Opinie o Epson L382

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Drukarka umożliwia nie tylko drukowanie monochromatyczne i w kolorze, ale też kopiowanie i skanowanie dokumentów. Można bez wahania uznać ją za funkcjonalny sprzęt. Pojemnik na atrament ma dużą pojemność, w zestawie znajduje się też zapas tuszu na 2 lata. Model Epson L382 umożliwia drukowanie zdjęć bez marginesów.

 

Najważniejsze wady:

Część użytkowników przyznaje, że czas konfiguracji urządzenia jest stosunkowo długi. Niektóre opinie o Epson L382 wskazują też, że sprzęt generuje duży hałas w trakcie pracy, co da się zauważyć, jeśli drukujemy dużą ilość dokumentów.

 

Werdykt: 9.3/10

Drukarka w większości przypadków jest dobrze oceniania przez użytkowników. Czas wydruku dokumentów jest stosunkowo krótki. Urządzenie jest polecane do małego biura lub domowego zastosowania. Wymiary produktu są następujące: 14,5 cm x 30 cm x 48,2 cm, a jego waga wynosi 4,4 kg. Test Epson L382 wykazał, że koszty eksploatacji sprzętu nie są wysokie.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajność i trwałość

W drukarce zastosowano technologię Micro Piezo, co daje gwarancję otrzymania najlepszej jakości wydruków niezależnie od tego, czy drukujemy dokumenty, czy zdjęcia. Model ma funkcję drukowania bez marginesów i w rozdzielczości 1200 dpi, więc można go wykorzystać w wielu sytuacjach. Co istotne, sprzęt jest objęty gwarancją producenta obejmującą do 30 000 stron wydruku lub opcjonalnie 1 rok. Do zakupu drukarki z pewnością zachęca to, że jest ona sprzedawana w zestawie z zapasem atramentu, który zgodnie z oszacowaniem wystarcza nawet na 2 lata użytkowania. Znajdujący się w komplecie tusz pozwala wydrukować do 13 000 stron biało-czarnych i 6500 stron w kolorze. Długo po zakupie drukarki nie będzie konieczności wymiany atramentu. Cena Epson L382 jest atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę dodatkowe akcesoria, wydajność i jakość wydruku. 

Obsługa

Sprzęt został tak zrobiony, aby jego obsługa nie sprawiała problemów. Każdy przycisk dobrze opisano, więc wybór ustawień nie zajmuje dużo czasu. Pojemnik na atrament i butelki z tuszem Epson zdecydowanie ułatwiają pracę. Wymiana tych elementów nie jest skomplikowana. Producent podkreśla, że butelki mają zabezpieczenie przed kapaniem, co zwiększa komfort w trakcie uzupełniania pojemnika. W komentarzach Internautów można przeczytać, że dołączona do zestawu instrukcja obsługi jest przejrzysta, a wszystkie zawarte w niej informacje są przekazane w prosty sposób. To pozwala sądzić, że nie będziemy długo zastanawiać się, jak poprawnie obsłużyć urządzenie. Dla wielu osób to jedna z ważniejszych zalet modelu.

 

Przeznaczenie

Drukarka Epson L382 będzie odpowiednia do domu lub małego biura. Z pewnością przyda się uczniom czy studentom, którzy potrzebują do nauki różnego rodzaju artykułów itp. Urządzenie umożliwia wydruk, kopiowanie i skanowanie dokumentów. Drukarka jest kompatybilna ze sprzętami obsługującymi następujące systemy operacyjne: Windows XP, Vista, 7, 8, Mac OS X, Windows 8.1 i 10.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ