Opinie o Casio FX-350ES Plus

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt znacząco ułatwia wykonywanie obliczeń uczniom i studentom, jest zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opublikowane opinie o Casio FX-350ES Plus dowiodły, że jego obsługa nie jest skomplikowana. Kalkulator jest poręczny i mieści się w dłoni. Został wyposażony w duży i czytelny ekran, więc szybkie przepisanie obliczeń nie stanowi problemu.

 

Najważniejsze wady:

Jak przyznaje część kupujących, brakuje im panelu solarnego na obudowie. Wówczas ryzyko, że nie będziemy mogli użyć kalkulatora w określonej sytuacji, byłoby mniejsze. Nawet jeśli doszłoby do rozładowania baterii, sprzęt działałby za sprawą energii z promieni słonecznych.

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie ma wymiary: 13,7 cm x 8 cm x 16,1 cm i waży 95 g. Można je nosić w plecaku, torebce, a nawet w kieszeni spodni. To model wyposażony w wiele przydatnych funkcji, m.in. logarytmy dziesiętne, pierwiastek kwadratowy czy kombinacje i wariacje. Mimo to cena Casio FX-350ES Plus jest wysoka.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duży wyświetlacz

Konsumenci przeprowadzili test Casio FX-350ES Plus, który pokazał, że jedną z największych zalet sprzętu jest duży, czarno-biały wyświetlacz. Dobrze widać na nim wszystkie znaki, dlatego nie należy się obawiać, że np. błędnie odczytamy wynik. Rozdzielczość ekranu to 31 x 96 punktów, jest dwuliniowy. To bardzo dobry kalkulator naukowy. Ułamki zwykłe, pierwiastki kwadratowe i inne znaki wyglądają tak samo, jak na szkolnej tablicy czy w podręczniku.

Zastosowanie technologii S-V.P.A.M.

Kalkulator jest wyposażony w nowoczesną technologię S-V.P.A.M. (Super Visually Perfect Algebraic Method). Co to oznacza? To specjalny system, który daje możliwość wprowadzenia wzorów działań w takiej formie, w jakiej zapisano je w podręczniku. To bardzo duże ułatwienie dla uczniów. Ponieważ wyświetlacz jest dwuwierszowy, widoczne są na nim nie tylko wykonane działania, ale także sam wynik. Jeśli dojdzie do pomyłki, możemy szybko naprawić swój błąd, bez potrzeby usuwania całego wyrażenia i wpisywania go ponownie.

 

Nie tylko funkcje matematyczne

Sprzęt ma wszystkie podstawowe funkcje matematyczne: trygonometryczne, działania na ułamkach zwykłych czy wyświetlanie wyniku w formacie liczb niewymiernych. Jednak to nie wszystko, ponieważ wyposażono go także m.in. w funkcje statystyczne: kombinacje, permutacje, odchylenie standardowe, listy danych i analiza regresji. Model jest odpowiedni nie tylko dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ale i studentów. Możemy korzystać z wielu dodatkowych funkcji, których nie mają proste kalkulatory. Przykładem jest: wielokrotne powtarzanie, notacja wykładnicza i inżynierska, silnia, konwersja współrzędnych biegunowych i prostokątnych oraz konwersja jednostek kąta (RAD, DEG, GRA). Do dyspozycji mamy 9 komórek pamięci, dających możliwość szybkiego zapisywania wyników.

 

Solidność

Kalkulator może być używany tak często, jak jest to konieczne. Nie ma przy tym ryzyka, że szybko się on zniszczy, gdyż jest to bardzo solidny model. Przed schowaniem sprzętu do plecaka wystarczy nasunąć na przyciski twarde etui, które zapobiega przypadkowemu zniszczeniu. Obudowa została wykonana z dobrego gatunkowo plastiku, dlatego nie jest podatna na pęknięcia i przetarcia. Co więcej, kalkulator automatycznie się wyłącza po dłuższym czasie bezczynności, dlatego na pewno spodoba się osobom zapominalskim. Poza tym oznaczenia na przyciskach nie ścierają się, nawet po kilku miesiącach intensywnego użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ