Opinie o Canon Lide 220

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Przeanalizowane opinie o Canon Lide 220 wykazały, że urządzenie jest uniwersalne, a więc sprawdza się tak samo dobrze w biurze, jak i w domu. Ponieważ ma ono kompaktowe wymiary, nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Dla większości kupujących istotne jest również to, że skaner jest kompatybilny z komputerami nie tylko z systemem Windows, ale i Mac OS.

 

Najważniejsze wady:

Za wadę modelu uznaje się brak specjalnej przystawki przeznaczonej do skanowania negatywów. Osoby, którym potrzebny jest skaner fotograficzny prawdopodobnie nie do końca będą zadowolone z zakupu urządzenia marki Canon.

 

Werdykt: 9.4/10

Posiadacze sprzętu przekonują, że to bardzo dobry skaner dokumentów. Waży on 1,6 kg, a jego całkowite wymiary są równe: 25 cm x 36,5 cm x 3,9 cm. Prędkość skanowania jednej strony wynosi ok. 10 sekund (w kolorze). Rozdzielczość optyczna sprzętu to 4800 x 4800 dpi, a maksymalny rozmiar nośnika: 21,6 cm x 29,7 cm.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bardzo łatwa obsługa

Test Canon Lide 220 udowodnił, że obsługa skanera jest bardzo prosta. Ma on pięć przycisków, a każdy z nich jest przypisany tylko do jednej funkcji. Urządzenie daje możliwość tworzenia obszernych dokumentów w formacie PDF ze skanów i szybkiego przesyłania plików za pośrednictwem poczty e-mail. Opcja automatycznego skanowania sprawia, że nie musimy samodzielnie dobierać ustawień, skaner zrobi to za nas. Co więcej, sprzęt pozwala na połączenie się z wybraną chmurą, w której przechowujemy dane i przesłanie skanów bezpośrednio do niej.

Możliwość poprawy wyglądu skanów

Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy poprawić graficznie skany, aby były wyraźniejsze, a tym samym bardziej czytelne. Wystarczy tylko kilka minut, aby automatycznie zredukować zarysowania i zabrudzenia, zwiększyć wyrazistość wyblakłych kolorów i uzyskać efekt specjalistycznej korekty. Możemy też skorzystać z opcji automatycznej naprawy dokumentów, dającej dostęp do oddzielnego poprawiania grafik i tekstów. Warto podkreślić, że niekiedy nie musimy decydować się na graficzną poprawę skanów. Wykorzystanie matrycy CIS zapewnia wysoką rozdzielczość plików, a 48-bitowa głębia kolorów sprawia, że barwy są naturalne.

 

Nie zajmuje dużo miejsca

Canon Lide 220 to płaski skaner z pionową podstawką, który nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni nawet na biurku z wąskim blatem. Jest on często polecany do niewielkich biur. Jednocześnie należy podkreślić, że urządzenie pozwala na komfortowe skanowanie różnego rodzaju dokumentów, a więc nie tylko pojedynczych kartek, ale i bardziej obszernych umów czy książek. Czarna obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, w efekcie czego sprzęt na długo zachowuje elegancki wygląd. Aby móc używać skanera wystarczy podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB. Zastosowanie tylko jednego przewodu ułatwia utrzymanie porządku na biurku i wokół niego, zmniejsza to też ryzyko przypadkowego potknięcia się.

 

Szybka i cicha praca

Wielu osobom zależy na tym, aby skanowanie dokumentów przebiegało sprawnie. To może zapewnić urządzenie Canon Lide 220. Cena modelu nie jest wysoka, co stanowi dodatkową zachętę do zakupu. Poza tym sprzęt nie jest hałaśliwy, więc nie powinien przeszkadzać innym domownikom czy współpracownikom, kiedy będziemy musieli zeskanować wielostronicowy dokument.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ