Opinie o Apple Airpods 2

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Ten produkt firmy Apple wiele osób identyfikuje jako najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Na uwagę zasługuje intuicyjna obsługa słuchawek. Jak pokazuje test Apple Airpods 2 słuchawki same się wyłączają po wyjęciu ich z ucha i łączą z telefonem automatycznie po wsadzeniu do ucha. Wielu użytkowników uważa, że sprawdzają się do biegania i w czasie treningu do słuchania muzyki czy odbierania połączeń. 

 

Najważniejsze wady:

Wśród opisywanych wad, jakie użytkownicy wskazują, znalazły się informacje o tym, że słuchawki wymagają przyzwyczajenia małżowiny usznej do ich noszenia, bo na początku użytkownik skarży się na ucisk i ból w uszach. Ponadto w komentarzach pojawiły się informacje, że bateria sprzętu nie jest wydajna i użytkownicy oczekiwaliby, aby dłużej pracowała na jednym ładowaniu. Podobnie jakość dźwięku nie zadowoli konesera chcącego słuchać muzyki studyjnej. 

 

Werdykt: 9.8/10

Apple Airpods 2 ma jednak opinie produktu uniwersalnego do urządzeń takich jak iPhone, Apple Watch, iPad czy komputer Mac. Parowanie odbywa się jednym stuknięciem i od tego czasu urządzenie łączy się z odbiornikiem automatycznie bez udziału użytkownika. Dołączone etui jest również miejscem ładowania słuchawek, po pełnym ich naładowaniu urządzenie odtwarza 5 godzin nagrań lub starcza na 3 godziny rozmów telefonicznych.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Apple Airpods 2 – główne cechy

To produkt zaprojektowany przez Apple i do urządzeń tej firmy dedykowany, mamy tu automatyczne włączanie i wyłączanie słuchawek i automatyczne parowanie w wszystkimi urządzeniami Apple, a także płynne między nimi przełączanie, gdy zachodzi taka potrzeba. Sterowanie polega na dwukrotnym stuknięciu, aby uruchomić odtwarzanie lub przełączyć na kolejny utwór. Można też skorzystać z błyskawicznego dostępu do Siri, przez powiedzenie „Hej, Siri”. Interesującym rozwiązaniem jest sprzedawanie produktu wraz z dołączonym ładującym etui. Jest tu dostępne także ładowanie przez złącze Lightning. Zaprojektowany przez Apple czip H1 sprawia, że urządzenie rozpoznaje, kiedy znajduje się w uszach. Włącza się dźwięk, gdy słuchawki wkładasz do uszu i automatycznie wyłącza po ich wyjęciu. Słuchawki zdają egzamin również przy prowadzeniu rozmów telefonicznych, współpracują z mikrofonem, który kształtuje wiązkę i równocześnie flirtuje szumy pochodzące z tła. 

Łączność, złącza i ułatwienia dostępu. 

Podstawową łącznością, którą zapewnia Apple Airpods 2 komunikację z odbiornikiem jest Bluetooth. To za jego pomocą muzykę z urządzenia odsłuchujemy za pomocą słuchawek. Zastosowano tu jednak jeszcze dodatkowe złącza i interfejsy wspomagające pracę. Na uwagę zasługuje funkcja Live Listen7 polegająca na umieszczeniu czujników w każdej ze słuchawek, złącze Lightning w etui urządzenia, czy dwa czujniki optyczne, przyspieszeniomierz wykrywający ruch oraz mowę, a także dwa mikrofony optyczne, które kształtują wiązkę akustyczną. Słuchawki współpracują z takimi urządzeniami jak iPhone, iPad lub iPod touch z systemem iOS 12.2 lub nowszym, Apple Watch z systemem watchOS 5.2 lub nowszym oraz Mac z systemem macOS 10.14.4 lub nowszym.

 

Masa

Klienci kupujący oryginalny produkt jakim jest Apple Airpods 2 nie oczekują, że jego cena będzie specjalnie niska, natomiast oczekują wysokich parametrów urządzenia, jeśli chodzi o obsługę, kompatybilność i poręczność w użytkowaniu. Na tę ostatnią cechę składają się oczywiście waga i rozmiary sprzętu. Jedna słuchawka Apple Airpods 2 waży 4 g, tym samym jej ciężar w uchu jest zupełnie niewyczuwalny, natomiast etui ładujące waży 38 g. AirPods, czyli jedna słuchawka ma wymiary 16,5 na 18,0 na 40,5 mm, etui ładujące natomiast to rozmiar 44,3 na 21,3 na 53,5 mm

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ