Opinie o DJI Spark

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić go przy sobie w torbie. Wyposażono go w kamerę dającą możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD, a także robienia zdjęć. Dron może latać z dużą prędkością, a test DJI Spark to potwierdził. Sprawia on dużo radości dorosłym, jak i dzieciom.

 

Najważniejsze wady:

Część użytkowników narzeka, że ładowanie baterii zajmuje zbyt dużo czasu i nie przekłada się to na możliwość długiej zabawy. Pojemność litowo-polimerowego akumulatora wynosi 1480 mAh i po naładowaniu pełna dron lata przez ok. 16 minut.  Czas ten jest zależny od włączonego trybu i prędkości.

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie nie jest pozbawione wad, ale mimo to większość konsumentów jest zadowolona z zakupu. Sterowanie dronem nie sprawia żadnego problemu, nawet osobom początkującym. Jego maksymalna prędkość to 50 km/h, może się unieść na wysokość do 4000 m n.p.m. Sprzęt waży 300 g, wykonano go z solidnych materiałów.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Ciekawe funkcje

Dron jest wyposażony w kilka trybów latania do wyboru, w tym QuickShot. Służy on do nagrywania materiału i to bez udziału operatora, a włączając go, możemy skorzystać z czterech ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest Rocket, po jej włączeniu sprzęt leci pionowo z kamerą skierowaną w dół. Po wyborze opcji Dronie sprzęt porusza się do tyłu, a obiektyw jest zablokowany na wybranym przedmiocie. Pozostałe dostępne funkcje to Circle (symetryczny lot wokół danego obiektu) i Helix (spiralny lot do góry wokół obiektu). Dronem możemy sterować gestami po włączeniu trybu Gesture. Co ciekawe, może on nawet startować i wylądować na dłoni. Urządzenie wyróżnia się zastosowaniem wielu nowoczesnych technologii, ale cena DJI Spark dla wielu osób jest korzystna.

Dobra jakość filmów i zdjęć

Sprzęt wykorzystuje kamerę z matrycą CMOS i obiektywem z przysłoną f/2,6, którego kąt widzenia wynosi prawie 82 stopnie. Maksymalna rozdzielczość nagrywanych filmów to 1920 x 1080 pikseli, a zdjęć 3968 x 2976 pikseli. Do wyboru mamy kilka różnych trybów fotografowania, również seryjny. Fotografie zapisują się w formacie JPG, dlatego możemy je wyświetlić na komputerze, smartfonie, a nawet ekranie telewizora, jak również poprawić w programie graficznym. Z kolei format plików wideo to MP4. Dron ma 2-osiowy, stabilizowany mechanicznie gimbal, wykorzystuje ponadto specjalną technologię UltraSmooth. Odpowiada ona za redukcję drgań, dlatego nie ma ryzyka, że zrobione zdjęcia będą mocno rozmazane i nieostre.

 

Bezpieczna zabawa

Urządzenie ma system GEO, który informuje nas o tym, że znajdujemy się zbyt blisko miejsc zastrzeżonych, przykładowo stadionu lub lotniska. Nie trzeba się obawiać, że podczas zabawy dronem narazimy się na niebezpieczeństwo, a także poważne konsekwencje (m.in. karę finansową). Jak wykazały przeanalizowane opinie o DJI Spark, bardzo przydatnym rozwiązaniem jest też automatyczny powrót do punktu startu (opcja ta jest możliwa do uruchomienia, gdy sygnał GPS jest dostatecznie silny). W momencie, gdy akumulator jest bliski rozładowania, dojdzie do zerwania połączenia lub wciśniemy przycisk RTH, sprzęt automatycznie wróci do miejsca, z którego wystartował omijając przy tym wszystkie przeszkody.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ