Opinie o Anet A8

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest uniwersalne, a to oznacza, że może być używane w domu, jak również w szkole czy firmie. Nie zajmuje ono dużo miejsca na stole, w dodatku można je bez trudu przenosić z miejsca na miejsce. Mówi się, że najlepsza drukarka 3D jest łatwa w obsłudze, to samo można powiedzieć o modelu Anet A8.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt jest przeznaczony do samodzielnego złożenia. Test Anet A8 wykazał, że nie jest to bardzo trudna czynność, jednak podczas dokręcania niektórych śrub pojawia się problem. Trzeba użyć dużej siły, aby solidnie połączyć ze sobą poszczególne elementy.

 

Werdykt: 9.6/10

Drukarka daje możliwość drukowania elementów o wymiarach: 22 cm x 22 cm x 24 cm. Wykorzystuje ona technologię FFF, czyli roztapianie materiału termoplastycznego. Urządzenie wyposażono w silnik krokowy o mocy 180 W i dyszę o średnicy równej 0,4 mm. Waży ono 8,5 kg. Dokładność druku to ok. 0,1 mm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Obsługa najpopularniejszych filamentów

Kupującym bardzo podoba się to, że drukarka daje możliwość użycia nie jednego, ale kilku najpopularniejszych filamentów. Potwierdziły to przeanalizowane opinie o Anet A8. Do stworzenia formy 3D możemy wykorzystać takie materiały termoplastyczne, jak: HIPS, ABS czy PLA. Maksymalna średnica filamentów to 1,75 mm. Przy metalowej dyszy w kształcie litery „I” znajduje się wentylator, który chłodzi drukowaną formę. To zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, bo ryzyko poparzenia dłoni jest minimalne. Z pomocą urządzenia możemy wydrukować wiele różnych przedmiotów. Może to być np. ciekawe etui na telefon, nowe foremki do ciastek (np. mające nietypowe kształty), części do naprawy domowych sprzętów i akcesoriów itp. Ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia. Stosowane do druku filamenty nie są drogie, a po ostygnięciu stają się twarde i niepodatne na uszkodzenia.

Solidna konstrukcja

Urządzenie jest wyposażone w silnik krokowy, który wyróżnia się trwałością, a także szybkim odprowadzaniem nadmiaru ciepła. Możemy używać drukarki tak często, jak jest to konieczne, a jednocześnie nie obawiać się, że ulegnie przez to awarii. Stół roboczy został wykonany z aluminium, czyli lekkiego i wytrzymałego materiału.

 

Łatwa obsługa

Nie należy się obawiać, że obsługa drukarki okaże się zbyt trudna. Dobór odpowiednich parametrów wydruku nie zajmuje dużo czasu, co potwierdzają osoby, które wcześniej nie miały styczności z podobnymi sprzętami. Wynika to m.in. z tego, że urządzenie ma duży i czytelny wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wszystkie, istotne informacje. Co więcej, możemy drukować projekty zapisane na karcie pamięci, a także te, dostępne online, przykładowo w chmurze danych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które docenimy w sytuacjach, gdy nie będziemy mieli możliwości przeniesienia pliku do wydruku na zewnętrzny nośnik. Sprzęt obsługuje projekty zapisane w kilku formatach: JPG, OBJ i STL.

 

Cicha praca

Zwykle drukarki 3D generują stosunkowo duży hałas, ale nie dotyczy to modelu Anet A8. Podczas drukowania przestrzennych projektów nie słychać bardzo głośnych i nieprzyjemnych dźwięków, dlatego jest to dobra zabawa dla całej rodziny, w szczególności dzieci. Z tego względu sprzęt jest chętnie wykorzystywany w szkołach, np. w celu tworzenia pomocy naukowych. Warto zdecydować się na zakup urządzenia, również ze względu na to, że cena Anet A8 nie jest wygórowana.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ