Ranking 3 najlepszych soundbarów Dolby Atmos w 2023

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Soundbar Dolby Atmos – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz się dowiedzieć, jaki soundbar został uznany za najlepszy sprzęt w 2023 roku? Z naszej analizy opinii konsumentów i trendów zakupowych wynika, że to 3.1-kanałowy model Sony HT-ZF9, którego moc wyjściowa wynosi 400 W. Dołączono do niego subwoofer, który łączy się z całym zestawem bezprzewodowo, a więc możesz ustawić go w dowolnym miejscu w pokoju. Soundbar pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki, a technologia DSEE HX gwarantuje bardzo dobre brzmienie wszystkich utworów. Co ważne, wygląda on elegancko i ma solidną obudowę, odporną na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli obawiasz się, że urządzenie nie spełni wszystkich Twoich oczekiwań, zwróć uwagę na model LG SK10Y. Zajął on drugie miejsce w zestawieniu. Moc sprzętu wynosi 550 W, do niego również został dołączony bezprzewodowy subwoofer. W razie potrzeby możesz dokupić do kompletu dodatkowe głośniki i w ten sposób rozbudować zestaw. Co ciekawe, soundbar może współpracować z Asystentem Google, więc nie musisz obsługiwać go za pomocą pilota.

3 najlepszych soundbarów Dolby Atmos. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Bardzo prosta obsługa sprawia, że sprzęt można ustawić w ciągu kilku minut. Poza tym nie ma problemu z podłączaniem go do innych urządzeń. Model jest dobrze wykonany, z pewnością jest to zakup na lata, który jednocześnie dobrze się prezentuje.

Wady

Niektórzy uważają, że sprzęt nie pozwala na swobodne regulowanie basem. Dla wymagających osób może się wydawać, że niektóre utwory brzmią płasko.

Podsumowanie

Z innymi urządzeniami soundbar łączy się z pomocą Bluetooth. Jest on wyposażony w złącza HDMI, LAN i wejście optyczne. Sprzęt można umieścić na półce albo powiesić na ścianie. Moc jest regulowana od 201 W do 400 W.

Drugi wybór

Zalety

Dźwięk generowany przez sprzęt jest wysokiej jakości. Ustawienia ustala się bardzo łatwo, łatwa jest również jego konfiguracja. Dźwięk przestrzenny sprawia, że podczas seansu widz czuje się prawie jak w kinie.

Wady

Sprzęt ma funkcję sterowania źródłem dźwięku, co okazuje się niezbyt łatwe do ustalenia. Niektóre osoby nie mogą ustawić odpowiedniej wartości.

Podsumowanie

Sprzęt jest czarny, kolorystycznie pasuje do każdego telewizora. Ma jedno złącze, a jest nim HDMI. Model można zamontować na ścianie. Soundbar komunikuje się z telewizorem i innymi urządzeniami z pomocą Bluetooth oraz Wi-Fi.

Rozważ też

Zalety

To elegancko wyglądający model, który nie wymaga przewodowego połączenia z telewizorem. Możemy łatwo sparować oba urządzenia za pośrednictwem łączności Bluetooth. Soundbar został wyposażony w nowoczesną technologię dźwięku przestrzennego Vertical Surround Engine.

Wady

Za wadę sprzętu uznano brak menu w języku polskim. To powoduje, że osoby, które nie znają języków obcych, mają problem z dostosowaniem sposobu działania urządzenia do własnych potrzeb.

Podsumowanie

Soundbar jest dostępny w zestawie razem z subwooferem, w efekcie czego oglądanie filmów i słuchanie muzyki staje się przyjemniejsze. To 2.1-kanałowy model, który daje możliwość uzyskania dźwięku w formacie Dolby Atmos i to bez potrzeby podłączania dodatkowych głośników skierowanych do góry.

 

1. Subwoofer Bezprzewodowy Sony HT-ZF9

 

Sony HT-ZF9 to soundbar, dzięki któremu masz szansę słuchać muzyki czy puszczać filmy z różnych źródeł. Możesz do tego celu używać HDMI, LAN oraz USB, czyli wejść zewnętrznych. Dźwięk wszystkich filmów jest odtwarzany w jakości 4K, więc możesz cieszyć się wyraźnymi dialogami oraz muzyką. Emitowany dźwięk pozwala poczuć się zupełnie tak, jak w kinie, co zadowala wielu użytkowników.

Wszystkie szczegóły dźwiękowe są bardzo dobrze słyszalne, więc z pewnością nic Ci nie umknie. Na pilocie znajduje się kilka trybów pracy, dlatego możesz wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje. Możesz wybrać tryb sportowy podczas oglądania meczu oraz tryb muzyczny, kiedy oglądasz program muzyczny lub po prostu słuchasz muzyki.

Moc sprzętu wynosi 400 W. W zestawie znajduje się soundbar wraz z subwooferem, który możesz umieścić w dowolnym miejscu. Cały komplet waży około 11 kg. Warto dodać, że zestaw prezentuje się bardzo dobrze, więc nie zaburzy on ogólnego wyglądu salonu lub innego pomieszczenia. Bardzo podoba się to użytkownikom, a także to, że soundbar emituje wysokiej jakości dźwięki.

Soundbar Sony HT-ZF9 ma moc wyjściową równą 400 W. Jego wymiary to: 100 cm x 6,4 cm x 90 cm. To model 3.1-kanałowy.

 

Zalety

Bezprzewodowy subwoofer: Razem z soundbarem otrzymujemy w zestawie bezprzewodowy subwoofer. Możemy ustawić go w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Niezbędne złącza: Sprzęt jest wyposażony we wszystkie złącza, jakie mogą się nam przydać. Mowa tu m.in. o porcie USB, gnieździe Ethernet, wejściu AUX, wejściach HDMI oraz wejściu optycznym.

Strumieniowe przesyłanie muzyki: Za sprawą łączności Bluetooth zyskujemy możliwość bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania muzyki i to w kilku pomieszczeniach w domu jednocześnie.

Technologia DSEE HX: Urządzenie wykorzystuje nowoczesną technologię DSEE HX, dzięki której wszystkie albumy muzyczne brzmią jak utwory nagrane w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Elegancki design: Soundbar elegancko się prezentuje, dlatego możemy bez przeszkód ustawić go bezpośrednio przy telewizorze.

 

Wady

Brak możliwości regulacji basu: Kupującym przeszkadza to, że nie mogą swobodnie regulować basu. To czasami utrudnia uzyskanie właściwego brzmienia.

 

 

 

 

2. Subwoofer LG SK10

 

LG SK10Y to soundbar, którym możesz sterować w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że ściągniesz odpowiednią aplikację, a w niej znajdują się już wszystkie ustawienia. Moc tego sprzętu wynosi 550 W, co jest wystarczające, aby soundbar emitował mocny dźwięk, który rozniesie się wyraźnie po całym pomieszczeniu.

Soundbar łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo. Wykorzystuje do tego Wi-Fi oraz funkcję Bluetooth. Cały komplet prezentuje się dobrze. Czarny kolor komponuje się z innymi elementami salonu, a sam soundbar nie jest zbyt duży, więc zmieści się na półce pod telewizorem. Dołączony do niego subwoofer jest trochę większy, lecz nie zabiera zbyt dużo miejsca.

Według wielu fanów filmów urządzenie daje efekt, jaki uzyskiwany jest w sali kinowej. Dźwięk idealnie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu, a każdy szczegół jest dobrze słyszalny. Oprócz tego soundbar może łączyć się z innymi aplikacjami oraz programami, więc możesz używać go do wielu celów, co także podoba się użytkownikom.

Model LG SK10Y ma wymiary: 144,8 cm x 6,2 cm x 14,6 cm. To 5.1-kanałowy soundbar o mocy 550 W.

 

Zalety

Brzmienie jak w kinie: Za sprawą urządzenia możemy poczuć się jak na sali kinowej. Zastosowanie technologii Dolby Atmos gwarantuje wysokiej jakości brzmienie, w dodatku możemy sami regulować parametry dźwięku.

Możliwość rozbudowy zestawu: Do soundbara dołączony jest bezprzewodowy subwoofer. W razie potrzeby możemy rozbudować zestaw, dokupując osobno dodatkowe głośniki, które będą pełnić funkcję tylnych kanałów systemu przestrzennego.

Współpraca z Asystentem Google: Żeby zmienić ustawienia sprzętu, nie musimy sięgać po pilota. Soundbar współpracuje z Asystentem Google, a to daje możliwość wydawania poleceń głosowych.

Wbudowany Chromecast: Urządzenie ma wbudowany Chromecast, który jest kompatybilny z tabletami, smartfonami itp. Możemy bezprzewodowo przesyłać muzykę do soundbara z wielu aplikacji mobilnych.

 

Wady

Kłopotliwe sterowanie źródłem dźwięku: Sprzęt ma funkcję sterowania źródłem dźwięku, ale konsumenci mają problem z jej obsługą.

 

 

 

 

3. Soundbar Sony HT-XF9000

 

Prezentujemy urządzenie Sony HT-XF9000, którego moc wyjściowa wynosi 300 W. Razem z nim w zestawie znajdziemy bezprzewodowy subwoofer. Listwa ma 5 różnych ustawień dźwięku, w efekcie czego słuchanie utworów muzycznych i oglądanie filmów jest przyjemniejsze. Do wyboru mamy tryby: kinowy, sportowy, muzyki, wiadomości oraz Game Studio.

Soundbar wykorzystuje 2.1-kanałowy system. Obsługuje on najpopularniejsze formaty plików, w tym WMA, MP3, ALAC, AAC, WAV i AIFF. Za sprawą technologii dźwięku przestrzennego Vertical Surround Engine możemy słuchać utworów w jakości Dolby Atmos. Złącza, w jakie wyposażono sprzęt, to: wejście HDMI, port USB i wejście optyczne.

Jakie są najważniejsze zalety urządzenia? Z analizy opinii kupujących wynika, że sprzęt jest elegancki, łatwy w obsłudze, a do tego przekształca każdy sygnał audio w dźwięk przestrzenny (wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na pilocie). Warto dodać, że soundbar można ustawić przy telewizorze lub zawiesić na ścianie, w zależności od własnych potrzeb.

Urządzenie Sony HT-XF9000 ma moc równą 300 W. To dobry soundbar Dolby Atmos do 2000 zł, którego wymiary to: 93 cm x 5,8 cm x 8,5 cm.

 

Zalety

Pięć trybów dźwięku: Sprzęt daje możliwość wyboru jednego z pięciu dostępnych trybów dźwięku, w zależności od sposobu jego wykorzystania: kinowy, sportowy, wiadomości, muzyki i Game Studio.

Kompaktowe wymiary: Ponieważ soundbar nie jest duży, z pewnością zmieści się na półce tuż przy telewizorze. Jeśli będzie to konieczne, możemy zawiesić go na ścianie. Dołączony do zestawu bezprzewodowy subwoofer również ma kompaktowe wymiary i można umieścić go w dowolnym miejscu.

Vertical Surround Engine: Urządzenie wyposażono w technologię Vertical Surround Engine, za sprawą której możemy uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Możemy odnieść wtedy wrażenie, że jesteśmy na sali kinowej, a nie we własnym salonie.

 

Wady

Brak wyświetlacza: Część osób uważa, że poza niewielkimi diodami, sprzęt powinien mieć także niewielki wyświetlacz. Wówczas dobór odpowiednich parametrów dźwięku zajmowałby mniej czasu.

 

 

 

 

Jaki soundbar Dolby Atmos wybrać?

 

Oczywiste jest, że w salach kinowych dźwięk jest bardzo dobry, ale nie zawsze mamy możliwość, czas i pieniądze, aby każdą dobrą produkcję oglądać w kinie. Wielu fanów kinematografii inwestuje więc w sprzęty, które pozwalają odtworzyć dźwięk na podobnym poziomie w domu. Na początku producenci sugerowali ustawianie głośników w różnych miejscach, co w efekcie dawało dźwięk dochodzący z różnych stron. Obecnie producenci wolą jednak inne rozwiązania typu soundbar. Taki sprzęt zajmuje o wiele mniej miejsca niż całe kino domowe, a efekty można przyrównać do tych kinowych. Wszystkim, którzy chcą poczuć się w swoim domu, jak w kinie polecamy krótki poradnik. Tłumaczymy w nim, jak wybrać dobry soundbar.

Pozycje, które umieściliśmy w naszym rankingu mają specjalny system o nazwie Dolby Atmos. Co to oznacza? Dźwięk wytwarzany przez sprzęt z systemem Dolby Atmos jest przestrzenny i rozchodzi się równo po całym pomieszczeniu. Warto też zaznaczyć, że dźwięk jest bardzo czysty i przyjemnie się go słucha.

Wiele osób uważa, że najlepszy soundbar Dolby Atmos w 2023 roku pozwala na odtwarzanie różnych formatów. Z pewnością będziesz miał ochotę na oglądanie filmów zapisanych nie tylko na DVD, ale też np. WMA czy Blue Ray.

Sterowanie soundbarem może być dość skomplikowane, szczególnie jeżeli producent dostarcza dodatkowy pilot. Aby się w tym wszystkim nie pogubić możesz sparować soundbar z pilotem od telewizora. Czasem można też sterować sprzętem manualnie z pomocą przycisków na samym soundbarze.

Dokładnie sprawdź moc urządzenia, które wybierasz. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, to duża moc nie powinna przeszkadzać sąsiadom. Optymalna moc wynosi około 400 W. Musisz też pamiętać, że najlepsze soundbary Dolby Atmos wyglądają reprezentacyjnie. Sprzęt tego typu jest zazwyczaj w salonie, do którego mają dostęp również goście. Warto wybrać więc ładny soundbar, który będzie pasować do stylistyki całego pomieszczenia i wyglądać elegancko. Przyjrzyj się też, czy dany model ma wejścia na inne urządzenia. Warto wybrać soundbar, który nie jest wyposażony w wiele wejść, a z telewizorem i innymi urządzeniami łączy się np. przez Wi-Fi.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ