Opinie o Canon EOS M50

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany aparat fotograficzny marki Canon to uniwersalny bezlusterkowiec, który można wykorzystać do robienia dobrej jakości zdjęć, a także nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości. Sprzęt ma dotykowy ekran ułatwiający pracę, który można dodatkowo odchylać. Procesor DIGIC 8 zapewnia efektywną, szybką pracę, a matryca CMOS o rozdzielczości 24,1 MP jest niezawodna w każdej sytuacji.

 

Najważniejsze wady:

Część osób zwraca uwagę na to, że aparat cyfrowy szybko się wyczerpuje, szczególnie podczas nagrywania w jakości 4K. Pojemność akumulatorów jest mała i chcąc wykorzystywać sprzęt np. do vlogowania, trzeba od razu zakupić dodatkowe baterie. Wiąże się to ze sporym wydatkiem.

 

Werdykt: 9.4/10

Aparat fotograficzny ma bagnet Canon EF-M, który współpracuje z lekkimi, małymi obiektywami tej samej marki. Są one dostępne w różnych ogniskowych. Co więcej, do urządzenia można podłączyć też inne obiektywy, ale niezbędne do tego jest zastosowanie odpowiedniego adaptera. Bezlusterkowiec wykorzystuje następujące technologie do łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, Bluetooth i NFC. Cena Canon EOS M50 w zestawie z obiektywem to ponad 2000 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybko ustawiana ostrość

Osoby zainteresowane fotografią i filmowaniem wskazują, że jedną z najważniejszych kwestii jest szybkie ostrzenie. Dzięki temu zdecydowanie mniej zdjęć czy filmów jest spisywana na straty. Jak podaje producent i potwierdza test, Canon EOS M50 to aparat ustawiający ostrość dosłownie w ułamku sekundy. Co więcej, tryb AF działa sprawnie także w gorszych warunkach oświetleniowych. Użytkownik ma możliwość wykonywania zdjęć seryjnych, a ich prędkość wynosi 10 klatek na sekundę. Tryb AF Eyes działa w ten sposób, że ostrość jest ustawiana na oczach, co w portretach ma szczególnie duże znaczenie.

Jakość filmowania

Obecnie coraz częściej nie wystarczają nam same zdjęcia z ważnych wydarzeń, ale chcemy mieć też nagrane, choćby krótkie filmy. Jeśli zaliczasz się do tej grupy użytkowników, prezentowany sprzęt jest dla Ciebie. Ma on matrycę typu APS-C i procesor DIGIC 8. Mechanika jest tak skonstruowana, aby możliwe było nagrywanie filmów w jakości 4K. Pod względem nagrywania, podobnie zresztą jak w przypadku fotografowania, sprzęt dobrze spisuje się także w nie najlepszym oświetleniu. Aparat fotograficzny ma cyfrową stabilizację obrazu, która pozwala ograniczyć niepożądane drgania. Potwierdzają to wystawiane przez użytkowników opinie o Canon EOS M50.

 

Wygoda użytkowania

Aspektem, na który fotografowie zwracają uwagę, szczególnie ci robiący dużo zdjęć, jest wygoda użytkowania. Ten aparat jest lekki i odpowiednio wyprofilowany, tak aby trzymanie go w dłoni było wygodne. Dodatkowo urządzenie wykorzystuje trzy technologie bezprzewodowej łączności: Bluetooth, Wi-Fi i NFC. Można łatwo przesyłać zdjęcia z aparatu na telefon komórkowy i od razu udostępniać je w Internecie. Z tyłu panelu jest wygodny wizjer elektroniczny. 3-calowy wyświetlacz jest wyraźny, a co istotne, można go odchylać. To przydatna funkcja doceniana szczególnie podczas vlogowania czy robienia autoportretów. Z poziomu ekranu można też precyzyjnie ustawić ostrość na danym obiekcie, pozwala na to funkcja Touch and Drag AF. W tym celu wystarczy stuknąć palcem w miejsce, które chcemy wyostrzyć. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ