Opinie o inkBOOK Lumos

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

W pamięci czytnika można przechowywać dużą ilość e-booków, nawet do 4 GB danych. W dodatku urządzenie zostało wyposażone w czytnik kart pamięci, dlatego nie powinniśmy narzekać, że od razu po przeczytaniu musimy wykasować daną lekturę. Poddane analizie opinie o inkBOOK Lumos wykazały, że sprzęt wygodnie się obsługuje, ma duży i czytelny ekran.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które używają czytnika od dłuższego czasu, zauważyły, że niekiedy niespodziewanie się zacina. Wtedy trzeba go zresetować, więc konieczne jest ponowne otworzenie danej książki i znalezienie strony, na której zakończyliśmy czytanie.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie ma podświetlany ekran o przekątnej 6 cali. Całkowite wymiary sprzętu są równe: 11 cm x 15 cm, waży on 165 g. Z tego względu możemy schować go do plecaka lub torebki i nosić przy sobie. Dla konsumentów ważne jest to, że cena inkBOOK Lumos jest bardzo korzystna. Model kosztuje mniej niż 500 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra alternatywa dla tradycyjnych książek

Sprzęt jest polecany osobom, które do tej pory czytały tylko tradycyjne książki. Dzięki niemu zmiana na e-booki okaże się bardzo dobrą decyzją, co wynika z komfortu użytkowania. Ekran jest dostatecznie duży, a w razie problemów z odczytaniem słowa możemy nieco przybliżyć litery, a potem ponownie je oddalić. Czytnik wyposażono w 8 diod, które wieczorami zastępują zwykłą lampkę na biurku, a w dzień poprawiają widoczność tekstu. Konsumenci bardzo chwalą model inkBOOK Lumos. Test, któremu go poddano, pokazał, że nie przyczynia się on do szybkiego zmęczenia oczu i nawet długotrwałe czytanie e-booków nie wywołuje znużenia. Poza tym urządzenie jest poręczne, można je utrzymać w jednej dłoni. Możemy sami dostosować intensywność światła emitowanego przez diody, a także jego temperaturę, aby korzystanie z czytnika było jak najbardziej komfortowe.

Obsługa najpopularniejszych formatów

Czytnik obsługuje najbardziej popularne formaty plików: PDF, HTML, TXT, RTF, FB2 oraz EPUB. Do jego pamięci możemy wgrywać nie tylko e-booki, ale również artykuły, różnego rodzaju dokumenty tekstowe, a nawet komiksy. To bardzo praktyczny model, który wykorzystuje system operacyjny oparty na Androidzie. Mamy więc dostęp do przydatnych aplikacji: translatora, słowników czy encyklopedii.

 

Dwa sposoby sterowania

Ekran urządzenia jest dotykowy, dlatego możemy obsługiwać go tak samo, jak smartfon czy tablet. Jednak przewracanie wielu stron w ten sposób może po pewnym czasie stać się nieco męczące. W takiej sytuacji możemy też skorzystać z wbudowanych przycisków. Z tego względu można znaleźć wiele komentarzy świadczących o tym, że czytnik Ebooków inkBook jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

 

Szybka łączność przez Wi-Fi

Aby pobrać e-booki czy artykuły z Internetu, wystarczy połączyć się z wybraną siecią poprzez Wi-Fi. Nie jest to trudne i zwykle nawiązanie łączności udaje się już przy pierwszej próbie. Co ważne, podczas pobierania danych nie dochodzi do nagłego zerwania połączenia. Jeśli zainstalujemy przeglądarkę, będziemy mogli wykorzystywać sprzęt także do przeglądania stron www, w efekcie czego może zastąpić tablet. Ponadto umożliwia on przesyłanie e-booków do innych osób.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ