Opinie o Epson Workforce DS-30

Ostatnio aktualizowane: 04.12.23

 

Najważniejsze zalety:

Jeśli interesuje Cię skaner przenośny, prezentowane urządzenie będzie dobrym wyborem. Ma ono kompaktowe wymiary, więc nie ma problemu z jego przenoszeniem. Sprzęt waży niewiele ponad 300 g. Dodatkowo korzystanie z niego jest łatwe, o czym można dowiedzieć się, czytając opinie o Epson Workforce DS-30.

 

Najważniejsze wady:

Nieliczni użytkownicy przyznają, że obudowa nie jest zrobiona z wystarczająco dobrych materiałów. Do takich wniosków doszli oni po tym, jak zauważyli, że na powierzchni widoczne są nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

Werdykt: 9.4/10

Ten przenośny skaner mimo drobnych wad jest polecany przez użytkowników. Za jego pomocą można stosunkowo szybko skanować dokumenty, a z uwagi na kompaktowe wymiary, nie ma żadnych ograniczeń, jeśli mowa o miejscu jego użytkowania. Dokładne wymiary sprzętu to: wysokość – 36,5 mm i głębokość – 50 mm. Jego waga wynosi 0,33 kg. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parametry techniczne

Urządzenie umożliwia skanowanie w kolorze, co w przypadku tak małych modeli stanowi spory atut. Prędkość pracy jest na zadowalającym poziomie, długość skanowania jednej strony A4 wynosi 13 sekund. Sprzęt ma też funkcję rozpoznawania wizytówek, więc można łatwo je zeskanować, jeśli potrzebujemy szybko kilku dla klienta. Obszar skanowania wynosi 216 mm x 356 mm. Papier może mieć gramaturę od 35 g/m2 do 270 g/m2. Skaner obsługuje takie nośniki, jak: papier zwykły i atramentowy, etykiety, wizytówki, karty ubezpieczeniowe i pokwitowania. Możliwości wykorzystania sprzętu są spore, więc możemy mieć pewność, że przyda się on w różnych sytuacjach.

Funkcje obrazowania

Jak wykazał test Epson Workforce DS-30, urządzenie wykorzystuje zaawansowane funkcje obrazowania. Użytkownik ma do dyspozycji program EpsonScan, który pozwala m.in. na wyszukiwanie plików PDF, automatyczną regulację przykosów, usuwanie kolorów RGB czy automatyczne rozpoznawanie formatu. Przydatne są też opcje zabezpieczania plików PDF, obracanie tekstu i usuwanie otworów pozostałych po dziurkaczu. Warto wspomnieć też o programie Abbyy Fine Reader, który pozwala na optyczne rozpoznawanie pisma i Presto BizCard 5 do zarządzania wizytówkami.

 

Łatwe przenoszenie

Jedną z cech, która zachęca do zainwestowania w ten produkt jest jego waga. Skaner waży tylko niewiele ponad 300 g, więc jego przenoszenie nie wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem. To jeden z najlżejszych modeli biznesowych, jakie można znaleźć obecnie w sklepach. Nie ma żadnego problemu z tym, aby zabrać sprzęt ze sobą, bez względu na to, gdzie się wybieramy. Warto też wspomnieć, że urządzenie jest zasilane poprzez port USB 2.0. Nie trzeba mieć dostępu do zwykłego gniazdka, aby móc z niego skorzystać.

 

Elementy zestawu

Część osób przyznaje, że cena Epson Workforce DS-30 wynosząca około 500 zł jest wysoka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w zestawie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów, a parametry urządzenia są bardzo dobre. W komplecie poza przenośnym skanerem otrzymujemy też przewód USB i płytę CD z niezbędnymi sterownikami i przydatnym oprogramowaniem. Dodatkowo komplet zawiera też torbę ochronną do bezpiecznego przenoszenia urządzenia. Nie trzeba więc tracić pieniędzy na zakup specjalnego futerału.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ