Najlepszy router Huawei

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Zastanawiasz się, jaki router wybrać? Polecamy Twojej uwadze sprzęty marki Huawei, które od dłuższego czasu cieszą się uznaniem konsumentów. Najczęściej polecanym modelem jest Huawei E5573, dlatego też ten model znalazł się na 1. miejscu w naszym rankingu. Opinie na temat urządzenia są pochlebne. Kupującym podoba się to, że do routera można podłączyć aż kilkanaście urządzeń mobilnych. Atutem jest także to, że jakość połączenia jest stabilna. Korzystanie z przeglądarki internetowej jest wygodne, bo nie trzeba zbyt długo czekać na załadowanie treści. Użytkownik ma możliwość korzystania z aplikacji, która umożliwia sterowanie sprzętem z poziomu smartfona czy tabletu. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się router Huawei E5330-S2. Jest on lekki i zajmuje mało miejsca, co ułatwia jego przenoszenie. Konfiguracja sprzętu nie jest trudna ani czasochłonna. Urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Z urządzenia może korzystać jednocześnie do 16 użytkowników. Model można podłączyć do komputera, laptopa, tabletu i innych sprzętów obsługujących łączność bezprzewodową Wi-Fi. Jakość wykonania produktu jest bardzo dobra. Na obudowie nie pojawiają się zarysowania ani inne uszkodzenia mechaniczne.

Wady

Wbudowana bateria nie jest wytrzymała, co można zauważyć po pewnym czasie użytkowania. Jeśli chcesz często wykorzystywać sprzęt poza domem, może okazać się to sporym minusem.

Podsumowanie

Model jest wyjątkowo lekki (75 g) i zajmuje mało miejsca. Na obudowie znajduje się dioda LED informująca o pracy urządzenia. Konfiguracja sprzętu nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Sprzęt ma wbudowaną antenę i jeden port USB.

Drugi wybór

Zalety

Tem model mobilny można łatwo przenosić i mieć zawsze pod ręką. Jego waga nie przekracza 150 g. Urządzenie wyposażono w pojemną baterię gwarantującą do 6 h pracy od momentu naładowania. Obsługa sprzętu nie jest skomplikowana.

Wady

Do wykonania obudowy routera wykorzystano tworzywo sztuczne. Jest ono podatne na drobne zarysowania, dlatego przenosząc model trzeba na niego uważać. W innym wypadku szybko straci on ładny wygląd.

Podsumowanie

Z sieci Wi-Fi może korzystać jednocześnie do 10 użytkowników, co jest zadowalające biorąc pod uwagę cenę i parametry urządzenia. Router ma wbudowaną antenę gwarantującą dobre łącze. Jest on kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi.

Rozważ też

Zalety

Router Huawei jest łatwy w konfiguracji. Jakość połączenia internetowego jest bardzo dobra, dzięki czemu użytkownik może wykonywać swoje obowiązki, a także oddawać się rozrywce bez obaw o zakłócenia. Do sieci Wi-Fi może podłączyć się jednocześnie ponad 60 użytkowników.

Wady

Urządzenie nie obsługuje drukarki sieciowej, co dla niektórych użytkowników jest sporym minusem. Ich zdaniem wpływa to w dużym stopniu na funkcjonalność modelu.

Podsumowanie

Sprzęt jest kompatybilny z różnymi standardami połączeń np. EDGE, GPRS, i UMTS. Model ma sporo zabezpieczeń (firewall, kod PIN i autentykacja), co daje nam pewność, że nasza sieć jest odpowiednio chroniona i nikt nieupoważniony nie uzyska do niej dostępu.

 

 

Routery Huawei – Ranking

 

Huawei E5573

 

Huawei E5573 to mobilny router WiFi o kompaktowych wymiarach 9,7 cm x 5,8 cm x 1,3 cm. Pozwala on na korzystanie z Internetu z prędkością 150 Mb/s i zapewnia bardzo szybką transmisję danych.

Model ten obsługuje się przy użyciu jednego przycisku zlokalizowanego w centralnej części urządzenia. Można nim także zarządzać zdalnie, dzięki aplikacji Huawei Hi Link umożliwiającej bezprzewodowy dostęp do funkcji z poziomu smartfona lub tabletu. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić stan baterii, prędkość transmisji danych czy siłę sygnału.

Urządzenie wyposażone zostało w diody LED, umożliwiające sprawdzenie najważniejszych parametrów połączenia i transmisji danych. Poza tym Huawei E5573 zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu 10. urządzeniom jednocześnie. Dzięki złączu USB może również z powodzeniem zostać podłączony do komputera. Osoby, które zdecydowały się na zakup routera Huawei E5573 twierdzą, że przyrząd jest bardzo poręczny i zgrabny, a przy tym zapewnia wysokiej jakości połączenie.

Model E5573 to bardzo dobry router Huawei do 200 zł. Wymiary sprzętu to: wysokość – 1,3 cm, szerokość – 9,8 cm i głębokość – 5,8 cm. Jego waga wynosi 75 g.

 

Zalety

Efektywność działania: Urządzenie działa w szybkiej sieci 4G LTE, a maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi 150 Mbps. Użytkownicy przyznają, że połączenie z Internetem jest stabilne, co ułatwia m.in. odszukiwanie danych.

Możliwość podłączenia kilkunastu urządzeń: Do routera Huawei E5573 można podłączyć do 16 urządzeń jednocześnie, więc wielu użytkowników może korzystać z tego sprzętu.

Aplikacja: Wybieranie ustawień urządzenia nie jest trudne. Wynika to z tego, że użytkownik może pobrać na telefon lub smartfon specjalną aplikację (Huawei HiLink) do bezprzewodowego zarządzania routerem.

Kompaktowe wymiary: Kupujący doceniają to, że produkt zajmuje niewiele miejsca i mieści się nawet do kieszeni. Możemy wziąć router ze sobą np. na działkę i mieć pewność, że będziemy mieć stały dostęp do Internetu.

Jakość wykonania: Model wykonano z dobrych gatunkowo materiałów wykazujących dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Wydajność baterii: Mimo zapewnień producenta wydajność wbudowanej baterii nie jest zbyt dobra.

 

 

 

 

Huawei E5330-S2

 

Huawei E5330-S2 to mobilny router Wi-fi posiadający wbudowany modem 3G, który umożliwia podłączenie nawet 10 urządzeń jednocześnie.

Model ten wyposażony jest w wymienną baterię, dzięki której możemy zabrać go ze sobą gdziekolwiek chcemy. Bateria urządzenia jest bardzo wydajna i pozwala pracować do 6 godzin. Przyrząd posiada wygodny wyświetlacz LCD, który ułatwia sprawdzenie najważniejszych informacji, takich jak zasięg, ilość podłączonych urządzeń czy informacje o przychodzących SMS-ach.

Ten router Huawei w dobrej cenie ma wymiary 9,3 cm x 0,3 cm x 6 cm. Jego prędkość pobierania danych wynosi 21 Mb/s, co zapewnia swobodne i nieprzerywane przeglądanie stron internetowych. Urządzenie posiada slot na kartę SIM oraz opcję szybkiego startu.

Opinie użytkowników na temat tego modelu są pozytywne. Konsumenci doceniają router za jego dobry zasięg, a także kompaktowe wymiary i ciekawy wygląd. Zaletą jest również wytrzymała bateria oraz łatwa obsługa.

Router Huawei E5330-S2 ma czarną obudowę. Wymiary sprzętu to: 9,3 cm x 6 cm x 1,4 cm, a jego waga wynosi 120 g.

 

Zalety

Wydajność baterii: Model ma wbudowaną baterię gwarantującą do 6 h pracy.

Stabilne łącze: Test routerów Huawei dowiódł, że model E5330-S2 zapewnia stabilne łącze. W związku z tym nie trzeba się martwić, że połączenie z Internetem będzie słabe i w związku z tym odszukanie interesujących nas informacji zajmie zbyt dużo czasu.

Łatwe przenoszenie: Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest lekki, dlatego możemy go zabrać w dowolne miejsce. Urządzenie zmieści się nawet w niewielkiej kieszeni czy torebce.

Szybka konfiguracja: Osoby, które korzystają z routera przyznają, że jego konfiguracja nie sprawiła żadnych problemów.

 

Wady

Zarysowania: Zrobiona z tworzywa sztucznego obudowa jest podatna na drobne zarysowania, więc szybko się niszczy.

 

 

 

 

Huawei B525S-23A

 

Jeśli szukasz stacjonarnego routera LTE, do którego można podłączyć aż 64 różne urządzenia model Huawei B525S-23A powinien Cię zainteresować.

Router może osiągnąć prędkość pobierania do 300 Mb/s, co zapewnia bardzo szybkie i wygodne przesyłanie danych. Nawet przy jednoczesnym korzystaniu z niego wielu urządzeń umożliwia on przeglądanie Internetu bez utraty płynności.

Urządzenie wyposażone jest w port USB, dzięki któremu możemy podłączyć do niego na przykład drukarkę. Posiada ono również port RJ11 pozwalający na łączność telefoniczną w sieci GSM.

Wymiary przyrządu to wysokość – 16,3 cm, szerokość – 22,6 cm i głębokość – 5,2 cm. Wraz z routerem w zestawie otrzymujemy kabel sieciowy, zasilacz oraz instrukcję obsługi.

Warto wspomnieć także o pozytywnych komentarzach osób, które posiadają router Huawei B525S-23A. Jak twierdzą, urządzenie jest bezawaryjne, szybkie oraz dobrze łapie zasięg nawet bez anteny. Na uwagę zasługuje również łatwość obsługi i ciekawy design.

Huawei B525S-23A to router o wymiarach: wysokość – 22,6 cm, szerokość – 16,3 cm i głębokość – 5,2 cm. Jego waga jest równa 370 g.

 

Zalety

Stabilne połączenie: Producent podkreśla, że Huawei B525S-23A gwarantuje stabilny dostęp do sieci internetowej. Użytkownik może nawiązać połączenie za pomocą kabla sieciowego lub łączności bezprzewodowej Wi-Fi.

Obsługa: Do konfiguracji i obsługi sprzętu można wykorzystać przeglądarkę lub aplikację HiLink App, którą należy pobrać na swój telefon.

Wydajność: Do prezentowanego routera może podłączyć się nawet do 64 użytkowników. W związku z tym sprzęt jest uznawany za wydajny. Urządzenie jest chętnie wykorzystywane w małych i średnich firmach.

 

Wady

Konfiguracja drukarki: Niektóre osoby miały problem z tym, aby podłączyć do routera swoją drukarkę. Warto zwrócić uwagę na to, aby wybrać połączenie Wi-Fi 2.4GHz, a nie 5GHz.

 

 

 

 

Jaki router Huawei wybrać?

 

Router jest niezawodnym urządzeniem, które pozwala na połączenie z Internetem wszystkich mobilnych sprzętów elektronicznych i komputerów. Ostatnio przyrząd zyskał na popularności, dlatego w sklepach spotkać możemy wiele modeli z różnymi funkcjami i właściwościami. W niniejszym poradniku postaramy się wskazać najważniejsze cechy routera Wi-Fi, ułatwiając tym samym wybór właściwego urządzenia.

Jedną z marek zajmujących się produkcją routerów jest chiński koncern Huawei. Firma specjalizuje się w dostarczaniu na rynek urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych. Przedsiębiorstwo posiada placówki na całym świecie i dzięki swojemu 20-letniemu doświadczeniu zapewnia klientom najwyższej jakości produkty wyróżniające się innowacyjnością.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy określić przed zakupem routera, jest typ łącza wykorzystywanego w domu. Możemy to sprawdzić w umowie lub instrukcji dostarczonej przez operatora, a także rozpoznać po końcówce kabla podłączonego do komputera. Do wyboru mamy standardową skrętkę z końcówką RJ-45, linię telefoniczną RJ-11 lub modem Internetu mobilnego.

Warto nabyć model Dual Band obsługujący dwie częstotliwości. Dzięki temu urządzenie będzie oferować większą przepustowość łącza oraz większy zasięg. Dodatkowo inne sprzęty znajdujące się w pobliżu routera nie zakłócą jego pracy i nie spowodują pogorszenia się zasięgu.

Należy mieć na uwadze także antenę, która przesyła sygnał do innych urządzeń. To właśnie od niej zależy zasięg urządzenia oraz odległość, z jakiej dostępna będzie sieć Wi-Fi. Do wyboru mamy dwa rodzaje anten. Wersja odkręcana jest wygodna, gdyż w każdej chwili możemy wymienić ją na mocniejszą, jeśli sygnał nie będzie dostatecznie silny. Z kolei model wewnętrzny jest nieco droższy, ale zapewnia efektywniejsze działanie.

Najlepszy router Huawei w 2023 roku posiada szereg dodatkowych opcji, które usprawniają jego działanie. Jest to na przykład port USB, który umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak drukarka czy dysk twardy. Czasami router może być wyposażony w wejście na kartę SIM, które dla wielu jest wygodniejsze od portu USB. Najlepsze routery Huawei posiadają także opcję niezależnej sieci dla gości, dzięki której osoby z zewnątrz nie mają dostępu do sieci domowej, zwiększając tym samym bezpieczeństwo danych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ