Opinie o Canon EOS R

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Bezlusterkowiec Canon ma pełnoklatkową matrycę, więc jakość zdjęć, które można nim wykonać, jest bardzo dobra. Ten model jest polecany w szczególności dla doświadczonych fotografów i jak wskazują opinie o Canon EOS R, spełnia on ich oczekiwania. Autofokus działa sprawnie, więc automatyczne ustawienie ostrości jest możliwe bez względu na panujące warunki. 

 

Najważniejsze wady:

Trzeba być przygotowanym na to, że obsługa urządzenia nie jest prosta. W rezultacie przed pierwszym użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, a w razie konieczności skorzystać także z innych wskazówek np. przekazanych przez użytkowników w formie tutoriali. 

 

Werdykt: 9.6/10

Ten bezlusterkowiec pełnoklatkowy daje duże możliwości w zakresie robienia zdjęć. Można dopasować do niego różne obiektywy, w zależności od tego, jakie fotografie wykonujemy najczęściej. Sprzęt jest przeznaczony nie tylko do robienia zdjęć, ale też filmowania (jakość 4K). 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

W tym modelu zastosowano pełnoklatkową matrycę CMOS mającą 30,3 mln pikseli. Jej wymiary to 24 mm x 36 mm. Jakość nagrywanych filmów wynosi 3830 x 2160 pikseli (4K), więc można z powodzeniem wykorzystać ten sprzęt nie tylko do robienia efektownie wyglądających zdjęć, ale też filmów. Zakres pracy funkcji AF wynosi od -6 do 18 EV. Dostępne tryby autofokusa to: One Shot i Servo AF. Urządzenie obsługuje następujące karty pamięci: SD, SDHC, SDXC i UHS-II. Aparat fotograficzny waży tylko 660 g, więc korzystanie z niego powinno być wygodne. Dokładne wymiary sprzętu to: wysokość – 98,3 mm, szerokość – 135,8 mm i głębokość – 84,4 mm.

Mocowanie obiektywu RF

Aparat bezlusterkowy ma mocowanie obiektywu RF, które stanowi odpowiedni balans pomiędzy konstrukcją optyczną, elektryczną i mechaniczną. Dzięki temu mocowaniu możliwa jest obsługa innowacyjnych konstrukcji obiektywów stworzonych z myślą o matrycach pełnoklatkowych. Wpływa to też dobrze na pracę autofokusa (jest ona sprawniejsza) i komunikację pomiędzy obiektywem a aparatem. Mocowanie RF sprawia, że prezentowany model daje wiele możliwości pracy i nadaje się do wykonywania różnego rodzaju fotografii. Korzystając z niego, można znacznie rozwinąć swoją kreatywność i to zarówno pod względem robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. 

 

Filmowanie

Jeśli mowa o filmowaniu, system EOS R to idealna propozycja dla osób, które lubią nagrywać. Mogą one wykorzystywać jasne obiektywy i utrwalać kadry w najlepszej jakości 4K. Urządzenie wykorzystuje też technologię Dual Pixel CMOS AF i stabilizację filmową Movie Digital IS. W rezultacie ustawienie idealnej ostrości jest łatwiejsze, a jej zmiana płynniejsza, czego dowodem jest przeprowadzony test Canon EOS R.

 

Łączność bezprzewodowa

Sprzęt wykorzystuje łączność bezprzewodową Bluetooth, która charakteryzuje się stosunkowo niskim poborem energii. To za jej pośrednictwem możliwe jest szybkie parowanie aparatu fotograficznego ze smartfonem. Moduł Wi-Fi zaś pozwala na udostępnianie zdjęć i filmów w serwisach do przechowywania plików. Nie trzeba używać kabla, aby przesłać zdjęcia.

 

Elementy zestawu

Choć cena Canon EOS R wydaje się wysoka (model sprzedawany bez obiektywu kosztuje około 8000 zł), trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to propozycja dla bardziej doświadczonych fotografów, którzy potrzebują niezawodnego sprzętu. Cena obejmuje jednak nie tylko samo body (korpus), ale też sporo przydatnych akcesoriów m.in.: adapter mocowania EF-EOS R, ładowarkę LC-E6E, baterię LP-E6N, przewód AC, pasek ER-EOS R i pokrywę aparatu R-F-5.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ