powinna sobie z nim poradzić każda osoba. Najważniejsze jest to, aby przed przystąpieniem do instalacji dokładnie przeczytać instrukcję obsługi. Może ona zawierać nawet do kilkudziesięciu stron, dlatego jeśli nie mamy czasu na czytanie wszystkiego, poszukajmy w spisie treści informacji na temat podłączania sprzętu. Warto także zapoznać się z zasadami bezpiecznego użytkowania urządzenia, które zostały wskazane przez producenta. W instrukcjach obsługi odtwarzaczy bardzo często znajdują się pomocnicze ilustracje – możesz z nich skorzystać. Przystępując do instalacji powinniśmy mieć pod ręką kabel zasilający i HDMI. Pierwszy z nich powinien być dołączony do zakupionego przez nas urządzenia. Czasami zdarza się, że przewód HDMI trzeba kupić samodzielnie. Koniecznie więc sprawdź, czy kabel ten znajduje się w komplecie czy też nie. Przewód zasilający należy podłączyć do odpowiednio oznaczonego gniazda na odtwarzaczu, a następnie do źródła zasilania. W przypadku przewodu HDMI – jedną końcówkę podłączamy do zakupionego przez nas modelu, a drugą do posiadanego telewizora.

 

Jak podłączyć odtwarzacz Blu-ray 4K do systemu audio?

Sposób podpięcia wzmacniacza audio do odtwarzacza jest uzależniony od jego typu. Wszystkie potrzebne informacje na temat wariantów instalacji głośników znajdziesz w dołączonej do zestawu instrukcji obsługi. Jednym ze sposobów na podłączenie wzmacniacza do odtwarzacza jest użycie kabla HDMI. Na wybranym przez nas modelu powinniśmy znaleźć złącze HDMI AV OUT i podłączyć do niego kabel. Drugą końcówkę przewodu należy wpiąć do złącza HDMI IN na wzmacniaczu. Kolejnym krokiem jest połączenie wszystkich urządzeń z naszym telewizorem. Posłuży nam do tego złącze HDMI OUT na amplifikatorze. Po wykonaniu zadania wystarczy podłączyć kabel do gniazda HDMI IN znajdującego się zwykle z tyłu telewizora. Jak nietrudno zauważyć, wymienione czynności nie wymagają od nas szczególnych umiejętności. Trzeba pamiętać jedynie o tym, aby wszystkie zadania wykonywać krok po kroku i posiłkować się dołączoną przez producenta instrukcją.

Jak skonfigurować odtwarzacz Blu-ray 4K?

Kiedy już dobrze podłączymy wszystkie sprzęty, musimy odpowiednio skonfigurować odtwarzacz. W tym celu również niezastąpiona okaże się instrukcja, bo każdy model nieco różni się od innych, dostępnych na rynku urządzeń. Po włączeniu amplifikatora i TV na ekranie telewizora powinny pojawić się tzw. ustawienia początkowe odtwarzacza. Obejmują one m.in. język menu, wielkość ekranu czy konfigurację sieci. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami, aby dobrze zakończyć ten proces. Często po wykonaniu tego zadania na ekranie telewizora pojawia się tzw. samouczek, w którym znajdują się przydatne instrukcje. Możemy więc łatwo nauczyć się, jak należy korzystać z urządzenia, co zrobić, żeby np. uzyskać dostęp do różnego rodzaju aplikacji czy przejrzeć filmy czy zdjęcia znajdujące się na podłączonym do odtwarzacza dysku zewnętrznym. Nie musimy jednak korzystać z samouczka – możemy go zamknąć naciskając odpowiedni przycisk na pilocie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ