Opinie o Casio FX-991CEX

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Kalkulator swoim kształtem przypomina telefon komórkowy, dlatego mieści się w dłoni i dodatkowo jest wygodny w przenoszeniu. Ponieważ waży on niecałe 100 g, nie obciąża nadmiernie plecaka czy torebki. Czytając opinie o Casio FX-991CEX, można dojść do wniosku, że urządzenie ma wiele praktycznych funkcji, nie tylko podstawowych, ale i bardziej zaawansowanych.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie wyposażono w specjalną osłonę na przyciski. Część kupujących zauważyła, że nie przylega ona ściśle do obudowy i można ją przypadkowo wyłamać, np. podczas szybkiego wyjmowania kalkulatora z torby.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt jest popularny wśród konsumentów. Twierdzą oni, że to dobry kalkulator naukowy pokazujący potęgi, liczby zespolone, wagę atomową, ułamki i inne. Łącznie ma on 668 różnych funkcji, przyda się nie m.in. uczniom i studentom. Urządzenie ma wymiary: 7,7 cm x 16,55 cm x 1,11 cm. Rozdzielczość wyświetlacza to 63 x 192 piksele.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Mimo że kalkulator ma wiele różnych funkcji, jego obsługa nie jest kłopotliwa. Stwierdziły to osoby, które zgodziły się przeprowadzić test Casio FX-991CEX. Wynika to przede wszystkim z tego, że menu zostało przetłumaczone na język polski (można zmienić język także na węgierski, czeski oraz słowacki). Po zapoznaniu się z dołączoną do sprzętu instrukcją wątpliwości dotyczące tego, jak włączyć potrzebną funkcję z pewnością znikną.

 

Nie tylko dla matematyków

Sprzęt jest odpowiedni dla matematyków, ale nie tylko. Przyda się on również chemikom czy fizykom, a wynika to z dużej liczby dostępnych funkcji. To m.in.: równania, całki, ułamki, macierze, rozkład na czynniki pierwsze, obliczenia w GRAD, DEG oraz RAD, konwersja systemu dziesiętnego i sześćdziesiętnego oraz statystyka. Godna uwagi jest opcja arkuszu kalkulacyjnego pozwalająca na wykonanie podstawowych kalkulacji. Należy wspomnieć również o funkcji QR, która daje możliwość wyświetlania wyników obliczeń na ekranie smartfona czy tabletu. Zakup kalkulatora nie powinien nadwyrężyć naszego budżetu. Jak twierdzą konsumenci, cena Casio FX-991CEX jest niska.

 

Wygodne wykonywanie obliczeń

Wykonywanie obliczeń za pomocą kalkulatora jest bardzo wygodne (również tych skomplikowanych). Wyświetlacz LCD jest podświetlany, a to zapewnia komfort użytkowania w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu czy wieczorami. Liczby są pokazywane w dwóch liniach, w jednej mieści się 16 znaków, a w drugiej 10. Ciekawe jest to, że zapis matematyczny na wyświetlaczu wygląda tak samo, jak ten w podręczniku. Jeśli musimy zaprezentować swoje obliczenia i wyniki większej grupie, możemy połączyć kalkulator z dowolnym projektorem marki Casio (nie jest to trudne). Urządzenie ma kilka praktycznych funkcji: automatyczne wstawianie nawiasów, przycisk cofania undo oraz zapis ze specjalnymi symbolami. Ponadto w razie potrzeby możemy przesłać wszystkie dane na dysk twardy komputera, w tym celu przyda się kabel USB. Dzięki temu praca czy nauka z wykorzystaniem kalkulatora staje się znacznie łatwiejsza.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ