Najważniejsze zalety:
Dysk jest odpowiedni nie tylko do komputera stacjonarnego, ale także notebooka, gdyż ma 7 mm grubości. W zestawie znajduje się specjalna przekładka, która daje możliwość zamontowania modelu w kieszeni dyskowej w rozmiarze 9,5 mm. Przeglądając opinie Adata SU650, można wywnioskować, że to jeden z bardziej wytrzymałych sprzętów.
Najważniejsze wady:
Pojawiają się komentarze, że dysk SSD ma stosunkowo małą pojemność. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, że służy on przede wszystkim do przeniesienia systemu operacyjnego, a nie zapisywania różnych plików (takich jak np. zdjęcia).
Werdykt: 9.4/10
Dysk ma format 2,5 cala i jest uważany za uniwersalny. Pasuje on niemal do każdego komputera i laptopa. Całkowite wymiary modelu to: 0,7 cm x 6,98 cm x 10,05 cm, waży on ok. 47,5 g. Pojemność sprzętu wynosi 120 GB, wykorzystuje on pamięć Flash NAND 3D.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Wytrzymałość
Po tym, jak przeprowadzono test Adata SU650, okazało się, że jest to jeden z najbardziej solidnych dysków SSD. Ponieważ nie ma on żadnych elementów mechanicznych, wykazuje znacznie wyższą odporność na wstrząsy i wibracje niż modele HDD. Co więcej, sprzęt nie jest podatny na działanie wysokiej temperatury, nawet do 70 st. C. Jeśli zamontujemy go w swoim laptopie, nie musimy się obawiać, że ulegnie awarii w transporcie. Dysk jest wytrzymały, a w dodatku nie generuje dużego hałasu w czasie pracy. Mimo to cena Adata SU650 nie jest zbyt wysoka, więc nie powinniśmy długo się zastanawiać, czy rzeczywiście warto kupić ten model.
Pamięć Flash NAND 3
Dysk wykorzystuje pamięć Flash NAND 3D i działa bardziej efektywnie niż model z pamięcią NAND 2D. Obsługuje on funkcję buforowania SLC, jak również zaawansowane technologie korekty błędów. To sprawia, że sprzęt jest wydajny i niezawodny. Może on wykrywać nieprawidłowości i naprawiać je, żeby zapewnić integralność danych. W ten sposób zwiększa się też trwałość dysku. Ciekawe jest to, że średni czas pracy bezawaryjnej, czyli wartość współczynnika MTBF, wynosi 2 miliony godzin. Jest on o 25% dłuższy niż w przypadku dysków SSD z pamięcią NAND 2D.
Przyspiesza pracę komputera
Po zamontowaniu dysku możemy zauważyć znacznie szybsze działanie komputera po przeniesieniu na niego systemu operacyjnego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli mamy wrażenie, że urządzenie pracuje zbyt wolno lub coraz częściej się zacina. Za sprawą dysku uruchomienie komputera zajmuje znacznie mniej czasu, to samo dotyczy programów, których używamy. Należy dodać, że sprzęt zapewnia dużą prędkość odczytu i zapisu danych, jest to odpowiednio 520 MB/S i 320 MB/s. To oznacza, że możemy szybko pobierać pliki, a także je przesyłać.
Zestaw narzędziowy SSD Toolbox
Każdy posiadacz dysku zyskuje dostęp do specjalnego zestawu narzędziowego SSD Toolbox. To oprogramowanie dające możliwość monitorowania pracy i zarządzania sprzętem. Dzięki niemu możemy sprawdzić informacje na temat pozostałego czasu eksploatacji dysku i poziomu jego zużycia. Możemy też korzystać z narzędzia migracyjnego. Jest ono bardzo przydatne, w szczególności dla osób, które do tej pory używały nośnika HDD, ponieważ pozwala na zrobienie kopii zapasowej danych oraz przeniesienie ich na nowy dysk, razem z systemem operacyjnym.