Opinie o Adata Ultimate SU800 

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Dysk SSD ma pojemność aż 1 TB, więc mamy pewność, że będziemy mogli przechowywać na komputerze wszystkie niezbędne pliki. Urządzenie osiąga prędkość odczytu 560 MB/s, więc po jego zainstalowaniu nasz PC działa zdecydowanie szybciej. Bufor DRAM zwiększa efektywność działania dysku. Do produkcji wykorzystano najlepszej jakości materiały.

 

Najważniejsze wady:

Część kupujących zwraca uwagę na to, że czasami występuje problem z pobraniem programu umożliwiającego swobodny transfer danych. W rezultacie przeniesienie plików dla osoby niedoświadczonej może okazać się czasochłonne, a w związku z tym irytujące.

 

Werdykt: 9.6/10

Bez trudno można znaleźć osoby, które uważają, że Adata Ultimate SU800 to najlepszy dysk SSD. Dobre recenzje sprzętu wynikają przede wszystkim ze sprawności jego działania. Dysk SSD obsługuje technologię DEVSLP, czyli tryb uśpienia urządzenia, co pozwala na oszczędzanie energii. Produkt jest dopasowany pod względem wielkości do notebooków, laptopów i komputerów stacjonarnych. W zestawie znajduje się 2,5 mm przekładka dystansowa.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pamięć flash NAND 3D

W urządzeniu zastosowano zaawansowaną pamięć flash NAND 3D, która pozwoliła skutecznie zwiększyć jego wydajność. Dodatkowo stanowi ona zabezpieczenie w przypadku trudnych warunków pracy. Użytkownicy wskazują, że cena Adata Ultimate SU800 w stosunku do wydajności i zastosowanych zabezpieczeń nie jest wysoka. Prędkość odczytu, jaką uzyskuje prezentowany dysk wynosi 560 MB/s. Po zamontowaniu tego sprzętu można zauważyć znaczącą różnicę w sprawności działania naszego komputera czy laptopa.

Wytrzymałość

Producenta zapewnia, że wszystkie materiały i części wykorzystane w procesie produkcji są najlepszej jakości. Obudowa została zrobiona z wytrzymałych tworzyw, które nie niszczą się na skutek działania wysokiej temperatury. Dobrą jakość wykonania potwierdza to, że urządzenie może działać sprawnie w temperaturze od 0 st. C do nawet -70 st. C. Odporność na wstrząsy wynosi 1500 G/0,5 ms. Masa dysku SSD jest równa 47,5 g. Na wytrzymałość sprzętu ma wpływ także to, że obsługuje on RAID Engine i Data Shaping gwarantujące spójność danych i długi czas pracy bez awarii.

 

Efektywność działania

Dysk SSD ma kontrolę bitów parzystości o niskiej gęstości, a to pozwala skutecznie ograniczyć ilość błędów zapisu danych. W efekcie możemy być pewni, że zapisane w pamięci komputera dane są dobrze chronione. Korekcja błędów przebiega sprawnie i czyni sprzęt niezawodnym, czego potwierdzeniem jest test Adata Ultimate SU800.

 

Uniwersalność

Producent dostarcza na rynek dyski SSD o różnej pojemności od 128 GB do 1 TB, więc każdy, zależnie od potrzeb, może wybrać sprzęt, który najbardziej mu odpowiada. Model ma grubość równą 7 mm, więc można go instalować w notebookach. W zestawie znajduje się też 2,5 mm przekładka dystansowa, dzięki której sprzęt staje się kompatybilny z większością notebooków i komputerów stacjonarnych.

 

Energooszczędność

Opinie Adata Ultimate SU800 są pozytywne m.in. dlatego, że sprzęt obsługuje technologię DEVSLP, czyli tryb uśpienia urządzenia. W rezultacie zapewnia lepszą wydajność energetyczną, a tym samym urządzenie pobiera mniej prądu. Jest to ważne dla osób, które decydują się na instalację dysku SSD w swoim laptopie, a często pozostają w podróży i korzystają z zasilania z baterii. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ