Opinie o DJI Mavic Pro

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Osoby publikujące opinie o DJI Mavic Pro podkreślają często, że dron jest zasilany baterią o dużej pojemności, która po naładowaniu zapewnia do 27 minut lotu. Nie jest to duży sprzęt, dlatego z pewnością zmieści się do plecaka, a tym samym jest łatwy w przenoszeniu. Należy dodać, że można go połączyć bezprzewodowo z Internetem.

 

Najważniejsze wady:

Podczas zabawy trzeba stale kontrolować urządzenie i uważać, aby nie zderzyło się np. z drzewem. Co prawda zostało ono wyposażone w czujnik wykrywający przeszkody, ale czasami nie działa on tak skutecznie, jak powinien.

 

Werdykt: 9.7/10

Sprzęt nie jest bez wad, ale to nie wpływa negatywnie na jego popularność. Test DJI Mavic Pro pokazał, że większość osób jest zadowolona z zakupu. Model zachowuje stabilność podczas lotu, a sterowanie nim nie jest trudne. Pojemność baterii jest równa 3830 mAh, a czas jej ładowania to ok. 60 minut.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

TapFly

Zdarza się, że osoby początkujące mają duży problem ze sterowaniem dronem, tak aby leciał w linii prostej. Wynika to m.in. z trudności w obsłudze joysticka. Dużym ułatwieniem jest funkcja TapFly. W dolnej części pilota znajduje się ekran i wystarczy stuknąć palcem w wybrane miejsce, aby sprzęt się tam przemieścił. Dzięki temu możemy skupić się na nagrywaniu czy robieniu zdjęć i odpowiednim kadrowaniu. Ważne jest, że dron reaguje na wszystkie polecenia, niezależnie do tego, na jakiej wysokości się znajduje lub z jaką prędkością leci.

Jakość 4K Ultra HD

Sprzęt wyposażono w nowoczesną kamerę z obiektywem z przysłoną f/2.2, ale mimo to cena DJI Mavic Pro jest uważana za stosunkowo niską. Model daje możliwość nagrywania filmów w jakości 4K Ultra HD, co pozwala na sfilmowanie każdego, nawet najmniejszego detalu. Ponieważ kamera ma funkcję stabilizacji, możemy mieć pewność, że nagrania, podobnie jak zdjęcia, zawsze będą odpowiednio ostre i wyraźne. Ciekawe jest to, że nie potrzebujemy kilku osób do pomocy przy kręceniu filmów. Możemy włączyć funkcję ActiveTrack, aby dron śledził wskazany obiekt, w ten sposób można uzyskać wiele oryginalnych ujęć.

 

Spokojny i w pełni kontrolowany lot

Dronem możemy sterować przy pomocy joysticka, ewentualnie własnego smartfona, wystarczy zainstalować pozwalającą na to aplikację. Służy ona także do kontrolowania poziomu naładowania baterii, śledzenia lokalizacji urządzenia i podglądania obrazu na żywo. Sprzęt może utrzymywać się na tej samej wysokości nad ziemią, nawet w przypadku nierównego terenu (bez ryzyka rozbicia się). Jednocześnie po włączeniu funkcji Follow me dron będzie wciąż podążał za nami, abyśmy nie stracili go z zasięgu wzroku.

 

Nowoczesne rozwiązania

O sprzęcie mówi się, że to dron profesjonalny, który służy nie tylko do zabawy, ale i pracy. Chętnie kupują go osoby z branży fotograficzno-filmowej, bo ujęcia z lotu ptaka są ciekawym uzupełnieniem gotowego materiału. Urządzenie ma bardzo duży zasięg i pojemną baterię. Daje ono możliwość tworzenia plików w formacie RAW, co znacząco ułatwia ich profesjonalną obróbkę. Sprzęt został wyposażony w wysokościomierz, akcelerometr oraz żyroskop. Ma on też czytnik kart pamięci SD i składane podwozie. Nawet jeśli dron porusza się z maksymalną prędkością, można zachować nad nim pełną kontrolę.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ