Opinie o DJI Spark Combo

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Wybierając drony z kamerą konsumenci zwracają szczególną uwagę na jakość obrazu, dlatego za ogromną zaletę prezentowanego sprzętu uznaje się wykorzystanie technologii UltraSmooth, a także dwuosiowe złącze. Te rozwiązania sprawiają, że urządzenie jest bardziej odporne na wstrząsy, co oczywiście wpływa dobrze na jakość nagrań, a także wykonanych przy jego użyciu zdjęć.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt ma aplikację na telefon, z której można korzystać, aby zmienić ustawienia. Pewna grupa użytkowników uważa, że program nie jest intuicyjny i dlatego też jego obsługa okazuje się nieco trudna. Potrzeba czasu, aby poznać wszystkie funkcje aplikacji, a nie wszyscy mają do tego cierpliwość.

 

Werdykt: 9.8/10

Umieszczane w Internecie opinie o DJI Spark Combo są w większości pozytywne. To pozwala sądzić, że jakość wykonania modelu jest bardzo dobra. Dron jest wyposażony w żyroskop i czujnik do wykrywania przeszkód. Urządzenie ma akumulator, który po pełnym naładowaniu gwarantuje do 16 minut lotu. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Dlaczego konsumenci kupują tego drona z kamerą? Jednym z powodów jest łatwy system obsługi. Urządzenie ma funkcję rozpoznawania twarzy, dlatego też może wystartować szybko, dosłownie kilka sekund po uruchomieniu. Dodatkowo za pomocą gestów można sprawić, że dron zrobi selfie. Tryb Quickshot pozwala na wykonanie jednej z czterech sekwencji lotu i ujęcie w filmie także operatora kamery. Przydatna jest opcja TapFly dająca możliwość wskazywania obiektu, do którego ma się skierować dron. 

Kamera

Najważniejszym elementem urządzenia jest kamera, która została umieszczona na mechanicznie stabilizowanym gimbalu. Nowatorskim rozwiązaniem jest też technologia UltraSmooth, która skutecznie redukuje drgania, a w efekcie ujęcia wideo zachowują szczegółowość. Dowodem na to są pozytywne opinie osób, które przeprowadziły test DJI Spark Combo. Kamera ma szerokokątny obiektyw z przysłoną f/2.6, ogniskowa odpowiada 25 mm. Składa się ona z 5 soczewek połączonych w jedną grupę. Użytkownik może skorzystać z różnych trybów zdjęć m.in. Pano (ujęcia panoramy w pionie i w poziomie poprzez automatyczne ustawienie kierunku gimbala) i ShallowFocus (zdjęcia o małej głębi ostrości).

 

Elementy zestawu

Do zakupu urządzenia może zachęcać to, że w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria, czyli 4 pary śmigieł i osłony, aparatura sterująca, dwa akumulatory, ładowarka i karta MicroSD o pojemności równej 32 GB. Aby przenoszenie sprzętu nie stanowiło żadnego problemu, producent dołączył do zestawu pudełko transportowe i wygodną torbę na ramię. W środku znajduje się też niezbędne okablowanie do DJI Spark Combo. Cena sprzętu nie jest zbyt wysoka, szczególnie jeśli uwzględnimy wszystkie dodatkowe akcesoria. 

 

Akumulator

Dron z kamerą jest zasilany akumulatorami litowo-polimerowymi o pojemności równej 1480 mAh. Mają one 12 inteligentnych funkcji zabezpieczających. Urządzenie automatycznie przelicza czas lotu i przekazuje informacje, kiedy konieczne będzie lądowanie. Użytkownicy doceniają też system GEO, który wykrywa miejsca tj. lotniska czy stadiony, w pobliżu których nie można korzystać z drona. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że użytkowanie sprzętu jest bardziej komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ