Najlepszy zestaw kina domowego Yamaha

Ostatnio aktualizowane: 30.05.23

 

Zestawy kina domowego Yamaha – ranking

 

Yamaha HTR-2067B

 

Nowoczesne kino domowe Yamaha HTR-2067B to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Tym, co wyróżnia produkt na tle innych jest elegancki design. Wszystkie elementy mają czarne wykończenie , przez co dobrze prezentują się we wnętrzu.

System głośników w tym sprzęcie to 5.0, czyli składa się on z 2 przednich wież i 2 tylnych. Emitowany dźwięk jest czysty, a basy niskie, więc oglądając filmy poczujesz się jak w kinie. Zestaw posiada amplituner zgodny z 3D, a gwarancją dobrego dźwięku jest system Dolby Digital Plus. Zestaw poprawia brzmienie skompresowanych plików muzycznych w takich formatach jak mp3.

Prezentowane sprzęty to zestaw kina domowego Yamaha w dobrej cenie. Konsumenci pochwalili produkt za wysoką jakość dźwięku, który jest szybko korygowany tak, by zapewnić czyste brzmienie.

 

 

 

 

Yamaha MusicCast RX-V483

 

Jeśli chcesz oglądać filmy w domu i poczuć się jak w kinie, to polecamy model Yamaha MusicCast RX-V483. Jest to nowoczesny zestaw, który składa się z amplitunera i głośników

Model wyposażony jest w technologię MusicCast, która pozwala na bezprzewodowe słuchanie muzyki. System ten umożliwia przesyłanie dźwięków między pokojami. Do tego jest on kompatybilny z aplikacją Spotify i platformą YouTube. Odtwarzane pliki audio będą w najwyższej jakości, gdyż zestaw wykorzystuje technologię Dolby True HD, poza tym sprzęty są kompatybilne z techniką 3D. Z kolei Standard DTS-HD Master Audio gwarantuje, że dźwięk rozchodzi się przestrzennie, bez zakłóceń. Głośniki są w technologii 7.1, czyli zestaw składa się z 2 kolumn przednich , 2 tylnych oraz centralnych

Mimo stosunkowo wysokiej ceny, produkt jest bardzo popularny wśród konsumentów. Wiele osób doceniło wysoką jakość wykonania oraz czysty, przestrzenny dźwięk, który można usłyszeć w całym domu.

 

 

 

 

Yamaha YHT-1840

 

Model Yamaha YHT-1840 to nowoczesny zestaw kina domowego, który składa się z amplitunera oraz systemu głośników. Wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne, więc należy je podłączyć do telewizora i cieszyć się obrazem oraz dźwiękiem w najwyższej jakości.

Głośniki są w technologii 5.1, co oznacza, że zestaw obejmuje 2 kolumny przednie, 2 tylne i 1 subwoofer. Amplituner to sprzęt AV, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem. Do tego urządzenia są w pełni kompatybilne z innowacyjnymi produktami, które wykorzystują techniki 4K Ultra HD, w tym z HDR10 oraz Dolby Vision, a także możliwością skalowania obrazu do rozdzielczości 4K. Opcja Tryb Direct gwarantuje czysty dźwięk stereo. Zestaw ma również 17 programów audio, które pozwalają na przestrzenne odtwarzanie muzyki.

Choć jest to jeden z najdroższych sprzętów na rynku, wiele osób zdecydowało się na jego zakup. Konsumenci uważają, że emitowany przez amplituner dźwięk jest bardzo czysty i pozbawiony zakłóceń oraz zniekształceń. Poza tym obsługa sprzętu jest prosta, co też spotkało się z uznaniem użytkowników.

 

 

 

 

Jaki zestaw kina domowego Yamaha wybrać?

 

Wielbiciele filmów na pewno wiedzą, że oglądanie ich na niewielkim telewizorze o słabej jakości jest bardzo nieprzyjemne. Dlatego jeśli wraz z rodziną regularnie spotykacie się, by obejrzeć najnowszą ekranizację, to powinieneś zainwestować w zestaw kina domowego. Pozwala on cieszyć się obrazem i dźwiękiem wysokiej jakości. Poniżej przedstawiamy niewielki poradnik, który pomoże Ci znaleźć właściwy model.

Przedmiotem naszego artykułu jest najlepszy zestaw kina domowego Yamaha w 2023 roku. Yamaha to japońska marka znana jest na całym świecie z produkcji sprzętu elektronicznego. W asortymencie producenta znajdziesz nowoczesne instrumenty muzyczne oraz głośniki i słuchawki. Firma wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, by zapewnić najwyższą jakość dźwięku i obrazu.

Zanim przejdziemy do wskazówek, warto wiedzieć się z czego w ogóle składa się kino domowe. W zależności od modelu znajdziesz w nim odtwarzacz DVD lub Blu-Ray w nowszych sprzętach. Poza tym zestaw składa się z amplitunera i głośników. Jednak, by cieszyć się obrazem, niezbędny jest telewizor, który należy kupić samemu. Upewnij się jednak, że będzie on kompatybilny z zestawem.

Wybierając najlepsze zestawy kina domowego Yamaha musisz przyjrzeć się każdemu elementowi osobno. W amplitunerze w pierwszej kolejności sprawdź jakość emitowanego dźwięku. Szczególnie polecamy sprzęt AV, gdyż pozwala to odtwarzać filmy w profesjonalnej jakości. Jeśli Twoje kino składa się z minimum 2 głośników, wybierz model stereo.

Drugim elementem są głośniki, które odpowiadają za jakość brzmienia. Na rynku znajdziesz zestawy opisane „5.1” co oznacza, że składa się on z 2 kolumn przednich, jednej centralnej oraz 2 tylnych subwooferów. Produkty 5.0 pozbawione są subwoofera, a modele 7.1 wyposażone są w 2 dodatkowe głośniki przednie. Aby dźwięk lepiej się rozchodził, obudowa nie może być plastikowa. Polecamy wybór produktów drewnianych, gdyż są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo ważne są również złącza w kinie domowym. Im ich ilość będzie większa, tym rośnie uniwersalność całego urządzenia. Pierwszym typem jest interfejs HDMI, który przesyła zarówno obraz jak i dźwięk w wysokiej jakości. Złącze analogowe RCA służy tylko do transmisji sygnału audio i zazwyczaj wykorzystuje się je do subwoofera. Następnym interfejsem jest Component. Jest on przeznaczony do przesyłania obrazów video. Złącze S-Video służy do tego samego, jednak gwarantuje wyższą jakość. Z kolei wejście USB pozwala na podłączenie dodatkowych urządzeń, takich jak dysk zewnętrzny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ