Opinie o Casio FX-82ES Plus

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Kalkulator jest wyposażony w ponad 250 różnych funkcji, w efekcie czego przydaje się nie tylko uczniom i studentom, ale też np. fizykom czy chemikom. Jest on zasilany bateriami, których trwałość wynosi nawet 3 lata. Wyświetlacz jest dwuliniowy i czarno-biały, w razie potrzeby można zmniejszyć lub zwiększyć kontrast.

 

Najważniejsze wady:

Wśród osób, które opublikowały opinie o Casio FX-82ES Plus, znalazły się takie narzekające na głośny i irytujący dźwięk, jaki można usłyszeć po wciśnięciu dowolnego przycisku. W razie potrzeby można go wyłączyć, choć to niektórym konsumentom sprawiło trudność.

 

Werdykt: 9.2/10

Kupujący często podkreślają, że warto kupić ten kalkulator naukowy. Pierwiastek trzeciego stopnia, silnia, logarytmy dziesiętne i naturalne, ułamki zwykłe czy tabela funkcji to tylko kilka opcji, z jakich możemy korzystać podczas wykonywania obliczeń. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i mieści się w dłoni, co zwiększa komfort użytkowania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne wykonywanie obliczeń

Za sprawą kalkulatora wykonywanie bardzo skomplikowanych obliczeń staje się znacznie łatwiejsze. Dokładna liczba funkcji, w jakie został on wyposażony wynosi 252. To m.in. permutacje, odchylenie standardowe, kombinacje, notacje inżynierskie, wielokrotne powtarzanie, konwersja jednostek kąta (DEG, GRA, RAD), silnia, wartość bezwzględna czy konwersja współrzędnych biegunowych i prostokątnych. Sprzęt przydaje się w różnych sytuacjach, nie tylko w szkole, ale również w pracy. To, że jest on użyteczny, potwierdził test. Casio FX-82ES Plus to godny uwagi model.

Dobrze opisane przyciski

Obsługa kalkulatora nikomu z nas nie powinna sprawić problemu, ponieważ przyciski są duże i dobrze opisane. Nie ma wątpliwości, do jakiej funkcji został przypisany każdy z nich, w efekcie czego możemy szybko wykonywać obliczenia. Poza tym wyświetlacz jest wyraźny, dlatego z łatwością odczytamy pokazujący się na nim wynik. Jego rozdzielczość to 36 x 96 dpi. Ponieważ możemy swobodnie zmieniać kontrast wyświetlacza, praca zawsze będzie komfortowa, bez względu np. na jasność oświetlenia w pomieszczeniu. Należy wspomnieć o zastosowanej technologii S-V.P.A.M., która sprawia, że możemy wprowadzać wzory działań w tej samej formie, co w podręczniku. Z tego względu urządzenie bardzo dobrze nadaje się dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Trwałość

Sprzęt jest trwały i bardzo wytrzymały, nie zniszczy się w wyniku codziennego użytkowania. Obudowa jest wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, niepodatnego na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia oraz zarysowania. Kiedy chcemy schować kalkulator do plecaka, należy zabezpieczyć przyciski nasuwaną osłoną. Jest ona twarda i skutecznie zabezpiecza urządzenie przed zniszczeniem. Co więcej, nie musimy się za każdym razem upewniać, że wyłączyliśmy sprzęt. Stanie się to automatycznie po dłuższym czasie bezczynności.

 

Lekkość i poręczność

Mimo że urządzenie ma wiele przycisków, nie jest duże. To bardzo poręczny model, który mieści się nawet w kieszeni spodni. Waży on 95 g, dlatego nie obciąży nadmiernie plecaka dziecka (można go np. schować do piórnika). Sprzęt jest chętnie kupowany przez konsumentów, a wpływa na to kilka czynników. To nie tylko praktyczność, poręczność i solidność, ale też niska cena. Casio FX-82ES Plus to kalkulator mający kilka istotnych atutów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ