Opinie o JBL Tune 500BT

Ostatnio aktualizowane: 14.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Słuchawki są zasilane przez pojemny akumulator, który po naładowaniu gwarantuje do 16 godzin ciągłego słuchania muzyki. W razie potrzeby można skorzystać z funkcji szybkiego ładowania, aby zyskać dodatkowe 60 minut pracy sprzętu. Ponieważ najlepsze słuchawki Bluetooth są solidne, do produkcji modelu JBL wykorzystano wytrzymałe, ale i stosunkowo lekkie materiały.

 

Najważniejsze wady:

Nauszniki ściśle przylegają do uszu i mimo że nie obciążają ich nadmiernie, to po kilku godzinach może pojawić się uczucie dyskomfortu. Wynika to z tego, że gruba membrana nie przepuszcza dużo powietrza i w okolicy uszu odczuwane jest niezbyt przyjemne, intensywne ciepło.

 

Werdykt: 9.7/10

Poddając analizie opublikowane o JBL Tune 500BT opinie, można dojść do wniosku, że to wytrzymały model, dobrze przystosowany do codziennego używania. Sprzęt został wyposażony w 32 mm przetworniki zapewniające dobrej jakości brzmienie, z wyraźnie podkreślonym basem. Za to odpowiada specjalna technologia Pure Bass. To słuchawki nauszne wykorzystujące nowoczesny standard Bluetooth 4.1.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Cztery wersje kolorystyczne

Dla wielu osób istotną rolę odgrywa nie tylko brzmienie słuchawek, ale również ich wygląd. Dlatego sprzęt jest dostępny w czterech różnych wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej, białej oraz różowej. Test JBL Tune 500BT wykazał, że możliwość samodzielnego doboru odcienia słuchawek znacząco wpływa na ich popularność.

Wbudowany mikrofon

Sprzęt daje możliwość słuchania muzyki w domu i poza nim, ale nie tylko. Ma on wbudowany mikrofon, dlatego można go wykorzystać także do bardziej komfortowego prowadzenia rozmów telefonicznych. To bardzo duże udogodnienie w szczególności dla osób, które słuchają muzyki prosto ze smartfona. Nie ma potrzeby zdejmowania słuchawek i odłączania ich od telefonu, aby odebrać przychodzące połączenie. Ciekawe jest to, że sprzęt można podłączyć jednocześnie do dwóch urządzeń, np. telewizora i smartfona. Kiedy zadzwoni telefon, słuchawki automatycznie się przełączą.

 

Uniwersalność

Słuchawki są uniwersalne, a więc można je podłączyć do różnych urządzeń. Mowa tu o tabletach, smartfonach, nowoczesnych odtwarzaczach MP3, komputerach, laptopach i telewizorach. To oznacza, że sprzęt znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach: kiedy chcemy posłuchać swoich ulubionych utworów muzycznych, obejrzeć telewizję czy pograć w grę, nie przeszkadzając przy tym pozostałym domownikom. Słuchawki można bez trudu sparować z każdym urządzeniem z funkcją łączności bezprzewodowej Bluetooth.

 

Składana konstrukcja

Choć są to słuchawki nauszne, ich przechowywanie czy przenoszenie w plecaku nie jest kłopotliwe. Mają one składaną konstrukcję, w efekcie czego zajmują znacznie mniej miejsca w szufladzie lub innym miejscu. To znacząco zmniejsza ryzyko zniszczenia sprzętu w transporcie, bo można go odpowiednio zabezpieczyć. Ważne jest to, że częste składanie słuchawek nie wpływa negatywnie na ich trwałość. Nie należy się martwić, że na pałąku czy nausznikach pojawią się zadrapania lub inne ślady użytkowania. Sprzęt jest wytrzymały, jednak cena JBL Tune 500BT nie jest wysoka.

 

Jednoprzyciskowy pilot

To, co wyróżnia sprzęt wśród innych modeli nausznych, to jednoprzyciskowy pilot umieszczony na pałąku. Umożliwia on zarządzanie połączeniami ze słuchawek bez potrzeby sięgania po urządzenie, które ma być źródłem dźwięku. W razie potrzeby możemy w tym celu wykorzystać również wybranego asystenta głosowego.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ