Opinie o DJI SPARK Controller Combo

Ostatnio aktualizowane: 18.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Dronem można sterować na trzy sposoby, czyli za pomocą dołączonego do kompletu pilota, smartfonem (po zainstalowaniu wskazanej przez producenta aplikacji) lub gestami dłoni. Sprzęt jest wyposażony w specjalny system PalmControl. Nie jest on duży ani ciężki, dlatego przemieszczanie się z nim nie jest kłopotliwe. W dodatku urządzenie lata z bardzo dużą prędkością.

 

Najważniejsze wady:

Niektórzy posiadacze sprzętu narzekają na zmniejszony zasięg, co wynika z obowiązujących w Polsce przepisów. Według nich może to ograniczać możliwości wykorzystania drona w całkowicie otwartym terenie, choć w tej kwestii sporo zależy też od własnych preferencji i potrzeb.

 

Werdykt: 9.8/10

Po naładowaniu baterii urządzenie może latać do 16 minut bez przerwy z prędkością do 50 km/h. Ma ono wbudowaną kamerę dającą możliwość nagrywania filmów, jak również robienia zdjęć. Dron marki DJI jest poręczny i dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewnia on bardzo dobrą zabawę, można też wykorzystać go do pracy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Poddane analizie opinie o DJI SPARK Controller Combo wykazały, że dron jest łatwy w obsłudze, także według początkujących pilotów. Wielu osobom odpowiada to, że mogą sami zdecydować, w jaki sposób będą sterować sprzętem. Pilot jest poręczny i wygodnie leży w dłoni, a gesty, które należy pokazywać ręką można szybko zapamiętać. Urządzenie wyposażono w system rozpoznawania twarzy i może wystartować bezpośrednio z naszych dłoni zaraz po uruchomieniu. Co więcej, możemy nad nim zachować kontrolę przez cały czas, nawet gdy porusza się z maksymalną prędkością lub jest wysoko w górze.

Nagrywanie filmów i robienie zdjęć

Sprzęt wykorzystuje kilka trybów nagrywania, w tym: Quick Shot (lot do góry z kamerą skierowaną pionowo w dół), Circle (automatyczny lot po okręgu), Dronie (lot do tyłu lub do przodu, z kamerą zablokowaną na wskazanym obiekcie) oraz Helix (odlot do tyłu, z jednoczesnym lekkim skręceniem kamery). W razie potrzeby możemy włączyć tryb Active Track, aby dron automatycznie śledził wskazany obiekt i przez cały czas go filmował. Maksymalna rozdzielczość nagrań to 1920 x 1080 pikseli, czyli jakość Full HD. Urządzenie pozwala też na robienie ciekawych i co ważniejsze, ostrych zdjęć, także w trybie panoramicznym. Po pobraniu na smartfona aplikacji DJI GO 4 możemy w każdej chwili edytować filmy i fotografie z wykorzystaniem dostępnych szablonów oraz filtrów, a następnie opublikować je w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości cena DJI SPARK Controller Combo jest atrakcyjna.

 

Kompatybilność z okularami FPV

Już samo sterowanie dronem dostarcza wiele radości, ale zabawę można uatrakcyjnić dokupując do niego specjalne gogle. Test DJI SPARK Controller Combo dowiódł, że sprzęt jest kompatybilny z tego typu akcesoriami. Za sprawą okularów FPV możemy na bieżąco oglądać to, co nagrywa dron i zobaczyć okolicę z perspektywy lotu ptaka. Warto podkreślić, że gogle można też wykorzystać do sterowania sprzętem. Wystarczy odchylić głowę w odpowiednią stronę, aby dron zaczął przemieszczać się w innym kierunku. Okulary są komfortowe w noszeniu i nawet po dłuższym czasie nie powinniśmy odczuwać nieprzyjemnego ucisku czy bólu głowy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ