Opinie o AKG K240 MKII

Ostatnio aktualizowane: 29.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Według kupujących słuchawki nie mają tak negatywnego wpływu na słuch i nie przyczyniają się do zwiększenia produkcji woskowiny. Wynika to z tego, że jest to model wokółuszny. Zapewnia on komfort noszenia, ma bardzo duże i miękkie nauszniki. Poddane analizie opinie o AKG K240 MKII wykazały, że kabel jest dostatecznie długi (3 m).

 

Najważniejsze wady:

Posiadacze sprzętu narzekają głównie na to, że nie jest on wygodny w przenoszeniu. Słuchawki zajmują dużo miejsca w torbie i trzeba uważać, aby przez przypadek ich nie zniszczyć.

 

Werdykt: 9.3/10

Model oferowany przez markę AKG to profesjonalne słuchawki znajdujące zastosowanie m.in. w studio nagraniowym. Jest on chętnie używany także przez dźwiękowców odpowiadających za odpowiednie działanie nagłośnienia na koncertach. Impedancja sprzętu wynosi 55 Ohmów, a jego czułość to 104 dB. Co ciekawe, cena AKG K240 MKII nie jest wygórowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Półotwarta konstrukcja

Słuchawki mają pół otwartą konstrukcję i łączą w sobie zalety modeli otwartych oraz zamkniętych. Nosząc je, mamy zapewnioną odpowiednią wentylację ucha. Z tego względu nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu, nawet po kilku godzinach słuchania muzyki. Poza tym po założeniu słuchawek możemy skupić się na odtwarzanych utworach, ale jednocześnie nie jesteśmy całkowicie odizolowaniu od hałasu z zewnątrz. Gwarantuje  nam to bezpieczeństwo podczas przebywania na zewnątrz, gdyż możemy usłyszeć przejeżdżające obok nas pojazdy czy inne zagrożenia i szybko zareagować. Model dobrze nadaje się do użytku w domu, jak i poza nim.

Solidny i lekki pałąk

Pałąk został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, a żeby ładniej się prezentował, został pokryty skajem. Nie trzeba się martwić, że przypadkowo pęknie na skutek częstego zakładania i zdejmowania słuchawek. Sprzęt jest bardzo solidny, dlatego możemy mieć pewność, że długo nam posłuży. Sztuczną skórą wyłożono także nauszniki, dlatego są przyjemne w dotyku i nie podrażniają skóry. Kupujący, którzy przeprowadzili test AKG K240 MKII doszli do wniosku, że słuchawki są znacznie lżejsze od większości modeli wokółusznych. Ważą one ok. 240 g, więc nie obciążają mocno głowy i mięśni karku.

 

Komplet dodatkowych elementów

W zestawie otrzymujemy nie tylko słuchawki, ale też kilka innych elementów. Poza 3-metrowym prostym kablem, w komplecie znajdziemy również specjalny przewód spiralny o długości 5 m. Pozwala on np. na bardziej komfortową pracę przy komputerze, gdyż w razie potrzeby możemy odejść od biurka na niewielką odległość bez potrzeby zdejmowania słuchawek z uszu. Do sprzętu dołączono też specjalną przejściówkę jack 6,3 mm stereo, którą możemy przymocować do standardowej wtyczki 3,5 mm. To oznacza, że możliwe jest podłączenie modelu nie tylko do komputera czy odtwarzacza MP3, ale i np. mixera, profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego, a także do instrumentów (m.in. gitary elektrycznej i keyboardu). Jeżeli po założeniu słuchawek zaczniemy odnosić wrażenie, że przy wykonywaniu ruchów głową lekko zsuwają się z uszu, możemy zamocować na nausznikach dodatkowe pady z weluru. Słuchanie muzyki z pewnością będzie wtedy w pełni komfortowe i pozwoli na odstresowanie się po całym dniu pracy.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ